Jak by nie patrzeć KK to banda fanatyków nienawidząca kobiet.

Napisano 31.08.2006 - 22:53
Napisano 01.09.2006 - 08:24
Napisano 01.09.2006 - 14:58
wiesz, postep mozna rozumiec jako pojecie wzgledne. Dla kazdego postep moze byc inny.
Musieli oszlifowac, przetransportowac bloki no i wczesniej oczywiscie wyciac je prawda? 3-5 min...na wszystkie te czynnosci.
Mariush, z calym szacunkiem do Twojej wiedzy ale to co piszesz mija sie z celem w moim odczuciu.
dobrze ze podkresliles ze "Podobno
Napisano 01.09.2006 - 17:29
Napisano 01.09.2006 - 18:28
Dla dzisiejszych architektów są one jednak tylko kupą poukładanych kamieni. No, czasem dużą kupą. Pod względem architektonicznym są jednak wyjątkowo prymitywnymi budowlami
Poczytaj sobie o życiu w starożytnym Egipcie...
Wolę bazować na wiedzy niż na odczuciach. Starczy, że poznałem coś takiego jak mechanika kwantowa, żeby czasem mieć dystans do tego, co podpowiada intuicja.
Napisano 01.09.2006 - 20:10
Czyżby? Więc dlaczego są zaliczane do Siedmiu cudów świata? Uważam, że są fenomenalne, a zbudowanie podobnych i dzisiaj nie było by takie proste jak twierdzisz.
To bardzo ładnie, że masz takie zaufanie do słowa drukowanego. Szczerze mówiąc, zazdroszczę Ci.
Napisano 02.09.2006 - 08:02
Tak. Siedmiu cudów świata, ale starożytnego. Bo na pewno na owe czasy nimi były.
A z architektonicznego punktu widzenia, to tylko kupa ładnie poukładamych kamieni.
Gdyby coś takiego zawierała konstrukcja piramida... to byłby DOWÓD, ze z historią jest coś nie tak!
O tym, że ma jakieś własności magiczne lecznicze, że jest elektrownią, reaktorem atomowym, wrotami czasoprzestrzennymi nie chcę się wypowiadać na forum paranaukowym. Jest kilka forów o fantastyce więc może tam. ;-)
Napisano 02.09.2006 - 08:31
Obecnie stan piramidy pozostawia co prawda wiele do życzenia, ale nadal klasyfikuje się ona do cudów świata, bez względu na to czy starożytnego czy nie (gdyż powstają obecnie różne zestawienia "współczesnych" cudów). Mariush, jedno jest pewne - ich budowa to nie lada wyczyn, którego odtworzenie nawet w czasach, w których przyszło nam żyć, w czasach w których postęp technologiczny w ciągu 100 lat znacznie przerasta to co ludzie usiłowali osiągnąć na przestrzeni tysiąclecia, jest niezwykle ciężkie - o ile w ogóle możliwe - do powtórzenia. Dorzuć do tego symbolikę piramid, ich ustawienie i wciąż nieznane przeznaczenie (i nie piszę tu o reaktorze jądrowym, czy elektrowni - przybliż sobie temat ew. związku piramid z tzw. jeziorem Mojrisa) - zresztą o wszystkim po trochu wspominałeś. To jest cud architektoniczny i nie ulega to żadnym wątpliwościom.Tak. Siedmiu cudów świata, ale starożytnego. Bo na pewno na owe czasy nimi były.
Nawet nie musiał. Nie zmienia to za bardzo postaci rzeczy.Wniosek jest prosty, nikt im nie pomagał.
Trudno się nie zgodzić, choć też nie wszystko należy wyjaśniac metafizyką. Świat ma przed nami jeszcze mnóstwo do odkrycia, a duchowa sfera człowieka, czy też wszelkie zjawiska paranormalne, których Vortal nasz dotyczy stanowią dziewiczy teren, do którego naukowcy mają jedynie minimalny dostęp. Reszty nie mogą zrozumieć, bo reszty nie można tłumaczyć metodą szkiełka i oka.Mariush nie wszystko da sie obliczyc, nie wszystko to matematyka i fizyka, sa sprawy w ktorych zadna z dziedzin scislych w nich nie pomoze a wrecz przeciwnie. do niektorych spraw podchodzi sie inaczej, z innej perspektywy.
Napisano 02.09.2006 - 18:22
to w takim razie wszystko co czytalem i ogladalem w tv klamie, zostalem oszukany bo mialem przez wszystkie lata wpajane do glowy ze to jest cud swiata wlacznie ze wspolczesnymi.
ta kupa ladnych kamieni istnieje 4500 lat a mysle ze nawet troche dluzej ,natomiast piramidka w skali 1:10 zrobiona przez japoncow juz sie sypie.
zawiera cos dzieki czemu zapadla sie tylko milimetry a japoncow znacznie wiecej, patrzac na okres lat istnienia piramidy jednej jak i drugiej.
Mariush nie wszystko da sie obliczyc, nie wszystko to matematyka i fizyka
ich budowa to nie lada wyczyn, którego odtworzenie nawet w czasach, w których przyszło nam żyć
Napisano 02.09.2006 - 22:49
a dlaczego ma się nie wątpić?Strasznie na tym forum wątpi się w ludzkie możliwości. Te dzisiejsze i te dawne. Mam nadzieję, że nie jest to tylko wynikiem argumentowania teorii o antycznych astronautach.
Napisano 02.09.2006 - 23:46
Napisano 02.09.2006 - 23:51
Dobrze, że zaznaczyłeś raczej bo zaczęły sie rozpadać po kilku latach...Testowo zbudowano kilka mniejszych piramidek i wyniki były raczej zadowalające.
Napisano 02.09.2006 - 23:57
Napisano 03.09.2006 - 00:37
Napisano 10.09.2006 - 17:43
Dzisiejsze rozwiązania architektoniczne są o wiele bardziej skuteczne. Śmieszy mnie na przykład zachwycanie się nad „kosmicznym” sposobem odciążenia komory grobowej w piramidzie Chufu. Może jak na 2500 p.n.e. jest to wyjątkowe rozwiązanie, ale dziś może raczej wzbudzać politowanie. Najprostsze sklepienie architektoniczne działa o niebo lepiej. Ale skąd Ci biedni Egipcjanie mieli to znać? Czemu kosmici nie podpowiedzieli im lepszego rozwiązania, skoro byli tacy zaawansowani?
1) Ok. 15 silnych mężczyzn wystarczy, aby 2-tonowy kamienny blok ruszyć z miejsca i ciągnąć go po ziemi z szybkością 3,6 km/h.
2) Ok. 500 silnych mężczyzn wystarczy aby ruszyć z miejsca 80-tonowy blok skalny i przemieszczać go po ziemi w tempie 250 m/h.
[...] przy budowie piramid pracowało wiele tysięcy ludzi jednocześnie. Logika podpowiada, że bloki były transportowane gęsiego jeden za drugim, ekipa za ekipą. Np. najniższa z warstw piramidy (230 m x 230 m) składała się z ok. 12 000 2-tonowych bloków. Nietrudno mi sobie wyobrazić na takiej wielkiej powierzchni ok. 100 ekip, które praktycznie jednocześnie mogą ustawiać bloki w odpowiednich miejscach. A wtedy z 5 minut robi się 500 (ok. 8, 3 godziny na blok), a to wygląda aż za bardzo możliwie.
A w czym problem? Powtórzę jeszcze raz. Wszystkie procesy mogą być prowadzone równolegle. Widziałeś kiedyś jak produkuje się samochody? W kamieniołomach też można wykonywać wiele bloków jednocześnie. Pamiętaj większość piramidy to wapień, on dość łatwo się obrabia. Mówisz tłok, po odjęciu powierzchni zajmowanej przez ustawiana setkę bloków na jednego robotnika przypada ok. 30 m kw. To nie jest tłok. A jesli to naprawdę Ci nie pasuje to zmniejsz dwukrotnie liczbę jednocześnie pracujących ekip. Wtedy na każdy blok przypadnie ok. 4 h. Nadal dużo.
A z architektonicznego punktu widzenia, to tylko kupa ładnie poukładamych kamieni. O prymitywiźmie piramid świadczą choćby odciążenia nad większymi komorami piramidy. Dziwne, że Ci domniemywani kosmici nie zasugerowali im zastosowania jakiegokolwiek sklepienia łukowego. Gdyby coś takiego zawierała konstrukcja piramida... to byłby DOWÓD, ze z historią jest coś nie tak!
0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych