Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze Złudzenie Optyczne Na Świecie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76

Istnienie.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie tak sobie myślę,choć może się mylę,że nie potrzebne są w tym temacie takie wielkie emocje.

Nie musi być aż tak wielkich My i Wy :) .

Człowiek lubi przekonywać innych do swoich racji a może wystarczy wyrazić swoje zdanie a cudze uszanować?

Dlatego też tak często podkreślam w postach,że to o czym piszę to moje doświadczenia,punkt widzenia itp.
Ludzie nie są przyzwyczajeni do takiego podejścia, więc czasem doświadczam nerwowych reakcji po wypuszczeniu posta.

Jedyne co nam grozi to skurczenie ego.

Proste to może nie jest ale możliwe do wykonania.

Pozdrawiam
  • 0

#77

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a mnie ciekawi = bo samemu szukalem - czy jest gdzies udokumentowane badanie pokazujace ze np liczba spelnianych sie prosb = wsrod wierzacych i nie wierzacych jest zblizona ? bo przeciez bez tego caly artykul ten jest po prostu o niczym... ?
  • 0

#78

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiedzią na to co mówisz R3vo nie zależnie od wyniku badań będzie ze strony wierzących -Bóg tak chciał
A niewierzących - wcale nie prawda .. to może sie toczyć w nieskończoność
  • 0

#79

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadza sie - ale pytalem o co innego - mianowicie o liczbe przypadków np uzdrowienia osób wierzących i adekwatnie nie-wierzących.

Bo chyba ma znaczenie, że jeśli wśród wierzących uleczyło się 10 osób (niech sobie twierdzą, że dzięki Bogu), a wśród nie-wierzących np (3 osoby twierdzacych ze to przypadek)

Nie wierzacy na wszystko powie zbieg okolicznosci, ale statystyka jasno powie - wierzysz masz wieksze szanse na uzdrowienie. Zreszta o tym traktuje artykul - mowil o tym ze nie ma znaczenia wiara i nie-wiara bo skutki sa podobne = pytam zatem o jakies liczby, etc.
  • 0

#80 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

.............................

Nie wierzacy na wszystko powie zbieg okolicznosci, ale statystyka jasno powie - wierzysz masz wieksze szanse na uzdrowienie. ..........................


Modlitwa działa w tym konkretnym wypadku jak plecebo, więc ciężko tu dociec gdzie jest ewentualna ingerencja Boga, a gdzie sił natury.
Jednego i drugiego nie można (i nie należy) wykluczyć.
  • 0

#81

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie pytam o ingerencje Boga ale o pragmatyzm

skoro wsrod 10 wierzacych zanotowano np 8 uzdrowien
a wsrod 10 niewierzacych np 3 to wynika (niezaleznie od tego skad to uzdrowienie sie wzielo) ze wiara wplywa na uzdrowienie wierzacych i wydaje sie byc skuteczniejsza niz okreslanie tego silą natury itp. (daje sile, energie itp).

nie chodzi mi tez o to ze jesli zachoruje to uznam ze wiara mi pomoze - patrze z boku na probe 20 osob.
dlatego pytam o jakies badanie z wynikami.
  • 0

#82

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję wszystkim uczestnikom dyskusji poczytać sobie coś o hierarchii i rożnych liniach ewolucyjnych we wszechświecie. Następnie coś niecoś przeglądnąć z zakresu egregorów oraz myślokształtów.
Tak a propos często one są " winowajcami " wszelakich cudów. Lektura + własne przemyślenia + właśnie takie rozmowy pozwolą przybliżyć naturę Boga.
Przecież to nie facet który czeka aż przejdziemy raz, bądź wiele razy granicę śmierci by nas nagradzać lub karać.
  • 0



#83

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoria egregorów i myślokształtów jest bardzo fajna : ) ale pytanie czy to tylko nie "wygodna" teoria ; ) ladnie opisuje zjawisko ale w zaden sposob jakos go nie dotyka. Co nie zmienia faktu ze ciekawa ; ]

Tylko czy ona wyklucza Boga jako takiego ? : ]
  • 0

#84

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz rację. Ale zasadniczo zmienia optykę postrzegania Boga jako świadomości.
Może jeszcze odsuwa element faceta rozdającego dobra i rzucającego za nami gromy ^^.
  • 0



#85

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację. Ale zasadniczo zmienia optykę postrzegania Boga jako świadomości.
Może jeszcze odsuwa element faceta rozdającego dobra i rzucającego za nami gromy ^^.


zgadzam sie : )
pytanie kiedy wiekszosc ludzi zrozumie ze nie kosciol a wiara zbliza czlowieka do Boga (kiedys czytalem opinie ze jestesmy czescia Boga, np skladową jego swiadomosci - robiac zle wyrzadzamy krzywde sobie a nie innym (jako calosci) itp itd) :]

pozdrawiam
  • 0

#86

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty to jestes chyba jakimś jasnowidzem.

nie trzeba być jasnowidzem wystarczy uważnie czytać posty i tobie to polecam

wiesz że według mnie jest to kolejny atak ateistów (choć wogóle o tym nie wspomniałem, wogóle wątpie czy zadałeś sobie trud i przeczytałeś moje posty)

Mi zarzucasz, że nie czytam twoich postów ale teraz widze że ty sam nie wiesz o czym piszesz
Cyctaty gdzie ewidentnie "wspominasz" i atakujesz ateistów:

te wszystkie pierdoły wymyślane przez ateistów musiałby powstać, szukanie jednego błędu ortograicznego w Biblii a później przedstawienie go na argument przeciwko istnieniu Boga, czy inne absurdalne rzeczy które tylko śmieszą. Bóg to nie jest nasz wróg, czemu ateiści go tak traktują? Bleh,

Jest to taktyka stosowana bardzo często przez wszelakich ateistów, i ma ona na celu zrobienia czytelnika w przysłowiowego balona.


Jedyną taktyke jaką ci polecam to terapia u psychiatry, niestety nie moge tego inaczej nazwać jak paranoją
Ja nie stoje ani po stronie ateistów ani wierzących, patrze na całą sprawe z obiektywnego punktu widzenia, żebyś zaraz mnie nie nazwał ateistą i zaczął atakować jak to masz w zwyczaju

skoro wsrod 10 wierzacych zanotowano np 8 uzdrowien
a wsrod 10 niewierzacych np 3 to wynika (niezaleznie od tego skad to uzdrowienie sie wzielo) ze wiara wplywa na uzdrowienie wierzacych i wydaje sie byc skuteczniejsza niz okreslanie tego silą natury itp. (daje sile, energie itp).

Ogólnie nie wiem do czego ci te wszystkie liczby
Autor tekstu nic nie mówi o tym że wiara nie wpływa na uzdrowienia, pisze tylko to że nie ważne w co wierzymy to efekt jest taki sam
Tobie wiara w Boga pozwoli szybciej wyjść z choroby, a innemu wiara w dzban mleka również pozwoli na szybkie wyleczenie
A dlaczego tak sie dzieje to jest wiele teorii jak chociazby wczesniej wpominiany efekt placebo
  • 0

#87

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

r3vo - hej ... a gdzie pisałam o wierze... ?
Dlaczego wiara ma mnie zbliżać do kogoś.
Masz dziewczynę ^^ od kiedy wiara zbliża Ciebie do mnie ?
Ciekawe ^^ ciekawe podejście do obcowania ;-).
  • 0



#88

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

r3vo - hej ... a gdzie pisałam o wierze... ?
Dlaczego wiara ma mnie zbliżać do kogoś.
Masz dziewczynę ^^ od kiedy wiara zbliża Ciebie do mnie ?
Ciekawe ^^ ciekawe podejście do obcowania ;-).

Wiara w to, ze Bog mnie kocha zbliza.
analogicznie
Wiara w to, ze druga osoba mnie kocha zbliza.
;)
  • 0

#89

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ixodides - iluzja, złudzenia prowadza do rozgoryczenia, później do złości a następnie przeniesienia.
Popatrz tak: wierzę że ^^ kochasz mnie. Co wiesz o moim istnieniu i moich pragnieniach ? zaczynam złościć się na Ciebie... za brak atencji. A jeszcze jak pomyśle że kogoś tam ... obdarzasz uczuciem zaczynam nienawidzić i Ciebie i tą osobę.

Powiesz że to ludzie ? że Bóg postępuje inaczej ^Y^.

Moim zdaniem : poszukiwanie Boga i wiara do inne drogi.
  • 0



#90

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogólnie nie wiem do czego ci te wszystkie liczby
Autor tekstu nic nie mówi o tym że wiara nie wpływa na uzdrowienia, pisze tylko to że nie ważne w co wierzymy to efekt jest taki sam
Tobie wiara w Boga pozwoli szybciej wyjść z choroby, a innemu wiara w dzban mleka również pozwoli na szybkie wyleczenie
A dlaczego tak sie dzieje to jest wiele teorii jak chociazby wczesniej wpominiany efekt placebo


hehe widze nie rozumiesz pytaniaa ; ]
zapytam tak : skad autor wie ze wiara w Boga i wiara w "dzban mleka" dają takie same efekty ? : ] na jakiej podstawie okreslil efekty ?

Aidil:
ja po prostu przez wiarę rozumiem poszukiwanie ścieżki
Twojej koncepcji milosci nie rozumiem ; ] moj Bóg mnie nie kocha, on po prostu jest i jest NieWyobrazalny, NieDoPoznania, NieDoOpisania i NieDoZrozumienia ; ] to nie jest po prostu Ktoś ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych