Skocz do zawartości


Zdjęcie

Huragan Emma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#121

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wyniku wichur, które w nocy przeszły nad Polską. Huragan Emma był na szczęście słabszy niż się spodziewano, ale i tak w całym kraju spowodował poważne szkody.Na jadący samochód Renault przewróciło się drzewo - zginał 42-letni mężczyzna. Kobieta widząc tę sytuację uderzyła w drzewo, doznała poważnych obrażeń. Przewieziono ją do szpitala w Goleniowie. Pozostałe 4 lekko ranne osoby to strażacy, którzy usuwali skutki wichury.1 osoba zginęła... Kapitan Frątczak z KGPSP podsumowuje skutki Emmy

Druga śmiertelna ofiara to młody kierowca opla, który uderzył samochodem w drzewo. Stało się to po tym, gdy powiew wiatru zwiał plandekę z jadącej przed nim ciężarówki. 28-letni Michał B., mieszkaniec Szydłowa na Mazowszu, stracił panowanie nad kierownicą. Zginął na miejscu, a trzy inne osoby trafiły z obrażeniami ciała do szpitala.

Strażacy w Polsce wyjeżdżali prawie 2150 razy. Najwięcej, bo 700 razy w woj. śląskim,. Emma najmocniej zaatakowała południe Polski - woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie - tam było najwięcej interwencji. Najmniej ucierpiało woj. warminsko-mazurskie - tam strażacy interweniowali tylko sześć razy.

Już wieczorem meteorolodzy zaczęli uspokajać: orkan Emma słabnie. Wprawdzie porywy wiatru osiągały nawet 130 km/h, ale niż przesunął się w stronę Skandynawii i zdecydowanie stracił na sile. Jednak i tak były miejsca, gdzie wichura poczyniła szkody.

Na Pomorzu wiatr osiągał w porywach 110-130 km/h, w centrum 90-110 km/h, a na południu kraju 80-100 km/h. Generalnie jednak było dużo spokojniej, niż spodziewali się synoptycy. Mimo to wichura dała się we znaki w wielu miejscach w Polsce. Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy i linie energetyczne. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy.

Zerwana linia energetyczna w Krzemieniewie - i wypadek na drodze pod Człuchowem
W Rzeszowie wiatr wieje z prędkością 40 km/h - pisze pan Rafał: "Póki co jest wiatr w granicach 40 km/h i pada drobny deszcz ale wiatr z każdą chwila się wzmaga".
W woj. zachodniopomorskiem wiatr przerwał dopływ pradu do aż 30 miejscowości. Podobne zdarzenie miało miejsce w Krzemieniewie na Pomorzu, gdzie wiatr zerwał linie energetyczne. W tym samym rejonie, na drodze numer 22 Jastrowie - Człuchów kobieta jadąca fiatem podczas omijania stojącego na poboczu auta uderzyła w leżące na jezdni drzewo - na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń.

Szczególnie mocno musiało wiać w Sosnowcu, bowiem stamtąd otrzymaliśmy najwięcej doniesień o skutkach wichury. Wiatr zerwał cześć elewacji jednego z budynków, co sfotografował internauta Paweł Olszak. Przewrócone drzewo zmiażdżyło zaparkowany z złym miejscu samochód. Także wiatr mógł przyczynić się do tego, że jadący samochód wpadł na barierkę odgradzająca jezdnię - ale w tym przypadku ważne było też to, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

Zerwana sieć trakcyjna uwięziła podróżnych pociągu "Lajkonik", jadącego z Warszawy do Krakowa. Skład przez blisko trzy godziny stał przed Kozłowem. Jak donosił na platformę Kontakt TVN24 internauta Rafał Grabowski - było bardzo dramatycznie, bo temperatura w wagonach spadła do zaledwie 12 stopni, a wśród podróżnych były też dzieci. O pierwszej w nocy pasażerowie przesiedli się do zastępczego pociągu osobowego.

Sieć trakcyjna - ale już tramwajowa - została zerwana w Łodzi. Powodem było drzewo, które pod naporem new Wiatr zatrzymał łódzkie tramwaje wiatru przewróciło się na tramwajowe tory.

Nasi internauci piszą na Kontakt TVN24

"W momencie ogłaszania wiadomości o "Emmie" byłem w drodze do Szczawnicy. Od wczoraj nic się nie pojawiło. Dziś byłem na Słowacji i także nic. Po prostu cisza. Ewidentny spokój. Ony tak dalej." - pisze pan Przemek.

Niespokojnie jest za to w Krakowie - donosi pan Dominik: "Całą sobotę prawie nic się nie działo. Lecz od godziny 23:00 bardzo wieje. Jedna część z dachu małego kompleksu handlowego prawie się oderwała i lata sobie bezwładnie obijając się o ściany budynku - trzyma się na włosku. Deszcz przynajmniej w mojej okolicy nie pada, ale nie jest przyjemnie. Co chwilę zanika prąd, gasną komputery i telewizory. Nie jest jeszcze tak źle. Mam nadzieje że gorzej nie będzie".

Źródło TVN24
  • 0



#122

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie w Pile (wlkp) nie dzialo sie nic.. Szkoda ;)
  • 0



#123

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

U mnie mocno wiało niedługo po ostatnim poście wyłączyli prąd u sąsiada poleciało trochę dachówek i zerwało dach z garażu. Dziś po drodze do kościoła widziałem kilka połamanych drzew i dużo gałęzi na drodze ogólnie trochę szkód było ale tragedii niema, media jak zwykle nadmuchały sprawę ale o tym mówiłem juz wczoraj popołudniu.
  • 0

#124

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

U mnie jedynie w nocy troche wiało bo tak to bylo bylo spokojnie w dzień
  • 0

#125

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Więcej krzyku niż tej emmy było w moich stronach.
Te wichury kilka tyg temu były silniejsze.
  • 0



#126

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie trochę powiało ale bez strat trochę drzewek się połamało ale to tylko tyle ( Mazowsze - Warszawa )

Pzdr. :)
  • 0

#127

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mialo się zacząć od 3 nad ranem dziać coś więcej, a u mnie całkiem prawie wtedy ucichło. Bardzo dobrze. Nie chce widzieć huraganów na podwórku.
  • 0



#128

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w Lublinie wiało, mocniej niż wieczorem i w powietrzu latały kawałki blach itd, na szczęście nikomu się nic nie stało. Teraz słabiej wieje i myślę że nic mi się nie stanie w drodze do kościoła ;p
  • 0

#129

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

We Wrocławiu mocno wiało :) , ale ja sobie siedziałem w domku i nie poczułem xD , w końcu nie ma to jak w domu.
  • 0

#130

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja przez cały weekend byłam zamknięta na hali sportowej więc nie czułam nic,
ale ulewy widziałam przez okno - masakra.
no i całą noc wiało i nie szło spać od tych "jęków" powietrza.
  • 0

#131

Cezar.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie było spokojnie cała noc. Wiatr był dość silny ale nie aż na tyle żeby wyrządzić jakieś szkody. Miałem również kilka przerw w dostawie prądu, ale u mnie to normalka przy silniejszym wietrze. :)
  • 0

#132

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A u mnie niedaleko Nowego Sącza baardzo mocno wiało :P Ale większych szkód nie zauważyłem w okolicy :)
  • 0

#133

grzesio_gdy.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w Gdyni spokój jak cholera :) bywaly dni kiedy mocniej wialo :) wiadomosc ktora zostawil mi na gg kumpel ktory pracuje w instytucie meteorologii w Gdyni: "Spoko!
każdego roku przechodzi przez Polskę kilka orkanów :)
z tego co pamietam nawet był orkan David :D a teraz niejaka Emma (sam nie wiem kto wymysla te nazwy, ale jak jakiś głęboki niż ma własną nazwę to znaczy że jest groźny)

Ale zapewniem Cię że u nas nad morzem nie będzie to nic specjalnego i nie zrobi na nikim większego wrażenia bo takie wiatry u nas są często :)

Po prostu warszawiacy trzęsą dupami, bo tu chodzi oto że będzie wiało w całej Polsce, także centralnej, a tam taki orkan to rzadkość więc się boją :D

a u nas będzie wiało dopiero po 18.00, a najmocnej po północy!
pozdro!"

:)
  • 0

#134

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NAJGORSZE ZA NAMI, NAJBARDZIEJ MA WIAQC DZIS NA PÓŁNOCNYM WSCHODZIE.
  • 0

#135

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tymczasem w gdyni huragan, muszę się dziś wybrać koniecznie nad morze i zobaczyć jak wygląda plaża po sztormie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych