Skocz do zawartości


Zdjęcie

Putin grozi, że wyceluje w Polskę rakiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#106

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

NATO oczywiście niczego nie gwarantuje - tak samo jak nie gwarantowały tego nasze sojusze w 1939 roku - niby Francja i Anglia to sojusznik a cała ich pomoc ograniczyła się do formalności, fizycznie siedzieli na tyłkach i czekali na Bóg wie co, aż się doczekali odwiedzin Hitlera :) Z NATO sytuacja jest podobna - formalnie kraje są zobowiązane do pomocy ale przeczytać warto treść Traktatu Północnoatlantyckiego:
Żródło: http://www.nato.int/...l/treaty-pl.htm

ARTYKUŁ 5

Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub kilka z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważana za napaść przeciwko nim wszystkim; wskutek tego zgadzają się one na to, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, każda z nich, w wykonaniu prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego przez artykuł 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom tak napadniętym, podejmując natychmiast indywidualnie i w porozumieniu z innymi Stronami taką akcję, jaką uzna za konieczną, nie wyłączając użycia siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego.


Czyli czarno na białym jest napisane że akcja zbrojna jest w arsenale środków państw NATO ale nie jest koniecznością! Państwa NATO mogą uznać np. za konieczność wysłanie noty protestacyjnej i koniec. Nie ma gwarancji że ktoś nam pomoże zbrojnie. Co będzie np. jeżeli jedno państwo NATO napadnie drugie? Przykładowo Niemcy napadają na Polskę - co wtedy? Kto wypowie wojnę Niemcom? Ja wiem kto - nikt! :) Polskie władze bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę i stąd pomysł tarczy i baz amerykańskich na terenie Polski. Amerykanie jak będą mieli tu bazy i radary to będą ich bronić. I to cała filozofia po co nam ta tarcza :)
  • 0

#107

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pingwin nie bądź naiwny,nie ma co wierzyć w NATO i UN.
Jeśli Putin będzie chciał zaatakować Polskę to NATO nie tylko nic nie powie ale klęknie do rozpiętego rozporka rosji,pomlaska ,wytrze się i powie że jej smakowało ;)
Jako mało znaczący militarnie i finansowo kraj musimy się dawać dymać większym czy to militarnie NATO czy też finansowo Unii Europejskiej.
  • 0

#108

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Quiz ty to masz te porównania xD

Pingwin strasznie jesteś naiwny, Polska się już nie raz przejechała na traktatach i sojuszach z innymi państwami, nie wiem dlaczego miało by byc inaczej teraz, chociaż jestem dobrej myśli :)
  • 0

#109

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale z drugiej strony Rosja pogorszy sobie opinię do samego dna we wszystkich państwach i to byłby jedyny plus.


A obecnie jaką Rosja ma opinię? Myślisz że lepszą?
  • 0

#110

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie nie żyjemy w czasach I i II wojny św żyjemy w XXI w. To nie naiwność tylko ... mówienie jaki obowiązek ma NATO kiedyś sobie nie pomagali bo wszyscy a przynajmniej nie którzy dbali tylko o swój tyłek. Teraz też tak jest ale inaczej niż w XX w. NATO owszem nie ma obowiązku przyjechać z wojskami ale jego obowiązek jest pomóc . Nie w 100% ale dać pomocą dłoń. A w ogóle czemu mają nam nie pomóc jak bronimy słusznej sprawy.

Nie po to 123 Lata byliśmy pod zaborami , żeby się słuchać znowu Rosjan . Możemy robić co chcemy

A po za tym samo NATO popiera pomysł aby tarcza była w Polsce ...

A w ogóle to rosjanie już nie mają co wymyślić i jeszcze myślą , że Polska będzie się ich wiecznie słuchała !
  • 0

#111

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Donald Tusk ciepło przyjęty na Kremlu przez Władimira Putina


"Mimo wspólnych wysiłków, nie udało nam się popsuć stosunków" - ironizował Władimir Putin na temat dotychczasowych kontaktów z Polską, witając na Kremlu Donalda Tuska. I dalej szydził: "Pomysły, by spotkanie przywódców Polski i Rosji odbyło się w innym kraju, uważałem za egzotyczne". To wyraźna aluzja do prezydenta Kaczyńskiego, który chciał spotkać się z prezydentem Rosji na neutralnym gruncie.



Półtora roku temu taką propozycję zgłosiła minister spraw zagranicznych, Anna Fotyga. Mówiło się o tym, że prezydenci spotkają się w Finlandii. Ale nigdy takich rozmów nie było. Teraz już wiadomo dlaczego.
Ale od tej wizyty ma być inaczej. Premier Tusk mówił po spotkaniu z Putinem, że wierzy w deklaracje o chęci poprawy stosunków. Przyznał jednak, że obie strony zostały przy swoich zdaniach w kluczowych kwestiach - w sprawie dostaw gazu i tarczy antyrakietowej.

Prezydent Rosji: Nie dramatyzujmy

Putin sprawiał wrażenie, jakby mu to nie przeszkadzało. "Stosunki z Polską będą się rozwijać pozytywnie (...) bez względu na problemy" - mówił podczas otwartej dla dziennikarzy części spotkania. Zapewnił, że czyny Rosjan są podyktowane obroną własnych interesów gospodarczych, a nie chęcią upolitycznienia stosunków.
Bagatelizował problemy między obu krajami. Powiedział, że mają one "bieżący charakter". "Ja bym ich nie dramatyzował" - mówił Putin.
"Chcę zapewnić was, że problemy, które pojawiły się w stosunkach w ostatnich latach, nie były podyktowane chęcią urażenia naszych partnerów" - dodał prezydent Rosji.

"Nie udało nam się popsuć stosunków"

"Mimo naszych wspólnych wysiłków, by zepsuć stosunki, nie udało nam się to" - ironizował Putin. Zwrócił uwagę, że Polska jest ważnym partnerem gospodarczym Rosji i odbudowa partnerskiego dialogu jest ważną sprawą.
Władimir Putin zapewniał, że embargo na import polskich artykułów rolnych jest częścią szerszych stosunków z Unią Europejską. Chodzi choćby o subsydiowanie rolnictwa. "I nie trzeba tu szukać antypolskiego kierunku naszych stosunków" - mówił prezydent.
Równie miłe słowa padły z ust polskiego premiera. "Skoro bez zbędnych negocjacji w kilkanaście dni udało się wysłać z Moskwy i Warszawy sygnały, to znaczy, że najważniejszą rzecz uzyskaliśmy - wzajemne zaufanie" - mówił. "Cieszę się, że Rosja odczytała sygnały naprawy wzajemnych stosunków" - dodał szef polskiego rządu.

Tusk: Historią niech zajmą się naukowcy

Prezydentowi Putinowi Donald Tusk mówił, że po spotkaniach z premierem Wiktorem Zubkowem i wicepremierm Dmitrijem Miedwiediewem ma wrażenie, iż obie strony mają dość obecnego zastoju. "I trzeba to zmienić" - apelował premier. "Tak postępują narody, które są pewne swoich racji i są otwarte na racje partnera" - dodał.
Donald Tusk podkreślił też, że problemami historycznymi obu naszych krajów powinni zająć się naukowcy, a nie politycy.

Premier Putin

Podczas konferencji prasowej, już po spotkaniu z Putinem, szefowi naszego rządu przydarzyła się mała wpadka. "Premier Putin..." - zaczął mówić Donald Tusk, ale szybko się zreflektował. "Oczywiście, prezydent Putin. To było przejęzyczenie, a nie przepowiednia" - powiedział rozbawionym dziennikarzom.
Premier dodał też, że prezydent Putin "może czuć się zaproszony już dziś do złożenia jak najszybszej wizyty w Warszawie". Tusk przyznał jednak, że jego rozmowy w Rosji odbywały się "w okresie przedwyborczym" i jego "rozmówcy nie ukrywali, że dzisiejsze role, jakie pełnią, za kilka miesięcy mogą wyglądać inaczej". "Ale Putin nie powiedział: nie" - podkreśłiłTusk.
Szef naszego rządu jest pierwszy raz w Moskwie. Nie krył, że miasto mu się podoba, bo "widać, że jest stolicą dużego i rozwijającego się państwa".

Użytkownik +MoJo+ edytował ten post 08.02.2008 - 21:38

  • 0

#112

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak to jeden krok do przodu ale przecież oni tam rozmawiali o jakiś pierdołach a przecież sami powiedzieli , że chcą monitoring na ta tarcze . Jak wielki brat w tym big Brother nie wiem czy dobrze piszę tą nazwę . A tak po za tym to jeszcze się zobaczy ale według mnie putinek nie ustąpi .

" Pożyjemy Zobaczymy "

Ale najlepsze jest to , że nasz premier się interesuje sprawą Polski i , że rozmawia z naszymi pechowymi sąsiadami :) I to mnie bardzo cieszy

Użytkownik Pingwin edytował ten post 08.02.2008 - 21:49

  • 0

#113 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

A w ogóle to rosjanie już nie mają co wymyślić i jeszcze myślą , że Polska będzie się ich wiecznie słuchała !

Tak dokładnie to nie znam stosunków między Polską a Rosją na przestrzeni lat. To może mnie oświeć... w jakich sprawach Polska słucha Rosji jak pies swojego pana? :)
Jeżeli chodzi o to, że zakręcą kurki z gazem a my będziemy skakać jak nam zagrają? No inaczej sie nie da chyba, że byśmy chcieli kryzysu polskiej gospodarki. A nikt tego nie chce. Trudno trzeba powiedzieć... jak w Polsce już zamykają kopalnie różnych surowców, bo wydobycie jest nie opłacalne to jednak nie można być kozakiem i mówić, że mamy za plecami NATO bo to nic nie da jak nie będzie jak obiadu ugotować bo nie będzie gazu ropy i kto wie czego jeszcze...
Wiedzcie, że dla naszego pana prezydenta Kaczyńskiego ( :mrgreen: ) to też nie jest prosta sprawa jak zamówienie pizzy, bo jest zwierzchnikiem polskich sił zbrojnych i w razie czego od będzie musiał wydać odpowiednie rozkazy. ;) :)
  • 0

#114

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc masz rację Burnago

Trzeba czekać i nasi dyplomaci nie mogą nic spieprzyć ! Najgorsze jest z tym gazem trzeba znaleźć innego dostawcę a to będzie bardzo trudne. A z tym , że Polska słuchała Rosji to chodziło mi o komunizm itp.
  • 0

#115

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sądzicie, że gdyby Rosja, rzeczywiście planowała atak na Polskę, to Putin okładałby Tuska na spotkaniu kijem?
  • 0

#116

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzicie, że gdyby Rosja, rzeczywiście planowała atak na Polskę, to Putin okładałby Tuska na spotkaniu kijem?


Szczerze :?: to tak .

Oni sami nie wiedzą czego chcą a po za tym Rosja tylko nas straszy oni nie mają jak na razie potrzeby nas atakować
  • 0

#117

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

_Silent_ bravo! :) Bardzo dobra uwaga - już nawet nie chodzi o jakiś atak ale o politykę osłabiania: teraz przez nasze terytorium idzie gaz na zachód i nie mogą nam zakręcić gazu bo zakręcą np. Niemcom. Ale właśnie dlatego Niemcy i Rosja budują gazociąg północny omijający Polskę i wszystkie inne kraje regionu. Jak już go wybudują to Rosja ma przewagę - mogą nam wszystko zakręcić bez przeszkód ze strony innych państw.

A warto zawsze przypomnieć że w 1939 roku mieliśmy ważny do 31 grudnia 1945 pakt o nieagresji z ZSRR a z Niemcami mieliśmy ważną do 26 stycznia 1944 roku deklarację o niestosowaniu przemocy.
I co z tego wszyscy wiemy...
  • 0

#118

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie czy w razie takiej wojny moglibyśmy liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony USA. :roll:
  • 0

#119

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, jakby Polska potrzebowała pomocy, to Jankesi wystrzelą parę swoich nuke i nie będzie po tym Rosji, Polski i w ogóle pół Europy zejdzie z tego padołu ;)
Rosja nie zaatakuje zbrojnie członka NATO, a tym bardziej sojusznika militarnego USA, to byłoby dla nich samobójstwo. Ale zakręcić gaz będą nam mogli. Embarga nakładać będą mogli. Ruskie firmy będą kupować polskie firmy. Etc. I tyle w tym temacie.
  • 0



#120

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie czy w razie takiej wojny moglibyśmy liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony USA. :roll:

Dlatego trzeba podpisać pakt dwustronny z USA o pomocy zbrojnej w zamian za tarcze, bądź podpisać coś z Rosją w zamian za niezainstalowanie tarcz. Kto da więcej wygrywa. Prosta sprawa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych