Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy coś mi jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałabym się z wami podzielić pewną sprawą.
Kiedy idę otworzyć drzwi od domu (najczęściej rodzicom i od środka) to zawsze ogarnia mnie panika. Normalnie uciekam i chowam się za kanapą! :wow:
Co może powodować takie odczucie? :/
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakiś lęk uwięziony w podświadomości związany ze statusem domu jako miejsca najważniejszego, najbezpieczniejszego i koniecznością pilnowania go przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem, które może nadejść np. właśnie zza drugiej strony drzwi.
  • 0



#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmm... możliwe, że w poprzednim wcieleniu zginęłaś w wyniku uderzenia drzwiami przez lokaja, próbującego usilnie otworzyć gościom drzwi za ciebie... radzę skonsultować się ze swoim przewodnikiem duchowym bądź psychiatrą, który może stwierdzić drzwiofobię... Ewentualnie prześpij się z tym i przetłumacz, że drzwi nie gryzą- powinno coś pomóc ;)
  • 0

#4

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może masz jakieś psychozy... ;) Radzę udać się z tym do lekarza, z pewnością coś poradzi :)
  • 0

#5

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Ciemność
No, nie wiem...
1.Tylko mi się to zdarza. (może to dlatego że lubię ten dom?)
2.Nie mam właściwie czego się obawiać, bo otwieram tylko tacie. (a fe! Jeszcze mi nie pozwalają otwierać nawet listonoszowi!)

A uciekam normalnie tak, że wszyscy się na mnie gapią jak na głupią! :/
  • 0

#6 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie uciekaj.... chyba najprostsze rozwiązanie... do tego stopnia chya każdy umie nd sobą zapanować, nawet pod groźbą zawału serca....
Pozdrawiam :)
  • 0

#7

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe a ja radzę racjonalnie wybrać się do psychiatry... :) Naprawdę nic strasznego tam pójść, ostatnio sam skorzystałem z ich pomocy :) Pozdrawiam
  • 0

#8

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe a ja radzę racjonalnie wybrać się do psychiatry... :) Naprawdę nic strasznego tam pójść, ostatnio sam skorzystałem z ich pomocy :) Pozdrawiam


Rozważę, ale nie wiem czy się tam wybiorę. Spróbuję zapanować nad tym, ale dopiero kiedy tacie skończy się urlop i będzie komu te drzwi otwierać ;)
  • 0

#9

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehehe, zabawne.
Rozmowa dwóch osób na forum dotyczącym zjawisk paranormalnych:
- Zawsze gdy ktos puka do drzwi uciekam i chowam się za łóżko.
- Idz do psychiatry, ja ostatnio byłem - pomaga

Dodajecie nam wiarygodności ;p
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj się przyzwyczaić, np. patrz przez Judasza, poćwicz otwieranie ich kiedy nikomu akurat nie masz otwierać i zrozum, że da się przełamać strach idąc małymi krokami i niekoniecznie zmuszając się do tego.
  • 0



#11

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Silent
1. Nie za łóżko tylko za kanapę. :D
2. Psychiatrzy traktują nawet małe problemy ludzi tak, jakby mieli coś z głową. A może to prawda... :D
  • 0

#12

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie no, tak na poważnie to po prostu jest jakaś fobia, a te mogą być najróżniejsze.
Tak jak ciemność poradził musisz starać się to zwalczać małymi kroczkami. Stawiaj poprzeczko nisko i o niewiele ale systematycznie i sukcesywnie ją podnoś :)
  • 0

#13

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądziłam, że tu taki ruch z poradami będzie :D :wow:
Dzięki.
  • 0

#14

Merlin1590.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie:
Ile wogóle masz lat ?? :hmm:
Bo jeśli nawet listonoszowi nie możesz drzwi otworzyć...
Ja sądzę że wyrośniesz z tego i problem sam się rozwiąże...
  • 0

#15

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętam że miałem podobna fobie ale kiedy miałem 8 lat :P Była wywołana tym że ktoś chciał się włamać do mojego mieszkania ,byłem akurat chory i cały czas byłem w łóżku na dodatek sam w domu. Codziennie przez parę dni ktoś podchodził do drzwi i szperał w zamku , niekiedy ktoś pukał ale zawsze bałem się podejść do drzwi , raz się przełamałem i podeszłem ,popatrzyłem przez judasza i na klatce było jakiś parę muskularnych chłopów . mówili coś otwórz to ja ,czy coś w tym rodzaju. :P po pól godziny też znów ktoś szperał przy zamku ale tym razem wydawało mi się że jest ubrany cały na czarno i ma broń .Po tym zdarzeniu przed tydzień bałem sie podchodzić do drzwi .Rodzice nie chcieli mi wierzyć :P A na kolesia z gnatem mówili ze musiał być to Kominiarz .

Więc jeśli twój lęk jest wywołany czymś w rodzaju mojej Histori lub innej .Prędzej czy później ci to minie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych