Skocz do zawartości


Galaktyczna Dyplomacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
97 replies to this topic

#76

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy obecnym rozwoju cywilizacji nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak mogła by wyglądać nasza technologia za 200 lat. A Ty piszesz o 2 milionach. To czas w którym może istnieć i upadać kilkanaście cywilizacji.

Swiat za 200 lat nie bedzie sie az tak mocno roznil. O tak, bedziemy korzystac z innych zrodel energii, ale imo beda one wciaz zbyt male zeby wdrozyc naprawde bardzo zaawansowane technologie.

Oczywiście pojęcie przeczucia jest Ci obce, po przecież nie da się udowodnić. Jednak wielokrotnie moje przeczucia potwierdzały się w rzeczywistości.

Przeczucie to kwestia przypadku. Nie ma co do tego mieszac sil nadprzyrodzonych. Oczywiscie, mozna tez wziasc wykalkulowane przeczucie..

Jeśli genetyka, mikrobiologi i nauki pokrewne będą się rozwijały tak dynamicznie jak do tej pory, to ośmielę się powiedzieć, że może za 200 lat i my będziemy potrafili tworzyć zupełnie nowe życie.

W bardzo nieefektywny sposob. Bo wciaz mowimy tu o hodowaniu nowego zycia z probowki.
Naprawde efektywnie w kreatorów, bogów i władców wszechswiata bedzie sie mozna bawic, kiedy opanuje sie manipulowanie materia na poziomie elementarnym i z tego składać nowe życie itd.

Będe pesymistą, żeby dojść to boskiej potęgi bedzie potrzebny co najmniej 500000 lat. Chyba, ze w czasie mniej lub bardziej powolnej eksploracji kosmosu trafimy na ruiny jakiej cywilizacji, wraz ze swietna matematyczna dokumentacja tego. Oczywiscie, zapisane w miare zrozumialymi znakami. Bo juz sama matematyka i fizyka jest wszedzie taka sama. Rozni sie tylko jej poziom :E.

#77

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mogłem odpisać wcześniej bo mam problemy z internetem.

Strona o smoku jest niezbyt trafionym pomysłem. W historii wiele zwierząt i stworzeń odgrywało ogromną rolę w poszczególnych kulturach. Podałeś smoka bo jest on gadem. Gady są dla Ciebie określeniem dawnej rasy, która pomogła ludzkości w rozwoju.

Czy gdyby historia była lekko inaczej zbudowana i okazało się, że jednak "tamci" byli ssakami, podałbyś mi ten link?

http://en.wikipedia....ctions_of_lions

A może ten ptak, także jest symbolem lub przekazem od poza ziemskich cywilizacji ?

http://en.wikipedia....iki/Holy_Spirit

Nie polegaj aż tak na mitologi bo w większości to fikcja przepełniona metaforami i symbolami.

Ja to powiedziałem i bynajmniej nie o to chodziło co biedny sceptyk może zrobić.


Mi również nie chodziło o to co może zrobić, tylko o to czego w normalny sposób nie może... Nie może udowodnić tego co nauka określa mianem rzeczy normalnej, nieobiegającej od poglądów i norm.

Powiedz mi teraz jak ma wypowiadać się sceptyk, który nie powinien opierać się na wiedzy przyjętej przez ogół? Ma robić to w taki sam sposób jak ludzie stojący za dziwnymi teoriami? ma wypisywać własne domysły i interpretacje przeciętnych ludzi. Stanie się to wtedy swoistą polemiką stworzoną przez naszą wyobraźnie.

Resztę spraw, o których chciałem tu napomnieć poruszył już scpt, wiec daruję sobie.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 27.03.2008 - 16:11




#78

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Między światem sprzed 40 lat, a dzisiejszym jest przepaść technologiczna. A to tylko 40 lat.
Gdzieś czytałem, że obecnie dynamika rozwoju i wdrożeń, porównując dziesięciolatki jest mniej więcej wyrażana kwadratem przyrostu. Rozumiesz co to oznacza na przestrzeni 200 lat, jeśli taka dynamika się utrzyma?

Problem w tym, ze imo wychamuje. O tak, nie watpie ze technologia IT bedzie sie dynamicznie rozwijac. Na pewno procesory stworzone z fulerenów i działjące na wysłóżnych elektronicznych przłącznikach (ze tak sie prosto wyraże), zastąpią, procesory optyczne (zapewne rownierz zbudowane z fulerenów).
Ale wezmy na to komputery kwantowe.
Moge z duza dozą prawdopobienstwa powiedziec ze nie bedzie ich ani za 50, ani za 100 ani za 500 lat.
Nie watpie ze kiedys, na pewno beda dostatecnzie powszechne i co najniejsze MALE, zeby wdrozyc takie technologie jak chociazby, kwantowa teleportacja (o ile beda chetni do jej uzywania :D ), albo manipulacja czastęczkami.

Moge powiedzieć, ze raczej napewno nie powstaną nano-boty będące wstanie manipulować pojedynczymi atmami. (to juz nie kwestia technologii, taki robot musialby byc mniej wiecej wielkosci kilkunastu atomów..).

Jestem optymista, ale 200 lat to bardzo krotki czas rozwoju.
Zbyt krotki, zeby chociazby zaczac kolonizowac kosmos, nie mowiac o tworzeniu zycia z czastek elementarnych :P .

Nie wiem skąd wzięła Ci się tak liczba, ale jak tam sobie chcesz. Choć na zejście z drzewa i loty w kosmos zwykła małpa, (zdaniem naukowców), potrzebowała kilkakrotnie mniej czasu. smile2.gif

Jesli wychodzi od punktu malpa to ona potrzebowala 3mln (no troche wiecej chyba), zeby zejsc z drzewa i poleciec w kosmos :P .

#79 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Strona o smoku jest niezbyt trafionym pomysłem. W historii wiele zwierząt i stworzeń odgrywało ogromną rolę w poszczególnych kulturach. Podałeś smoka bo jest on gadem. Gady są dla Ciebie określeniem dawnej rasy, która pomogła ludzkości w rozwoju.

Już mówiłem że nie będę prowadził nikogo za rączkę, swoją drogę przeszedłem i nie mam na to teraz czasu - ale każdy podróżnik grzebiąc w "mitach" i historiach rdzennych kultur znajdzie gady które przyleciały z nieba a nie ptaki czy ssaki.
Podalem pierwsze lepsze źródło, jak poszukasz dalej niż Wiki może nawet jakiś szaman z Peru opowie Ci o imionach takiego czy innego gada - masz zresztą wywiad z jednym z Afryki na tym forum...
Ta pomoc ludzkości w rozwoju to modyfikacja genetyczna robiąca z nas nieświadome bydełko - a zapewniam Cię że człowiek istnieje od milionów lat (poczytaj sobie Michaela Cremo, może da Ci do myślenia) i kiedyś był dużo bardziej rozwinięty. Oprócz pomocy w postaci manipulacji genetycznych, nasi dobroczyńcy wymyślili coś tak wspaniałego jak religia, która codziennie przypomina ludziom o ich małości, wbija ich w poczucie winy i jest źródłem konfliktów.
A już najlepszą przysługą jaką nam oddają nasi fajni ziomkowie z kosmosu jest okradanie nas z energii. Chi, mana, prana czy jaktam chcesz ja nazywać jest wydzielana na skutek oddychania przez każdego człowieka. Myślenie negatywne powoduje jej szybki ubytek (czytaj zmianę właściciela)... i tak to się kręci mój przyjacielu od wielu tysięcy lat. Pasterze mają swoje owieczki i świetnie się bawią, a owieczki nie interesują się już po co wełna pasterzom. Żeby wszystko działało jak należy, pasterze mają jeszcze swoje pieski pomagające "ogarniać" stado (dynastie rządzące tą planetą - od Ramzesa do Busha).
Wiele osób tutaj wyśmiewa Sitchina. Nie wiem ilu by to robiło gdyby przeczytało jago książki. Ja jestem w lepszej pozycji od Was, Szanowni Państwo, bo ja najpierw WIDZIAŁEM co tu się działo przez kilkaset tysięcy lat, a później znalazłem opisy w książkach tego Pana.
Jestem małym człowieczkiem który żyje szczęśliwie poza systemem i robi co chce. Widzę manipilację i obdzieranie żywcem ze skóry innych małych człowieczków i tak nie do końca mi się to podoba...

#80

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele osób tutaj wyśmiewa Sitchina. Nie wiem ilu by to robiło gdyby przeczytało jago książki.

Ja tak robię. Czytałem jego książki i twierdzę, ze zawierają mnóstwo bzdur.



#81

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam Radku, że się wtrącę, ale jak to widziałeś? :o
I skąd u Ciebie taka niezachwiana pewnośc co do przyszłych wydarzeń? :o
(Chodzi mi o Twój ostatni post w temacie "Charakterystyka Obcych")

Użytkownik kluska edytował ten post 27.03.2008 - 21:26


#82

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam Radku, że się wtrącę, ale jak to widziałeś? :o
I skąd u Ciebie taka niezachwiana pewnośc co do przyszłych wydarzeń? :o
(Chodzi mi o Twój ostatni post w temacie "Charakterystyka Obcych")

Bo radek ma tylko duzo do powiedznia.
To duzo do powiedzenia pod piera duza iloscia tekstu
Te duze ilosci tekstu, przecietny czlowiek juz po 10% nie jest w stanie czytac bo sie zapluwa ze smiechu
A na potwierdzenie jego wywodow sa tylko te duzo ilosci tekstu ktorych prawdziwosci nijak nie da sie dowiesc
A no ze nie wspomne o totalnym przekrecaniu i urabianiu na swoje hipotezy innych teorii.

#83

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pytanie to nie była żadna złośliwośc z mojej strony(co najwyżej naiwnośc i głupota :s ) :| , pytam z ciekawości. Nie zagłębiałam się tak mocno w ten temat więc nie mam wyrobionego zdania. :( Ale na pewno wiem, że zanim wypowiedziałabym się kategorycznie w jakiejś kwestii to obok "setki lektur" na dany temat, musiałabym miec jeszcze jakieś osobiste doświadczenia z nim związane. Musiałabym się zetknąc z (w tym wypadku) jaszczurem. Radku, spotkałeś jaszczura? :o

Użytkownik kluska edytował ten post 27.03.2008 - 22:08


#84 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

To pytanie to nie była żadna złośliwośc z mojej strony(co najwyżej naiwnośc i głupota :s ) :| , pytam z ciekawości. Nie zagłębiałam się tak mocno w ten temat więc nie mam wyrobionego zdania. :( Ale na pewno wiem, że zanim wypowiedziałabym się kategorycznie w jakiejś kwestii to obok "setki lektur" na dany temat, musiałabym miec jeszcze jakieś osobiste doświadczenia z nim związane. Musiałabym się zetknąc z (w tym wypadku) jaszczurem. Radku, spotkałeś jaszczura? :o

Przeczytaj mój post w wątku "poznajmy się".
Poza tym każdy może to zrobić, są na to 2 sposoby. Praca z energią Kundalini (dłuższy) i krótrzy, znajomy każdemu szamanowi na tej planecie..

#85

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znany kazdemu szamonawi ? Ok to co mam zjarać, zeby zobaczyc jaszczurke na dwoch nogach ?

#86

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak nie pomyślałem. Czy gdzieś mi uciekła informacja, że na podstawie badań szczątków homo erectusa naukowcy doszli do wniosku, że duże przeciążenia kosmiczne, (loty w kosmos), spowodowały przykurczenie czaszki do pojemności ok 1 litra. smile2.gif

Link plx :D (na to o tym homo erectusie :D ).

Najlepiej napisz jeszcze kilka razy w temacie, że to totalna bzdura. Myślę, że wiesz jak to działa. Kłamstwo powtarzane dostatecznie długo staje się obowiązującą prawdą. Na szczęście nie dla wszystkich. smile2.gif

Wczesniej nie pisalem. Tzn. podpieralem to ze to jest bzdura. No ale dla mnie wszystko na co nie mam namacalnych dowodow bedzie bzdura.
Niech chociaz pokaza mi tego goscia co ma te "chanelling", jestem pewny na 99% ze w mojej obecnosci nagle by go tajemne moce opuscily..

#87

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprzednicy już w zasadzie napisali wszystko co było do napisania w tym temacie, ale..

Przy obecnym rozwoju cywilizacji nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak mogła by wyglądać nasza technologia za 200 lat. A Ty piszesz o 2 milionach. To czas w którym może istnieć i upadać kilkanaście cywilizacji.


Futurologia i cyberpunk plus własna wyobraźnia mogą dać możliwe obrazy z przyszłości. Możliwe że ludzie za jakiś czas, nauczą się tworzyć biologiczne formy w drukarkach cząstek elementarnych zw. np. "Prometeusz". Jednak łatwiej będzie jak stworzą ewoluujące roboty, z elektronicznymi umysłami przewyższającymi umiejętności naszych mózgów :)
To by był niezły krok, bo czy taki robot nie był by w stanie istnieć w przestrzeni kosmicznej i czy nie dałby rady dostać się na każdą planetę? A jego życie? Ile by żył? Czy wierzyłby w jakiś Bogów? Idąc dalej to mógłby mieć nawet ludzki mózg i sam mógłby go sam sobie ulepszać. Pytanie tylko czy ludzkość chciała by takie "potomstwo" :)

Za 2 miliony? Może będziemy tworzyć gwiazdy..za więcej? Może zatrzymamy ekspansje Wszechświata? :D Tego nie wie nikt i ciężko będzie się o tym przekonać ;p

#88 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

A póki co od tysięcy lat krążą nad nami sondy-roboty niejakich annunaki zwane szarakami i nie każdy musi w to wierzyć, powiedziałbym że nawet byłoby to ich właścicielom nie na rękę...

#89

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może krążą, może nie, ale nie ma żadnego dowodu na to na dzień dzisiejszy :) Takie coś powszechnie nazywamy więc bajką. Zapewniam Cie też, że jeśli istnieją to nie w głowie im czy ich wykryjemy, czy nie. Było by to niemożliwe, tak samo jak rzekome "awarie" ich statków :)

#90

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inside się zdenerwował bo twierdzenia Radka nie mieszczą się w jego światopoglądzie i odbiegają od jego doświadczeń, jak też i moich. Różne nieprawdopodobne rzeczy mi się zdarzały ale jaszczura jeszcze nie widziałam. I boję się, że jak zacznę nad tym pracowac to go zobaczę tylko dlatego, że go wypatruję. Mam nadpobudliwą wyobraźnię :P ;) . Więc nie wiem na ile wiarygodne byłoby to doświadczenie.
Interesuje mnie ten drugi sposób na zobaczenie jaszczura, znany szamanom 8) . No i odpowiedź na pytanie-czy Radek widział jaszczura? Ale nie w wizjach tylko w życiu codziennym, na ulicy. Czy iluminacja-"przejrzenie na oczy" w tym wypadku wiąże się już z codziennym natykaniem się na jaszczury a jeśli tak, to jaki jest ich odsetek w np. naszym społeczeństwie? :roll: 8)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych