Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#121

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyżby powtóreczka z rozryweczki? (latka 90' ) kiedy to połowę majątku wysprzedali?

Obniżenie przez PO udziałów PKO i LOT

:sux:

#122

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego Asieńka chce na siłę uciszyć sympatyków PiS?


Ja chcę uciszyć wszystkich, którzy już dawno odeszli od tematu tego topicu, który brzmi:
"Dzisiaj wybieramy nowy parlament"
Jak widać niełatwo wam sie obejść bez tej dyskusji, tak więc mam nadzieję, że Przemo zmieni tytuł tematu tak jak obiecał:

PS. Ten temat zrobił się już tak pojemny, że albo zmienię nazwę, albo go zamknę





#123

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PS. Ten temat zrobił się już tak pojemny, że albo zmienię nazwę, albo go zamknę

Sugeruję taki tytuł: "Wybory 2007 - nasze refleksje" ;)



#124

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyżby powtóreczka z rozryweczki? (latka 90' ) kiedy to połowę majątku wysprzedali?

Obniżenie przez PO udziałów PKO i LOT

:sux:



Hmm Wytlumacz mi tylko po co rzadowi polskiemu Bank ? Ktorego wszystkie aktywa pochodza z naszej kieszeni.
Tak samo po co rzadowi polskiemu Linie Lotnicze ? Ktore i tak dostaja po dupie od prywatnych :E

Nieznam sie na ekonomii za bardzo wiec prosilbym o jakies konkretne odpowiedzi ;[


Jezeli chodzi ci tylko o przekrety zwizane ze sprzedaza tych akcjii to ja moge tylko powiedziec ze mam nadzieje ze wszystko odbedzie sie zgodnie z prawem po jak najwyzszej cenie.


EDIT : Jest jeden wielki minus :!

"Międzynarodowy Fundusz Walutowy stawia przeważnie wprowadzenie procesów prywatyzacyjnych jako warunek uzyskania kredytów dla państw tzw. wschodzących rynków. Często powoduje to "falę" prywatyzacyjną - okres w którym znaczna część gospodarki tych krajów zostaje zdominowana przez światowe koncerny. Zdaniem krytyków, owe koncerny czują się zobowiązane przede wszystkim swoim akcjonariuszom, toteż w wielu przypadkach zamiast prowadzić do dobrobytu, prywatyzacja powoduje zubożenie i bezrobocie. Najczęściej koncerny te mają swoją siedzibę w USA, UE lub w tzw. azjatyckich tygrysach. Zdaniem przeciwników niekontrolowanej prywatyzacji, prowadzi ona do wzbogacenia najbogatszych kosztem słabszych i stwarza poważne zagrożenie nowoczesnego wyzysku."

Z drugiej jednak strony :

"Prywatyzacja w Polsce często wiązała się ze sprzedażą mienia zagranicznym właścicielom. Największe polskie firmy jak monopolistyczny operator telekomunikacyjny, czy wiele banków trafiło w "obce" ręce. Mimo protestów populistycznych polityków okazało się, że z wyjątkiem polskiego telekomu prywatyzacje poprawiły efektywność i jakość usług.Jednak zawsze zmiana własności oznaczała zwolnienia nadmiarowych pracowników. Sprywatyzowane firmy znacznie podnosiły swoją wydajność, przez co nie potrzebowały już tylu rąk do pracy. Dzięki restrukturyzacji nowe prywatne przedsiębiorstwa przetrwały na rynku, ale kosztem wzrostu bezrobocia. Sprywatyzowane sektory gospodarki zaczęły osiągać zyski i wpłacać do budżetu podatki. Przedsiębiorstwa, które pozostały państwowe przynosiły najczęściej straty, które musieli pokrywać wszyscy podatnicy. Odrzucenie prywatyzacji zmniejszyłoby wzrost bezrobocia, ale Polska zatrzymałaby się w rozwoju i pogrążyła w recesji. Taką drogą podążyły niektóre z krajów postkomunistycznych, jak Białoruś."

"W Polsce największe kontrowersje wokół prywatyzacji dotyczyły korupcji. Na początku lat 90. byli członkowie PZPR utworzyli szereg spółek, które dzięki zręcznym manipulacjom przejmowały za bezcen państwowe mienie. Proces ten nazwano "samouwłaszczeniem nomenklatury". Mimo całkowitej niemoralności takich działań, nowe prywatne firmy często lepiej radziły sobie w rynkowej gospodarce, co ułatwiło przemiany. Utarło się powiedzenie, że "pierwszy milion trzeba ukraść", aby założyć własny biznes. Pod koniec lat 90. nielegalne przejmowanie państwowego mienia było już niemożliwe. Jednak podczas wielkich prywatyzacji politycy czasami żądali od zachodnich inwestorów "prowizji". Pewien procent wartości firmy trafiał na konta zaprzyjaźnionych biznesmenów, którzy potem wspierali niektóre partie polityczne. Największa prywatyzacja, której dotyczyły tego typu zarzuty, to sprzedaż PZU. Do wyjaśnienia kulisów tej transakcji sejm powołał komisję śledczą."

Sam niewiem co o tym myslec :cafe:

Źródło wikipedia.org

#125

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie ma co myśleć. Pożyjemy zobaczymy - mam nadzieję że błędów popełnianych przez 14 lat już nie uświadczymy. Liczę na Tuska że jego rząd sprosta wyzwaniu jakim jest władza nad krajem. By żyło się lepiej.

#126 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Sam niewiem co o tym myslec

Gdyby prywatyzacja była uczciwa, to czemu nie, ale w wielu przypadkach korupcja spowodowała, że sprzedano majatek narodowy po zaniżonych cenach.

#127

Unknown.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4610602.html"]http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4610602.html[/url]

O i prosze, dziek pisowi jeszcze dlugo bedziemy sie smiac z takiego typu glupot...

#128

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko ciekawe dlaczego we wzorcowym kraju wszelakiego bogactwa i dobrobytu (USA) tak pleni się przestępczość?

Mam nadzieje ze to ironia, no chyba ze ulegasz plotkom, stereotypom i kolorowym teledyskom, ze kazdy amerykanin zyje jak w Las Vegas i wozi sie tuningowanymi Hummerami. W amerykanskich slumsach jet gorsza nedza niz u nas pod mostem.

PO chce powolac na ministra sprawiedliwosci osobe nie zwiazana z polityka [Zoll]

To ten co juz byl ministrem sprawiedliwosci i chcial wprowadzic przepis, ze za kradziez samochodu nie idzie sie do wiezienia, jesli sie udowodni, ze chcialo sie "tylko przejechac" ?

#129

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote]PO chce powolac na ministra sprawiedliwosci osobe nie zwiazana z polityka [Zoll][/quote] To ten co juz byl ministrem sprawiedliwosci i chcial wprowadzic przepis, ze za kradziez samochodu nie idzie sie do wiezienia, jesli sie udowodni, ze chcialo sie "tylko przejechac" ?
[/quote]

Nie to raczej nie ten :D . Zoll to byly przewodniczacy trybunału konstytucyjnego. Kiedyś był rzecznikiem do spraw boywatelskich.

EDIT
Co do tego tekstu o tym koszeniu trawy. Bez komentarza poprostu :D . Szkoda ze zatrzymanie Lipca odbyło sie dzisiaj bez konferencjii ministra Ziobera albo Kamienia. Czyzby ta sprawa byla mniej ważna niz Sawicka ?? Lipiec ponosć wziął 100 tys łapówki. Szkoda też , że została dopiero teraz ujawniona . W końcu wyborcą należy sie prawda przed dokonaniem wyboru. No ale wiadomo jakby sie to odbilo na wyniku


"Kiedy zapadła decyzja o areszcie Gardasa, mimo próśb pozbawiony był kontaktu z obrońcą. Spotkał się z nim dopiero po tygodniu. Adwokat błyskawicznie napisał zażalenie na areszt do Sądu Najwyższego. Po zapoznaniu się z dowodami CBA sędziowie zdecydowali o natychmiastowym wypuszczeniu pułkownika."

NIECHCE TAKIEJ POLSKI to nie USA


"27 sierpnia pułkownik odzyskał wolność. Kiedy wyszedł z aresztu, dowiedział się, że podczas odsiadki minister Aleksander Szczygło przyznał mu złoty medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Od razu wrócił na poprzednie stanowisko, znów siada za sterami Miga-29."

Hahahah no poprostu kabaret a nie rzad.

"Oficjalnie śledztwo cały czas trwa. Co na temat postanowienia Sądu Najwyższego sądzi CBA? - Śledztwo nadzoruje prokuratura i to ona wnioskowała do sądu o areszt - umywa ręce Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

- Prokuratura nie ma zwyczaju komentowania orzeczeń sądowych. Z uwagi na dobro śledztwa odmawiam udzielenia bliższych informacji - odpowiada komandor Dariusz Furmański, prokurator garnizonowy w Gdyni"

Wiadomo teraz nikt sie niechce przyznac ze do totalnego idiotyzmu i stalinowskich metod dzialania. ;d

#130

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bracia Kaczyńscy i ich drużyna szli po władzę z buńczucznymi hasłami, takimi jak:
  • IV RP
  • nowa konstytucja
  • tanie państwo
  • państwo solidarne
  • obniżymy podatki wszystkim, nie tylko najbogatszym
  • nowe miejsca pracy
  • walka z "układem"
Po ich rządach nadal mamy:
  • III RP
  • tę samą konstytucję (dzieło "elit" Okrągłego Stołu)
  • drogie państwo chcące naszego dobra, a my go mamy coraz mniej
  • państwo socjalne, które nigdy nie jest tanie
  • wysokie podatki nie tylko dla najbogatszych
  • nowe miejsca pracy, ale w Anglii
  • zastępowanie jednego układu drugim
Nie chcę polityków PiSu całkowicie odsądzać od czci i wiary. W niektórych sprawach mieli oni rację. Na przykład likwidacja WSI była potrzebna, bo działy się tan horrendalne patologie. Podobało mi się też, że PiS nie klęczał przed Brukselą na dwóch kolanach, a tylko na jednym. To jednak za mało, aby zachwycać się ekipą Kaczyńskich, gdyż najważniejsze kroki uzdrowieńcze (zwłaszcza w gospodarce) nie zostały poczynione.

#131

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

* IV RP
* nowa konstytucja
* tanie państwo
* państwo solidarne
* obniżymy podatki wszystkim, nie tylko najbogatszym
* nowe miejsca pracy
* walka z "układem"


lol przecież żyjemy w demokracji takie hasła to norma przed wyborami. Lepiej czepiaj się teraz Tuska i jego Irlandii ciekawe czy wykona to zadanie....

państwo socjalne, które nigdy nie jest tanie

Tak jest państwo socjalne, ale mniej socjalne od Anglii, Francji czy innego zamożnego państwa zachodniej Europy. Tam ludzie nie muszą pracować żeby godnie żyć. Nie wiem jak ty ale ja chciałbym żyć w takim socjalizmie :]

#132

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote] państwo socjalne, które nigdy nie jest tanie[/quote]
Tak jest państwo socjalne, ale mniej socjalne od Anglii, Francji czy innego zamożnego państwa zachodniej Europy. Tam ludzie nie muszą pracować żeby godnie żyć. Nie wiem jak ty ale chciałbym żyć w takim socjalizmie :]
[/quote]


Hmm a ja bym niechcial zeby za duzo moich podatkow szlo na nierobow.


Edit : czemu mi quote nie chodzi ? ??

#133

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

lol przecież żyjemy w demokracji takie hasła to norma przed wyborami. Lepiej czepiaj się teraz Tuska i jego Irlandii ciekawe czy wykona to zadanie....

Czepiam się czepiam, bo tłusta kiełbasa wyborcza zawsze długo mi leży na żołądku.
Skoro wszyscy są tacy zakłamani, czemu zawsze są w Sejmie ?
Może warto dopuścić nowe partie ?

Tak jest państwo socjalne, ale mniej socjalne od Anglii, Francji czy innego zamożnego państwa zachodniej Europy.

Wiesz, według mnie wybór pomiędzy młotem a kowadłem nie jest żadnym wyborem.

Tam ludzie nie muszą pracować żeby godnie żyć.


"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie."
Milton Friedman

Nie wiem jak ty ale ja chciałbym żyć w takim socjalizmie :]

Ale nie za moje pieniądze. Dobrze ?

#134

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie to raczej nie ten grin.gif . Zoll to byly przewodniczacy trybunału konstytucyjnego. Kiedyś był rzecznikiem do spraw boywatelskich.

To chyba ten sam, tylko sie pomylilem z tym ministrem. Ale jedno jest pewne, chodzi o prawnika.

#135 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Sen o spokojnym rządzeniu już sie skończył dla Tuska na samym początku.
Związek Nauczycielstwa Polskiego dzisiaj pikietował i zapowiada potężne strajki w sprawie płac.
Gowin - przyszły minister edukacji - miał tak głupią i zaskoczoną minę, że aż strach.
Na pytanie dzienikarza TVN24, co on o tym wszystki sądzi odpowiedział:
"Nie wiem do kogo jest kierowany ten protest, ale chyba jeszcze do starego rządu, a w ogóle to jest polityczny protest.(sic!)

Za jakiś moment dziennikarz pyta Broniarza (przewodniczącego ZNP) do kogo kierują ten protest?
Na co Broniarz:
"No jak do kogo? Do Pana Gowina"

Widać jak na dłoni, że Gowin jest zszokowany tym protestem, że w ogóle ktoś śmie protestować, kiedy PO i cały świat świętują wygrane wybory.
Jedynie słuszna partia, wyzwolicielka Polski od ucisku Kaczystów, jest nagle, niespodziewanie i niesprawiedliwie atakowana przez niewdzięcznych nauczycieli. którzy powinni kwiaty (nie postulaty) wręczać PO.
Zapomniał Gowin, wraz z PO o jedym.
Ludzie może i nielubili PiS oraz sympatyzowali z PO, ale najbardziej kochają pieniądze i siebie samych.
PS
PO samo na siebie ukręciło ten bat tak zdecydowanie popierając strajk lekarzy.
Teraz kamyczek poruszy lawine protestów, bo pozostała budżetówka chce dorównać do lekarzy.
Życze miłego rządzenia PO!!! ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych