Skocz do zawartości
Ttegoroczna gala rozdania Złotych Szaraków odbędzie się w niedzielę 1. marca o godzinie 20:00. Zapraszamy!
Wymagany jest strój formalny, wieczorowy. W końcu użytkownik w krawacie jest mniej awanturujący się! :szczerb:

Zdjęcie

Prowokacje wojenne Stanów Zjednoczonych w XX wieku


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

D.K..

  Semper invicta

 • Postów: 2326
 • Tematów: 1841
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapomniałbym F-16 ( pierwszy lot w 1974 roku czyli całkiem nowoczesna 40-letnia technologia ), jak wiemy amerykanie przysłali nam bezużyteczne samoloty bez uzbrojenia i takimi samolotami co najwyżej będzie można uciec szybko z Polski.

Tak tytułem rozwinięcia dosyć demagogicznych opowieści polityków w telewizji:

 • F-16 to dosyć wiekowa konstrukcja, ale wbrew powszechnemu mniemaniu są użyteczne. Sprawdzone w warunkach bojowych, o wystarczających parametrach, dopracowane na przestrzeni lat i stosunkowo tanie w eksplotacji na tle innych samolotów tej klasy. Oczywiście, że lepiej byłoby zamiast nich kupić np. F-22 lub choćby Eurofightery, ale bądźmy realistami. F-22 nie można sobie tak po prostu kupić (czemu trudno się dziwić), a Eurofighter to nieco inna kategoria cenowa. Kupno F-16 to był dosyć sensowny ruch.
 • Jak i w co konkretnie powinny być według Ciebie uzbrojone F-16, które przyleciały ponoć z pomocą?
 • Przelot uzbrojonych F-16 w barwach USA nad (lekko przesadzając) połową Europy? Naprawdę uważasz, że takie coś jest możliwe? Odwracając nieco proporcje -- załóżmy, że z okolic Piotrogrodu w Rosji wystartuje 12 w pełni uzbrojonych Su-27, które sobie nad Europą przelecą i wylądują na Malcie. Spróbuj sobie wyobrazić reakcje społeczeństw i sfer rządzących państw europejskich w takim przypadku.
 • Mamy własne F-16, co oznacza, że w razie potrzeby możemy sami uzbroić tuzin "pomocniczych".

 • 3#17

Zbeeanger.
 • Postów: 504
 • Tematów: 67
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzie ja napisałem tam coś o wierzących?

 

Polacy to taki naród jezusowy

 

Oj Zbeenager, Zbeenager dyskusje z Tobą są ciężkie, bo albo nie trzymasz się faktów, albo odwracasz kota ogonem na swoją korzyść.

 

Tak... tak, a jak chcesz podyskutować zaproponuj temat do debaty, bo nie przypominam sobie dyskusji z Tobą.

 

 

 

D.K. polecam przeczytać ten artykuł... http://natemat.pl/85...iet-jest-polska.

 

Ciężko mi podzielać ten zachwyt amerykańską technologią którą dostaliśmy, ale czy specjaliści też się mylą:

 

- Samoloty F-16 w wersjach, które posiadamy, były nowoczesne, kiedy je kupowaliśmy. Jednak świat szybko idzie do przodu - mówił w Radiu TOK FM Wojciech Łuczak, wydawca i ekspert lotniczy. Jego zdaniem chluba polskiego lotnictwa wcale nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Nawet na misje NATO wysyłamy samoloty rosyjskiej konstrukcji.

 

- Wszyscy politycy mocno chwalą się naszymi F-16. Ale sprawa jest dyskusyjna - przyznał w Radiu TOK FM Wojciech Łuczak, wiceprezes Agencji Lotniczej Altair, wydawca magazynów "Raport" i "Skrzydlata Polska".

 

- Samoloty F-16 w wersjach, które posiadamy, były nowoczesne, kiedy je kupowaliśmy. Jednak świat szybko idzie do przodu - zaznaczył ekspert. I sugerował, że amerykańskie myśliwce wcale nie zwiększyły wydatnie możliwości obronnych polskiego lotnictwa. Dlaczego?(...)

 

Dokończenie - http://wiadomosci.ga..._Wystarcza.html


Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 11.05.2014 - 04:58

 • 0

#18

D.K..

  Semper invicta

 • Postów: 2326
 • Tematów: 1841
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko mi podzielać ten zachwyt amerykańską technologią którą dostaliśmy, ale czy specjaliści też się mylą:
- Samoloty F-16 w wersjach, które posiadamy, były nowoczesne, kiedy je kupowaliśmy. Jednak świat szybko idzie do przodu - zaznaczył ekspert. I sugerował, że amerykańskie myśliwce wcale nie zwiększyły wydatnie możliwości obronnych polskiego lotnictwa. Dlaczego?(...)

 

Nie jestem ekspertem od lotnictwa wojskowego. Mam jednak spore wątpliwości co do tego, czy pan Łuczak takowym jest. Po pierwsze funkcja wiceprezesa ds. wydawniczych w wydawnictwie o nazwie Agencja Lotnicza Altair sp. z o.o. raczej nie pozwala traktować go jako eksperta (miłośnika być może tak, ale czy eksperta?). Po drugie, uznanie za przestarzałych samolotów po ośmiu latach od momentu ich zakupu (a o ile się orientuję, to wersja C/D Block50/52 Plus pochodzi z 2006 roku), gdzie eksploatację takiego sprzętu przewiduje się na kilkanaście/kilkadziesiąt lat, brzmi jednak dosyć kuriozalnie. Przynajmniej z punktu widzenia amatora, ale nie laika, za jakiego się uważam.


 • 0#19

John Harper.
 • Postów: 68
 • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Przelot uzbrojonych F-16 w barwach USA nad (lekko przesadzając) połową Europy? Naprawdę uważasz, że takie coś jest możliwe? Odwracając nieco proporcje -- załóżmy, że z okolic Piotrogrodu w Rosji wystartuje 12 w pełni uzbrojonych Su-27, które sobie nad Europą przelecą i wylądują na Malcie. Spróbuj sobie wyobrazić reakcje społeczeństw i sfer rządzących państw europejskich w takim przypadku.

 

To chyba jakiś żart albo pomyłka, bo samoloty obcych państw nad Europą latają sobie swobodnie, codziennie w ilościach liczonych w setkach. Kto by tam zwrócił uwagę na kilkanaście/kilkadziesiąt uzbrojonych myśliwców lecących sobie nad Europą. Nawet jeśli ktoś zwróciłby na to uwagę, to komu to zgłosi? Kto to zweryfikuje, kto będzie dopytywał, co to za samoloty? Nie ma już niepodległych państw. Wszystkimi rządzi globalna sitwa, która decyduje, co jest prawdą a co nie, co wolno, a co jest zabronione. Istny Matrix, w którym możemy sobie jedynie ponarzekać i postękać. 


 • -3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u