Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charakterystyka Obcych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#226

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tu akurat głupoty opowiadasz smile2.gif nikt nie wie czy istnieje ta ciemna materia i energia. Po prostu jak naukowcy liczyli masę wszechświata i porównali z masą widzialnych/wykrywalnych obiektów, to nie wyszła im równość, więc stworzyli pojęcie ciemnej materii czyli tego hipotetycznego czegoś co jest resztą masy wszechświata

Czana materia istnieje. Została zaobserwowana. W jaki sposob, bo w pewien specyficzny sposob cos zakrzywiało światło. I jest to ciemna materia. Pozatym sam fakt ze cos tanwi okolo 26% masy wszechswiata i tego nie widac, przemawia za istnienie czarnej materi kek :P .
Tak samo ciemna energia (aka siła rozpychajca wszechswiat).

Nie znam i nie widzę żadnego powiązania

No wlasnie. Zegnij dwa rogi kartki papieru. Ile czasu zajmie czy przejscie z jednego konca na drugi ? Praktycznie nic.
Ciezko to sobie wybrazic, ale jesli spojrzec na to z wyzszego wymiary to zaginanie czasoprzetrzeni działa w identyczny sposob. Nikt, niczego nie odsuwa, ale droga skraca sie dramatycznie.

To jest jak z kropkami (dwu-wymiarowe istoty zyjace na przestrzeni 2d). Nie sa w stanie zobaczyc 3 wymiaru, nie sa jego swiadome, ale pewnego dnia ktos wynajduje hipernaped i jest w stanie poruszac sie w trojwymiarowej przestrzeni. Bla bla. I co ? Kropek w takim pojezdzie jest niewidoczny dla innych kropkow. Moze przenikac przez sciany (czyli namalowane np. kwadraty), albo zgiac przetrzen na ktorej zyja kropki(np. kartke papieru), inne kropki nie beda tego swiadome, bo nie sa w stanie tego oddczuc.

w zasadzie zaczynając rozmowę o rozwalaniu obcych miałem na myśli sytuację hipotetyczną, a skoro jak sam pisałeś, że przekraczanie prędkości c jest nieopłacalne, to zakladając że obcy pochodzą z alfa centuri i poruszają się z 99% prędkości C to by lecieli 4,5 roku (czas odczuwalny dla nich biorąc pod uwagę dylatację czasu to 8 miechów), przy innych gwiadach wychodziłyby z tego już olbrzymie ilości czasu.

Nie rozwazam, i nigdy bede konwencjonalnych znanych nam metod podrozowania. W ten sposob, nie da sie eksplorowac wszechswiata, atakowac etc. Cywilizacja nie zdolna do wprwadzenia czegos na wzor hipernapedu opisanego wyzej, poprostu zginie i udusi sie w najblizszej sobie znanej okolicy.

Ja nie słyszałem jeszcze o grawitacji działającej jedynie w konkretnym kierunku i na 99.(9)% taki coś nie istnieje

Ja tez nie. Co nie zmienia faktu, ze stawiam hipoteze ze ona istnieje :P . Tak jest hipoteza ze istnieja monopole magnetyczne (jednokierunkowe magnesy :P ).

że nie wierzę w ujemną masę (nie słyszałem o żadnych teoriach o tym)

Malo ksiazek jeszcze przeczytales poprostu -;-.
Ciezko uslyszec o ujemnej masie, bo jest ujemna i kazda dodatnia masa ja odpycha :P .


Ogolnie nie rozumiem twojego podejscia sprowadzania technologii kosmitow, do technologii ziemskiej :P .
  • 0

#227 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

No name - ja na wszystkich stronach o UFO widzę to samo... Szaraki, reptilianie i pleyadanie - tp 3 podstawowe rasy interesujące się Ziemią.
Inside jestem pod wrażeniem, jeszcze z pół roku temu wysuwałeś argumenty podobne do opnenta. A teraz 4 wymiar, ujemna masa i zakrzywianie czasoprzestrzeni... Gratulacje!!!
Jak Tybetańscy mnisi przenoszą kawałki skał w powietrzu - to dla zobrazowania czegoś takiego jak ujemna masa...
Pozdrawiam
  • 0

#228

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Radoslaw. Od rly, ja od poczatku mowilem o wielowymiarowej przestrzeni, roznych niepoznanych i nie zrozumianych rzeczach (jak czarna materia), i sposobach na podroze po kosmosie. Tylko cos mi sie wydaje, ze w tedy jakos to do ciebie nie dotarlo -;-.
  • 0

#229

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Radosław: rasy faktycznie się powtarzają. opis zewnętrznego wyglądu też jest dość spójny, jednak cechy psychiki tych istot a także ich intencje wobec ziemian w kolejnych opisach bywają skrajnie różne, zwłaszcza w obrębie tych trzech grup jakie wymieniłeś.
  • 0

#230

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@NO_NAME
Co fakt to fakt, ale spójrz na nas, Ziemian, jedni jadą np. do Afryki pozwiedzać, pozachwycać się widokami itp, a inni pozabijać i zgarnąć kasę za padlinę...
  • 0



#231

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@NO_NAME
Co fakt to fakt, ale spójrz na nas, Ziemian, jedni jadą np. do Afryki pozwiedzać, pozachwycać się widokami itp, a inni pozabijać i zgarnąć kasę za padlinę...


No taa, ale obcy chyba są świadomi, że możemy im kuku zrobić. Ja bym porównał to do zimnowojennych stosunków między USA i ZSSR. Jak jakiś amerykanin pojechałby do sowietów, to raczej nie w celach turystycznych ;)
  • 0

#232

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co fakt to fakt, ale spójrz na nas, Ziemian, jedni jadą np. do Afryki pozwiedzać, pozachwycać się widokami itp, a inni pozabijać i zgarnąć kasę za padlinę...


no ok ale każda rasa powinna mieć ustaloną "politykę zagraniczną" w obrębie swego gatunku ;) już nie mówiąc o tym że równice poglądów na różych stronach bywają skrajnie różne na temat tych samych gatuków, na jednej czytam że reptilianie powstali na Ziemi, na innej-że są z kosmosu, na jednej że szaraki są złe, na innej że dobre, na jednej czytam że plejadanie nas stworzyli, na innej że reptilianie, a na innej że szaraki i jakby w to wszystko wierzyć to można dostać kręćka. jeden wielki chaos informacyjny...

No taa, ale obcy chyba są świadomi, że możemy im kuku zrobić


to jakie my im możemy zrobić kuku to nic w porównaniu z tym jakie oni nam mogą kuku zrobić. kuku kukowi nierówne ^^
  • 0

#233

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie będą napewno jako turyści sobie łazić, jeśli jakiś farmer w USA im ze śrutówki pociągnie...

Po za tym po tych wszystkich katastrofach, to chyba widać, że coś nie tak u nich jest :P


Ja tu mówię teoretyzując, bo nie wierzę w obecność kosmitów na Ziemii, co najwyżej jakiś kosmicznych aminokwasów, najwyżej bakterii ;)
  • 0

#234

GuruMaster.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały ten katalog cywilizacji to zwykła fantazja. Osoba która stworzyła tą liste, widocznie naczytała się za dużo dzieł dr. Jana Pająka, czy choćby Sitchina, których to książki już dawno powinny być wrzucane na półki z napisem ,,Science Fiction'' w księgarniach. Do tego ogromny wpływ musiało mieć na to zapewne coś jeszcze aczkolwiek przekazy channelingowe, które w większości są wytworem ludzkiej wyobraźni.
  • 0

#235

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli ty uwazasz, że ludzie to sobie wymyślili ok.. to twoje zdanie ale w jakim celu? :P
  • 0

#236

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to w jakim celu? A w jakim niby celu pisze się darmowe książki, i tworzy darmowe portale internetowe. By zapewnić ludziom rozrywkę, a czy ktoś w to wierzy to już jego sprawa.
  • 0

#237

czesus.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry Boże!
Słów brak....
Rozumiem ze ktoś ma bujna wyobraźnie i tworzy sobie takie charakterystyki, ale Ci co to piszą ze sie z tym zgadzają chociaż w 1% to w przyszłości chyba nie będą mogli spojrzeć w lustro.
Ludzie!!
Was ist das??
skąd twórca miał takie informacje?
Przecież my nie mamy nawet dowodów ze kosmici istnieją a co dopiero jakieś ich opisy i to w takiej ilości!!
Bajeczki dla malutkich dzieci!!
Brak słów!!
  • 0

#238

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@czesus
A na przykład taki The Disclosure Project ? W którym to poważni ludzie mówią o Obcych, o tym, że nawiązaliśmy kontakt etc. ?
Wiesz, na istnienie boga nie ma dowodów, a jednak ludzie w to wierzą...

anyway
Koniec offtopowania, temat mówi o charakterystyce Obcych, nie o tym, czy istnieją czy nie.
  • 0



#239

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

generalnie to jest temat główny, a nie poboczny i sam fakt, że dano takie s-f, to bzdura. A temay główne powinny być rozryte wszerz i wzdłuż.

Po za tym, żeby móc scharakteryzować obcych musielibyśmy ich spotkać/zdobyć o nich szczegółowe informacje, ale jeśli problem stanowi jednoznaczne udowodnienie tego, to nie ma co się brać za szczegółową charakteryzacje.

I generalnie większym offtopem było założenie tego tematu, bo jest on na miarę forum fanów budżetowego filmu s-f z lat zimnej wojny.


A z Bogiem to prawda. Jest to równie głupia sprawa co z tymi obcymi.

Taka jest moja osobista opinia.
  • 0

#240

supaant.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na przykład taki The Disclosure Project ? W którym to poważni ludzie mówią o Obcych, o tym, że nawiązaliśmy kontakt

no właśnie jeden koleś mówił że skatalogowali na ziemi 57 różnych ras obcych
wszystkie były humanoidalne podobne do nas wiece cos wiecej na ten temat?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych