Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będziński Dom Numer 11


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem jaka rodzina tam mieszkała jako pierwsza!
Wiem jak to wszystko się zaczęło!
Wiem co się dzieje w środku!
Wiem wiele rzeczy o starszej babci! Jak to że faktem jest iż nie jest duchem, to zwykły człowiek, lecz pełen kłamstw.
Wiem, dlaczego starsza kobieta wydaje wam się dziwna.
Wiem kim jest mężczyzna, którego widzicie,
Wiem po co pielęgnują dom.


Wszyscy czekamy w takim razie na odpowiedzi :P
  • 0

#92

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy czekamy w takim razie na odpowiedzi :P


Dokładnie, ale szczerze mówiąc wątpię w jakieś "rewelacyjne doniesienia nie z tego świata" że tak to ujmę. :]
  • 0

#93

dr_Heks.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Głupie jest takie gadanie "wiem wszystko, ale Wam nie powiem, bo nie".
  • 0

#94

Gloomcia.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupie jest takie gadanie "wiem wszystko, ale Wam nie powiem, bo nie".



Przepraszam bardzo, ale nie powiedziałam czegoś takiego, że ja wiem to nie powiem. Wręcz przeciwnie.
Wszelkich informacji udzielam na swojej poczcie, zainteresowani piszą, więc nie mów proszę, że nie udzielam, żadnych informacji.
Wiele dowiedziałam się na temat tego domu i wszystkiego od swojej rodziny, a to że jestem nowa, nie oznacza, że weszłam tu dla zabawy, po to by wcisnąć wam kit i iść sobie wsio, gdyż bawić się przestałam jak już w wieku 6 lat.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania podałam adres emaila tam udzielam wszelkich odpowiedzi.
Nie robie spin...po prostu udzielam odpowiedzi.
Dziękuuję za uwagę i do usłyszania na poczcie ! ; )
  • 0

#95

dr_Heks.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Po prostu napisz to w tym temacie. Po co bawić się w jakieś skrzynki e-mail?
Pozdrawiam.
  • 0

#96

Gloomcia.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dowiedziałam się nowych rzeczy.


Dom jako pierwsi zamieszkała rodzina żydowska, za czasów II wojny światowej.
W latach o 1942 - 1944 wywożona masowo z tego miejsca żydów do obozu pracy Auschwitz - Birkenau!
w roku 1945 ocalało tylko 50 Żydów w Będzinie. Rodzina, która mieszkała w tym domku, bała się, że i oni zostaną wywiezieni, w ten sposób, ktoś w tym domu sam wymierzył sprawiedliwość.
Kobieta w sukni ślubnej i zakrwawioną głową, to młoda zamordowana dziewczyna, która jest pod ziemią tego domu i nie tylko ona.
Zapytacie starszej kobiety lub mężczyzny dbającego o ten tą, o tą dziewczynę ich twarz powie wam wszystko...blada, wściekła, przerażona i ta piękna wymówka byle zakończyć rozmowę.
Nie do końca mieszkańcy tego Będzina są małomówni, dziś wiele się dowiedziała od nich.
Ludzie zastanawiacie się, dlaczego ten dom nie został z niszczony. Przecież już dawno można by go było zniszczyć a na ziemi postawić nowy.
Bo to nie z nim jest coś nie tak, a z ziemią.
Pomyślcie trochę...po co dbać o trawę i to tak dokładnie?
Co robicie na cmentarzu, dbacie o groby by zachowały się w dobrym stanie i ładnie prezentowały, by były zadbane....tak samo jest z tym domem.
A co dzieje się w środku i resztę rzeczy....udzielam wam na poczcie.

Dziękuję za uwagę - Gloomcia ;)
  • 0

#97

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dom jako pierwsi zamieszkała rodzina żydowska, za czasów II wojny światowej.
W latach o 1942 - 1944 wywożona masowo z tego miejsca żydów do obozu pracy Auschwitz - Birkenau!
w roku 1945 ocalało tylko 50 Żydów w Będzinie. Rodzina, która mieszkała w tym domku, bała się, że i oni zostaną wywiezieni, w ten sposób, ktoś w tym domu sam wymierzył sprawiedliwość.


Widać zdjęcie tego domu, ale dom jest kwadratowy i ma architekturę z czasów PRL-u. To co pisze Gloomcia nie trzyma się kupy.
Czy ten dom przypomina z 1942 roku ? Moim zdaniem nie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik Heweliusz edytował ten post 09.05.2012 - 13:23

  • 0

#98

Gloomcia.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Dom jako pierwsi zamieszkała rodzina żydowska, za czasów II wojny światowej.
W latach o 1942 - 1944 wywożona masowo z tego miejsca żydów do obozu pracy Auschwitz - Birkenau!
w roku 1945 ocalało tylko 50 Żydów w Będzinie. Rodzina, która mieszkała w tym domku, bała się, że i oni zostaną wywiezieni, w ten sposób, ktoś w tym domu sam wymierzył sprawiedliwość.


Widać zdjęcie tego domu, ale dom jest kwadratowy i ma architekturę z czasów PRL-u. To co pisze Gloomcia nie trzyma się kupy.
Czy ten dom przypomina z 1942 roku ? Moim zdaniem nie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika




Piszę to co wiem od rodziny i ludzi w Będzinie. Jak może nie trzymać się kupy.
Przeczytaj historię tego miejsca, wiele masz jej na internecie...tzn, historię Żydów na tej własnie oto ulicy.
Nie mów mi, że mowie coś źle.
Dom za czasów PRL-u ha ha...przepraszam, ale to naprawdę mnie rozbawiło.
Kto ci wcisnął ten kit?
Przeanalizowałam całą historię tego miejsca, co tam się działo, co tam powstała i w czas powstania tego domu.
Próbujesz uświadomić mnie, że tkwię w jakimś błędzie, otóż nie ; )
  • -2

#99

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Swoja droga moge dojechac do Czestej, gdyby ktos stamtad mnie zebrał i zabral do Bedzina... ale podejrzewam ze nie ma takich osob niestety :(

Sam bym obejrzał dom, wskoczył do biblioteki zobaczyć czy nie ma czegos w archiwum... niestety transportu swojego nie mam.
  • 0

#100

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... to może by zorganizować się większą grupą i się czegoś dowiedzieć ?:>
  • 0

#101

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm... to może by zorganizować się większą grupą i się czegoś dowiedzieć ?:>


Jestem chętny ;) Czekam na jakiekolwiek informacje co do chętnych ;)
  • 0

#102

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jest nas dwóch ... ciekawe czy się znajdzie jeszcze ktoś...
  • 0

#103 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Czego chcecie się dowiedzieć, a w szczególności JAK? :) I od kogo rzecz jasna... Jeśli to co Gloomcia pisze jest zgodne z prawdą, to... no po prostu sprawa jest gruba i trzeba pomyśleć o jakimś innym załatwieniu tego. Grupowe wyprawy nic wam nie dadzą ;)
  • 0

#104

Bebe.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałam cały temat i nie zaprzeczę, że wątek zainteresował mnie bardzo. Chętnie bym się tam wybrała, mimo tego, że jestem nastawiona dość sceptycznie, a poza tym jestem aktualnie w okresie matur.;-) Jednak jeśli ktoś by wybierał się po 22 maja- proszę o informację.
  • 0

#105

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mogę się wybrać tam w zasadzie w każdy weekend, Można tam dojechać pociągiem "z przesiadkami". Tylko musielibyśmy się zebrać gdzieś wcześniej, ustalić jakąś godzinę, powrót itd. - ale to już wszystko do ustalenia.

No i oczywiście najbardziej kuszące jest spędzenie nocy w tym domu, ale na to szanse są nikłe... no chyba że jakoś przekonamy właścicielkę. Mogłaby zarobić na tym, żę wynajmowałaby ten "nawiedzony" (jeszcze nic nie jest pewne) dom na jedną noc, skoro jest zainteresowanie. Nie wiem dlaczego taki pomysł jeszcze jej nie przyszedł do głowy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych