Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#91

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Jeśli dobrze zrozumiałem, to sugerujesz, że PO wywodzi się z AWS? Jeśli tak, należy Ci sie PAŁA z najnowszej historii Polski!


PO = AWS + UW , pałę to możesz sobie wstawić!


Wiem, mam 16 lat i nie pamiętam/nie istniałem gdy były tamte czasy, ale zapominacie się...

AWS opuściły następujące ugrupowania polityczne:

* Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe,
* sympatycy Lecha Kaczyńskiego, którzy stworzyli Prawo i Sprawiedliwość.

Jak to LaM określił, są z tego samego podwórka...

#92

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widze off top za off topem. Niedziela juz za nami, uwazam wiec, ze ten temat mozna juz zamknac.

Edit:
Na prosbe otwieram ponownie.



#93 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tacita , nie bądź taka sroga. Tu się kształtuje świadomość polityczna młodego pokolenia.
My starsi (czytaj osiris) posiadamy mądrość życiową, która jest sumą doświadczeń z całego, długiego życia (a mam swoje lata)
Większość młodych userów (częstokroć nastolatków) żywi sie tylko tym co przeczyta i zobaczy w TV lub internecie.
Nie ma własnych doświadczeń życiowych na tej niwie.
Ich świadomość polityczną kształtują pokrętni politycy (nie będę wskazywał palcem, bo wszyscy są siebie warci)
Komunę znają z książek, a wolną Polske dopiero poznają, bo wielu z nich w niej się już urodziła i dojrzewa.
Daj im szanse na wymianę poglądów i polemikę ze starszym pokoleniem. (vide osiris)

#94

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam wasze dywagacje i jakos nie umiem sie oprzec stwierdzniu ze wiekszosc z was zna sie tyle na polityce co ja na fizyce jadrowej, a uwierzcie nie znam sie na niej wcale. W wielu waszych postach nie widze konstruktywnych wypowiedzi opierajacych sie na rzetelnych i logicznych argumentach. Piszecie " Juz to widze jak powstana nowe krete drogi, a przy nich plywalnie" ; "Czekamy na Cud" ; "Czekamy na Irlandie". Każdy trzezwo myslacy czlowiek, ktory chociaz w malym stopniu orientuje sie w temacie zdaje sobie sprawe, ze to jest nie mozliwe by na ten czas u nas powstala druga Irlandia. Z wielu wzgledów. Najpierw musimy unormowac nasza sytuacje spoleczna, polityczna zarowno wewnatrz kraju jak i za granicą. I ja wiem, ze tej Irladnii nie bedzie w przeciagy najblizszych 4 lat. Ale mimo to oddalem swoj glos na PO. Dlaczego? Bo ja nie wymagam od nich tego by za 2 lata czy też 4 wszystkim zylo sie dobrze. Ja licze na to, ze przygotuja nasz kraj do reform, ktore w przyszlosci umozliwia nam zbudowanie kraju,w ktorym bedzie sie zylo godniej. Nie tworzmy tutaj drugiej Irlandii, stworzmy Polske!
Podczas rzadow PiS-u nie widzialem mozliwosci kroczenia naprzod. Stalismy w miejscu, ciagle sie awanturujac i lizac dupe USA. Jasne!! Nie mowie bysmy sie od nich odgrodzili... ale nie zapominajmy ze jestesmy w UE, nalezymy do tej wspolnoty i to na niej powinnismy skupiac nasza uwage. Pamietajmy rowniez o Rosji! Chociaz tutaj moj ksenofobizm siega zenitu i nie palam sympatia do tego panstwa to jednak uwazam ze nasze relacje musza byc poytywne. W koncu sąsiadujemy z " mocarstwem ".

Zaglosowalem na PO i jestem szczesliwy ze wygralo wybory. I teraz nie czekam na spelnienie ich obietnic, a trzymam kciuki by im te obietnice udalo sie chociaz w malym stopniu zrealizowac.
Współpracujmy razem, bo klotnia nic nie zbudujemy.

Pozdrawiam Forumowiczow.

P.S. Dziekuje Tacita ;D

#95

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tacita , nie bądź taka sroga. Tu się kształtuje świadomość polityczna młodego pokolenia.
My starsi (czytaj osiris) posiadamy mądrość życiową, która jest sumą doświadczeń z całego, długiego życia (a mam swoje lata)
Większość młodych userów (częstokroć nastolatków) żywi sie tylko tym co przeczyta i zobaczy w TV lub internecie.
Nie ma własnych doświadczeń życiowych na tej niwie.
Ich świadomość polityczną kształtują pokrętni politycy (nie będę wskazywał palcem, bo wszyscy są siebie warci)
Komunę znają z książek, a wolną Polske dopiero poznają, bo wielu z nich w niej się już urodziła i dojrzewa.
Daj im szanse na wymianę poglądów i polemikę ze starszym pokoleniem. (vide osiris)



Zapominasz ze nie tylko mlodzi glosowali na PO ! Duzo osob z szerokim wachlarzem doswiadczen mialo dosc PiS-u.

Obserwowalem scene polityczna przez 3 lata i niestety ale styl rzadzenia PiS-u nie przypadl mi do gustu, zreszta moje argumenty przeciwko sa juz na forum.

Moge sie przyznac ze troche zdenerowala mnie wizyta Tuska u Walesy i zdawanie raportow o wyniku wyborow ;e Budzi to moj lekki niepokoj no ale zobaczymy jak to bedzie.

#96 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Starajmy się spokojnie polemizować i bez emocji.
Ad rem

Duzo osob z szerokim wachlarzem doswiadczen mialo dosc PiS-u.

Jeżeli od wyniku PO odejmiesz 10% głosów młodych, to ta reszta jest żelaznym elektoratem PO składajacym sie z ludzi starszych i to wszystko - wg mnie - tłumaczy.

Obserwowalem scene polityczna przez 3 lata i niestety ale styl rzadzenia PiS-u nie przypadl mi do gustu,


Mnie tez taki styl uprawiania polityki nie pasował.
Ja jednak patrzyłem na owoce (które moim zdaniem były) a nie na styl uprawiania polityki.
Niech oni u góry sie pozabijają, ale niech tworzą cos dobrego dla Polski.
Polityka to twarda gra, i nie ma zmiłuj się, ale sktecznośc w polityce, to działanie na rzecz obywateli i to jest dla mnie najważniejsze.
Poczekajmy czym popisze sie Tusk.
Daje mu dwa lata na to.
Będziemy mogli porównać czego dokona Tusk, w porównaniu do PiS i wtedy będzie mozna oceniać jednych i drugich.

Moge sie przyznac ze troche zdenerowala mnie wizyta Tuska u Walesy i zdawanie raportow o wyniku wyborow ;e Budzi to moj lekki niepokoj no ale zobaczymy jak to bedzie.

Jeszcze nie raz zaskoczy nas (in minus) Tusk.

#97

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

osiris, racja, cóż my, młodzi, możemy wiedzieć o polityce... oglądamy tylko ten nienawistny TVN, gdzie (o zgrozo!) zapraszają polityków wszelkich partii. I co, może mi powiesz, że ludzi typu Ziobro czy Kuchciński nie reprezentują polityki Prawa i Sprawiedliwości? Albo Kalisz to w ogóle nie jest polityk LiDu czy Komorowski nie ma nic wspólnego z PO?

Po samych zachowaniach tych panów możemy wiedzieć co mniej więcej reprezentują sobą dane kluby polityczne. Jeśli Pan Ziobro potrafi jedynie oskarżenia (niewiele z nich popiera niezbijalnymi dowodami) miotać na lewo i prawo, a Pan Kuchciński nie posiada żadnej wiedzy co do działań w swoim klubie, to o czym my tu mówimy? Jest to partia niezdolna do dzierżenia władzy.

To samo PO. Może i mieli pomysł na odsunięcie od władzy PiSu, ale na rządzenie u nich pomysłu nie widzę...

Lewica już się wykazała nie raz, więc może to przemilczę...

Reszta partii to taki margines, że nie ma się co nawet wypowiadać. Acz przytoczę przykład Pana Korwina-Mikke, który swoimi 'specyficznymi' poglądami rujnuje wizerunek UPR, która ma ciekawy program... acz spójrzmy prawdzie w oczy - niemożliwy do zrealizowania :)

Racja, komuny nie znam (poza opowieściami). I dobrze, urodziłem się przecież w Wolnej Polsce i taką chcę ją współtworzyć. A widzę, że niektórzy przesiąknęli komuną ('jak to za komuny było....') i chyba chcą jej przywrócenia, skoro w ogóle głosowali na PiS. A przez ostatnie 2 lata to pojęcie wolności zostało hmmmm, lekko zakrzywione. Mam nadzieję, że teraz się to zmieni, wszak błądzić jest rzeczą ludzką ;)

Wszystkie moje tezy są poparte obserwacjami. Tak, w tym nienawistnym TVNie... tym samym, który wszystkie (większość?) konwencji partyjnych transmitował, który organizował 'bitwę wyborczą' itd. I nie słuchałem komentarzy dziennikarzy, słuchałem tego co mają mi politycy, jako potencjalnemu wyborcy, do zaoferowania.



#98 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, racja, cóż my, młodzi, możemy wiedzieć o polityce... oglądamy tylko ten nienawistny TVN

Ja mam ambiwalentne podejście do TVN-u.
Uważam jednak, że nie TV jakakolwiek powinna kształtować świadomość polityczną, tylko suma własnych doświadczeń.
Ty nie patrz na to co mówią w TVN, TVP, czy Trwam, tylko obserwuj i analizuj co się zmienia wokół Ciebie i wtedy wyciągaj właściwe wnioski.
To co robią wszelkie media to manipulacja w jedna lub druga stronę, a to co widzisz w swoim otoczeniu to obiektywny obraz rzeczywistości.
Nie opieraj swoje oceny na tym co zobaczysz i usłyszysz w TV, tylko na tym co widzisz wokół siebie.

#99

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

UPR, która ma ciekawy program... acz spójrzmy prawdzie w oczy - niemożliwy do zrealizowania :)

Które punkty? Konkretnie i bez wykręcania się.

Wszystkie moje tezy są poparte obserwacjami. Tak, w tym nienawistnym TVNie... tym samym, który wszystkie (większość?) konwencji partyjnych transmitował, który organizował 'bitwę wyborczą' itd.

To ten sam TVN, który przerywał konferencję KW LPR w momencie gdy kończył mówić Giertych i zaczynał Wojciech Popiela?

#100 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

TVN nie jest obiektywną telewizja, tak samo jak każde inna TV.
Żadne media nie są obiektywne, bo być nie mogą.
Może wreszcie czas to zrozumieć, a nie opierać się na opiniach zaczerpniętych z jakiejkolwiek telewizji i na tym - JEDYNIE - budować swój światopogląd.

#101 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A teraz coś dla rozładowania atmosfery. :)



Pierwszy tydzień rządów Tuska


Poniedziałek

Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do kraju.

Wtorek

Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa

Donald Tusk obniżył podatki - od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą 1 proc., jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia - pielęgniarka zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec, Francji i Irlandii by podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek

W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie - UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek

W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i 320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz - nowa minister infrastruktury - przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin.

Sobota

Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko - bez kozery - pięćset tysięcy.

Niedziela

Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by jabłka już nigdy nie drożały.



www.interia.pl

#102

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O obiektywizm trudno , media są państwowe i to blokuje rozwój polski , mam żal do TVP za to ,że nie dali szansy godnie zaprezentować plan pana Popieli.... a to już było i zostawmy to .... teraz nowemu rządowi dajemy rok i 359dni na zbudowanie Irlandii w Polsce i Londynu w każdym z wymienionych miast w kampanii PO.....życzę powodzenia i z niecierpliwością czekam na efekty manipulacji i omamienia :mlotek:

#103

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli od wyniku PO odejmiesz 10% głosów młodych, to ta reszta jest żelaznym elektoratem PO składajacym sie z ludzi starszych i to wszystko - wg mnie - tłumaczy.


Teoretycznie to tylko ci 16-55 lat powinni pracować bo po co ma bacia 81 lat iść na wyboru skoro nie długo umrze?

a od 16 lat powinna być pełnoprawność do głosowania...


Ja tylko tak myślę...

#104

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Glucio, czyli ci powyzej 45 lat wg Ciebie juz nie sa obywatelami Polski?

#105 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że PO nie zmarnuje szansy, która została jej dana.

Zmarnuje jak wszyscy, bo to standard polski.
Jeżeli będzie inaczej uznam go za mesjasza, który zszedł odnowić Polske oraz ziemię.
Cudotwórcą równym Chrystusowi.
Możesz mnie trzymać za słowo, lub cokolwiek chcesz. :P
Żeby znowu nie śpiewać tą starą polską śpiewkę: "Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur"

PS
Komorowski całuje się z Piekarską na korytarzu sejmu (czule jak kochankowie), wiedziałem, że mają tajemne związki z LiD-em, ale że z LiD-erkami?
Apage Satanas!!!


Corpus delicti poniżej:

http://img522.images...=1000959yr5.jpg
http://img522.images...=1000956ki7.jpg


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych