Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej - Brexit - Temat ogólny.


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#106

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa propozycja... słyszałem to rano.
Wydaje mi się że powstanie jeszcze jedna unia mianowicie państw słowiańskich. Trzeba być chorym na umyśle żeby przystać na stworzenie takiego państwa.
Co jeszcze ? Język urzędowy niemiecki ? Wojsko i policja składająca się jedynie z niemieckich służb ?
Szkocja i irlandia ciekawie chcę skorzystać z brexit mianowicie teraz otrzymają pełne poparcie UE.
Jeśli chodzi o polskich emigrantów na wyspach to nie mają się czego obawiać ten kraj zginie bez "polskiego hydraulika"...
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#107 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawa propozycja... słyszałem to rano.
Wydaje mi się że powstanie jeszcze jedna unia mianowicie państw słowiańskich. Trzeba być chorym na umyśle żeby przystać na stworzenie takiego państwa.
Co jeszcze ? Język urzędowy niemiecki ? Wojsko i policja składająca się jedynie z niemieckich służb ?
Szkocja i irlandia ciekawie chcę skorzystać z brexit mianowicie teraz otrzymają pełne poparcie UE.
Jeśli chodzi o polskich emigrantów na wyspach to nie mają się czego obawiać ten kraj zginie bez "polskiego hydraulika"...
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Językiem urzędowym z pewnością będzie angielski ale poszczególne kraje zachowają swoje języki.

 

Tu nigdy nie chodziło o rewizję granic czy wprowadzanie jednej religii czy jezyka dla wszystkich. Dla poszczególnych krajów te rzeczy pozostaną bez zmian ale pod batutą jednego wspólnego dla wszystkich tworu dowodzonego przez niewybieralne organy (np. KE jest jednym z takich organów, które mówią nam co mamy robić, mimo iż nigdy ich nie wybieraliśmy). 


  • 0

#108

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

KE jest jednym z takich organów, które mówią nam co mamy robić, mimo iż nigdy ich nie wybieraliśmy

 

A kto ich wybierał, jeżeli nie, pośrednio my? KE jest wybierana przez Radę Europejską, która składa się z reprezentanów państw członkowskich unii (premierów lub prezydentów). Tak więc wybierając w wyborach parlamentarnych ugrupowanie rządzące naszym krajem legitymizujemy je tym samym do reprezentowania nas przy wyborze członków KE. Co więcej, członków komisji proponowanych przez Radę Europejską ostatecznie zatwierdza dopiero parlament europejski, a tych parlamentarzystów sami przecież wybieramy...


  • 0



#109

Chardonnay.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że powstanie jeszcze jedna unia mianowicie państw słowiańskich. Trzeba być chorym na umyśle żeby przystać na stworzenie takiego państwa.

 

Już nie raz podejmowane były takie próby. Unia słowiańska zakładałaby członkostwo Rosji, która nie wejdzie na innych warunkach niż prymatu. Nie bardzo widzę różnicę w wyborze między Brukselą albo Kremlem. Z kolei utworzenie Unii Słowiańskiej bez udziału Rosji mija się z celem, ponieważ te państwa same w sobie nie wyrażają siły z którą można by dyskutować, a ponadto są ze sobą zbyt skonfliktowane po okresie komunizmu i poprzez niesnaski historyczne. Zresztą nie wydaje mi się by Polska rozpalana dzisiejszym nacjonalizmem chciała wejść w taki układ inaczej, niż w roli przywódcy. Nie ma szans by Czechy czy chociażby te "przyjacielskie" Węgry na to poszły. No ale jeżeli na siłę musimy rozbudzać paradygmat neoromantyczny... to chociaż róbmy to z głową. Można wznosić postulaty, że "tak jak pan Orban powiedział", ale nie oszukujmy się... Pan Orban wie jak sprawiać by wilk był syty i owca cała, eksploatując środki unijne i wyrabiając wymagane przez Unie minimum, a jednocześnie podtrzymywać nastroje antyunijne w państwie. My płaczemy, że Unia zła. Dał temu wyraz w kwestii uchodźców, dla polskiej prawicy stał się bohaterem który zatrzymał falę napierającą na Europę. Ale zadajmy pytanie kiedy Pan Orban zaczął ich zatrzymywać i ilu wcześniej swobodnie przeszło. Unia syta, naród cały. Chociaż o Urbanie i o tym dlaczego nie brać z niego przykładu moglibyśmy osobny temat zrobić. Jeżeli już koniecznie mamy się od kogoś uczyć, to od Hiszpanów, którzy wzięli sprawy we własne ręce i pobudzili świadomość polityczną na tyle, by wywrócić "zebetonowaną" scenę polityczną w rok.

 


Jeśli chodzi o polskich emigrantów na wyspach to nie mają się czego obawiać ten kraj zginie bez "polskiego hydraulika"...

 

 

Dostaną kartki z napisem "Dziękujemy za dywizjon 303". To są właśnie ślepe rojenia. Na Wyspach sytuacja wciąż eskaluje, już wczoraj zrobiło się głośno o wznoszonych przez Brytyjczków ostrych antypolskich komentarzach i kolportażu rasistowskich ulotek względem polskich imigrantów.

 https://twitter.com/...f_src=twsrc^tfw 
 


Użytkownik Chardonnay edytował ten post 27.06.2016 - 12:15

  • 0

#110

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Europejskie superpaństwo zamiast Unii Europejskiej – taką propozycję na spotkaniu w Pradze ma przedstawić państwom Grupy Wyszehradzkiej szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier. Dokument, do którego dotarł portal tvp.info i program „Minęła dwudziesta”, ma 9 stron i sygnowany jest przez szefów dyplomacji Niemiec i Francji. Zobacz oryginalny dokument.

 

Tak tak... Pomyślcie trochę...

 

UK właśnie opuściła UE głównie ze względu na ograniczenie swobody w decydowaniu o swoim państwie. Podobne nastroje pojawiły się w innych państwach członkowskich z różnym nasileniem. I teraz... wyskakują z propozycją zupełnego zniesienia swobód państw członkowskich poprzez utworzenie jednego państwa? W takim momencie? Naprawdę ktoś z was w to w ogóle wierzy? A to "sygnowany przez szefów dyplomacji Niemiec i Francji" to są niby te 2 loga w lewym i prawym górnym rogu? No nie osłabiajcie mnie :D Swoją drogą dobrze, że jeszcze więcej tagów tvp.info tam nie wcisnęli, bo już zupełnie nie dałoby się tego przeczytać.

 

 

Proszę - link do reuters'a.

 

http://www.reuters.c...e-idUSKCN0ZC0BQ

 

Nie jest to jedynie "wymysł" tvp info.


  • 0

#111 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

 

 

KE jest jednym z takich organów, które mówią nam co mamy robić, mimo iż nigdy ich nie wybieraliśmy

 

A kto ich wybierał, jeżeli nie, pośrednio my? KE jest wybierana przez Radę Europejską, która składa się z reprezentanów państw członkowskich unii (premierów lub prezydentów). Tak więc wybierając w wyborach parlamentarnych ugrupowanie rządzące naszym krajem legitymizujemy je tym samym do reprezentowania nas przy wyborze członków KE. Co więcej, członków komisji proponowanych przez Radę Europejską ostatecznie zatwierdza dopiero parlament europejski, a tych parlamentarzystów sami przecież wybieramy...

 

Nie masz racji, to tak jak w Polsce z partiami. My wybieramy PARTIE, a partia ludzi. Czyli sami ludzie nie są bezpośrednio naszym wyborem. Wybór jest tylko iluzoryczny. Podobnie jest tutaj. 

 

Mało tego, ludzie wybierani są wybierani ze względu na "zasługi" dla Niemiec UE a nie własnych krajów. Dlatego niektórzy dostali stanowiska w EU mimo iż realnie szkodzili swoim krajom ale przysłużyli się Niemcom czy określonej wizji. O konkretne przykłady nie pytaj bo nie mogę ich podać nie naruszając regulaminu. 

 

Tak to wygląda.

 

@Flayed One

 

Niekoniecznie, Międzymorze nie zakładało udziału Rosji. Tylko że zarówno Rosja jak i Niemcy sabotowali projekt. I tak też byłoby tym razem. Pomiędzy Rosją a Niemcami jest BUFOR zwany środkową europą i oba państwa dążą do tego żeby owy bufor składał się z państw podległych, lub jeśli sie nie da to osłabionych i podzielonych dlatego też taki twór powinien powstać za wszelką cenę.


Użytkownik critter edytował ten post 27.06.2016 - 12:30

  • 0

#112

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ Chardonnay
Urojeniem jest myślenie że mogą sami zaspokoić rynek pracy.
Mało możliwe że pracodawcy pozwolą na wywalenie emigrantów. Myślą że będzie więcej pracy (lepszej) ,a będą zmywaki etc.
Takim posunięciem sami się pogrążą.
Karteczki wystawiane są przez obywateli (tych głupich).
Cameron podał się do dymisji bo kraj chyli się ku upadkowi gospodarczemu.
Paradoksalnie może być przez pewien okres bezrobocie i zarazem wiele wolnych stanowisk pracy.
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Użytkownik kurado edytował ten post 27.06.2016 - 14:32

  • 0

#113

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak tak... Pomyślcie trochę...

 

UK właśnie opuściła UE głównie ze względu na ograniczenie swobody w decydowaniu o swoim państwie. Podobne nastroje pojawiły się w innych państwach członkowskich z różnym nasileniem. I teraz... wyskakują z propozycją zupełnego zniesienia swobód państw członkowskich poprzez utworzenie jednego państwa? W takim momencie? Naprawdę ktoś z was w to w ogóle wierzy? A to "sygnowany przez szefów dyplomacji Niemiec i Francji" to są niby te 2 loga w lewym i prawym górnym rogu? No nie osłabiajcie mnie :D Swoją drogą dobrze, że jeszcze więcej tagów tvp.info tam nie wcisnęli, bo już zupełnie nie dałoby się tego przeczytać.

Jakoś nie przeszkadzało im to w zwołaniu pilnego posiedzenia, na które zaprosili tylko 5 państw, olewając całą resztę? Gdzie u nich wypatrywać logicznego myślenia?

Już dawno na stole powinna być koncepcja unii Słowiańskiej, Międzymorza, czy cokolwiek takiego. Teraz bez Wielkiej Brytanii państwa na obrzeżach Europy mają jeszcze gorzej niż miały.


  • 0



#114 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Cóż spotkanie państw założycielskich Unię Węgla i Stali jest w sumie może i racjonalne, ale nieracjonalne jest to, że najpierw nie zwołali w trybie pilnym zebrania wszystkich 28 państw członkowskich. To doskonale pokazuje, że jest pierwsza i druga liga w UE. A Polska od samego początku jest w drugiej i to blisko lokaty spadkowej.

Tylko w razie wojen lub sprzedania czegoś od siebie jesteśmy transferowani do pierwszej ale zaraz po fakcie znowu wracamy gdzie nasze miejsce.

 

W Międzymorzu POLSKA by była liderem. I to takim, na którym wszyscy polegają, który reprezentuje interesy wielu krajów i dziesiątek milionów ludzi. W sumie nie wiem czy jest konieczność tłumaczenia zalet utworzenia Międzymorza...


  • 0

#115

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W Międzymorzu POLSKA by była liderem. I to takim, na którym wszyscy polegają, który reprezentuje interesy wielu krajów i dziesiątek milionów ludzi. W sumie nie wiem czy jest konieczność tłumaczenia zalet utworzenia Międzymorza...

 

No właśnie... Nie widzicie sprzeczności w swoim rozumowaniu?

Wygląda to tak: Mamy UE, w którym liderem są Niemcy, Francja, ogólnie państwa zachodnie. Pozostałym państwom członkowskim się to nie podoba, bo są marginalizowane. OK.

W zamian proponujecie stworzenie uni słowiańskiej, międzymorza czy innych podobnych organizmów, których to liderem byłaby Polska. I co, myślicie, że w takim przypadku nagle Słowacy, Czesi, Węgrzy etc. z uśmiechem na ustach oddaliby się pod przewodnictwo Polsce? Szczerze w to wątpię.

To, co wy proponujecie, to po prostu podmiana lidera "czegoś tam" z Niemiec na Polskę. Gwarantuję jednak, że wtedy pozostałe państwa członkowskie tak samo narzekałyby na przewodnictwo i prymat Polski, jak teraz wy narzekacie na przewodnictwo i prymat Niemiec.

Tak to już niestety jest, że każdy chce być najważniejszy, najfajniejszy, najbogatszy i najbardziej poważany. Więc w np. w węgierskiej idei międzymorza to Węgrzy widzą w sobie lidera, a w idei unii słowiańskiej Rosja, lub gdyby ją wykluczyć, z pewnością czesi by nam pałeczki dobrowolnie nie oddali.

 

Bardzo jestem ciekaw waszych pomysłów na pogodzenie sprzecznych interesów wielu państw. I bardzo jestem ciekaw skąd pomysł, że finalnie wyglądałoby to inaczej, niż teraz wygląda Unia... Bo proponujecie dokładnie to samo, tylko z mniejszą ilością państw i podmianą lidera "na siebie". Trochę to przypomina postawę obrażonego chłopca, którego koledzy nie wybrali do gry w drużynie bo jest za słaby, więc ten poszedł na mniejsze boisko obok grać z dziewczynkami i kolegą ze zwolnieniem z WFu...


Użytkownik skittles edytował ten post 27.06.2016 - 16:08

  • 0



#116 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Mamy UE, w którym liderem są Niemcy, Francja, ogólnie państwa zachodnie. Pozostałym państwom członkowskim się to nie podoba, bo są marginalizowane. OK.

Ale w UE stworzył się taki dosłowny lider, który decyduje za wszystkich i narzuca swoją wolę. Bardziej by tu pasowało określenie tyran. Polska jako największy i najsilniejszy kraj reprezentowała by wolę międzymorza. Więc to byłby taki lider reprezentant, nie szef.

 

Pamiętaj że idea międzymorza zrzesza kraje raczej małe i bez siły przebicia, gdzie to Polska jest największym i najbogatszym krajem, toteż inne kraje oczekiwałyby od Polski wzięcia odpowiedzialności za ten twór. Poza tym on może powstać tylko z inicjatywy Polski.

 

Ale nie porównuj UE do Międzymorza bo to dwa zupełnie inne twory. Mam tylko nadzieję, że NIE CHCESZ tego dostrzec. A nie, że nie możesz.

 

A tak na boku, wydawać by się mogło że każdy pomysł jest zły dla ciebie. Najlepiej żeby UE istniała dalej i nas doiła. Zapomnij, UE jest w stanie rozkładu. Na całe szczęście.


Użytkownik critter edytował ten post 27.06.2016 - 16:10

  • 2

#117

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A tak na boku, wydawać by się mogło że każdy pomysł jest zły dla ciebie.

 

Cóż ja poradzę, że po prostu nie widziałem tu dobrych pomysłów...

Zamiast UE pod przewodnictwem Niemiec proponujecie UE bez państw zachodnich pod przewodnictwem Polski. Czy jest to lepsze dla nas? Powiedzmy, choć osobiście uważam, że nie. No ale ok, jesteśmy liderem. Ale w czym by to miało być lepsze dla pozostałych państw członkowskich tej unii, że przystałyby na taki koncept? Dla takiej np. Słowacji jedyna różnica polegałaby na tym, że wcześniej była w unii razem z bogatymi państwami Europy zachodniej, a teraz jest w unii z biednymi państwami Europy środkowej... Jak liderem nie była tak liderem nie będzie, a dodatkowo została odcięta od kasy bogatszych sąsiadów. Coś mi się widzi, że dla reszty państw "Międzymorza" prócz polski byłby to po prostu słaby deal...


  • 0



#118

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stwórzmy Ziemiomorze - książka jest, wzór też :D

 

Co wy się tak podniecacie chłopaki? Jakby to się nie skończyło to i tak będą nas wysysać z hajsu jak nie jedni to drudzy. Na razie, jako, że referendum nie ma żadnej mocy prawnej, nie spieszyłbym się z tym, że WB wyjdzie z EU. Coś mam odwrotne wrażenie ;) że się rakiem z tego wycofają.


  • 0



#119

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie moga sie wycofac. Wynik referendum zostal juz oficjalnie zaakceptowany a Cameron chce sie podac do dymisji.
  • 0

#120

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż ja poradzę, że po prostu nie widziałem tu dobrych pomysłów...

Zamiast UE pod przewodnictwem Niemiec proponujecie UE bez państw zachodnich pod przewodnictwem Polski. Czy jest to lepsze dla nas? Powiedzmy, choć osobiście uważam, że nie. No ale ok, jesteśmy liderem. Ale w czym by to miało być lepsze dla pozostałych państw członkowskich tej unii, że przystałyby na taki koncept? Dla takiej np. Słowacji jedyna różnica polegałaby na tym, że wcześniej była w unii razem z bogatymi państwami Europy zachodniej, a teraz jest w unii z biednymi państwami Europy środkowej... Jak liderem nie była tak liderem nie będzie, a dodatkowo została odcięta od kasy bogatszych sąsiadów. Coś mi się widzi, że dla reszty państw "Międzymorza" prócz polski byłby to po prostu słaby deal...

 

 

Wiem, że pytanie nie jest do mnie, ale naprawdę nie widzę jak można zadawać takie pytania?

 

Weźmy tą Słowację:

  1. W mniejszej unii miałaby więcej do powiedzenia
  2. Przy mniejszych różnicach w ilości skumulowanego u partnerów kapitału, w mniejszym stopniu dochodziłoby do "wyzysku" tej Słowacji na rzecz bogatszych partnerów, a w większym stopniu do zdrowej konkurencji.
  3. Unia wcale nie musiałaby mieć podobnego kształtu co EU. Mogłaby być powrotem do korzeni - strefy wolnego handlu, co byłoby metodą na przerwanie stagnacji i osiągnięcie dużego wzrostu gospodarczego.

Prawdziwe pytanie nie brzmi "Co mogłaby zyskać?" tylko "Czy taka unia byłaby dość silna, żeby zapewnić stabilność?" i ewentualnie "Czy klimat polityczny jest sprzyjający?". 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych