Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawa dot. wulgaryzmów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#16

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odnośnie samego tematu, być może odniosę się innym razem. Teraz tylko taka mała uwaga:

Poza tym upomnienie ze nie na temat watku pisze. Fakt ze wyzej wiekszosc forumowiczow tez pisala nie na temat, jakos moderatowi Conorowi umknal :) Czyli co, tylko mnie nie wolno?
A potem sie dziwi ze zarzuca mu sie stronniczosc i uwieszanie sie niektorych.


Tutaj akurat nie masz racji. Zakładam, że chodzi o to upomnienie: link
Jeśli tak, to owszem - inni też robili offtopic, ale Ty, jako jedyna zrobiłaś OT już po komunikacje od moderatora (post nad Twoim).



#17

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Yaw

Mea Culpa!!!! Przeoczylam Conora wpis,inaczej nie napisalabym tego co tam w watku napisalam. Odszczekuje oczywiscie ale tylko ten konkretny przyklad :) Bo to ze Conor stosuje takie zagrywki to zadna tajemnica. Zeby daleko nie szukac ,prosze ewidenty przyklad:

http://www.paranorma...649#entry556649

Koledzy powyzej tez robili sobie jaja a zostal ukarany tylko Wszystko. Jak zwykle w poczynaniach moderatora Conor, nieadekwatnie.

#18 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Colo Terorita!!

http://www.youtube.com/watch?v=98MbzOTblBI
Tak was widzę :P.

Wszystko na prezydenta !!!! ;]

Użytkownik Kochanie edytował ten post 18.04.2013 - 13:22


#19

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie lubię przekleństw, zazwyczaj obniżają poziom dyskusji ale jak to ma się do cytatów bo nawet marszałka Piłsudskiego nie można cytować w trafnych i aktualnych spostrzeżeniach.



#20 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

To może i ja tez się wypowiem :)

Rozwiązanie które stosowane jest teraz, jest optymalne
- czyli całkowity zakaz stosowania wulgów, nawet tych wykropkowanych.

Ćwiczcie polszczyznę i cieszcie się, że to forum jest oazą w internetowym oceanie przekleństw i wulgaryzmów.

lepiej bym tego nie ujął :)

#21

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym slowem - Conor.

Jednym słowem- czytaj ze zrozumieniem. Mój nick to nie Conor.
Kwestia karania za spam i posty bez związku z tematem jest trochę bardziej złożona, aniżeli Ci się, Mo.niko, wydaje.

Proponuję zakończenie tematu o mnie i moim działaniu jako Moderatora, bowiem temat służy do czego innego, nie róbcie więc offtopu. O ile wiem i czytałem, to Dziki Kurak napisała, że nie przewiduje możliwości publicznej dyskusji o pracy Moderatorów, także zalecam powrót do pierwotnego celu tematu.



#22

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli Wszystko dostał blokadę pisania na forum za tamten wpis to uważam, że niesłusznie. Skoro ktoś pisze coś co wydaje się śmieszne to fight fire with fire, poza tym zabawna wstawka nikogo nie uraża i nie jest szydzeniem, trochę humoru czasem nie szkodzi, zbyt rygorystyczne przestrzeganie reguł nie jest chyba dobrą drogą. Osobiście nie mam pretensji do modów ale moja sugestia odzwierciedla chyba głos wielu użytkowników. Co do pisania nie na temat to uparwszy się możnaby wyrzucać co drugi wpis ale moderatorzy tego nie robią i słusznie a myli się każdy i w tych kategoriach widzę niektóre może nietrafione decyzje. A może decyzja zapadła z powodów o których nie wiemy?

Użytkownik Padael edytował ten post 18.04.2013 - 15:52




#23

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile wiem i czytałem, to Dziki Kurak napisała, że nie przewiduje możliwości publicznej dyskusji o pracy Moderatorów


Dalibyście już spokój z takim inteligenckim wymijaniem się od wyjaśnień czy odpowiedzialności. To tak jak z tematem o szukaniu kobiety która nie istnieje, właściwie nie został podany żaden konkret a jedynie "bo temat generował dużo raportów" to w takich okolicznościach można usunąć dowolny temat który nie spodoba się ze względów ideologicznych z głupim tłumaczeniem że nadesłano dużo raportów a co było powodem raportów to już nie łaska powiedzieć :P Za to użytkownicy nie przewidują możliwości nazywania forum przyjaznym użytkownikom jeżeli każdy nie może skrytykować każdego jeżeli ich zdaniem działa na szkodę forum. Forum nie jest tylko dla moderatorów i nie rozumiem wożenia się w necie, jakiegoś podejścia w stylu rządu że ja jako zielony jestem pan a użytkownik to bydło bo w necie dostać moda na jakimś forum to nie jest żaden sukces.

Ćwiczcie polszczyznę i cieszcie się, że to forum jest oazą w internetowym oceanie przekleństw i wulgaryzmów.

lepiej bym tego nie ujął


Tylko szkoda że w tej oazie pośród pustyni przekleństw jest słona woda :P Naprawdę takie dobre jest lecenie w skrajności? Że jak nie są tolerowane słowa wulgarne to musi być aż tak żeby nie można było dawać cytatów czy materiałów które zawierają jakieś przekleństwa jeżeli one krytykują osobę która takich słów użyła albo przekleństwa które są tam nieistotne (np. jak w tym filmiku który został skasowany z treści posta po tej niedoszłej próbie zamachu na rząd gdzie ktoś zmontował zabawny filmik ukazujący to w krzywym zwierciadle).

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Subiektywizm moderatorów jest wliczony w ryzyko ich działań. Oni są na patyku, dlatego ich działania zawsze będą wzbudzać kontrowersje. Gdyby ich nie było, admin portalu byłby zmuszony spędzać 24h przy kompie, dbając o porządek na forum ( mówimy o porządku, zamkniętym w ramy regulaminu ). Właśnie admin wyznacza widełki, w których możemy się poruszać. Jeżeli użyjecie czyjegoś cytatu z wulgaryzmem, a moderator Was za to ukarze, możecie się odwołać i udowodnić swoje racje, że np. wulgaryzm z cytatu był niezbędny, gdyż cytat straciłby swoją wartość jako cytat.



#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiązanie które stosowane jest teraz, jest optymalne
- czyli całkowity zakaz stosowania wulgów, nawet tych wykropkowanych.

I tu powinien nastąpić dalszy ciąg wypowiedzi, który zwykło się nazywać uzasadnieniem.
No chyba, że przyjmiemy, że "rozwiązanie jest optymalne" bo... jest optymalne... :P


Ćwiczcie polszczyznę i cieszcie się, że to forum jest oazą w internetowym oceanie przekleństw i wulgaryzmów.

lepiej bym tego nie ujął :)


hmmm... Tak jakby problem dotyczył wulgaryzmów wypisywanych w obcych językach :D
A z tą oazą to bym nie przesadzał - bo jest ryzyko popadnięcia w samouwielbienie.
I zaraz się okaże , że nie tylko jesteśmy oazą ale wręcz BASTIONEM (ostatnim), na którym toczy się krwawa walka z siłami zła, próbującymi splugawić naszą piękną, nadwiślańska mowę... :P
Jak wspomniałem w swoim pierwszym poście - mi tam rybka, bo potrafię ugryźć się w język. Ale skoro już dyskusja się toczy, to miło by było przedstawić KONKRETNE argumenty albo, po prostu, przestać udawać i napisać "Nie, bo NIE".



#26

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten temat jest kwintesencją tego o czym mówiłem :P http://www.paranorma...157#entry553157

Czyli cytowanie rozmów które możliwe że miały miejsce w realu a nawet jak nie to nie ma to teraz znaczenia i co z tym niby miało być? Autor tematu miał się wcale nie podzielić z forumowiczami tym materiałem ze względu na to że na tyle tekstu było kilka przekleństw (których używały wysoko postawione osoby, oficjalnie najwyżej w kraju)? Czy miał przerobić je po swojemu i wciskać kit że oni powiedzieli to w delikatniejszy sposób? Na normalnym forum skoro to jest cytat to żaden mod by nie przyznawał warna użytkownikowi za to że "on przeklina". Nawet wykropkowanie widzę że nie działa. No i powiedzcie mi czy dawanie ostrzeżenia za takie coś nie zakrawa o paranoję i czy aby na pewno nic tylko się cieszyć z oazy kultury (w tym momencie takie argumenty są kulawe). No ale najlepiej udawać że wszystko jest ok i jedyne co mieć na swoją obronę to tylko to że administrator nie przewiduje dyskusji o pracy moderatorów :P

Użytkownik Tenhan edytował ten post 18.04.2013 - 19:35


#27

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tehan dobrze to napisałeś. Mnie jeszcze ciekawi co w sytuacji jak ktoś napiszę ' k***a ' - zakropkuje prowokacyjnie słowo ' krowa ' ? :D

I jeszcze mam pytanie czemu żaden mod nie odpowiedział na wszystkie pytania, o co prosił autor tematu?

Użytkownik Daniel. edytował ten post 18.04.2013 - 22:35




#28 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

wydaje mi sie ze ktos kto stworzyl to miejsce, swoisty internetowy dom w ktorym drzwi sa otwarte dla kazdego - ustala rowniez prawa, normy obowiazujace w tym domu. Ludzie przychodzacy tu maja wybor- zechca dostosowac sie do.tych norm lub odejsc poszukujac miejsca w ktorym beda czuli sie lepiej. Moze dobrze byloby gdyby obie strony- i gospodarze- admini i moderatorzy a takze goscie, bywalcy- pamietaly o tym ze po obu stronach sa ludzie. Omylni, czasami wkurzeni, czasem rozbawieni, niekiedy cos przeoczajacy.
W tym watku padly publiczne oskarzenia pod adresem jednego z modow, sadze ze takie sprawy wyjasnia sie na pw lub z administracja, a jesli juz - to trzeba owe oskarzenia uzasadnic, wedlug mnie sa bezzasadne. Zauwazylam hmm- ulgowe traktowanie uzytkownikow o dluzszym stazu, co rozumiem jako pewnosc ze nie przekrocza pewnych granic, ktorej to pewnosci miec nie mozna w stosunku do nowych userow.
Sprawa wulgaryzmow- sadze ze nawet cytujac czyjas lacine kuchenna- mozna ujac ja w nawiasy i wykropkowac. Po co smiecic jeszcze i tu, i tak pelno tego wokol.
Jeszcze tak ogolniej- gdyby ekipa administracyjn byla troche bardziej komunikatywna udzielajac ostrzezen, bo jaki sens ma ich udzielanie skoro ktos nie rozumie za co je otrzymal?

#29

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No jesli ktos rzuca w watku miesem to jasne -warn. Jednak tam gdzie sa jakies wykropkowane slowa czy powiedzmy w stylu dupa itp, wystarczyloby na poczatku zwykle upomnienie.


Słowo "dupa" to wulgaryzm ??? Może jak napiszę słowa "ku..a mać" chcąc nie pisać wprost "kurka mać" to też od razu będzie to traktowane jako wulgaryzm, bo przecież "kurka" czy "kurde" równie dobrze co i "dupa" może być potraktowane jak wulgaryzm...

Proszę moderatorów, walczcie z wulgaryzmami, a nie z pierdołami w stylu "dupy" Ktoś już o tym wspomniał, ja to tylko przypomnę; przy moderowaniu tego serwisu, używajcie przede wszystkim własnego rozumu.

wydaje mi sie ze ktos kto stworzyl to miejsce, swoisty internetowy dom w ktorym drzwi sa otwarte dla kazdego - ustala rowniez prawa, normy obowiazujace w tym domu. Ludzie przychodzacy tu maja wybor- zechca dostosowac sie do.tych norm lub odejsc poszukujac miejsca w ktorym beda czuli sie lepiej. Moze dobrze byloby gdyby obie strony- i gospodarze- admini i moderatorzy a takze goscie, bywalcy- pamietaly o tym ze po obu stronach sa ludzie. Omylni, czasami wkurzeni, czasem rozbawieni, niekiedy cos przeoczajacy.


Owszem mają wybór, ale czy to jednocześnie oznacza, że nie mają prawa uważać za złe niektórych rozwiązań, lub też nie mają prawa do wyrażenia swojej opinii ??? Ten "dom" jak to określasz został "wybudowany" przez ludzi dla ludzi, i dzięki właśnie tym ludziom istnieje. Ja już mam za sobą kilka forów, i wierz mi, że o ile uważam to forum za najbardziej kulturalne pod względem rozmów, o tyle w niektórych podpunktach regulaminu jest to już naprawdę przesada. Czy naprawdę uważasz, że jeśli ktoś tu przychodzi to nie ma prawa do dyskusji, tylko albo się podporządkować, albo opuścić to miejsce ? Może i faktycznie podzielasz zdanie "nie pasuje ci to wypad", ale wydaje mi się, że nie tędy droga.

#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi, czemu tak bardzo chcecie móc tutaj przeklinać.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych