Skocz do zawartości


Czy amerykanie są, aż tak chorzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Stany mają oficjalnie 300 500 000 mln oficjalnych mieszkańców + ogromną ilość nielegalnych imigrantów. :)

Trzysta bilionów pięćset miliardów ludzi mieszka w Stanach Zjednoczonych? :)


Bardzo śmieszne, bardzo śmieszne :D :P

#62

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zna ktoś jakiś film, w którym wszystkie wartości chrześcijańskie, symbole itp są profanowane? Albo przynajmniej w sposób ewidentny obrażający religię chrześcijańską? Był jakiś protest w jego kwestii? (jeżeli film powstał)

#63 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie profanacją są szmirowate filmy klasy B,C tego gatunku, gdzie te rekwizyty są nadużywane, a woda święcona leje się hektolitrami razem z krwią.
Używa się dewocjonali, dla rozrywki najniższych lotów.
Co innego, gdy taka rozrywka wyższej próby (sztuka) niesie za sobą jakieś przesłanie jak np. w filmie "Egzorcyzmy Emilli Ross"

#64

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie pomyślałem dodałbym jeszcze (a raczej skonkretyzował, ukazał) jeden dział. Denne, super-pseudo-śmieszne-(głupie) komedie. Takie, w których nagminnie używa się stylu a la prolog Strasznego Filmu 2. Są rzeczy, z który nie można się śmiać. A jednak, czy ktoś zareagował? Szczerze w to wątpię.

"Egzorcyzmy Emilli Ross" - ciekawy film? (wnioskuję, że tak) Będę musiał go kiedyś obejrzeć :)

#65

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadajcie Europejczykowi pytanie, jak zabić wampira. Odpowie naturalnie, żeby go nie zabijać tylko go zacząć tolerować... Ale cofnijmy się nieco w czasie. Europejczyk zabije go tak jak i Amerykanin, bo zaszczepione są w ich mentalności te same stereotypy :) Kiedy Amerykanin zacznie pisać filmy naturalnie zabije wilkołaka tak jak podaje się w źródłach opartych o europejskie przekazy. Myślę, że Żyd czy Islamista żyjący u Europie czy Ameryce powie tak samo. Kwestia przyzwyczajenia.


No nie wiem czy tak odpowie, ja powiedziałbym, żeby go na Słońce wystawic ablo osikowym kołkiem przebic, na pewno nie tolerowac (cośty wymyślił :P ).

I nie pisze się Islamista tylko muzułmanin. (chyba że tka można pisac, to przepraszam :) ).

#66 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

"Egzorcyzmy Emilli Ross" - ciekawy film? (wnioskuję, że tak) Będę musiał go kiedyś obejrzeć

Polecam, bo odstaje - in plus - od produkcji tego typu.
Czy naśmiewanie się z horrorów (vide "Straszny film") opartych na realiach religi chrześijańskiej jest obrazoburcze?
Hmmm, nie wiem.
Zastanawia tylko, dlaczego nie ma takiego odważnego, żeby robić sobie podśmiechujki z innych religi.
Dlaczego można sobie używać tylko na naszej religi?
Wyobraźmy sobie reklamę RED BULLA gdzie Archanioł Gabryjel leci do Allacha.
Na drugi dzień podpalone wszystkie ambasady jakie popadną za obrazę uczuć religijnych muzułmanów.
Adam Małysz musiałby sobie kask wymienić.

Użytkownik osiris edytował ten post 20.02.2008 - 22:01


#67

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mając taką perspektywę filmowcy nawet nie próbuja umiejscowić temat takiego filmu w realiach innych religii.
Dalej tylko nie wiem jaką role odgrywa w tych (i podobnych) filmach inhalator?

Czyli już nie twierdzisz, że tego typu filmy mają atakować katolicyzm/chrześcijaństwo?

Inhalator - żadną. Kompletnie. Jedyne co - to staje się poprzez coraz częstsze stosowane jako narzędzie medyczne - rozpoznawalny. I cały czas można rozpocząć od podania wzrastającej liczby filmów (jakich, ile, kiedy itp.) bo inaczej wymagasz od odbiorców by zajęli się tłumaczeniem twoich subiektywnych wrażeń. :)

#68 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli już nie twierdzisz, że tego typu filmy mają atakować katolicyzm/chrześcijaństwo?

Dyskusja ma to do siebie, że dochodzi się do jakiejś konluzji, jak w tym przypadku.
A ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów.
Patrzyłem przed chwilą do lustra, bo byłem w łazience.
Nie ujrzałem tam ani krowy, ani byka. ;p

Inhalator - żadną.

Z czegoś to musi wynikać, więc dalej będę dociakał dlaczego tak często występuje ten rekwizyt?
Możliwe, że to subiektywne odczucie i jeśli uważasz, że doszedłeś do granic poznania nieznanego, możesz opuścić tą dyskusję, bo zapewne wyczerpały Ci się argumenty w tej kwestii.

#69

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osiris: liczyłeś ilu w filmach z USA ludzi ma raka, jest kalekich, albo zupełnie zdrowych?
Jakiś stan zdrowia się ma, reszta to statystyka.

#70

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hehe we wszystkich filmach katastroficznych amerykanie ratują świat prze zagładą, zawsze tak samo rzygać mi sie chce jak w koło puszczają podobne filmy o żydowskiej ameryce ratującej świat. Wszystkie te filmy można zobaczyć na TVP1, wiadomo jak sie skończą 1sek przed tragedią bohaterzy z krwi i kości amerykanie ratują świat

Użytkownik MatoIto edytował ten post 20.02.2008 - 23:49


#71

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe we wszystkich filmach katastroficznych amerykanie ratują świat prze zagładą, zawsze tak samo rzygać mi sie chce jak w koło puszczają podobne filmy o żydowskiej ameryce ratującej świat. Wszystkie te filmy można zobaczyć na TVP1, wiadomo jak sie skończą 1sek przed tragedią bohaterzy z krwi i kości amerykanie ratują świat

również mnie to denerwuje, ale z drugie strony jak by wyglądał film który dzieje się w usa i na końcu okazuje się że ktoś w europie uratował świat ?

#72

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mogliby zrobić wreszcie film, w którym nie udaje się uratować świata. To byłaby miła odmiana. :)
Z filmów katastroficznych jedyny, który mi się podobał to Armageddon.

#73

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogliby zrobić wreszcie film, w którym nie udaje się uratować świata. To byłaby miła odmiana. :)
Z filmów katastroficznych jedyny, który mi się podobał to Armageddon.

no właśnie, widać jakich głupich mają scenarzystów, bomba została zdetonowana właściwie na powierzchni asteroidy a ona się rozwaliła :D
z tego co pamiętam to w "pojutrzu" nie uratowali świata, w "planecie małp" i w jednym filmie związanym z kosmitami :P

#74

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dyskusja ma to do siebie, że dochodzi się do jakiejś konluzji, jak w tym przypadku.

Oczywiście, że tak. Akurat dla mnie to zawsze było podejrzane i pachniało chrześcijańską indoktrynacją. Jednocześnie japońskie horrory "diabelskie" budziły zdziwienie - jak oni bez wody święconej sobie dają radę?!



Z czegoś to musi wynikać, więc dalej będę dociakał dlaczego tak często występuje ten rekwizyt?
Możliwe, że to subiektywne odczucie i jeśli uważasz, że doszedłeś do granic poznania nieznanego, możesz opuścić tą dyskusję, bo zapewne wyczerpały Ci się argumenty w tej kwestii.

W mojej ocenie - po prostu inhalator staje się powoli czymś powszechnie stosowanym. Ilość uczuleń, astmy rośnie i jej wczesna rozpoznawalność. Ja to zauważam nie w filmach ale wśród osób które znam na codzień. Widok np. Berotecu jest coraz częstszy.
A ponieważ nie podajesz żadnych danych - jednocześnie poddając dyskusji własne odczucia - jest to wyjątkowo zaskakujące podejście. :)

#75 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

W mojej ocenie - po prostu inhalator staje się powoli czymś powszechnie stosowanym. Ilość uczuleń, astmy rośnie i jej wczesna rozpoznawalność. Ja to zauważam nie w filmach ale wśród osób które znam na codzień. Widok np. Berotecu jest coraz częstszy.

Zaczynasz pisać z sensem.
Możliwe, że Twoja konstatacja trafia w sedno sprawy, tyle , że inhalator był nieodzownym atrybutem amerykańskich filmów od wielu dzisięcioleci.
Czyżby ten problem alergicznej astmy mieli od zawsze?
Może trzeba się zastanowić nad tym problemem, zamiast ślepo naśladować we wszystkim USA, które teraz próbuje całemu światu wcisnąć modyfikowaną genetycznie żywność.
Nikt tak naprawdę nie wie jaki to ma wpływ na zdrowie.
Była niedawno emisja filmu na TVP na temat rakotwórczego wpływu pestycydów na nasz organizm.
Nasza żywność jest nasycona chemikaliami na niespotykaną skalę i nic się w tym kierunku nie robi, żeby odwrócić ten niepokojący trend.
Konserwanty, sztuczne barwniki, ulepszacze i inne g............... "użyźniają" nasz organizm i zatruwają.
Może trzeba się zastanowić dlaczego USA ma tylu astmatyków?

Użytkownik osiris edytował ten post 21.02.2008 - 09:59



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych