Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#316 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo widocznie szykuje się na poważny pasztet i w tym kontekście penetracja kosmosu jest najmniej istotna :)
  • 0

#317

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jarecki;

To nie jest tak, jak zechciałeś przedstawić. Firmy prywatne mają byś finansowane z budżetu NASA, określonego przez administrację Obamy. To one mają się zająć transportem amerykańskich załóg na ISS. Jak na razie wszystko zostało postawione na głowie. Najmniej zaufania mam do deklaracji o wspólnych przedsięwzięciach kosmicznych z Rosją. W odniesieniu do dotychczasowych i stałych narodowych tendencji NASA, jest to wyraźny sygnał, że Ameryce nakazano dryfować ku NWO. Objawia się to w rezygnacji z narodowych ambicji, kosztem współpracy z dawnymi adwersarzami. Dziś staliśmy się świadkami dalekosiężnych zmian, których zasięgu nie jesteśmy w stanie dostrzec. To czas przełomu o nieokreślonych granicach.

Dołączona grafika
  • 1



#318

filomidanek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podoba się Wam ten filmik? :)

http://www.youtube.com/watch?v=mouUUWpEec0&feature=player_embedded


Muhad - nie kompromituj się, bo ... siarę robisz! :lol
To jest poważne forum !
A ten "Twój" klipek powstał, (w 2002 roku) właśnie po to żeby udowodnić ilu jest głupków w sieci.
Podobnie jak w filmie Karela, to miał być żart, ale ….. ku osłupieniu autorów, internauci w swej naiwnej większości nie zrozumieli żartu i uznali że właśnie dokonano epokowego odkrycia dowodu na oszustwo misji Apollo.
I tak to ten epokowy utwór o nazwie "moonthuth" jako ostateczny dowód na oszustwo księżycowe, rozsiał się w tysiącach adresów netowych i przez dobre parę lat odkrywały go coraz to nowe pokolenia gimnazjalistów.
Wspólnego z programem Apollo, to on ma tyle co jego autorzy z wiedza o tym programie.

Będąc kompletnymi ignorantami, kupili jakiś kombinezon lakierniczy nijak nie przypominający rzeczywistego skafandra EMU i wsadzili gościa na drabinkę, ale zapewne dla dodania "autentyzmu" – nieuki zabrali się do kręcenia tej podróbki z ręki (pomijając inne niedoróbki), dlatego obraz trzęsie się,.
Oryginał powstał z nieruchomej kamery zainstalowanej na palecie Mesa w niehermetyzowanej części LM-a, ale skąd głupki mieli o tym wiedzieć ?
Ten gniot został już setki razy „odkryty” i pokazany na różnych forach, więc spóźniłeś się Muhad z tym „odkryciem” o dobre parę lat.
Chcesz coś zabawnego o lądowaniu na Księżycu, (w przeciwieństwie do tego gniota) to obejrzyj sobie Remi Gaillarda: :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=GAONkS06LFU&feature=PlayList&p=454E39507D0B395D&index=0&playnext=1
  • 1

#319

SeloD.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad - nie kompromituj się, bo ... siarę robisz! :lol


A możesz mi wyjaśnić w czym zrobił siarę ?

To jest poważne forum !


Szydzisz z kolegi Muhada, a jeszcze w tym samym poście. Jest jaki jest ale nie popadajmy w skrajności!!

Chcesz coś zabawnego o lądowaniu na Księżycu, (w przeciwieństwie do tego gniota) to obejrzyj sobie Remi Gaillarda: :mrgreen:


To tyle w temacie, "poważności forum" z mojej strony.

Co do samego zaś filmiku. Oczywistym jest, że to jest zrobione dla jaj. Jak za pierwszym razem go widziałem uśmiałem się do łez i uważam, że zabawnie się wkomponował w ten temat rozluźniając wg. mnie atmosferę. Film zaś to bardzo fajnie i zmyślnie nakręcona parodia ludzkiej naiwności i niewłaściwego podejścia do sprawy ( mówiąc delikatnie ). To wszystko.
Abstrahując nawet Muhad przyznał, że się w kwestii lądowania na księżycu milił.

Reszta Twojego postu to opis spraw oczywistych, które są na filmie i chyba zbędny jest komentarz :)

Pozdr

Użytkownik SeloD edytował ten post 03.02.2010 - 11:02

  • 0

#320 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Flomidanek a czytałeś moje posty?? Ja dla jajec wkleiłem ten filmik, bo mnie bawi do łez.

P.S: przyznałem, że mogę się mylić co do misji lądowania, ale nadal mam pewne wątpliwości. Za duży komizm uczestniczy w tej misji...zbyt duży patos.
  • 0

#321

filomidanek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SeloD - ten żałosny i archaiczny już klipek jest jednym z powodów ogłupienia tysięcy polskich dzieciaków, (a nawet dorosłych)
Od co najmniej 7-miu lat napotykam go na równych forach, blogach ale i publikacjach takich portali jak np. Onet czy wp.pl - bynajmniej nie jako żart, ale często jako "materiał wykradziony z NASA".
Poziomu niektórych forów dla dzieciaków czy znudzonych gospodyń domowych, chcących się pochwalić co się w tajemnicy dowiedzieli o potworach w jeziorze, o ufoludkach, duchach albo o ciągle nawracających „końcach Świata” i wczytują się z wypiekami na twarzy w te bzdury o sprawach utajnionych i nadprzyrodzonych - szczęśliwsi że dostąpili zaszczytu odkrycia wiedzy tajemnej - omawiać chyba nie muszę.
A ten klip i dyskusja o nim - to jest ten poziom wg mnie.
To miałem na myśli pisząc "siara".
I nie porównuj tej nieudolnej fałszywki z numerami Remi Gaillarda, bo to nie ta klasa i nie ten poziom.
Remi jest komikiem i nie ukrywa tego, zaś autorzy tego gniota, to zwykłe nieuki kręcące klip dla innych nieuków, (co potrafię udowodnić !)

Muhad - najwyraźniej mamy odmienne poczucia humoru, co akurat jest ... naturalne.

Pozdrawiam. ;]
  • 0

#322

SeloD.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SeloD - ten żałosny i archaiczny już klipek jest jednym z powodów ogłupienia tysięcy polskich dzieciaków, (a nawet dorosłych)
Od co najmniej 7-miu lat napotykam go na równych forach, blogach ale i publikacjach takich portali jak np. Onet czy wp.pl - bynajmniej nie jako żart, ale często jako "materiał wykradziony z NASA".


Tylko i wyłącznie w tym wypadku to co napisałeś ma sens. Tylko fakt wzięcia tego filmu przez kogokolwiek za "dowód" na cokolwiek jest dla mnie absolutną abstrakcją. Co samo w sobie jest tragikomiczne :)

A polskie dzieciaki stają się niestety coraz bardziej nienormalne..... przykre ale prawdziwe :/

A ten klip i dyskusja o nim - to jest ten poziom wg mnie. To miałem na myśli pisząc "siara".


W kategorii "biorę go na poważnie" prawda. W kategorii "hehe hehe zabawne" jak najbardziej w porządku. I to miał na myśli Muhad wg. mnie. Wybacz, że się przyczepiłem ale sam czytnij swój post ( odnośnie filmiku ) - tak to można było niestety odebrać - jako atak dla zasady.

I nie porównuj tej nieudolnej fałszywki z numerami Remi Gaillarda, bo to nie ta klasa i nie ten poziom.


Remi też bywa zabawny i ma parę ciekawych numerów - czy w świetle tego, że powyższy filmik uważam za także zabawny uważasz, że mam z goła odmienny humor ? :) :)

zaś autorzy tego gniota, to zwykłe nieuki kręcące klip dla innych nieuków, (co potrafię udowodnić !)


Nie musisz. Nie obchodzi mnie to rozważanie z cyklu "co autor miał na myśli" :) . Dla mnie jest to filmik z kategorii "dla jaj" i tak go powinno się traktować. :)
  • 0

#323

filomidanek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

. Dla mnie jest to filmik z kategorii "dla jaj" i tak go powinno się traktować. :)


Zdziwił byś się ile dziesiątek razy już czytałem jak to udało się wykraść z NASA ten wreszcie niepodważalny dowód na to jak pod okiem Kubricka w Strefie 51, obłudnie oszukiwano ludzi.
Czytałem też wiele szczerych wyznań ludzi, (najczęściej kobiet i na forach ) o tym jak poczuli się oszukani i wreszcie przejrzeli na oczy po wykradzeniu z NASA tego "dowodu".
Masz wiedzę w temacie, (ja też mam), więc wydaje Ci się to nieprawdopodobne, ale ci ludzie chcą PRAWDY a nie mają chęci lub ochoty miesiącami do niej dochodzić a ten filmik im jej wreszcie dostarczył.
Znalazło sie też wielu, którzy ich w tej "odkrytej" prawdzie - utwierdzili.
Spróbuj ICH przekonać że jest inaczej !

A generalnie to się chyba w temacie zgadzamy, bo fakty dają jeden obraz prawdy, a tylko wersji zmyślonych jest nieskończona ilość. :D
  • 0

#324

SeloD.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdziwił byś się ile dziesiątek razy już czytałem jak to udało się wykraść z NASA ten wreszcie niepodważalny dowód na to jak pod okiem Kubricka w Strefie 51, obłudnie oszukiwano ludzi.


Dokładnie dziwię się i uśmiecham zarazem :)


Masz wiedzę w temacie, (ja też mam), więc wydaje Ci się to nieprawdopodobne, ale ci ludzie chcą PRAWDY a nie mają chęci lub ochoty miesiącami do niej dochodzić a ten filmik im jej wreszcie dostarczył.


Wystarczy chwila, podstawy fizyki i trochę chęci :) - jakie miesiące ?

Spróbuj ICH przekonać że jest inaczej !


Po co ? :) nigdy nikogo na siłę do niczego nie przekonuję. Pokazuje mój punkt widzenia, a to co osoba z tym zrobi... no cóż jej sprawa :)

Reszta o lądowaniu na księżycu dla mnie jest zamkniętym rozdziałem :) . Oczywiście wysłucham ludzi z kolejnymi pomysłami ale uważam, że dalsze dyskusje w materii "moonhoax" są zbędne.
  • 0

#325

filomidanek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

edit AlienGrey
Cytowany post oraz treść do niego się odnosząca zostały usunięte.




Zdziwił byś się ile dziesiątek razy już czytałem jak to udało się wykraść z NASA ten wreszcie niepodważalny dowód na to jak pod okiem Kubricka w Strefie 51, obłudnie oszukiwano ludzi.


Dokładnie dziwię się i uśmiecham zarazem :)

Jednak potwierdzasz, że wiem o czym piszę, nawet jeśli nie znasz rozmiaru zjawiska !
Pewnie nawet czujesz się lepiej z faktem, że nie jesteś takim naiwniakiem jak te średnio 50 % internautów z różnych forów, którzy dali się nabrać na takie głupoty ?


Masz wiedzę w temacie, (ja też mam), więc wydaje Ci się to nieprawdopodobne, ale ci ludzie chcą PRAWDY a nie mają chęci lub ochoty miesiącami do niej dochodzić a ten filmik im jej wreszcie dostarczył.


Wystarczy chwila, podstawy fizyki i trochę chęci :) - jakie miesiące ?

Wydawało mi się że wiesz sporo w temacie, ale chyba Cię przeceniłem.
Program Apollo to operacja której niuansów nigdy nie ogarnął żaden pojedynczy człowiek, bo zajmowało się nią setki tysięcy ludzi.
Ja też nigdy nie będę wiedział wszystkiego, ale wiem sporo - jednak zajęło mi to wiele lat !
Z podstawami fizyki to możesz WIERZYĆ , ale nie WIEDZIEĆ, (a to różnica).
Podstaw fizyki, to się uczą w szkole wszyscy !
Efekty masz tu:
http://www.tvn24.pl/...66,0,forum.html
albo tu:
http://forum.wp.pl/t...10&ticaid=19956
Albo pod setką podobnych adresów i dyskusji których uczestnicy przeszli naukę fizyki.
Czytam takie dyskusje od wielu lat, bo to ciekawe zjawisko socjologiczne, potwierdzające, że ilość IQ na Ziemi jest stała, tylko ludzi przybywa.
Sadzisz że to są debile, czy analfabeci ?
Na mój gust, są w większości ... głupi, (bo głupim jesty człowiek nie rozpoznający związków przyczynowo-skutkowych i wypowiadający sie w temacie o którym nie ma pojęcia).
Nie maja wiedzy o podboju Księżyca, ale podstawy fizyki to oni mają - wszyscy !!


Spróbuj ICH przekonać że jest inaczej !


Po co ? :) nigdy nikogo na siłę do niczego nie przekonuję. Pokazuje mój punkt widzenia, a to co osoba z tym zrobi... no cóż jej sprawa :)

Na siłę, to jest zmuszanie, a nie - przekonywanie.
Z Twoim punktem widzenia osoba nic nie zrobi ! ON JEJ WISI, (ten Twój punkt) !
Osobę interesuje własny punkt widzenia - to wynika z psychiki ludzkiej.

Reszta o lądowaniu na księżycu dla mnie jest zamkniętym rozdziałem :) . Oczywiście wysłucham ludzi z kolejnymi pomysłami ale uważam, że dalsze dyskusje w materii "moonhoax" są zbędne.

Niestety, nie jesteś "pępkiem Świata", stąd mało kogo to zajmie. :roll:
  • 0

#326

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się,że niektóre filmiki oznaczone w sieci jako "wycieki z NASA" to podróbki robione po to,żeby wywołać sensację.Radzę jednak poszukać klipu przedstawiającego pewnych znanych astronautów w statku kosmicznym,którzy wygaszają wszystkie światła,a następnie używają specjalnie spreparowanej wkładki,aby zmniejszyć średnicę okna i móc pokazać światu,jak "daleko" zostawili w tyle kulę ziemską...wierzcie mi,że obejrzenie takiego materiału naprawdę daje do myślenia ;)

Zastanawiam się tylko dlaczego sondy,które przecież wykonywały zdjęcia srebrnego globu nigdy nie dostarczyły przekonujących dowodów na obecność statków programu Apollo na powierzchni tego ciała niebieskiego.

Użytkownik Raven89 edytował ten post 06.02.2010 - 15:16

  • 0



#327

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Radzę jednak poszukać klipu przedstawiającego pewnych znanych astronautów w statku kosmicznym,którzy wygaszają wszystkie światła,a następnie używają specjalnie spreparowanej wkładki,aby zmniejszyć średnicę okna i móc pokazać światu,jak "daleko" zostawili w tyle kulę ziemską

Zerknij do tego tematu.

Zastanawiam się tylko dlaczego sondy,które przecież wykonywały zdjęcia srebrnego globu nigdy nie dostarczyły przekonujących dowodów na obecność statków programu Apollo na powierzchni tego ciała niebieskiego.

Masz nieaktualne informacje. Możesz pooglądać takie zdjęcia choćby tutaj
  • 1



#328

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze odnośnie programu Constellation.
Mamy oto takiego news'a Robot zastąpi kosmonautów
Bardzo mnie dziwi,że skoro wg NASA jest możliwa podróż na Księżyc to dlaczego by jej nie powtórzyć tak jak przed laty.Czyli z ludźmi na pokładzie a nie wysyłać kupę żelastwa i elektroniki ?
  • 0



#329

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby wysłać tam ludzi, potrzebne będzie o wiele więcej żelastwa i elektroniki, paliwa, żywności, tlenu do oddychania, wody pitnej itp. Powód jest dzisiaj aż nazbyt oczywisty; koszty! Na program Apollo wyasygnowano 25.000.000.000 ówczesnych USD a jego realizacja była umotywowana politycznie. Celem było pokonanie ZSRR w wyścigu na Księżyc i wyprzedzenie ideologicznego rywala na polu podboju Kosmosu. Cel został osiągnięty aż z nawiązką. Dzisiaj koszty były by znacznie wyższe a sytuacja polityczna i gospodarcza nie sprzyja wydatkowaniu tak ogromnych kwot na loty załogowe. Obym się mylił w swych osądach. :roll:
  • 0



#330

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Reasumując te wszystkie informacje można wysnuć taki wniosek,że Stany szykują się niestety do kolejnej wojny!
Loty załogowe i "podbój kosmosu" odeszły w zapomnienie.Wielka szkoda.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych