Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#61

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo

Nie wierzę w Boga osobowego, zasiadającego na swym tronie i karzącego dzieci do dziesiątego pokolenia za grzechy ich rodziców. Nie chcę znać Boga zawistnego i zazdrosnego.

W Ewangelii Jezusa pisze,że Bóg jest bezosobową energią Miłością i Mądrością.a więc tak jak uważasz.To przykazanie o karaniu dzieci do dziesiątego pokolenia,to jest jedno z bardzo wielu fałszerstw Biblii.

Dla mnie Bóg i Chrystus są obecni w każdym człowieku przez Swojego Ducha Świętego:

-Bóg Ojciec jest obecny w siódmym czakramie jako Duch Boży,Ojciec,Wyższa Jaźń,Nadświadomość,
-Chrystus jest obecny jako Duch Chrystusowy,Syn,Słowo Boże,Duch Prawdy,Pocieszyciel.

aph

do Przemo:"Ty jestes wierzacy - wierzysz w czlowieka. ja jednak w niego nie wierze. uwazam, ze czlowiek jest za slaby, zeby samemu mogl realizowac sie duchowo. obaj mamy swoje racje i swoje argumenty".

Przemo wierzy w obecność w nas Ojca jako Wyższej Jaźni,z której pomocy zapewne korzysta podczas swojej drogi duchowej.Religie za wyjątkiem Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego nic nie mówią o jodze,jako o drodze zjednoczenia się naszej duszy z Ojcem,Wyższą Jaźnią.

Religie poza Wewnętrzną Drogą ,stały się narzędziem w ręku szatana,żeby ludzi odwodzić od prawdy.Są to religie zewnętrzne,oparte na kłamstwie,ceremoniach,obrzędach,rytuałach,śpiewach,pielgrzymkach,które poza stratą czasu,nie przynoszą dla naszej duszy żadnego pożytku.
  • 0

#62

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaczynajac od masowej halucyjnacji, kończac na tym ze im silniej sobie coś wmawiasz tym prawdopodbieństwo spotakania tego staje sie większe ?
Jak bedziesz sobie dość długo wmawiał, że na orbicie krąży porcelanowy czajnik, to on tam dla ciebie będzie..
;


w cuda nie wierzysz-ok
a wierzysz w duchy? albo kosmitow?

widzicie to jest tak, ze robi sie pewna "moda" na nie wiare, na takie szczeniackie podejscie, ze "o nie wierze w Boga bo Kosciół jest zły i kiedys pałil ludzi na stosie a Rydzyk ma Maybacha"
  • 0

#63

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jak wytłumaczycie cuda i objawienia.

Zeby mozna bylo cos tlumaczyc to musza byc najpierw konkrety jak czarno na bialym, a nie opowiesci z krypty.
  • 0

#64

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w cuda nie wierzysz-ok
a wierzysz w duchy? albo kosmitow?

widzicie to jest tak, ze robi sie pewna "moda" na nie wiare, na takie szczeniackie podejscie, ze "o nie wierze w Boga bo Kosciół jest zły i kiedys pałil ludzi na stosie a Rydzyk ma Maybacha"

W duchy ? W sumie to nie. Owszem, może być to jakaś nieznana nam energetyczna rasa/byt, ale watpie zeby byla tu na ziemi.
Kosmici. Wierze. Tyle dlatego, ze statystycznie istnienie cywilizacji pozaiemskich jest mozliwe. Natomist zupelnie nie wierze ze jacys odwiedzaja ziemie... To sa wg. mnie w 99,9999% brednie.
  • 0

#65

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo, wszystko rozbija sie jednak o to co jest prawda. zawsze mozesz powiedziec, ze nie chcesz Boga zazdrostnego i zawistnego (i co tam jeszcze), ale jak sie ma to co chcesz do tego co jest faktem.

niestety, ale nie mozemy zanegowac wszystkiego co nam sie nie podoba. czy jesli rzady panow kaczynskich mi sie nie podobaja, to moge powiedziec, ze nie wierze w ich istnienie? no chyba nie. sa czyms na co nie mam wpywu. tym bardziej nie rozumiem dlaczego ludzie wpadli na pomysl wybierania sobie sytuacji duchowej. ona istniala na dlugo przed naszym urodzeniem i co to wlasciwie kogo obchodzi, jak bardzo sie to nam podoba?
  • 0

#66

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

widzicie to jest tak, ze robi sie pewna "moda" na nie wiare, na takie szczeniackie podejscie, ze "o nie wierze w Boga bo Kosciół jest zły i kiedys pałil ludzi na stosie a Rydzyk ma Maybacha"

Mistrzu, bez socjotechniki, nie obalaj skrajnosci skrajnosciami.
  • 0

#67

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niestety, ale nie mozemy zanegowac wszystkiego co nam sie nie podoba. czy jesli rzady panow kaczynskich mi sie nie podobaja, to moge powiedziec, ze nie wierze w ich istnienie? no chyba nie. sa czyms na co nie mam wpywu. tym bardziej nie rozumiem dlaczego ludzie wpadli na pomysl wybierania sobie sytuacji duchowej. ona istniala na dlugo przed naszym urodzeniem i co to wlasciwie kogo obchodzi, jak bardzo sie to nam podoba?

A to bardzo kiepski przyklad. Tak sie sklada, ze na wybor kaczynskich mielismy wplyw. Pozatym nie ma dowodow, ze jakas sytuacja duchowa istniala, przed naszym pojawieniem się, wiec o co wogole chodzi ? Jakie są wogóle dowodu na jaką kolwiek duchowość, nieśmiertelność ? (po śmierci). Skąd pewność, że po śmierci nie zmienisz się tylko w kupe atomów, i istotnie połaczysz sie z kosmosem, tylko bez żadnej świadomości..
  • 0

#68

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zeby mozna bylo cos tlumaczyc to musza byc najpierw konkrety jak czarno na bialym, a nie opowiesci z krypty


ale przeciez cuda sa dokumentowane, inaczej KK nie uznaje ich za "prawdziwe" cuda, a opowiesciami z krypty dopiero sa opowiesci o UFO i duchach wlasnie, dlatego sie o to pytalem...


Mistrzu, bez socjotechniki, nie obalaj skrajnosci skrajnosciami.


opis jet przesadzony specjalnie, zeby pokazac sposob w jaki wiekszosc (niestety) ludzi postrzega Boga, religie i KK, nie mam za zadanie niczego obalac Mistrzu....
  • 0

#69

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale przeciez cuda sa dokumentowane, inaczej KK nie uznaje ich za "prawdziwe" cuda, a opowiesciami z krypty dopiero sa opowiesci o UFO i duchach wlasnie, dlatego sie o to pytalem...

Coz dla mnie cuda to takie same opowiedsci jak reszta. Udokumentowane ? takie jak np. krew sw. Hieronima ?
  • 0

#70

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy tak samo, ale wiem na bank ze cuda musza byc potwierdzone przez Watykan, zeby byly uznane za prawdziwe i sa one potwierdzane, wlasnie po to zeby ludzie sie nie czepiali, ze cuda to opowiesci z krypty.....

Coz dla mnie cuda to takie same opowiedsci jak reszta

czyli uwierzysz w cud jak fakty Cie przekonaja tak? podobnie jak w ducha czy kosmite
  • 0

#71

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy tak samo, ale wiem na bank ze cuda musza byc potwierdzone przez Watykan, zeby byly uznane za prawdziwe i sa one potwierdzane, wlasnie po to zeby ludzie sie nie czepiali, ze cuda to opowiesci z krypty.....

czyli uwierzysz w cud jak fakty Cie przekonaja tak? podobnie jak w ducha czy kosmite

Tylko ze watykan, nie jest tu obiektywna jednostką.
  • 0

#72

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na bank odrzucaja tysiace quasi-cudów rocznie i są idealną "jednostka" do stwierdzania "cudownego charakteru cudów" nie jest "obiektywną jednostką? a co to znaczy? że specjalnie "łapią" wszytkie "cuda" i je uświecaja? a może, że łatwo uznaja "cudownośc cudów"?

P.S.
Watykan a nie "watykan"
  • 0

#73

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ogóle co to za argument że Watykan tak potwierdził.
  • 0

#74

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na bank odrzucaja tysiace quasi-cudów rocznie i są idealną "jednostka" do stwierdzania "cudownego charakteru cudów" nie jest "obiektywną jednostką? a co to znaczy? że specjalnie "łapią" wszytkie "cuda" i je uświecaja? a może, że łatwo uznaja "cudownośc cudów"?

No bez reklamy nikt nie ma szans przetrwania.
  • 0

#75

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo, ok, nie pomyslalem, ze ktos moze deklarowac istnienie Boga i negowac jego boskosc. fajny pomysl. przez moment poczulem sie bardzo wygodnie w swoim biblijnym radykalizmie ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych