Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zeitgeist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#166

Neq.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedwczoraj obejrzałem TEN film i muszę przyznać, że konkretnie zmusił mnie do myślenia.
Część I mnie za bardzo nie zdziwiła, bo już od dawna wiedziałem, że całe ta "nasza" religia to ściema.
Część II jest świetna. Wszystkie przedstawione argumenty trzymają się całości i są bardzo przekonywujące.
Część III mnie najbardziej zaszokowała chodzi mi tu o temat kontroli społeczeństwa i powolnym zmierzaniu ku zniewoleniu społeczności. Wizja prawdopodobnego biegu wydarzeń jest przerażająca. Nigdy w życiu nie dam sobie wszczepić chipa w ciało.
Polecam ten film wszystkim by mogli "otworzyć oczy".
EDIT: @Down gratuluje dojrzałości
  • 0

#167

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Część II jest świetna. Wszystkie przedstawione argumenty trzymają się kupy i są bardzo przekonywujące.

I podobnie jak kupa, równie przekonywająco śmierdzą. ;)
  • 0



#168

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Edytowałam posta bo okazało się że final edition i the movie to to samo :D
Ja już po obejrzeniu pierwszej części czułam się oszukana ;)
Jestem w trakcie oglądania Addendum i powiem wam, że strasznie zrobiło mi się przykro jak doszłam do momentu kiedy wypowiadał się ten facet o jego negocjacjach z prezydentami.
  • 0

#169

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja zrobiłem dzisiaj maraton i obejrzałem Zeitgeist, The Obama Deception i w planach jeszcze Addendum. Jestem dogłębnie wstrząśnięty i czuje się jak zgwałcona prostytutka.
  • 0



#170

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Komu zależało na popularyzacji ?Zeitgeist??


W czerwcu 2007 roku serwis Google Video udostępnił pełnometrażowy, w pełni darmowy film ?Zeitgeist, the Movie?. Tego samego roku produkcja ukazała się na festiwalu Artivist, by kolejnego lata stać się najczęściej oglądanym filmem GV. Wówczas teorie spiskowe zyskały znacznie większą popularność w środowisku internautów.

?Duch epoki? składał się z trzech części, lecz my zajmiemy się jedynie pierwszą ?The Greatest Story Ever Told? ? poświęconą podważaniu podstaw religii chrześcijańskiej. Prawdopodobnie gdyby nie zdecydowano się na podjęcie tematu chrześcijaństwa, film nie uzyskał by tak ogromnego rozgłosu oraz spoglądając na to z drugiej strony nie zesłał by na siebie mizernej analizy wykazującej liczną nieprawdę zawartą w filmie? dokumentalnym [! wtf?].

Grzechy zostały już wielokrotnie wymieniane, na naszym forum znajduje się wątek wyliczający wszystkie zawarte kłamstwa. Mam jedno bardzo ważne pytanie: czy autor nie liczył się z możliwością ?wyjścia prawdy na jaw?? Czy wykształcony człowiek ? bo jedynie tacy ludzie mają szansę zaistnieć w świecie kinematografii ? zakładał zbrodnię doskonałą, zakładał iż wmówi milionom ludzi nieprawdę? Tego typu rozumowanie jest niedorzeczne, prawdą jest to, że ujawnienie stanu rzeczywistego było nieuniknione, zależne jedynie od czasu. Zatem kto mógł za tym stać, komu zależało na kompromitacji publikacji walczących z chrześcijaństwem?

Choć są to jedynie moje przemyślenia, nie poparte żadnymi niezbitymi dowodami, to jednak wnioskując na zasadzie kto zyskał a kto stracił śmie oskarżać o to wpływowe środowiska chrześcijańskie. Idąc dalej film ukazał się w Internecie całkowicie nieodpłatnie, zwykle gdy osoba oferuje mi cokolwiek sugerując swoją bezinteresowność, nie przyjmuję tej prawdy bez analizy zaistniałej sytuacji. W tym przypadku wyższym celem miało być wpajanie ?rzeczywistego? stanu rzeczy, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę to, iż autor wiedział o zawartych kłamstwach, wówczas motywy zdają się pozostawać całkowicie nieznane.

Niewierny Tomasz
Biblijna postać, która dziś symbolizuje sceptyzm. Któż by się spodziewał, że za sprawą opowiastki o niedowiarku po dziś dzień osoby nie chcące kupić określonej ?prawdy? są opisywane przydomkiem apostoła. Jeśli wystarczy umieścić w piśmie wzmiankę o sceptyku, który ostatecznie ? przynajmniej wg Biblii ? nie miał racji, by utrwalić w wierze setki milionów przyszłych chrześcijan ? czy zatem może być mowa o umyślnym sprowokowaniu dziurawej teorii spiskowej? Zapraszam do dyskusji.
  • 0

#171

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

czy autor nie liczył się z możliwością „wyjścia prawdy na jaw”? Czy wykształcony człowiek – bo jedynie tacy ludzie mają szansę zaistnieć w świecie kinematografii – zakładał zbrodnię doskonałą, zakładał iż wmówi milionom ludzi nieprawdę?


Nie, ponieważ Peter Joseph jest święcie przekonany (a może raczej był) o prawdziwości swoich twierdzeń. Bądźmy szczerzy - pomimo wszystkich błędów, w tym filmie i tak jest więcej prawdy niż we wszystkich "świętych księgach" razem wziętych.

Co do kwestii finansowych: może powiem tak - czy film zdobyłby taki rozgłos gdyby był płatny? Wątpliwe. I wtedy zamiast pytań i dociekań dlaczego za darmo, byłyby różne teorie - tak jak obecnie z The Obama Deception - że ktoś tam sobie nakręcił, albo ktoś tam kogoś wynajął kierując się swoją zawinioną chciwością. Mi też nie płacą za siedzenie tutaj.

czy zatem może być mowa o umyślnym sprowokowaniu dziurawej teorii spiskowej?


Naprawdę wątpię. Ten film, jak i jego sequel, są po prostu pewnym wyrazem twórczego artyzmu kinematografii, a że poruszają tematy kontrowersyjne... Każdy wszak ma prawo do własnego zdania i jego wyrażania.
  • 0



#172

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Pierce, teoria, że Jezus to fikcyjny solarny mesjasz, klon Horusa etc. jest faktycznie wyznawana przez masonerie. Ich bogiem jest właśnie Horus/Mitra/Tammuz/Baal i chcą zniszczyć chrześcijaństwo ponieważ uważają je jedynie za plagiat satanizmu (którym po infiltracji się stało i jest). Celem Zeitgeista prócz sprzedania swoich ezoterycznych wierzeń było zassanie ludzi z truth movement oraz nowych "obudzonych" do tego projektu venus. Czyli lala landu. Teraz zamiast zajmować się czymś poważnym i mówieniu o prawdziwych zagrożeniach nwo opowiadają historyjki o jakiejś bezsensownej Utopii. Poza tym jak symbolem filmu staje się wszystkowidzące oko to sorry... Chyba coś jest nie tak? Krótko mówiąc dowiadujesz się więcej ale nadal tylko tyle ile NWO Ci powie. Budzisz się do ich rzeczywistości i oto chodzi.
  • 0



#173

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Film oglądałem dosyć dawno, ale wyłączyłem po pierwszej części bo cała reszta wydaje mi się śmieszna. Co do części pierwszej, rzeczywiście gratuluje autorowi wyobraźni. Na youtube można znaleźć filmiki obalające zeitgeist chociaż średnio wykształcony człowiek nie uwierzy w takie brednie i nie trzeba tego specjalnie wyjaśniać. Co tu dużo mówić. Wiele razy próbowano i próbuje obalić się chrześcijaństwo ze skutkiem widocznym. Film w mojej opinii był jedynie propagandą. Wielu ludzi po obejrzeniu uważało się za oświeconych co dało się zauważyć również na forum. Taki rodzaj lansu:) Zgadzam się z autorem i dodam ostrzej. Może jakiś sflustrowany przeciwnik chrześcijaństwa wymyślił teorie, która od początku była naciąganą "prawdą".
  • 0

#174

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Głównym problemem, na który chciałem uzystać odpowiedź było: "kto za tym stoi". Niemal pewne, iż w tym przypadku jest to jakaś organizacja religijna - zakładając celowe opublikowanie wadliwego tworu cień podejrzeń padał na samych chrześcijan, lecz po analizie waszych opinii oraz sięgnięciu do wspomnień towarzyszących mi przy pierwszej lekturze filmu również przechylam się do innej teorii.

"Nie wiem czym jest bóg, wiem natomiast czym nie jest" - niedokładnie zacytowne słowa z filmu, być może bardzo niedokładnie, lecz w tym przypadku liczy się sens wypowiedzi. Zdaje się, że autor nastawia nas do neutralnego podejścia, choć trafniej byłoby powiedzieć, iż sam próbuje wyrobić w naszych oczach neutralną pozycję. Sprytna sztuczka. Ludzie, którzy przed chwilą otworzyli oczy nie rzucą się przecież z nadzieją na posłańca szatana - tu potrzeba charyzmatycznej alternatywy - oczywiście będącą takową jedynie na pozór.
  • 0

#175

4rt.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwaga do pierwszej części filmu:
Wierzę w to, że Bóg jest taki w jakiego wierzę. Czy nie jest to logiczne => prawdziewe? Oczywiście jest. A teraz inaczej.
Wierzę, że Bóg jest taki w jakiego nie wierzę. Czy to nie jest bardziej prawdziwym zdaniem, bo czy mój umysł byłby w stanie w jakikolwiek sposób objąć Boga?

Dlatego też więcej prawdy, według mnie, w uczciwym zwątpieniu niż w połowie dogmatów. :)
  • 0

#176 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

" liczną nieprawdę zawartą w filmie " na jakiej podstawie to Stwierdzasz? przypominam, że w czasach średniowiecza jeśli nie wierzyłeś w Chrystusa byłeś palony na stosie, więc jestem w stanie uwierzyć, że kilka rzeczy w naszej religii doklejono dla wygody kapłanów to po pierwsze, a po drugie trzeba być obiektywnym, prawdą może być jak wcześniej pisałeś, że wypuszczenie filmu za darmo na youtubie było celowe, chciano dotrzeć do jak największej grupy ludzi, ale świat zarówno jak i religie się zmieniają, kiedyś papież przez cały pontyfikat nie wychylał nosa z poza Watykanu, a J.Paweł to zmienił co dla mnie było totalną rewolucją religijną podobnie jak pojednanie z innymi religiami, jestem katoliczką ale jeśli chodzi o katolicyzm to staram się patrzeć na niego obiektywnie, nie jestem w stanie określić czy film ukazuje nieprawdziwe argumenty, ale nie neguje go i nie popieram, żyjemy w czasach oświecenia, możemy zdobywać wiedzę zarówno z książek, filmów jak i bezpośrednio od kapłanów. Pozwoliłam sobie zapytać zaprzyjaźnionego księdza o symbole naszej wiary i okazuję się, że nawet nie wszyscy kapłani wiedzą skąd one dokładnie się wzięły.

" Czy wykształcony człowiek – bo jedynie tacy ludzie mają szansę zaistnieć w świecie kinematografii " kiedy słyszę takie stwierdzenie to krew mnie zalewa, wątpię żeby sławni reżyserowie wszyscy byli wykształceni, chyba mało znasz wykształconych ludzi żeby ich oceniać tylko pozytywnie. ale wszystko przed Tobą....mam wielu znajomych, którzy nie maja wykształcenia i żyją lepiej ustawieni ode mnie heheh







a kto stoi za tym filmem łatwo odpowiedzieć, ktoś kto nienawidzi chrześcijan i zależy mu na obaleniu tej religi..
  • 2

#177

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mroova w czasach średniowiecza jeżeli naprawdę wierzyłeś w Chrystusa to byłeś palony na stosie.

Luknij sobie

"Nie wiem czym jest bóg, wiem natomiast czym nie jest"

No właśnie o to tu chodzi. To nie jest atak na idea boga ale na gościa z 10 przykazaniami interesującego się tym co robisz. Czyli nie wiem kim jest Bóg ale to na pewno nie Jahwe.
  • 0



#178 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

oki wszycho pięknie opisałeś, może i masz rację z tą mitologią bo aż tak to mi się sprawdzać chce, nie wiem czy pamiętasz na religii za moich czasów malowało się boga jako trójkąt z okiem w promieniach zupełnie jak ten na dolarze, w wielu kościołach również istnieje ten symbol, tak samo jak krzyż celtycki ten z okręgiem...szperałam na necie i właściwie nic nie znalazłam jeśli chodzi o ich powiązanie z kościołem. Nikt nie potrafił mi też określić dlaczego się ich używa...


wiele razy słyszymy, że obrzędy religijne to tradycja, ale czy tradycja jest prawdą czy tylko legendą, a my ślepo ją obchodzimy....
  • 0

#179

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Symbol oka i krzyża celtyckiego są tam ponieważ tam być mają. Celem powstania KK od początku było oszukiwanie ludzi. Rzymianie próbowali zniszczyć chrześcijaństwo, im bardziej próbowali tym gorzej im wychodziło to w końcu wymyślili aby je zastąpić swoją własną instytucją. KK został stworzony przez pogan, stąd to wszystko. A to oko to symbol Lucyfera. Ake już tyle, nie róbmy offtopa :P W Lipcu napiszę duże addendum do swojego artykuły o oszustwie na 7 wzgórzach to tam to opiszę :P Jak coś to wal na PM.

Użytkownik gomp edytował ten post 18.06.2009 - 21:57

  • 0



#180

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

" liczną nieprawdę zawartą w filmie " na jakiej podstawie to Stwierdzasz? przypominam, że w czasach średniowiecza jeśli nie wierzyłeś w Chrystusa byłeś palony na stosie, więc jestem w stanie uwierzyć, że kilka rzeczy w naszej religii doklejono dla wygody kapłanów to po pierwsze, a po drugie trzeba być obiektywnym, prawdą może być jak wcześniej pisałeś, że wypuszczenie filmu za darmo na youtubie było celowe, chciano dotrzeć do jak największej grupy ludzi, ale świat zarówno jak i religie się zmieniają, kiedyś papież przez cały pontyfikat nie wychylał nosa z poza Watykanu, a J.Paweł to zmienił co dla mnie było totalną rewolucją religijną podobnie jak pojednanie z innymi religiami, jestem katoliczką ale jeśli chodzi o katolicyzm to staram się patrzeć na niego obiektywnie, nie jestem w stanie określić czy film ukazuje nieprawdziwe argumenty, ale nie neguje go i nie popieram, żyjemy w czasach oświecenia, możemy zdobywać wiedzę zarówno z książek, filmów jak i bezpośrednio od kapłanów. Pozwoliłam sobie zapytać zaprzyjaźnionego księdza o symbole naszej wiary i okazuję się, że nawet nie wszyscy kapłani wiedzą skąd one dokładnie się wzięły.

" Czy wykształcony człowiek – bo jedynie tacy ludzie mają szansę zaistnieć w świecie kinematografii " kiedy słyszę takie stwierdzenie to krew mnie zalewa, wątpię żeby sławni reżyserowie wszyscy byli wykształceni, chyba mało znasz wykształconych ludzi żeby ich oceniać tylko pozytywnie. ale wszystko przed Tobą....mam wielu znajomych, którzy nie maja wykształcenia i żyją lepiej ustawieni ode mnie heheh

a kto stoi za tym filmem łatwo odpowiedzieć, ktoś kto nienawidzi chrześcijan i zależy mu na obaleniu tej religi...



Tak świat się zmienia a wraz z nim religie, lecz to nie ja próbuję wmówić ludziom pewną rację nie mając zielonego pojęcia czy tak rzeczywiście jest. Po za tym w wierzeniach nie ma miejsca na zmianę kierunku wędrówki - jak to dziś Jezus nie był nawet prorokiem, innego dnia mądrzejsi od nas ustalają że jednak był, a za jakiś czas okazuje się iż był nawet synem bożym? Nie rozumiem kiedy ktoś jest tego świadom i w dodatku nie ma nic przeciwko temu.

Odnośnie niechlubnie sformułowanego twierdzenia wykształceni reżyserzy. Zdecydowanie nie powinienem używać tego okreśenia, gdyż ich sztuka nie polega na wyuczeniu - to znacznie więcej...

Prostując dalej - za nieprawdę uważam działania reżysera analogiczne do postępowania kościoła - powoływanie się na niemożliwe do ustalenia fakty. Jeśli ślepiec mówi czarne to mimo, iż istnieje spora szansa na udany strzał wiem, że zwyczajnie zmyśla.

:roll: Mnie natomiast "krew zalewa", gdy czytam zdania jak to ostatnie. Krążyłem wokół tematu - jak to możliwe że ktoś kto powinien mieć nienaganny umysł celowo wprowadza ludzi w błąd. Nie dochodziło do mnie że można próbować obalić kościół stosując jego taktykę, przecież jedna osoba nie jest na tyle silna by robić z milionów ludzi głupawe baranki. Wcale nie był bym tego pewien, że za filmem stoją grupy antychrześcijańskie. Pewne fakty, jak choćby podsumowanie kto zyskał a kto stracił rzucają cień podejrzeń na samych chrześcijan.

Niemniej cieszę się z powodu zetknięcia z krytyką mojego rozumowania - w końcu nic tak nie krztałci jak szczera ocena.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych