Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewangelia Judasza ujawniona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chrześcijaństwo jest taką religią, która z góry narzuca nam jak mamy rozumieć i interpetować znaki zawarte w Bibli. Czy jest to dobre? Wiele rzeczy wg. mnie kościół odbiera zbyt dosłownie, uważam że narzucanie rozumienia Bibli w jeden jedyny sposób jest wręcz zbrodnią. Tak bogata księga ma w zasadzie nieskończoną możliwość interpretacji, a kościół to przecież tylko ludzie, więc skąd możemy wiedzieć, że to co nam mówią jest zgodne z prawdą/intencją osób, które pisały Biblię? Przecież wiemy, że wiele osób pisało Pismo Św. Jeden to co pisał mógł kazać rozumieć dosłownie, a drugi może na wiele innych sposobów? Nowy i Stary Testament to księgi mądrości, ale są też jedną wielką zagadką i nie sądze, byśmy kiedykolwiek odkryli wszystkie przesłania, które są w niej zawarte.
  • 0

#62

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po prostu, to co dla Ciebie w Biblii jest "pomyłką", dla mnie nie jest niczym, co miałoby podważać jej wiarygodność. Bo co mają do jej wiarygodności np. cudzołóstwo Dawida, czy posągi Aszery w świątyni jerozolimskiej?

Widzisz, tu nie chodzi o sam fakt "pomyłek" chodzi o głębszą analize naszej wiary i religii która powinnna się opierać na tym czym tak naprawde jest nasza wiara, skąd się wzięła, dlaczego nabrała taką formę, jakie czynniki w nią ingerowały i jaki jest jej cel...
Ty z tych fragmentów wycisnąłeś tylko cudzołóstwo Dawida i fakt zaistnienia posągu Aszery w świątyni jerozolimskiej... Zacznij zadawać sobie pytania, poczytaj jeszcze troszke na ten temat z innych źródeł a wnioski nasuną się same...
Religia to nie pikuś to skomplikowany mechanizm...
  • 0

#63

mazaczek.
  • Postów: 8
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natknąłem się na ciekawy artykuł.
Nie wiem czy juz o tym bylo czy nie.
Ale warte przeczytania.

http://www.pgu.pozna...=...&Itemid=114
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych