Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masturbacja - Problem Czy Przyjemność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#76

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to już jest bzdura. :] Masturbacja jest fajna, sex jeszcze lepszy, ale przekonanie kościoła, że kobieta nie ma prawa do przyjemności jest głupie. Biedni ci, którzy tak stwierdzili, po prostu nie mogli rozwiązać problemu czemu u kobiet masturbacja miałaby być złem bo nic się nie marnuje :P

#77

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co w tym marnowaniem ? Organizm mężczyzny produkuje nasienie przez całe życie. Zatem raczej nigdy go nie zabraknie.

#78

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiesz, miliony dzieci ląduje Bóg wie gdzie! A jak w ustach kobiety to już w ogóle... :P

#79

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakich dzieci ? Zygota powstaje w wyniku połączenia się plemnika z komórką jajową. W przypadku męskiego nasienia, mówimy o samych plemnikach.

#80

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podobno dzieci od 10 roku życia rozumieją ironię.

#81 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Wpisałam w google hasło "masturbacja", pokazują się adresy stron "poradnikowych", podchodzących do tematu na luzie i z przymrużeniem oka.
Wpisuję hasło "samogwałt"... na pierwszy plan wysuwa się Opoka. Wchodzę, i co widzę? List zrozpaczonej nastolatki, na skraju załamania nerwowego. Pozwoliłam sobie go przytoczyć wraz z fragmentami "porady":

SAMOGWAŁT - CO Z TYM ZROBIĆ?

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mam na imię Karolina, skończyłam już 16 lat. Bardzo lubię miesięcznik LIST, bo jest w nim dużo artykułów, które uczą, a nawet czasem przestrzegają mnie. Dziękuję. Ostatnio czytając artykuł: "Kiedy po pomoc przychodzi homoseksualista'' natknęłam się na pewien wyraz... Jest nim "masturbacja''. Jest to dla mnie dość przerażające słowo, a to dlatego, że uprawiam samogwałt już od niepamiętnych czasów (tylko jego forma się zmieniała). Nawet nie pamiętam, jak to się zaczęło. Proszę o pomoc! Już od dawna po "czymś takim'' mam wyrzuty sumienia. Wiem więc, że "to'' jest złe. Wiem, że "to" grzech, ale czy ciężki? Kocham Chrystusa i to dla Niego podjęłam walkę z tym, co robię. Nie zawsze udaje mi się powiedzieć "nie'' i "uciec''. Czasem tak łatwo poddaję się pokusie. Jak skończyć z "tym'' całkowicie? Czy jest to w ogóle możliwe?! Boję się, że to jest już nałóg. Nikomu jeszcze nigdy nie odważyłam się o tym powiedzieć. Wstyd mi. Może moglibyście w miesięczniku LIST zamieścić w najbliższym czasie jakiś artykuł, aby podpowiedzieć osobom takim jak ja, jak można z "tym'' walczyć?

Proszę, pomóżcie!
Karolina

Droga Karolino!

"(...) Co zatem trzeba zrobić, aby pokonać skłonności do masturbacji? Przede wszystkim, jeśli mamy do czynienia z nałogiem i mamy wielkie trudności z całkowitym zerwaniem z tą praktyką od razu, trzeba dać sobie czas, uzbroić się w cierpliwość w stosunku do siebie, mieć świadomość, że droga do uzyskania pełnej wolności może być pewnym procesem. Stąd nie należy zbytnio dramatyzować, gdy w takim przypadku jeszcze przydarzą się kolejne upadki, lecz wyciągać wnioski na przyszłość i starać się, by te sytuacje się nie powtarzały. Wielką pomocą może być także przeanalizowanie, w jakich okolicznościach najczęściej pojawia się pokusa samogwałtu. Trzeba bowiem wiedzieć, że w przypadku, gdy mamy do czynienia z nałogiem, walka z konkretną pokusą, gdy już człowiek da jej do siebie pełny dostęp, może być spóźniona (...).
(...) Pytasz, czy masturbacja jest grzechem ciężkim? Aby zmierzyć "ciężar'' winy za grzech, trzeba wziąć pod uwagę dwie sprawy. Pierwsza to obiektywny stopień nieuporządkowania moralnego i tu Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że "masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym'' (nr 2352). Drugą sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest stopień odpowiedzialności moralnej, jaką ponosi określona osoba za popełnianie danego grzechu. Tu każdy przypadek będzie indywidualny, bo inny stopień odpowiedzialności ponosi osoba popełniająca masturbację, gdy robi to z własnej, nieprzymuszonej woli, inny zaś, gdy ku masturbacji pcha ją zniewolenie nałogiem. W Katechizmie czytamy: "W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które zmniejszają, nawet redukują do minimum winę moralną'' (nr 2352). Nie można jednak zbyt łatwo samemu "redukować do minimum'' własną winę moralną. Rozeznanie jej winno się dokonać w kierownictwie duchowym bądź w dialogu z kapłanem podczas sakramentu pojednania. Godny zaufania stały spowiednik w takiej sprawie może bardzo wiele pomóc w przekroczeniu trudności z masturbacją. Piszesz, że kochasz Chrystusa i dla Niego podjęłaś swoją walkę. Możesz być pewna, że Jezus Cię kocha, bez względu na twoje trudności, a może nawet kocha Cię bardziej widząc, ile kosztuje Cię zmaganie się z nimi. Jestem przekonany, że On najbardziej pragnie dopomóc Ci swoją łaską, byś stawała się coraz bardziej wolna. My zaś ze swej strony obiecujemy modlitwę w Twojej intencji.

Cezary Sękalski"
źródło: Opoka

Wina, grzech, kara, to najczęściej używane słowa, jakby Kościołowi zależało na ciągłym dołowaniu i wyciąganiu jednocześnie "pomocnej dłoni" (bez skojarzeń proszę ;) ) w formie sakramentu pojednania. :roll:

Satyryczną odpowiedzią na niemożliwie wręcz naiwne pytania zadawane przez nieuświadomionych nastolatków, którzy spodziewają się, że widocznym objawem tego, że się masturbują będą pryszcza na twarzy, ten oto rysunek. ;)

Dołączona grafika

;)

#82

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to już jest bzdura. :] Masturbacja jest fajna, sex jeszcze lepszy, ale przekonanie kościoła, że kobieta nie ma prawa do przyjemności jest głupie. Biedni ci, którzy tak stwierdzili, po prostu nie mogli rozwiązać problemu czemu u kobiet masturbacja miałaby być złem bo nic się nie marnuje :P


Po prostu pewnie jakiś ksiądz nie potrafił dogodzić kobiecie, to stwierdził że kobiety nie mają prawa do przyjemności. ;) A już na pewno seks nie ma być uprawiany dla przyjemności, ale dla powiększania ludu bożego! Jakby nie patrzeć, to znowu widzimy tutaj korzyść dla Kościoła i państwa, to jest takie połączenie które siebie lubi, Kościół podkreśla narodowość, Ojczyzna wiarę... A kiedyś naród który był liczniejszy był po prostu silniejszy. ;)

Co w tym marnowaniem ? Organizm mężczyzny produkuje nasienie przez całe życie. Zatem raczej nigdy go nie zabraknie.


A myślisz że kiedyś o tym wiedziano? ;)

#83

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

My zaś ze swej strony obiecujemy modlitwę w Twojej intencji.


Alleluja! Na pewno to pomogło Karolinie z listu. Zamiast jej wytłumaczyć normalnymi słowami "Dziecko, masz 16 lat i odkrywasz swoja seksualność, wiec nie ma się czemu dziwić, to powinno minąć wraz z końcem okresu dojrzewania" to dostaje list, w którym sie dowiaduje, że będą się modlić w jej intencji. Ja jak bym coś takiego przeczytała mając 16 lat i burzę hormonów w organiźmie to pomyślałabym, że musiałam naprawdę nagrzeszyć.

Masturbacja nie jest zła i niebezpieczna dopóki nie przeradza się w nałóg i powoduje, że możemy osiągnąć spełnienie tylko, gdy sie sami zaspokajamy nawet jeżeli jesteśmy razem z drugą osobą.

#84

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale do czego my właściwie zmierzamy ? Zgadzamy się że masturbacja nie jest niczym szkodliwym. Zgadzamy się że stanowisko Kościoła Katolickiego jest w tej sprawie wybitnie pruderyjne.
Co jeszcze możemy powiedzieć ?

Swoją drogą, to Kościół Katolicki nigdy szczególnej uwagi do tego tematu nie przywiązywał.

#85

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie jak czytam wasze posty to nawet mi się śmiać nie chce z tej waszej dyskusji. Masturbacja to sprawa indywidualna każdego innego osobnika i nie należy o niej dyskutować, np., że jak ktoś robi to w kiblu to nie znaczy, że wszyscy mają tak robić. Ludzie przecież to nie jest coś śmiertelnego jak HIV, żeby o tym dyskutować. Zwalisz sobie to się wyspowiadaj ale nie przeżywaj tak tego. Uważam, że to jest temat jakby tabu bo jest bardzo indywidualny, choć dotyczy mas. Do zamknięcia

#86

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy ma swoje zdanie, jak nie umiesz tego uszanować, to lepiej wcale się nie wypowiadaj.

(...) Do zamknięcia

Nie tobie o tym decydować.



#87

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że to jest temat jakby tabu bo jest bardzo indywidualny, choć dotyczy mas. Do zamknięcia


To od dzisiaj nie rozmawiamy także o głodzie w Afryce, bo to tylko ich sprawa i ich problem. Także w ogóle nie ma mowy o pytaniu się jak komu ugotować jajecznicę bo to tylko jego prywatna sprawa. Co, nie podoba ci się? Twoja sprawa! :)

W dzisiejszych czasach nie pwinno być tematów o których się nie rozmawia. To tylko problem oddala, i w końcu dojdzie do tego że każdy o tym usłyszy i będzie taki rozgłos że szok. Np. geje.

Oczywiście, że jak ktoś sobie nie życzy, to się go nie pytamy jak długiego ma frezusa, ale ogólnie pogadać nie zaszkodzi.

#88

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę Was nie spinajcie się tak. Dajcie upust swoim potrzebą. Walenie konia moze być naprawde przyjemne. Niestety wg religii każdy zmarnowany plemnik (w przypadku mezczyzn) to grzech... No coż. W internecie można znaleźć naprawdę wiele sposobów.

Jeżeli ktoś uważa ze niechce tego robic, a ... nieststy przyzwyczail się do tego... no coż nie ma wyjścia najlepiej stosować sie tego typu rzeczy. Czemu nie?

#89

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawie to rozwiązali w Islamie:

Seks w islamie jest uznawany za legalny jedynie pomiędzy prawowitymi małżonkami. W związku z tym jednym z najcięższych przewinień, tuż obok politeizmu, jest zina, czyli cudzołóstwo.
Mocno dyskutowanym zjawiskiem jest masturbacja. Generalnie uważa się ją za zabronioną,jednak niektórzy prawnicy dopuszczają masturbację wtedy, kiedy pojawia się obawa popełnienia przestępstwa ziny lub nie istnieje zamiar zawarcia małżeństwa. Jakkolwiek wzajemna masturbacja partnerów nie jest zabroniona.

I jeszcze ciekawostka:
Jedną z niewielu zakazanych w islamie praktyk seksualnych jest seks analny. Uważa się, że ten rodzaj pieszczot nie pozwala kobiecie na osiągnięcie pełnej satysfakcji. Jest to zatem zamach na podstawowe prawo małżonki. Na poparcie tego zakazu przytacza się słowa Proroka: „Nie zbliżajcie się do kobiet poprzez odbyt” (Tirmizi). Stosunek w pozycji „od tyłu” nie jest zabroniony, o ile oczywiście członek wprowadzany jest do pochwy. Niektórzy prawnicy islamscy uważają jednak, iż pieszczoty annusa są dopuszczalne, pod warunkiem że nie mają formy stosunku analnego.



#90

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dajcie upust swoim potrzebą


Nie za bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu, oswieci mnei ktos ?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych