Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#151 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

...................

Moja matka zyskala 10 zl :E

No a jeśli PO obniży o 3% podatek dochodowy, to ile zyska Twoja matka? (ponownie 10 zł)
Zapewne wtedy powiesz, że to wielki sukces PO, a budżet nic na tym nie stracił.

Cos te wasze przypuszczenia sa bledne http://gielda.onet.p...wiadomosci.html

Nie wiem, czy dobrze doczytałem, ale PO dopiero za dwa lata proponuje zniesienie tego podatku, a dlaczego nie od razu, skoro twierdzi, że PiS juz dawno powinien to zrobić?

"W przeciwieństwie do poprzedników będziemy w tym bardzo konsekwentni" - deklaruje Zbigniew Chlebowski, jeden z kandydatów na ministra finansów w nowym rządzie. Dodaje, ze najwcześniej podatek zostanie zlikwidowany w 2009 roku.

Jakaż powalająca konsekwencja Chlebowskiego. :D

#152

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polecam przeczytać :)

Nocna zmiana – odsłona druga….

(...)
Ile się od nich nasłuchałem, że koniec z biurokracją, koniec z trwonieniem pieniędzy podatnika, koniec z rozdmuchiwaniem państwa w sensie biurokratycznym, że Jarosław Kaczyński w ciągu dwóch lat rozbudował biurokracje o całe 38 ooo nowych pasożytów(????), że ona zabija przedsiębiorczość, uzależnia „ obywatela” od niej nieprzytomnie i pozbawia go wolności….

No i co usłyszałem wczoraj z usta samego Donalda Tuska, jeszcze nie premiera, jeszcze nie konstytucyjnego szefa rządu, jeszcze nie głównego zarządzającego folwarkiem zwierzęcym, pardon społeczeństwem obywatelskim, przez Platformę ma się rozumieć , jak najbardziej Obywatelską??
Że :” Julia Pitera będzie nadzorować walkę z korupcją”(???????) i on – Donald Tusk, przyszły premier i człowiek walczący z korupcją na zabój, na śmierć, bezkompromisowo i apodyktycznie utworzy” cywilny front walki z korupcją” i w jego przyszłym rządzie będą urzędnicy, których zadaniem – uwaga! –„ będzie przeciwdziałanie korupcji”(????).

Acha! –pomyślałem. To tych urzędników, których do tej pory napłodziła Unia Wolności, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Akcja Wyborcza Solidarność, i Prawo i Sprawiedliwość, jest na tyle niedostatecznie dużo, że wśród nich nie ma nikogo, kto podjął by się zadania „ przeciwdziałania korupcji”???
(...)

Jeszcze nie ma rządu, jeszcze nie ma ministrów konstytucyjnych pochodzących z naboru i szeregów Platformy Obywatelskiej, a już są pomysły na rozwój biurokracji, pardon walki z korupcją, bo dotychczasowych instytucji, o których swojego czasu Julia Pitera mówiła, że jest za dużo, gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, a teraz okazuje się, że jest za mało, gdy rządzi Platforma Obywatelska!!!

No i Centralne Biuro Antykorupcyjne było niepotrzebne jako dublujące kompetencje innych biur walczących z korupcją w czasie gdy rządziło Prawo i ma się rozumieć Sprawiedliwość, a okazało się potrzebne gdy do władzy doszła Platforma , że tak powiem Obywatelska..
Pani Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej, będzie natomiast walczyć z korupcją z fotela szefowej nowego urzędu powołanego specjalnie dla pani Julii Pitery, „Pełnomocnika ds. korupcji”, nie wiem jeszcze gdzie zlokalizowanego, o jakim budżecie, o ilu gabinetach, samochodach służbowych i ilu sekretarkach, będących do dyspozycji pani Pełnomocnik do walki z korupcją, na samych szczytach władzy!

(...)
Pani Pitera chce powołać nowy urząd na wzór jakiegoś , już istniejącego w Hong-Kongu, nie wiem nie byłem, który będzie zajmował się między innymi monitorowaniem , pomocą prawną, żeby się nie dać skorumpować, przepisami, które będą korumpować, pardon zapobiegać korupcji…
Jednym słowem po staremu i jeszcze gorzej, bo bardziej udoskonalenie.

I pomyśleć, że w 1992 roku podczas obalania rządu premiera Olszewskiego, gdzie SLD „ nie skrewił”, pan Donald Tusk był jedynie przewodniczącym partii, a pan Waldemar Pawlak został premierem… Dzisiaj pan Donald Tusk jest premierem, a pan Waldemar Pawlak prezesem partii…… ale z perspektywą zostania wicepremierem.!

Są to ludzie młodzi i całe życie polityczne przed nimi.. Jeszcze wielokrotnie mogą się zamieniać rolami!

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/

#153

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobry text Silent :drink: czysta prawda!!! nic dodać nic ująć .... tragedia :/

#154 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Po prostu groteska. :/
Najwięcej korupcji jest tam gdzie się najwięcej krzyczy o walce z korupcją, na zasadzie, że najciemniej jest pod latarnią.

#155

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie to już jedna wielka parodia :/ kraj głupców i naiwniaków...ileż można??? rolują nas od 90lat :/ nie rozumie jak można być aż tak naiwnym ,te wszystkie puste obietnice pustych ludzi, oni nie myślą o tym jak naprawić kraj ich celem jest
zdobycie dużej kasy niskim kosztem i to cała prawda..... :/

#156

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jako, że teraz mam problemy z dostepem do netu troche z opóźnieniem pogratuluje wygranej PO. Dla mnie to osobista radość gdyż toczyłem tu różne polemiki z pisowcami czy też uprowcami. Uważaliście, że Tusk nie wygra, jest do d...liderem i go zjadają na śniadanie. Etc. Etc.

A ja wam wtedy pisałem prosto i na temat, że wyborcy PO mają swój rozum i mają gdzieś wasze pisowskie gadanie, spoty reklamowe, jakieś haki i to całe CBA. PiS się przejechał na swojej kampanii...ojjjj ale mi przykro, czyżby Kaczka się zorientowała za późno, że duży % ludzi myśli bez ich pomocy ? :rotfl: Poprostu te wybory to lol, bo tym razem bomba przedwyborcza PiS-u wybuchła ale widocznie na jakimś zadupiu bo straty niewielkie :drink: I dobrze.

Jeszcze raz gratulacje, wkońcu będzie normalnie.

#157 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

wkońcu będzie normalnie.

Oby! ;)

#158

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Premier: żartowałem, że podam się do dymisji

- To był żart - tak twierdzi dziś Jarosław Kaczyński pytany o wypowiedź z lipca, kiedy mówił, że uzyskanie mniej niż 280 mandatów w Sejmie to będzie "powód do zdymisjonowania całego kierownictwa" PiS, w tym jego samego - cytuje portal gazeta.pl.

- Wynik poniżej 280 mandatów uznałbym za przegraną. I powód do zdymisjonowania całego kierownictwa i przegnania naszych wszystkich spin doktorów - mówił Jarosław Kaczyński.
- Jeśli jednak nie uzyskacie tych 280 miejsc w Sejmie? - dopytywali dziennikarze.
- To jako odwołany prezes partii będę dumał w samotności nad niewdzięcznością narodu - mówił premier w lipcowej rozmowie z "Wprost".

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika", do którego dotarł portal gazeta.pl, szef rządu mówi, że tak naprawdę to liczył na połowę tego.
- Liczyliśmy na to, że uda się zdobyć ok. 190 mandatów, że Platforma będzie za nami, a Tusk będzie człowiekiem już trzeciej przegranej i albo sam wyciągnie wnioski, albo uczynią to inni. Albo że może PSL będzie mocniejsze, niż jest.

źródło: www.onet.pl


Kilka starszych żartów Pana premiera:

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."

"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki."


I ten najlepszy:
"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także."

Niezły żartowniś z niego :lol



#159 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Gwarantuję Tobie Mariuszu, że będzie jeszcze wiele powodów do żartów.
Błaznów ci u nas dostatek, więc będzie śmiesznie.
Jest to tylko kwestia czasu. :D

#160

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz gratulacje, wkońcu będzie normalnie.

Naprawde w to wierzysz ? tzn. ja tez w to wierze, ale na zasadzie "musze w to wierzyc, bo strace sens istnienia w tym kraju".

#161

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamy prezent od PO: podatku liniowego zapewne nie będzie (a jeśli będzie, to będzie to podwyżka, a nie obniżka podatku!), ale za to cofną obniżkę składek na ubezpieczenie. A TK ma skasować jedyne gospodarcze osiągniecie LPR (bo "becikowe" to idiotyzm, oczywiście): rodzinną ulgę podatkową.

Ciekawe, czy przedsiębiorcy zaczynają już coś kapować - czy nadal wierzą w tych "liberałów"?


Źródło: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

#162

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jakąkolwiek oceną trzeba będzie poczekać pół roku. Korupcji nie zlikwiduje żaden urząd. Jedyny sposób to po prostu nie dawać w łapę.

#163

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mamy prezent od PO: podatku liniowego zapewne nie będzie (a jeśli będzie, to będzie to podwyżka, a nie obniżka podatku!), ale za to cofną obniżkę składek na ubezpieczenie. A TK ma skasować jedyne gospodarcze osiągniecie LPR (bo "becikowe" to idiotyzm, oczywiście): rodzinną ulgę podatkową.

Ciekawe, czy przedsiębiorcy zaczynają już coś kapować - czy nadal wierzą w tych "liberałów"?


Źródło: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/



Kazdy moze tak bajdurzyc :D Zobaczymy co z tego wyniknie :]

BTW : Mikke ma dzisiaj urodzinki :D Ja tez \o/ \o/ \o/

#164

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz gratulacje, wkońcu będzie normalnie.

Naprawde w to wierzysz ? tzn. ja tez w to wierze, ale na zasadzie "musze w to wierzyc, bo strace sens istnienia w tym kraju".


Hmm tak. W porównaniu do PiS zapewne tak będzie i dla mnie to nawet nie kwestia wiary. Jeżeli dla kogoś to jaki jest podatek to kwestia wyznacznika normalności to nie mamy o czym gadać.

Każda partia ma prawo realizować swój program więc nie rozumiem czepiania się przez niektórych PO już na starcie w kwestii programu. Kwestia raczej tyczy się zachowania, afer i innych rzeczy do których nas PiS przyzwyczaił jak chodźby Rydzyk na czele ich władzy.

Jestem przekonany, że nawet jakby SO i LPR były w sejmie to Tusk by z nimi nie rządził...ot taka mała różnica między PO i PiS, i pewnie w RM też nie będzie regularnym gościem :rotfl: :rotfl:

Ja widze różnice. Jak ktoś jej nie dostrzega to jego problem. A jak ktoś potrafi tylko debatować na temat podatku czy liniowy czy sraki czy owaki i szuka na siłe podziału między PSL i PO to już wogóle z igły widły :cafe:

Dajcie najpierw temu rządowi wogóle powstać...

#165

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każda partia ma prawo realizować swój program

...
Czyżbyś głosował bo urzekły Cię spoty PO?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych