Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótkie pytanie dla ateisty.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#196

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Test na modlitwę, dobre, tylko ciekawe kto ja wymyślił. A test pewnie wyglądał tak "Panie Boże proszę cię abym wygrał w lotka". No tak po pierwsze od Boga nie dostaniesz nic ponad to co On chce dla Ciebie, to On cię stworzył i wie co jest najlepsze dla Ciebie.

To po co w ogole sie modlic skoro sam przyznajesz ze modlitwa nie ma zadnego realnego efektu? Aha i czy to nie jest wygodne? Za kazdym razem gdy udowodni sie religii ze nie ma racji, to ludzie zaraz wymyslaja jakies wymowki w stylu "niezbadane są wyroki boskie", a cos takiego to nic tylko uciekanie w ignorancje,

Ot i jeden z poglądów które wielokrotnie widziałem na tym forum, że Bóg zabija ludzi, morduje ich i się nimi bawi. Bóg doświadcza nas różnymi a nawet bardzo dla nas ciężkimi sytuacjami po to abyśmy byli doskonali (Jak ojciec który każe swoje dziecko, ale nie po to żeby się zabawić, ale żebyśmy wiedzieli jak dobrze żyć). I pamiętaj że jak już wcześniej wspomniałem to On Cię stworzył i ma prawo odebrać życie tobie czy komuś innemu bo twoje życie należ do Boga.


oj nie zrozumiales mnie, moim poglądem nie jest to ze "bóg nas morduje, zabija ludzi i sie nami bawi i tak dalej", ja w bóga nie wierze, powiem wiecej, jestem pewny ze bóg nie istnieje - wiec nie mogle myslec ze on naprawde gdzies tam siedzi na chmurce i nas zabija i robi te swoje "niezbadane wyroki". Chciałem jedynie ukazać ile sprzecznosci jest w religii, chcialem pokazac ze ten dobry bóg którego nam sie wciska wcale nie jest tak dobry, chce ludziom pokazac ze cos jest tutaj nie tak, ukazac brak logiki i racjonalizmu w calym tym religijnym rozumowaniu, chcialem pokazac ze wiele rzeczy na temat religii zostalo juz udowodnionych jako falszywe lub nieprawdziwe i chcę by ludzie sami zaczeli zadawac pytania, by byli swiadomi. Ciesz sie ze nie poszedlem zbyt daleko i nie zacząłem wymieniac cech religii które szkodzą cywilizacji, takie jak fanatycy mordujący ludzi dla swojego boga, spowolnienie rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego poprzez utrudnianie prac nad takimi rzeczami jak komórki macierzyste czy in vitro ( nie wspominajac juz o tym ze w niektorych panstwach ludzie wola zabrac chore dziecko do ksiedza niz do lekaża... ), inkwizycji.... wyprawach krzyżowych, czystek etnicznch i tak dalej i tak dalej.


P.S. Moje zycie nalezy do mnie, a dali mi je rodzice, ale to ze mi je dali nie znaczy ze moje życie należy do nich, mowienie ze czyjekolwiek zycie nalezy do kogokolwiek jest już objawą fanatyzmu.

p.s.2. aha i skad masz pewnosc ze to akurat bog rzymsko-katolicki mnie stworzył? Wiesz doskonale o tym ze to ze jestes katolikiem to czysty przypadek tego ze urodziłeś sie w polsce i twoi rodzice są katolikami?
  • 0

#197 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Znów rozwija się dyskusja nad ogólnym zagadnieniem Boga. Tak jak i w innych tematach :) Aby uniknąć dalszej offtopowej dyskusji zamykam ten temat, który w mojej opinii został dostatecznie wyczerpany.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych