Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewangelia Judasza ujawniona


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#46

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

errah, ewangelia Judasza jest o ok. 100 lat poźnieszym tekstem niż cztery tradycyjne ewangelie. Jeśli coś ma być przekłamaniem to raczej ona. :smile:
  • 0



#47

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko się może zdarzyć ;) Niczego odrazu nie skreślam ani odrazu nie wierze w to w 100% Zawsze jest jakieś ryzyko ściemy
  • 0

#48

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mariush, generalnie chodzi o to, że moim zdaniem ( i nie tylko ) Biblia a w szczególności 4 ewangelie są w znacznym stopniu przekłamane=zmanipulowane...
  • 0

#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

errah, oczywiście.
Ale jak mam kilka możliwości do wyboru, to zawsze wybieram mniej skomplikowane rowiązanie, które wymaga mniejszej liczby ewentualnych założeń. To tzw. ekonomia myślenia (Brzytwa Ockhama)

[ Dodano: 2006-11-12, 00:39 ]
!Legalize!, to juz wiem. :smile: Wrzuć jakis konkret.
  • 0



#50

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz ale nie chce mi się przerabiać tego poraz kolejny... Konkrety masz w moich (i tych których się wypowiadałem) tematach w dziale Wiara i Religia... Na czynnik manipulacji w środowisku KK składa się historia, sposób w jaki powstawała Biblia, sposób w jaki była "modernizowana" i problematyka jaka miała miejsce w kręgach naszej jakże przewspaniałej wiary, która ma dwa oblicza... ;)
  • 0

#51

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że Twoje wątpliwosci związane są głownie z działalnością KK. To mnie akurat absolutnie nie obchodzi. Interesują mnie aspekty pozakatolickie.
  • 0



#52

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No też właśnie poczytaj sobie... Mam stosunkowo wiele wątpliwości co do wiary, historii wiary, a szczegolnie do KK gdyż od zawsze mnie te sprawy intrygowały... Każdy Ci powie ze
historia wiary ma wiele grzeszków a ci co się troszke tym interesują wiedzą że najwiecej grzeszków ma u jej zarania i w okresach przełomowych... Wszystko ma ze sobą związek... Jest to dość rozległy temat także nie chce go rozkręcać na nowo... Poczytaj w tych tematach, które są najstarsze i jest w nich najwięcej postów a będziesz wiedział o co biega...
  • 0

#53

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legalize, zgodnie z Twoja sugestią zaznajomiłem się (bardzo gruntownie) z działem WIARA I RELIGIA. Oczywiście, absolutną większość anty-judeochrześcijańskich tematów stanowiła zmasowana ofensywa na KK. Ale jak już mówiłem, to mnie absolutnie nie obchodzi. Starałem się więc wyszukać tematy dotyczące Biblii, a niemające większego związku z KK.

Szczególnie podczas lektury jednego z tematów „Leksykon biblijnych pomyłek” wielokrotnie musiałem podnosić się z podłogi po gwałtownych napadach śmiechu. Przyznam, że byłem pełen nadziei, że znajdę w tym wątku jakieś wielkie ukrywane przez Kościół tajemnice, ale się zawiodłem. W sumie to nawet bardzo długo starałem się rozszyfrować samo znaczenie zaproponowanego przez Ciebie tytułu tematu. A to z racji tego, że wszystko, co w nim przeczytałem, żadnymi omyłkami nie jest. To wszystko to w zasadzie oficjalne fakty dotyczące Biblii, które przedstawiłby mi każdy biblista, czy to katolicki, czy protestancki, czy jakikolwiek inny. Opisy większości z tych „sensacji” można znaleźć dosłownie w samej katolickiej Biblii Tysiąclecia w redaktorskich wstępach do poszczególnych ksiąg. Wyjaśnij mi więc, na czym polega ta „pomyłkowość” Biblii, bo ciężko mi to zrozumieć.

Być może tymi tekstami przeraziłbyś jakieś moherowe towarzystwo, ale nie osoby, które bardziej się orientują, czego w Biblii można się doszukać.

Poniżej wymieniłem listę „sensacji” (większość pochodzi z Twojego wątku, ale kilka ostatnich sam zaproponowałem na podstawie tego, co znalazłem)

Braterstwo i zemsta krwi
Cherubini nie byli aniołami
Baal- najpotężniejszy rywal Jahwe
Bann- masowy mord w imię Boże
David nie był potężny ani bogobojny
Diabeł - strącenie z nieba
Aszera- powrót bogini
Goliat- to nie Dawid zabił olbrzyma
Izrael - ten, który walczył z Bogiem i go zwyciężył!
Jerycho - trzęsienie ziemi zamiast trąb

(a oto inne skądinąd popularne tematy)
Nefilim = Kosmici?
Elohim – wielu bogów?
Człowiek – stworzony na Nasz obraz
Synowie Boży a córki ludzkie

  • 0



#54

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe ty to jednak jesteś śmiesznym człowiekiem... Generalnie takim najbardziej z ogólnikowych przesłanek tego tematu jest fakt, iż ta Biblia którą możesz czytać każdego wiczeoru do poduszki a Biblia pierwotna (czyli w języku hebrajskim i aramejskim) znacznie się różnią od siebie wieloma faktami i tymi "symbolicznymi" jak to zwykle raczą mawiać zdezorientowani, przesłankami... Ten temat jest głęboki co oznacza że skłania do przemyśleń a nie wymądrzania...

"Ja chce tylko niewinnie przedstawić jak " silna wiara" ludzi, opiera się na mało-wiarygodnych tekstach... dla mnie to jest z całym szacunkiem ślepota... i ile chociazby jedna niewinna pomyłka może zmienić w historii... Teraz wizerunek wiary chrześcijańskiej przedstawiany jest jako najsprawiedliwsza,najwspanialsza, jedyna. A nikt nie patrzy na to jak powstawała nasza wiara i jaka była okrutna... Mitologia była ciekawsza... "

"Biblia którą teraz czytamy była setki razy tłumaczona, a jej treść była zmieniana( umyślnie bądź przez złą interpretację).Biblia była pisana tysiące lat, i przez te tysiące lat nasza wiara się zmieniała(nie wiem czy wiesz, ale nasza wiara wywodzi się z prymitywnych wierzeń monoteistycznych), zmieniała się wedle zmieniających się poglądów. Wiele faków historycznych zostało albo zmyślone albo błednie opisane. Wiele historyjek zostało wymyślonych w celu nawracania i wzbudzania w ludziach strachu. Historyjki takie powstawały grubo po rzekomych faktach, które miały być rzekomo słowami bożych sług. Okazuje się że wiele tekstów przypisywanych na dany okres badź danego sługe, w ogóle nie pochodzi z tych czasów... Jest wiele historii które przeczą same sobie..."

"Trzeba pamiętać że wiele istotnych świąt, zwyczajów, rytuałów, "bohaterów", jest duplikatem innych religii, zwyczajów, wierzeń i cywilizacji.(w znacznym stopniu z Sumeryjskiej...)- i to są fakty.
Biblia nie opisuje rzetelnie wydarzeń z historii Izraela. Nie dokumentuje niezmiennych faktów, ale powstawanie idei religijnych. Ten proces rozpoczął się przed tysiącami lat, za czasów Starego Testamentu, trwał przez stulecia po narodzeniu Chrystusa i trwa nadal, aż do naszych czasów. "

"Sprawa wygląda tak, że Biblia jest zbiorem okreslonych ksiąg nie zawsze wiadomo przez kogo spisanych i ma ona stanowić główną podporę naszej wiary. A jesli się okazuje, że Dawid nie był taki bogobojny jak to się opisywało nasza wiara zatem traci stopniowo na autentyczności, a jezeli takich "boskich" wpadek jest coraz więcej należy zadać sobie pytanie, czym jest tak naprawde to w co wierzymy od tysięcy lat... W tamtych czasach podobnych tekstów, które miałe upamiętnić czyiś żywot było sekti a akurat przetrwały głównie te "wyselekcjonowane" przez Kościół. Także jest oczywiste, że Kościół przechował dla nas fakty historyczne ale często ta rzeczywistość była zakrzywiana. "


Jeśli zatem nie zrozumiałeś treści przekazywanej w tych cytatach i postach tematu pozostaje mi tylko współczuć i apeluje abyś przeczytal jeszcze raz wiadomości i wypowiedzia a gwarantuje Ci, że przy odrobinie pomyslnych myśli będziesz bardziej zorientowany w temacie i ewentualnie będziesz mógł wypowiedziec się w danym temacie Wtedy pogadamy...
  • 0

#55

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz to ty mnie rozśmieszasz. Myślisz, że nie mam pojęcia w jaki sposób powstawała Biblia? Myślisz, ze nie mam pojęcia o tym, że Biblia zawiera wiele zapożyczeń z pism innych kultur takich jak: kultur babilońska, asyryjska, seleucydzka czy partyjska?

Sądzisz, że wierzę, że Pięcioksiąg (Torę) Bóg podyktował Mojżeszowi na górze Synaj? Jeśli tak, to grubo się mylisz. Zdaje sobie sprawę z tego, że księgi biblijne powstawały i były włączane do kanonu hebrajskiego w różnym czasie. Wiele ksiąg nie ma znanych autorów, niektóre mają ich wielu. Np. Tora ma prawdopodobnie 4 (może 5) autorów.

Powiedz mi tak przy okazji, czy wiesz, która księga Biblii jest najstarsza? Pytam, bo wyglądasz mi na speca. :-D
  • 0



#56

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli tak, to grubo się mylisz.

No to w takim razie jeżeli pytasz, a wszystko wiesz nie ma potrzeby prowadzenia dalszej konwersacji :lol :

Powiedz mi tak przy okazji, czy wiesz, która księga Biblii jest najstarsza?

Nikt tego nie wie a już napewno nie Ty... Są tylko przypuszczenia...

"Według opinii niektórych badaczy najstarsze są Psalmy 90 i prawdopodobnie 91, Księga Hioba i Księgi Mojżeszowe."

Wystarczyło sprawdzić na twojej ulubionej wikipedii... :lol :
  • 0

#57

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczyło sprawdzić na twojej ulubionej wikipedii...

Wolę Wikipedię niż Sitchinopedię.

A tak w ogóle to nie jest ona moim jedynym źródłem informacji. Nawet nie najważniejszym. W sumie to raczej sporadycznie z niej korzystam, więc co to za insynuacje??? Ale OK, nie chcę się kłócić, najwyraźniej wiesz lepiej.
  • 0



#58

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A czy ja się chce kłucić?? To Ty zacząłeś zadawać pytania a skończyłeś na tłumaczeniu się... ;) Wyluzuj nikt tu nie zamierza insynuować :victory:
  • 0

#59

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu, to co dla Ciebie w Biblii jest "pomyłką", dla mnie nie jest niczym, co miałoby podważać jej wiarygodność. Bo co mają do jej wiarygodności np. cudzołóstwo Dawida, czy posągi Aszery w świątyni jerozolimskiej?
  • 0



#60

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z teologicznego punktu widzenia. W tej ewangeli Judasza jest błąd.

Mianowicie, Judasz powiesił sie bo gryzło go sumienie. W ewangeli Judasz jest napisane ze Jezus obiecał mu zbawienie itp.
Tymczasem chrześcijaństwo uważa samobójstwo za jedną z największych zbrodni i wieczne potępienie.
Jezus jako syn Boga defakto Bóg znał losy Judasza jeszcze za nim on go wydał.

Czyli ta ewangelia nie z tym co nam do tej pory przedstawiał kościół.

Po co Judasz miał by sie zabijac jak sam syn Boga obiecał mu raj??? Wygląda na to ze zabił sie z wyrzutów sumienia. Nie powinien ich mieć bo według tej ewangeli zrobił dobrze.
dziwna sprawa????????
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych