Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótkie pytanie dla ateisty.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#76

OkoŚwiata.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ani Bóg ani Szatan nie istnieją i nie mogą istnieć, więc ja tu nie mam między czym wybierać.
  • 0

#77

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem sceptykiem i w pewnym sensie nie wierzę w żadną religie...mógłbyś mi wytłumaczyć czemu nie mogą? :)

Użytkownik scpt edytował ten post 22.01.2008 - 23:32

  • 0

#78

Moonchild.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby się okazało? dalej bym nie wierzył :D

Użytkownik Moonchild edytował ten post 06.02.2008 - 08:50

  • 0

#79

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ mogą istnieć, mogą. Kto wie jakie cuda są we wszechświecie. Jednak niema na ich istnienie żadnych dowodów, więc ja nie wierzę.
  • 0

#80

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzyć to tak jakby dostać zadanie z matematyki. Mamy trzy odcinki 3,4,5 i stwierdzamy, że można z nich zbudować trójkąt równoboczny( bo przeciez bog jest wszechmogacy...) ....Dlatego ja nie wierze!
  • 0

#81

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli okazało by się, że istnieją wybrał bym tego kto mi zapewni lepsze życie (wieczne i cielesne), po lekturze niektórych artykułów z tego forum i nie tylko, zastanawiam się nad możliwością istnienia czegoś w rodzaju pierwotnej, nieskończonej świadomości.

Twierdzili oni także, że wszechświat został stworzony, a raczej wymyślony przez „inteligentną siłę sprawczą”.

Myślę, że jeśli istnieje świadomość i inteligencja egzystująca w ruszających się kawałkach mięsa (ludziach) to może cały wszechświat jest nią wypełniony, może to ona stworzyła wszystko co istnieje. Pozostaje pytanie skąd się ta inteligencja wzięła i czy jeśli uznać za prawdziwą teorię o wielu wymiarach i wszechświatach, to coś mimo to przenika przez wszelkie możliwe światy.
  • 0

#82

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest intymna sprawa każdego człowieka, w co wierzy, i co zrobi, w końcu mamy wolną wolę. BLENDER: pytanie skąd się ta inteligencja wzięła. Nie mogła wziąć się znikąd, a tym bardziej "wyewoluować" ponieważ nie ma porównania z umysłem ludzkim i zwierzęcym; a jeśli mielibyśmy tak właśnie wyewoluować, wskazywałoby na to że byliśmy pierwsi na ziemi i zwierzęta jeszcze się "nie dorobiły" :D . a tak nie było, więc ta wersja odpada.
inteligencje stworzył ktoś wyższy od nas, a kto, to już osobista sprawa człowieka.
  • 0

#83

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SAm niewiem... Ale skoro jest zło jest i dobr, a po śmierci coś jest. Udowodniono że istnieje życie po życiu. Ale co? . może w w bogu jest jakiś sens. Te obiawienia i uzdrownienia, Czy to tylko autosugestia...?

Użytkownik Piotor edytował ten post 08.02.2008 - 21:16

  • 0

#84

Eye.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A słyszeliście o reinkeracji? Świat kręci się w kółko... gdybyś miał gdzieśpozostac to zapewno nie byłoby jednego z przyszłyh ludzi...
  • 0

#85

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reinkarnacja to ciekawa bajka, tylko pytanie do czego ona miała by być potrzebna i niby czemu miało by nie być ludzi? ;p
  • 0

#86

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SAm niewiem... Ale skoro jest zło jest i dobr,

to pojęcia względne...

a po śmierci coś jest. Udowodniono że istnieje życie po życiu. Ale co?

mam nadzieję że do zdanie to tylko moje halucynacje, raligia i udowodnienie czegokolwiek wzajemnie sie wyklucza...

może w w bogu jest jakiś sens. Te obiawienia i uzdrownienia, Czy to tylko autosugestia...?

zgadłeś, to autosugestia, mówię wam nikomu jeszcze noga cudownie nie odrosła bo ludzkie ciało tego nie potrafi :)
  • 0

#87

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a po śmierci coś jest. Udowodniono że istnieje życie po życiu. Ale co?

mam nadzieję że do zdanie to tylko moje halucynacje, raligia i udowodnienie czegokolwiek wzajemnie sie wyklucza...


To raczej halucynacja bo w tym zdaniu, słowa nie ma o religii, jest tylko o życiu po śmierci a to wcale z religią nie musie mieć związku. ;)
  • 0

#88

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybrałbym Boga (czyli kontynuacja). Dlaczego? Ponieważ Szatan mnie nienawidzi. On jest przyczyną wszelkiego zła jakie popełniam, wszystkich upadków. Całego zła jakie we mnie siedzi. Bóg daje mi siłę, żeby nie krzyknąć "dość!", nie zabić kilku ludzi a później rozpocząć samotną, krwawą krucjatę jak w "Upadku" (o tyle tam była chyba bezkrwawa). Pytanie - dlaczego nie wybieram zła? Bóg jest początkiem i końcem, On dał mi iskrę bytu, więc może ją zgasić. Podobnie było ze Złym. Po co się oddawać tej mendzie skoro i tak przegra a ja wraz z nim. Nikt nie powiedział, że Bóg jest jakimś super liberalnym tatusiem który ma gdzieś co robię i tak mi da kieszonkowe. O, bynajmniej! Bóg mnie tylko kocha, daje by wolną wolę i Czas. Co ja z tym zrobię, to należy do mnie. Potępienie nie jest karą, ale jest skutkiem wyboru - wyboru zła...
  • 0

#89

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Leczysław, to pytanie było skierowane do ateistów :P
  • 0

#90

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, ale nie mogłem sie oprzeć :P Ale powiedzmy, że pod względem Hinduizmu jestem ateistą. :rotfl:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych