Skocz do zawartości


Zdjęcie

Putin grozi, że wyceluje w Polskę rakiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#121

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rosja nie zaatakuje zbrojnie członka NATO, a tym bardziej sojusznika militarnego USA, to byłoby dla nich samobójstwo


Sądzisz że Rosja nie da rady pokonać USA? Kolega wyżej dobrze napisał. Kto da więcej ten wygrywa. Ale z drugiej strony wolę trzymać sztamę z USA niż z Rosją :/
  • 0

#122

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzisz że Rosja nie da rady pokonać USA? Kolega wyżej dobrze napisał. Kto da więcej ten wygrywa. Ale z drugiej strony wolę trzymać sztamę z USA niż z Rosją :/



Jak na razie USA to najlepszy sojusznik jakiego można mieć . Tak ale zapewne chiny pomogły by ruskim w wojnie. Bo Chiny też szukają sprzeczki i się zbroją ale tak szczerzę mówiąc to jakby USA walczyło z Rosją sam na sam to wdaję mi się , że USA by wygrało :)
  • 0

#123

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na chwile obecna, koszty wojenne sa zbyt wysokie, zeby isc od tak na wojne konwencjonalna. Szybko wykonczyloby to gospodarke. Takie USA wydalo setki mld dolarow aby zajac i utrzymac malutki Irak. Latwiej i taniej byloby odpalic kilka rakiet z glowicami atomowymi. Rosji tez nie stac, aby zebrac ze 500 tysiecy chlopa, altylerii, sprzetu i czolgami wjechac do Polski, bo i po co mieliby to robic. Jak juz cos to najpredzej ostrzelaja nas rakietami z bazy pod Kaliningradem. :)
  • 0



#124

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

szczerzę mówiąc to jakby USA walczyło z Rosją sam na sam to wdaję mi się , że USA by wygrało


To zależy jakie kroki zostałyby podjęte. Oba kraje dysponują atomówkami, potężna armią. Jeżeli doszłoby do wojny atomowej pomiędzy USA a Rosją, to myślę że Rosja by wygrała, gdyż dla nich nie ma róznicy czy zginie 10 czy 100tyś obywateli, a America myślę że po 2 atomówkach złożyłaby broń.
  • 0

#125

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak ale zapewne chiny pomogły by ruskim w wojnie.

Nie wiem jak z Twoją wiedzą z geografii, ale Chiny nie graniczą z USA i raczej ciężko by wyszarpnęły od nich coś ziemii.

Użytkownik _Silent_ edytował ten post 09.02.2008 - 12:08

  • 0

#126

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem , że nie graniczą ale czemu mają nie pomóc Rosji :?: Chiny nie przepadają za USA a w ogóle za pomoc w wojnie Rosji Chiny mogły by otrzymać Gaz lub coś innego :)
  • 0

#127

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zapominajmy ze spora czesc arsenalu nuklearnego zarowno Rosji jak i USA plywa po oceanach. Nie sadze, ze USA by tak latwo sie poddalo, ale tak mozna gdybac w nieskonczonosc.

Użytkownik Pakerzyk edytował ten post 09.02.2008 - 12:13

  • 0



#128

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znając życie, taka wojna nie wybuchnie. Wg mnie to by nie miało najmniejszego sensu dla którejkolwiek ze stron. Jeśli oczywiście wszyscy pamiętają co się działo podczas II Wojny Światowej.
  • 0

#129

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście że taka wojna wybuchnie. Możemy jedynie spekulować kiedy. Rosja ma zbyt ambitne plany, próbuje decydować o państwach, które niegdyś należały do ZSRR. USA natomiast nie może pozwolić, by Rosja na powrót stała się mocarstwem (a niewiele jej brakuje). Groźby jakie płyną z obu stron są zapowiedzią tego, co może nastąpić i myślenie, że ludzie są zbyt mądrzy, by się wymordować jest głupie. Ludzie kochają władze i wątpie, by USA pozwoliło sobie na osłabienie jej pozycji.
  • 0

#130

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojna jako taka nie wybuchnie bo w XXI w. wojny prowadzone są drogą polityczną.

Użytkownik `Pi3gi~aka`Michał edytował ten post 09.02.2008 - 14:02

  • 0

#131

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojna jako taka nie wybuchnie bo w XXI w. wojny prowadzone są drogą polityczną.


Wydaje mi się że już mamy taką małą wojnę polityczną. Rosja nas straszy, USA prowadzi ostre dyskusje z Rosją - czyli wg. mnie można już to nazwać wojną polityczną.
  • 0

#132

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z MoJo, teraz trzeba czekać na dalszy rozwój sytuacji. Albo padniemy na kolana przed Rosją i zdamy się na jej łaske (USA będzie nas wtedy miało gdzieś), albo odważnie stawimy jej czoła (prawdopodobnie USA i tak nas będzie miało gdzieś, ale jest większa szansa, że nam pomogą ;p ) i zamontujemy tą tarcze.
  • 0

#133

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polityka to sposób prowadzenia wojny, a pokój to tylko krótki czas pomiędzy dwoma kolejnymi wojnami.
Erich Ludendorff

Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami.
Karl von Clausewitz


Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.
Platon
  • 0

#134

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wizyta Tuska w Rosji pokazała nam że "Polska jest potrzebna Rosji, a Rosja jest potrzebna Polsce"
Sądze że warto mieć sojusz z USA, ale nie wolno nam zaniedbywać kontaktów z Rosją!
  • 0

#135

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wojna jako taka nie wybuchnie bo w XXI w. wojny prowadzone są drogą polityczną.



Jasne,powiedz to ludziom w Iraku ( i niedługo ludziom w Iranie) :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych