Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Czy na Księżycu są bazy obcych?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#76

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sadzisz ze aby cos domniemywac, wypadaloby przedtem miec jakis slad, poszlaki, chocby szczatkowe informacje, nawet liche zdjecia.

Ciekawi mnie co sklania cie aby sadzic ze jednak po drugiej stronie sa bazy obcych.
To ze z Ziemi ich nie widac?
  • 0

#77

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w tym momencie jedynym dowodem istnienia baz obcych po ciemnej stornie jest to że widziano je na widocznej stronie.....
  • 0

#78

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale przecież te bazy muszą też być na widoczniej stornie księżyca skoro je widzieli astronauci!!


Te pretensje miej do tych osób, które sie powołują na te relacje ...

Ja sobie domniemywam bez wciągania w to astronautów/lądowania itd. ... już ci to wyjaśniałem (znaczy moje podejście do tego tematu) - chodzi o to, że ja przyjmuje istnienie inteligentnego zycia poza Ziemią i mam powody wierzyć, że owo "życie" odwiedza Ziemie i w związku z tym snuje teorie, że Księżyc może byc bazą wypadowo/postojową dla "nich" co w konsekwencji wiąże sie z tematem, który brzmi ... "Czy na Księżycu są Bazy Obcych".

Dziękuje za uwagę.

Ciekawe czy to zostanie zrozumiane ...
  • 0



#79

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest zrozumiane ale do dyskusji nic nie wnosi.
Ja tez uwazam ze istnieje rozumne zycie poza Ziemia i to w niezliczonej ilosci i gatunkach.
Ale czy mam na tej podstawie domniemywac ze moja sasiadka jest Obcym?
  • 0

#80

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ale chyba mam prawo do takich "dziwnych" domysłów, które są zgodne z tematem ?
  • 0



#81

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli poczujesz sie lepiej to dlaczego nie? :))

Ale czy rzeczywiscie lzej ci miec jakis swiatopoglad bez solidnego filaru argumentow i sensownych przemyslen ?
  • 0

#82

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesli poczujesz sie lepiej to dlaczego nie? :))

Ale czy rzeczywiscie lzej ci miec jakis swiatopoglad bez solidnego filaru argumentow i sensownych przemyslen ?


Ok ... wybiegniemy sobie w przyszłość ...

Jest rok 2050 mieszkańcy Ziemi mają odpowiednią technikę i zamierzają skolonizować inne planety Układu Słonecznego. Zakładając, że misja załogowa na Marsa staje sie dla nas faktem sądze, że czymś normalnym byłoby postawienie wówczas na Księżycu czegoś w rodzaju Bazy postojowo/wypadowej, która mogłaby spełniać takie funkcje - za jakiś czas zapewne tak się stanie i niema co do tego żadnych wątpliwości.

Księżyc spełniałby funkce może "magazynu" - po co trzymać wszystko na Ziemi skoro wkroczyliśmy w etap "wyjścia" poza Ziemie ... i można by było tam trzymać jakiś sprzęt ... może instalować jakieś czujniki na ciemenj stronie Księżyca, bo np. może on przeszkadzać w przechwytywaniu wszelakich sygnałów z kosmosu (SETI).

Naszym celem jest "ucieczka" z Ziemi ... jeśli wszystko będzie szło dobrze (sami sie nie wybijemy wojnami) to kwestią czasu jest nasza ekspansja w kosmos i inne planety naszego (jak i innych układów) ...

Dlatego Księżyc spełniałby w/w funkcje dla nas za jakieś kilkadziesiąt lat ... to dlaczego niemogę sobie rozmyślać na ten temat w kwestii innej cywilizacji, która jest już daleko w przodzie przed nami jeśli chodzi o technike i kto wie co jeszcze. I przewidując to co my moglibyśmy uczunić z Księżyca za kilkadziesiąt lat dla "nich" JUŻ zapewne jest to możliwe ...
  • 0



#83

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czyz ja moglbym ci zabronic rozmyslac. Bron mnie Panie Boze. Przeciez gdyby nie wyobraznia nie moglibysmy teraz pisac nawet na tym forum. Ale do rozmyslan raczej blogi sie bardziej przydaja. Na forum najlepiej wychodza zawsze dyskusje. A te wymagaja argumentow w danym temacie. Temat dotyczy baz na Ksiezycu. Ja twierdze ze nawet jesli bardzo zyczylbym sobie aby tam byly, co stanowiloby niewatpliwy dowod istnienia obcej cywilizacji, to jednak nikt ich nigdy tam nie widzial ani golym okiem ani uzbrojonym. Jesli masz jakies dowody, przeslanki, zdjecia, czy co tam jeszcze mozna wykorzystac , podaj je. Chetnie zmienie swoje stanowisko. Nawet nie wiesz jak bardzo.
  • 0

#84 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

babka ktora pracowala w nasa i rozmowa z ta babka :smile: dj cinex wie o kim mowie :papapa:
  • 0

#85

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uważam, że Amerykanie mogli wylądować na księżycu, ale to co tam zastali ich przerosło i musieli sfingować zdjęcia, a jeśli chodzi o moc obliczeniową ówczesnych komputerów to nie miały one ogromniych ilości danych do przetwarzania, więc ich możliwości zupełnie wystarczay. Wracając do baz obcych, jest to możliwe, że znajdują się na księżycu. Gdzieś słyszałem (choc nie jest to pewna informacja), że astronauci z którejś tam misji apollo natrafili na kopalnię złota. Takie małe nawiązanie do Sumerów i Annunaków :P
  • 0



#86

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z nanotechnologia ma to tyle wspolnego ze struktura konstruowanych kombinezonow doswiadczalnych  bazuje na zdaje sie na mikroskopijnych komorkach fraktalnych o wspolczynniku albedo 0,00. Pochlaniaja one swiatlo w 100% i wyglada sie w takim ubranku jak duch. O tym juz pisali w Mlodym Techniku w latach osiemdziesiatych.


Piszesz, że się tak wyrażę, bzdury.
Co oznacza pochłanianie światła w 100%?
Brak odbicia tego światła, a w związku z tym kolor pod nazwą czarny. Zupełna ciemność. Zgodzę się z tym, że taki obiekt nie będzie widoczny, ale pod warunkiem, że też będzie w zupełnej ciemności. W świetle będzie widoczny jako czarna plama na tle otoczenia. Co innego ubiór, który z każdej strony będzie przepuszczał światło, a nie go pochłaniał.
To raz.
Dwa.
Ktoś tu na początku obiecywał pokazać zdjęcia.
Jakoś ich nie wrzucił do tej pory.
A co do Ktosiufa, to ma rację. Pomimo, że nie pisze może zgodnie z tematem, ale w sumie zgodnie, bo o bazach na Księżycu.
I wytłumaczcie logicznie (bo na razie, to on pisze logicznie, a nie wy) skąd wiadomo, że amerykanie widzieli bazy, skoro na tym samym forum, te same osoby piszą, że amerykanów nie było na Księżycu?
Bazy może i są, tylko ktoś tu usiłuje wcisnąć kit w jednym z tych tematów.
Więc się może zdecydujmy, czy Amerykanie byli na Księżycu, czy nie byli?
Skoro byli i widzieli bazy, to proszę zlikwidować temat o lądowaniu na Księżycu i przeproszenie wszystkich z tamtego tematu za wprowadzenie w błąd.
A jeśli nie byli, to ten temat jest wprowadzaniem w błąd. Nie może być dwóch różnych pewników w tej kwestii, bo nie jest to w żaden sposób logiczne.
Chyba, że zaczniemy tu dyskutować o tym, czy Czerwony Kapturek miał czerwoną czapeczkę. To wtedy uwierzę we wszystko co napiszecie.
  • 0

#87

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Eltom, zgodzę się co do jednego: że nie można obstawiać jednej z teorii co do lądowania na księżycu, jednocześnie zachwycając się drugą, ale na oba tematy równie dobrze można dyskutować, prawda? Między innymi od tego tu jesteśmy, aby rozważać różne możliwości.

Co innego ubiór, który z każdej strony będzie przepuszczał światło, a nie go pochłaniał.

Bądź też je odbijał, czyli nie pochłaniał wcale.
  • 0



#88

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To już 100% lustro, więc też z niewidzialnością niewiele wspólnego.

Co do tematów, to albo się wierzy w jedno, albo w drugie. Nie można wierzyć w dwie rzeczy, które się wzajemnie wykluczają. Co innego, gdyby tam dyskutowały inne i tu zupełnie inne osoby, a tak nie jest. Więc totalna sprzeczność występuje, co jest nielogiczne.
To tak, jakby ta sama grupa ludzi przekonywała, że 2 + 2 = 4 w jednym temacie, a w drugim usilnie przekonywała, że 5.
A tak to teraz tu wygląda.
A nie jesteśmy dziećmi z przedszkola, którym można taki kit wciskać.
Tu nie ma ludzi z IQ poniżej zera :-)
Chyba, że się mylę...
  • 0

#89

Nazy B..
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie to całkiem fajnie jest wiedzieć, że nie jesteśmy sami w kosmosie, a obcy na miejsce swojej "kolonizacji" wybrali Księżyc :> Hmm..... wyprawa na Marsa może być również baardzo ciekawa! :rotfl:
  • 0

#90

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 
Piszesz, że się tak wyrażę, bzdury.
Co oznacza pochłanianie światła w 100%?
Brak odbicia tego światła, a w związku z tym kolor pod nazwą czarny.


Eltom, nie wydaje ci sie ze piszecie o tym samym ?
Sam kiedys czytalem w jakims Focusie czy gdzies, nie tylko o takich kombinezonach ale i o calych obiektach, ktore przy tym slynnym albedo rownym 0, wlasnie pochlaniaja w 100% swiatlo. Nie znam sie na tym ale pamietam ze byly przeprowadzane proby w przestrzeni kosmicznej, gdzie jakis satelita na pewnej czesci obudowy, zostal powleczony tworzywem, ktore faktycznie powodowalo brak odbicia swiatla. Kawal satelity byl kompletnie niewidoczny na tle czerni kosmosu. Niestety tworzywo pochlanialo swiatlo wylacznie przy wsparciu sporej ilosci pradu a to w obiektach kosmicznych towar dosc reglamentowany. Bez zasilania pokazali zdjecie i pamietam ze wygladalo to jak czerwono szary plaster miodu. Czytalem tez o kombinezonach lecz one dzialaly na innej zasadzie i stawaly sie przezroczyste. Mam gdzies nawet zdjecie zolnierza w takiej pelerynce. Rzeczywiscie wygladal jak jakis duch. ;-) Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych