Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masturbacja - Problem Czy Przyjemność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#61

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy tacy mocni w gębie ale jakoś nikt nie odważył się dyskutować na temat tego co tutaj napisane (nowy link bo tamten wysiadł):
http://www.kbroszko....anie.pl/mio.htm

Przeczytajcie a zrozumiecie o co mi chodzi z tym szacunkiem itd.

#62

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacytuje tu mojego nauczyciela Lame Ole odnosnie masturbacji:

Nie widzę w tym żadnego niebezpieczeństwa, ani powodu do czucia się winnym, oprócz tego, że może to trochę głupio siedzieć samemu i ..., Woody Allen powiedział kiedyś: "Masturbacja to uprawianie seksu z kimś kogo naprawdę kochamy". W nowoczesnym świecie... czemu nie? W każdym razie nie ma tu żadnego problemu. Pamiętam pewną historię z bardzo dawnych czasów, myślę że sprzed 1 wojny światowej. Pochodzi ona z wydanego wówczas podręcznika dla harcerzy. Istnieje w niej fragment opisujący, co powinno się robić jeśli będzie się miało takie dziwne uczucie tutaj... Mówi się tam, że jeśli to uczucie będzie silne, powinno się kawałek przejść, jeśli jest bardzo silne powinno się wziąć zimny prysznic, a jeśli jest bardzo, bardzo silne, to druch drużynowy "poda nam pomocną dłoń". Tak było w dawnych czasach.


Pozdrawiam :)



#63

zoltan.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (1 Jn 2:16)

To coś tu się nie zgadza z teorią którą głosi kościół, cytuję:

A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie- jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów- dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy. (1 Kor 8:5-6)

Biblia ma zbyt wiele wzajemnie wykluczających się sprzeczności, żeby brać ją na serio...

#64

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

„Będziecie jak bogowie, wiedzący dobre i złe” (Eritis sicunt dii, scientes bonum et malum), Rdz III,5



#65

AriGroundZero.
  • Postów: 109
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze na biologi nie uczyliscie sie ze to normalne w okresie dojrzewania? Wg mnie lepiej jest to zrobic samemu niz zeby samo to sie stalo w nocy. Po drugie nie ma w tym nic szkodliwego, a wrecz przeciwnie, przeczyszcza nasieniowody, wplywa na pozniejsze dlugosci stosunku, w przyszlosci zapobiega problemom z prostata. Widze ze wg niektorych jak kosciol cos powie to to jest swiete. Wiec idzcie lezec krzyzem za wasze grzechy przed oltarzem, oddawajcie cale swoje majatki na kosciol abyscie wy nic nie mieli a oni mieli pelne brzuchy i sie wozili maybahami. Wezcie sie porzadnie stuknijcie w glowe i pomyslcie jak ludzie z otwartym rozumem a nie jak stare babcie wierzace we wszystko co powie smiec rydzyk.

#66

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znaczy się: Jak jeden ksiąd powie, że masturbacja jest zła, to od razu mówi w imieniu całego Kościoła?
Ksiąd proboszcz naszej (małej) parafii, gdy mu kiedyś powiedzieliśmy o jakiejś tam rozmowie w radiu (zgadnijcie :D ) o masturbacji, to wzruszył ramionami i powiedział, że to jest naturalne i każdy człowiek w okresie dojrzewania ma tak.

Swoją drogą, ciekawe co on tam robi u siebie ;]




Zoltan:

Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (1 Jn 2:16)

A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie- jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów- dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy. (1 Kor 8:5-6)

Nie wal takich smutów, że sprzeczności, bo KTO stworzył świat? Bóg. Więc "pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha" nie pochodzi bezpośrednio od Boga, tylko od praw świata, który stworzył.



#67

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sie zastanawiam poco Bóg dał nam możliwość masturbowania się... po to żeby nas potem ograniczać ?
Bóg chce naszego szczęścia... więc czemu zabrania nam czegoś co daje nam te szczęście...

Skąd wiecie może nawet wasz proboszcz w dzieciństwie sie masturbował ?

To już nie nasza wina ze Bóg stworzył nas takimi jakimi jesteśmy ;)

Pozdrawiam
Eternal Oblivion

#68

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu uważają że jeśli Bóg dał nam taką możliwość to my powstrzymując sie możemy mu/sobie coś udowodnić.
Co jest ogólnie chore:)

#69

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Ogółem chore jest to że nasza wiara w dużym stopniu opiera się na ograniczaniu nas...
2. Oddając spermę do banków dajemy innym radość z tego że mogą mieć dzieci... A jak inaczej oddać spermę niż po prostu masturbując się ?

Pozdrawiam
Eternal Oblivion

#70

Navarion.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masturbacja to problem dla kościoła jak i samej wiary chrześcijańskiej..,
Dla zwykłego człowieka jest to przyjemna i normalna rzecz..
Zgadzam się z Eternalem, żeby być przykładnym katolikiem trzeba zrezygnować z wielu rzeczy.
Czasami myślę, że wiara i miłość do Boga gubi się w tych wszystkich problemach...

#71

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bóg dał nam wolną wolę, na znak Miłości do Nas. To, co z nią zrobimy zależy od nas, w końcu nasze prawo ;)
A czy dobrze robimy, czy źle... To okaże się po śmierci.



#72

zoltan.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zoltan:
Nie wal takich smutów, że sprzeczności, bo KTO stworzył świat? Bóg. Więc "pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha" nie pochodzi bezpośrednio od Boga, tylko od praw świata, który stworzył.

Nie zgodzę się :) To tak samo, jakbyś powiedział, że obraz namalował pędzel, a nie artysta przy pomocy pędzla (a pędzel też został stworzony przecież przez artystę i ma takie a nie inne właściwości malowania obrazów). Ludzie i prawa świata też są według mnie takim narzędziem w rękach Boga (o ile on istnieje).

#73

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zgodzę się. :)
Pędzel nie jest obdarzony wolna wolą. A zgodnie z chrześcijańskim punktem widzenia, Szatan- źródło wszelkiego zła, to upadły anioł, posiadający wolną wolę przeciwnik Boga.



#74

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej śmieszy nazywanie masturbacji samogwłatem. Nie wiem jak można sie gwałcić samemu skoro ta osoba robi to dla przyjemności :D . A to tego wg. Kościoła masturbacja u faceta to zło bo się nsasienie marnuje, a co z kobietami? :]

#75

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wg. KK kobiety nie mają prawa do przyjemności ;>


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych