Skocz do zawartości


Zdjęcie

Huragan Emma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Huragan Emma:
Polska szykuje się na nadejście kataklizmu


Dołączona grafika

W weekend nad Polską przejdzie Emma. To wdzięczne imię nadano… huraganowi, który przybywa znad Atlantyku. Wiejący z prędkością 100 km/h wiatr będzie łamał gałęzie i zrywał dachówki. Meteorolodzy przewidują też ulewne deszcze i grad.

Zacznie się w sobotę rano nad zachodnią Polską. Głęboki niż, połączony z porywistym wiatrem oraz opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i gradu będzie się przesuwał następnie na wschód. Apogeum huraganowego wiatru to noc z soboty na niedzielę. Uspokoi się dopiero w niedzielę wieczorem.

Synoptycy ostrzegają: taki wiatr zrywa gałęzie, linie energetyczne i dachówki, może nawet łamać drzewa. Na Śnieżce prędkość podmuchów przekroczy 200 km/h, na nizinach osiągnie około 100 km/h. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm o sile 8 w skali Beauforta.

Gdzie będzie wiało?

Dołączona grafika

- W sobotę do 3-ciej nad ranem w Polsce będzie spokojnie. Po czym zacznie silnie wiać najpierw na Pomorzu (w porywach do 80km/h), a potem w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Około 6-tej rano na zachodzie mogą pojawić się również burze - mówi tvn24.pl Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo. Dodaje, że najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w Polsce w sobotę po południu (na nizinach do około 100km/h a wysoko w Karkonoszach do 220km/h) oraz w nocy soboty na niedzielę (na nizinach do 120km/h wysoko w Karkonoszach do 220km/h). W niedzielę po południu wiatr zacznie słabnąć.

Polska z niepokojem czeka na Emmę

W najbardziej zagrożonych województwach władze podjęły już kroki, aby ochronić mieszkańców. W województwie małopolskim postawiono w stan podwyższonej gotowości służby ratownicze. Wszędzie jednak ludzie powinni uważać nie tylko na spacerach, ale także zadbać o zabezpieczenie przedmiotów na balkonach. Warto także zwrócić uwagę, gdzie parkujemy nasze auta.

To kolejna wichura w tym miesiącu. W zeszłą sobotę orkan Zizi pozbawił tysiące Polaków prądu, powalał drzewa i zrywał dachy. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Według meteorologów do takich kaprysów pogody należy się przyzwyczajać – będzie ich coraz więcej.

Źródło: tvn24.pl

Użytkownik Matt' edytował ten post 29.02.2008 - 22:20

  • 0

#2

Yeti667.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko żeby to coś nie spowodowało żałoby narodowej x_x
  • 0

#3

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No nie róbmy sobie teraz jaj z żałobą narodową... 220 km/h ?! przecież to kolosalna prędkość jeśli chodzi o wiatr. Czegoś tu nie rozumiem (może dlatego że jestem słaby jeśli chodzi o meteorologię). Skoro epicentrum huraganu będzie na morzu bałtyckim to dlaczego prędkość wiatru będzie tak wielka aż w Wielkopolsce? Jest tu jakiś specjalista :p ?
  • 0



#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja juz sie do tego typu anomalii pogodowych przyzwyczailam. Ba, silne wietrzycho to moja ulubiona pogoda. Lubie isc wtedy na spacer bo nareszcie czuc ,ze powietrze istnieje, a gdy sie podskoczy ma sie wrazenie ,ze sie lata. I jeszcze te uginajace sie pod wplywem wiatru drzewa. Ekstra. (hehe pamietam jak kiedys podczas takiego "spacerku" omal nie dostalam dachowka xD ). Ponadto swietnie sie przy takiej pogodzie spi, przynajmniej ja tak mam (szybko zasypiam wsluchana w dzwiek wiatru mimo nieustannych problemow z zasypianiem i mam ekstra sny).
  • 0



#5

Yeti667.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

220 km/h będzie na śnieżce, a jak wiem to już dawno ewakuowano wszystkich z obserwatorium
  • 0

#6

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To zapowiada się ciekawie. W Karkonoszach (gdzie mieszkam) może być naprawdę interesująco. Co prawda tutaj już od kilku dni wieje non stop, ale widzę, że to jeszcze nic takiego. Póki co siła wiatru nie odbiega od normy, zobaczymy co będzie później.
Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że luty nie jest miesiącem, w którym normalnie występują w Polsce huragany. :)
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cisza, spokój, nic się nie dzieje specjalnego poza deszczem w Opolu. Są porywy wiatru, ale nic większego.
  • 0



#8

Polska.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na razie w Piwnicznej. (Woj. Małopolskie niedaleko Nowego Targu) to tylko chmury się zbierają i tak jak by miało zaraz deszczem lunąć ;>
  • 0

#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w bielsku, w sumie niedaleko gor mam poprostu okropną listopadowa pogode, ciemno i leje, nic nadzwyczajnego ;)
  • 0

#10

Yeti667.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ścinawa (pod Lubinem) wieje i leje w ogóle pogoda pod psem.
  • 0

#11

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Łodzi troche tylko padało, teraz tylko kropi, czasami były porywy wiatru.
Nic strasznego - norma marcowa.
  • 0

#12

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

We Wrocławiu grad i sporo reklamówek niesionych w powietrzu. Przez kilka minut nie miałem też prądu, więc z tego co widzę tu u mnie jest najgorzej :) Jeszcze nie wygląda to co prawda na upust boży opisany w apokalipsie, nie mniej sąsiadowi właśnie wyrwało rynnę i na myśl o pójściu teraz do sklepu też mi się jakoś nie uśmiecha :)
  • 0

#13

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Chorzowie deszczyk, ale za to momentami potezne pporywy wiatru, az mi termometr! zwialo, a byl bardzo mocno przytwierdzony do okna.
  • 0

#14

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ludzie juz totalnie powariowali ? Na wszystkich portalach informacyjnych widzę ze z normalnego wiatru ludzie robią panikę na skale jakiegoś huraganu, nie pierwszy raz jest wiatr a podobno w szczecinie ludzie wykupują zywnosc ze sklepów (według relacji mojego kuzyna) bo boją sie powodzi, kurde nie mozna siac bezpodstawnej paniki!!!
  • 0

#15

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdańsk- białe niebo, krople po deszczu se kapią... zamuuuuła w powietrzu i wszędzie _-_
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych