Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#136

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris Oo Czy ty aby napewno jestes normalny ?

Po 1.Rzad jeszcze nie powstal.

Po 2 Niechce nic mowic ale to PiS wprowadzil podwyzke a potem obnizyl stawke bazowa tym samym OSZUKUJAC ZNP. Klamstwo i oszustwo. Nauczyciele strajkuja bo chca miec pewnosc ze do tej podwyzki dojdzie , bo chca miec pewnosc ze nowy rzad mimo ze jest liberalny dotrzyma obietnicy a nie bedzie udawal "pseudo-spolecznej" partii.

Nie widzialem wywiadu z Gowinem na temat strajku . Widzialem konferencje w ktorej Gowin stwierdza ze sa osoby lepsze na stanowisko Ministra Edukacjii i ze on nie bardzo chaialby objac takie stanowisko.

Strajk ZNP ktory spowodowal obiecana "niby podwyzke" byl przed strajkiem lekarzy. PO zapowiedzialo podwyzki w budzetowce . Osobisie niewiem skad wezma pieniadze no ale czas pokaze.

#137 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Osiris Oo Czy ty aby napewno jestes normalny ?

Po 1.Rzad jeszcze nie powstal.


Te pytanie nie kieruj do mnie, tylko do nauczycieli. :D
Ja nie protestuję i wiem, że nie ma jeszcze nowego rządu.
Oni zapewne tak za wczau strajkują, żeby zająć pierwsze miejsce w kolejce po podwyżki.
Zresztą podobnie skomentował to dziennikarz TVN24, więc coś jest na rzeczy.

Po 2 Niechce nic mowic ale to PiS wprowadzil podwyzke a potem obnizyl stawke bazowa tym samym OSZUKUJAC ZNP.

A tą żabę będzie jadła PO.
Chciało się do władzy, to macie kłopoty, a nie tylko profity. :mrgreen:

Osobisie niewiem skad wezma pieniadze no ale czas pokaze.

Ja też nie wiem skąd wytrzasną te pieniądze, bo podczas wyborów, to gruszki na wierzbie obiecywali i cuda jakich świat nie widział.
Teraz przychodzi czas rozliczeń.
Kiełbaski wyborcze zjedzone, czas na rozstrój żąłądka.

#138

konwallia.
  • Postów: 48
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też nie wiem skąd wytrzasną te pieniądze, bo podczas wyborów, to gruszki na wierzbie obiecywali i cuda jakich świat nie widział.
Teraz przychodzi czas rozliczeń.
Kiełbaski wyborcze zjedzone, czas na rozstrój żąłądka.

Jakby tylko PO obiecywało... :roll: Każda partia obiecywała cuda niewidy i każdy normalny obywatel powinien wiedzieć, że wiele z tej przedwyborczej paplaniny to obietnice niemożliwe do zrealizowania.

#139 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Wygląda więc na to, że Tusk wziął masy na ładne oczy i rude włoski.
Przypominam, że rude to wredne, co jest ponoć naukowo udowodnione, a może historia tą hipotezę też - w tym przypadku - potwierdzi. ;)

#140

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris mnie nie wzial na ladne oczy ;] Juz 2 lata temu glosowalem na PO.

#141 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Osiris mnie nie wzial na ladne oczy ;] Juz 2 lata temu glosowalem na PO.

No to wtedy miał jeszcze ładniejsze oczy i więcej rudych włosów na głowie.
Teraz trochę wyłysiał. ;)
A tak na poważnie, to te same, lub podobne gruszki, więc co za różnica.
Tyle, że teraz bardziej dojrzałe, lub nawet usychające.

#142

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A myślisz że gdyby PiS wygrało, to ZPN by nie protestowało jeszcze jak nie uformowaliby nowego rządu? Po prostu rezerwują sobie kolejkę po pieniążki, bo pieniądz rządzi światem... niestety.

#143 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A myślisz że gdyby PiS wygrało, to ZPN by nie protestowało jeszcze jak nie uformowaliby nowego rządu? .............

Przecież ja nie piszę, iż za PiS nie było by tych protestów.
Podkreślam tylko fakt, iż nie ma euforii w społeczeństwie, tylko jest pragmatyzm.
PO zapewne myślało, że na fali euforii pewne grupy społeczne zawieszą strajki i protesty na jakiś czas, a tu masz babo placek.
A teraz coś z nowości.
PO zaczyna od niemiłej "niespodzianki"
Od 1 stycznia 2008 roku miała być obniżona - ponownie (bo w lipcu tego roku zmniejszono tą składkę o 3%) - o 4 % składka rentowa, co automatycznie dawało tej samej wysokości podwyżkę wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę (na zlecenie w zasadzie też)
Już wiadomo, że PO chce zaoszczędzić naszym kosztem kilkanaście miliardów złotych, obniżając tą składkę nielicznym, a nie jak zakładał PiS - wszystkim.
Ciekawe ile "nowości" in minus jeszcze nas czeka za rządów PO?
To jest pierwsze wiadro zimnej wody na nasze głowy.
Choć nie na wszystkich głowy, bo dla mnie to żadna nowina i wiedziałem, że tych kwiatków będzie bez liku.
To dopiero początek.

#144

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAahahaha To byla jedna wielka sciema. Budzet stracil 15-20 Miliardow a my zarobilismy 5-10 zl WIEC PLS. Juz byly o to klotnie . 20 Miliardow starczyloby na podwyzki dla lekarzy pilegniarek i moze nawet Nauczycieli. Sikam na te 10 zl :o Moga sobie je w pupe wsadzic. Popieram cofniecie tej zmiany bo dla mnie to byl jedynie chwyt propagandowy.

Kaczory strzeliy teraz focha i zachowuja sie jak przedszkolaki. Niechce mi sie komentowac zachowania Premiera bo to jest zalosne. Wciska biednym ludzia nadal te historie wyssane z palca. Uklad , Front Zla . Niechce nic mowic ale przypomina mi to Bushowska "Os Zla". Wg mnie Polityka Kaczora = Polityka Hitlera. Hitler tez wskazywal wyimaginowanego wroga [Komunisci] wypral mozgi spoleczenstwu i przejal calkowita wladze. W sumie Kaczynski uczy sie od USA [czytalem ostatnio ze ponoc Kaczorki pochodza z Zydowa dunno czy to prawda] tam tez wymyslili sobie wroga [Terorysci] i zamienili kwitnaca Demokracje w Panstwo Policyjne ! Na szczescie nasze sluzby nie zdazyly sie zreozganizowac i nie przeprowadzily "Pseudo-Zamachu". Gdyby do niego doszlo juz teraz siedzialbym w areszcie za wspolprace z "Teroryzmem".

Tak sie kiedys zastanawialem jaki to problem podrzucic trojana i wrzucic na kompa kompromitujace materialy ? Np zdjecia nieletnich ! Policja korzysta nie oficjalnie z uslug Hakerow. Ciesze sie ze to sie [mam nadzieje] skonczylo ! Skonczylo sie panstwo Policyjne.Tak szczerze to nadal jak pisze cos o Kaczynskich zastanawiam sie jak to napisac. Modyfikuje duzo rzeczy bo boje sie ze zostane pozwany do sadu za "Zniewazenie". Szkoda ze nie mam z soba 500k wyborcow wtedy bylbym nietykalny jak biznesmen z Torunia.

#145 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Sikam na te 10 z

Ty zyskiwałeś 10 zł, inni 50-100 zł.
Jak zarabiasz marne grosze, to rzeczywiście ta podwyżka jest nieistotna dla Ciebie.
To primo.
Secundo.
3% ten rok, plu 4% przyszły daje obniżenie tej składki (a de facto podatku) o 7 punktów.
Czy myślisz, że PO obniży podatki o kilkanaście, czy też kilkadziesiąt procent. To jest absurd.
Chyba się z choinki urwałeś.
Jeśli np. zostanie wprowadzony podatek liniowy 15% to o ile będziemy płacili mniejsze podatki, jeśli teraz płacimy 19%?
4% mniej, i zapewne wtedy tryumfalnie ogłosiłbyś olbrzymi, medialny sukces PO.
Teraz chodzi o obniżenie 7% procentowe i uważasz, że to bzdura, bo to pomysł PiS.
Gdzie tu obiektywizm?
Gdyby iść Twoim tokiem myślenia, dopiero Ciebie usatysfakcjonowało by obniżenie kilkunastoprocentowe podatków, co równałoby się ze zniesieniem w ogóle podatku dochodowego - naprzykład.
Czy to twoim zdaniem realne?
Zanim coś napiszesz, to się dłużej zastanów.
Jeśli to ja jestem w błędzie, to mi to udowodnij.

#146

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w ktorym momencie napisalem ze licze na obnizke podatkow ;] ?? Ja w to niewierze i na to nie licze . Stwierdzilem tylko ze ta obnizka nie przyniosla nic dobrego a budzte stracil 20 Miliarodow. 50-100 zl zyskaja osoby ktore zyja na wysokim standardzie i ta obnizka jest im wogole nie potrzebna.

#147

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wcale się nie zdziwię jak nam podatki zwiększą a nie obniżą. I 30% VAT :gizmo:

#148

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris dlaczego nie wklieles tego fragmentu ?

"Plany polityków PO przewidują, że składki rentowe zostaną obniżone o 4 procent jedynie w przypadku ludzi wchodzących dopiero na rynek pracy oraz osób z najniższymi zarobkami - czytamy w "Gazecie".

"Zmniejsznie składek tylko tym dwóm grupom, a nie wszystkim pracującym to według wyliczeń PO dodatkowe 9-11 miliardów złotych w budżecie państwa. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób partia Donalda Tuska chce przeznaczyć na podniesienie płac w sferze budżetowej, w tym podniesienie tak zwanej kwoty bazowej dla nauczycieli oraz na wzrost rent i emerytur - pisze "Gazeta"."

Najwiekszym Problemem polski i tak jest :
"W ostatnich siedmiu latach przybyło 360 tys. osób w wieku emerytalnym, a ZUS wypłaca aż o 1,2 mln emerytur więcej. Nawet 199 mld zł będzie musiał dopłacić budżet w latach 2008-2012 do emerytur z ZUS. Bez wygaszenia przywilejów emerytalnych i wydłużenia aktywności zawodowej Zakładowi grozi niewypłacalność."

System Emerytalny wkrotce padnie ! Skoncza sie pieniadze ! ! To jest Studnia bez dna. Spoleczenstwo sie starzeje a wiec do zusu wplywa coraz mniej pieniedzy. Wkrotce bedzie wielki krach molocha

"Eksperci zalecają więc nowemu rządowi jak najszybsze uchwalenie wygasających i nieobejmujących wielu osób emerytur pomostowych, podwyższenie wieku emerytalnego i wygaszenie przywilejów emerytalnych."

Ktorys rzad w koncu musi sie odwazyc ! I zrobic to co jest nieuniknione !

Apo5 jezeli zwieksza podatki do 30% to obiecuje ci ze wyjde na ulice i bede strajkowal :D


EDIT:

Cos te wasze przypuszczenia sa bledne http://gielda.onet.p...wiadomosci.html

#149 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A w ktorym momencie napisalem ze licze na obnizke podatkow ;]


Nie napisałeś, tylko głosowałeś za czymś, teraz to już nie wiem, za czym?

Ja w to niewierze i na to nie licze .


Przecież obniżka podatków, to jeden ze sztanadarowych sloganów wyborczych PO, więc zastanawiam się, czym się kierowałeś?
Jeśli tylko nienawiścią do PiS, to chyba trochę za słaba motywacja.
Przypomina mi to działanie chłopca, który odmroził sobie uszy, na złość mamie.

Stwierdzilem tylko ze ta obnizka nie przyniosla nic dobrego a budzte stracil 20 Miliarodow.

Każda obniżka podatków pociąga za sobą mniejsze wpływy do budżetu.
To nie są straty, tylko pragmtyzm gospdarczy.
Tu rząd traci, a w innym miejscu zyska.
Podobnie było z obniżeniem akcyzy na wódkę (kiedyś tam)
Na początku budźet stracił, a potem zwiekszyła się sprzedaź i zyskał.

50-100 zl zyskaja osoby ktore zyja na wysokim standardzie

Moja żona jest pielęgniarką i tyle właśnie zyskała.
Czy uważasz, że należy do nowobogackich?

#150

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisalem juz w ktoryms poscie ze nie glosowalem na PO z powodu populistyycznych obietnic ale dlatego ze PO zacznie cos robic w sferze gospodarczej w przeciwienstwie do pisu ktory nie wydal zadnej ustawy czy rozporzadzenia.

Moja matka zyskala 10 zl :E


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych