Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żegnaj, mięsiączko! Nadchodzi wielka kulturowa rewolucja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Powietrze? blink.gif Idąc tokiem Twojego myślenia, możemy próbować wszystkiego, co nam szkodzi i co zakazane, bo przecież i tak umrzemy(!). Czy Ty wiesz co piszesz? Można pod to podciągnąć całe zło, które szerzy się na świecie. Zabiję go, przecież i tak kiedyś umrze - równie dobrze może to być dzisiaj.


Tak, powietrze... codziennie wdychamy ogromne ilości metali ciężkich, szkodliwych gazów plus innych paskudztw w przypadku smogu... myślisz że skąd tyle teraz zachorowań na raka płuc??? wszyscy myślą, że to efekt wybuchu w Czarnobylu, ale to głupota... jeśli porównalibyśmy obecny stan powietrza z jego składem sprzed kilkuset lat, zobaczylibyśmy, że powoli dusimy się w tym co sami produkujemy... z tego też w dużej mierze biorą się nowotwory... dlatego inne używki typu papierosy, alkohol, jakieś tam hormony, które to niby to są rakotwórcze to tylko dodatek i czy ktoś będzie chory czy nie zależy od genów i podatności na wpływy środowiska naturalnego... jeśli masz predyspozycje i tak zachorujesz i tak, więc mówię po co się ograniczać, skoro i tak się kiedyś umrze- no chyba że ktoś nie lubi... i nie bulwersuj się tak, bo to prawda...a sama w tym przypadku nie miałam na myśli mordów, gwałtów itd. bo oczywiście akurat tego tłumaczyć tak nie można- jeżeli w ogóle da się jakoś tłumaczyć, no ale to już jest zupełnie odrębny temat zahaczający o etykę i socjologię, a chyba rozwijać się nie będziemy 8)

A propos ciąży: nie kochać się dopóki nie zechce się się mieć dziecka...najskuteczniejszy sposób i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, albowiem częsty sex też ma takie działanie 8)
  • 0

#17

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A z drugiej strony - to jak w koncu skutecznie zabezpieczac sie przed ciaza? :/

Zimny prysznic jest najbardziej niezawodnym środkiem :D
  • 0



#18

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziewczyny, dziewczyny...

Widzę że bardzo emocjonalnie do tego podchodzicie. Prawda jest taka, że pigułka pigułce nierówna. Ginekolog po odpowiednich badaniach powinien dobrać odpowiednią. Czasem trzeba nawet uregulować proporcję hormonów LH i FSH w odpowiednich fazach cyklu. Dopiero wtedy można brać pigułki. Problem? Lekarzom się nie chce... albo dziewczyny potrzebują tabletek w tempie expresowym, nie myśląc o własnym zdrowi. Potem sie to tak kończy.

Prawda jest taka, że sama pigułka obecnie nie wywołuje nowotworów. Tylko jej nadużywanie (nie robienie przerw na menstruację) lub używanie niewłaściwe. Przykład. Kobieta przeszła badania w wieku 18 lat, i lekarz przepisał jej pigułkę. I co, zażywa tej same pigułki przez 12 lat., a przecież hormony, ich proporcję zmieniają się z wiekiem! Badania trzeba powtarzać.

Dobrze przepisany środek antykoncepcyjny śietnie wpływa na cerę i samopoczucie, reguluję cykl. Ale oczywiście dziewczyny powinny mieć dostęp do fachowej wiedzy! Powinno się ich uczyć o tym w szkołach na odpowiednim przedmiocie. Ale niestety, w naszym państwie antykoncepcja jest uważana za grzech. Wszyscy milczą.

P.S. Prawda jest taka, że nie ma mocnych na nowotwory. Przykład. Kobieta po kilku porodach jest bardziej narażona na raka szyjki macicy niż kobieta bezdzietna. Natomiast kobiety rodzące wielokrotnie rzadziej zapadają na raka sutka niż ich bezdzietne koleżanki. Tak więc przede wszystkim PROFILAKTYKA! Wcześnie wykryty nowotwór jest uleczalny!
  • 0

#19

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak, powietrze... codziennie wdychamy ogromne ilości metali ciężkich, szkodliwych gazów plus innych paskudztw w przypadku smogu... myślisz że skąd tyle teraz zachorowań na raka płuc???

Tylko widzisz, aby żyć, musisz oddychać – czy Ci się to podoba czy nie. A bez tabletki, która w dodatku jest czystą chemią i szkodzi Ci w pełni świadomie, możesz się obyć.
Równie dobrze mogłabym napisać, że ziemniaki są niezdrowe, marchewka jest niezdrowa itd. – nie popadajmy w paranoję.

jeśli masz predyspozycje i tak zachorujesz i tak, więc mówię po co się ograniczać, skoro i tak się kiedyś umrze- no chyba że ktoś nie lubi...

Jestem załamana..
Widzisz, nie każdy ma predyspozycje, więc po coś się ludzie ograniczają. Nie wszyscy chcą żyć szybko, ale krótko.

i nie bulwersuj się tak, bo to prawda…

Niestety jestem zbulwersowana, gdy widzę coś podobnego. A prawda jest względna.

A propos ciąży: nie kochać się dopóki nie zechce się się mieć dziecka...najskuteczniejszy sposób i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, albowiem częsty sex też ma takie działanie

Nie wiem skąd masz te informacje, ale jest akurat odwrotnie :devil: :D


Dziewczyny, dziewczyny...

Widzę że bardzo emocjonalnie do tego podchodzicie.

No cóż.. Masz rację.
Widzisz, gdy rozmawiam z koleżankami, które z własnej winy mają teraz poważne problemy - nie tylko z zajściem w ciążę, również zdrowotne - to nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam niektóre posty :o
  • 0



#20

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do zachorowan przyczyniaja sie tez lekarze-konowaly. Wiem po sobie. Kiedys dostalam recepte na pigule bez zadnych badan - tak "na oko". Ze nowa i fajna to masz. No to wzielam i mialam migrene nie z tej ziemi... czesto je miewam ale taka przy ktorej lezalam jak trup zdarzyla sie pierwszy raz. Odstawilam wiec i stwierdzilam, ze trzeba zmienic lekarza. Druga babka tez nie byla lepsza... ehhh
  • 0

#21 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jestem załamana..
Widzisz, nie każdy ma predyspozycje, więc po coś się ludzie ograniczają. Nie wszyscy chcą żyć szybko, ale krótko.


A tak sięgnę trochę bliżej ciebie... to dlaczego palisz??? :P

Nie wiem skąd masz te informacje, ale jest akurat odwrotnie


Te informacja mam z "Poradnika domowego" z przed 10lat xD Jak widać prawda względna jest rzeczywiście, bo nikt nie może jej ustalić do końca... i te dane też mienią się w krótkim czasie jak mniemam :P
  • 0

#22

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cos innego ales ty klotliwa :P ;)
jesli masz info z przed 10 lat mozliwe, ze jest bledne... kiedys uwazano, ze od ehkm powiem wprost.... masturbacji mozna oslepnac :P
  • 0

#23 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja?? Kłótliwa?? Skąd xD
A o tej masturbacji to coś słyszałam, ale taki pogląd panował ze 100 lat temu, a 10 to tak niedawno w sumie.... no, ale że dane się zmieniły to nie dziwne- informacja czy czarna herbata jest zdrowa czy rakotwórcza zmienia się co 2 lata :P
  • 0

#24

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taci, prawda jest okrutna - wspomniana przez ciebie marchewka tez jest niezdrowa. Czytalam artykul - niestety zrodla nie wspomne bo nie pamietam - o jedzonku wlasnie. Pomijam chrupki, slodycze, jedzenie z puszki - ale nawet owoce i warzywa sa niezdrowe. Nie z natury, lecz dzieki czlowiekowi... to co kupujemy w hipermarketach jest naladowane chemia, nie dotyczy to tylko polepszaczy smaku ale nawet nadania koloru.. te czerwoniutkie pomidorki tylko wydaja sie byc czyms zdrowym, co z takim przekonaniem wkladamy do koszyka. Niestety. Aby byc pewnym, ze je sie rzeczy zdrowe i pelnowartosciowe nalezaloby zasadzic i grzebac motyczka we wlasnym ogrodku...
  • 0

#25

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

okres można usunąć również poprzez dostarczanie testosteronu, ale to tylko wyjście dla zdesperowanych. niesty skutkami ubocznymi będą: nadmierne owłosienie, jak u faceta, wypadanie włosów w wieku średnim, spłaszczenie klatki piersiowej, porost mięśni i inne męskie "dolegliwości".
tak robią kobiety transseksualistki, kiedy chcą zmienić płeć.
W dalszych fazach się im usuwa jajniki i macice i formuje charakterystyczna dla mężczyznczęść ciała.

To jakby ktoś chciał tak koniecznie pozbyć się miesiączki :D ;)
  • 0

#26

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tak sięgnę trochę bliżej ciebie... to dlaczego palisz??? :P
Te informacja mam z "Poradnika domowego" z przed 10lat xD Jak widać prawda względna jest rzeczywiście, bo nikt nie może jej ustalić do końca... i te dane też mienią się w krótkim czasie jak mniemam :P

Palę na skutek popełnionych błędów z okresu, gdy byłam jeszcze.. nastolatką. Teraz jestem uzależniona i mogę z tym jedynie walczyć. Ciężko pokonać nałóg.

Ja swoje informacje zaczerpnęłam u ratownika medycznego, który PRAWIE został chirurgiem. Niestety wypadek uniemożliwił mu dokończenie studiów i pracę w zawodzie..

Taci, prawda jest okrutna - wspomniana przez ciebie marchewka tez jest niezdrowa. Czytalam artykul - niestety zrodla nie wspomne bo nie pamietam - o jedzonku wlasnie.

Nie zrozumiałaś kontekstu.
Pisałam o tym, by nie popadać w paranoję, ponieważ tak na dobrą sprawę wszystko może być niezdrowe.
Pic polega na tym, że oddychać musimy, a tabletka jest zbędna do życia. Marchewki i ziemniaki to był jedynie przykład.
  • 0



#27

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tacita, blagam Cie - nie pisz, ze nie zrozumialam... zrozumialam i dorzucilam swoje dwa grosze... My sie chyba nigdy nie dogadamy... Dzieki tej twojej "marchewce" przypomnial mi sie czytany artykul wiec napisalam o nim... chyba pasuje do tematu :/ chociaz juz sama nie wiem i zaczynam sie bac pisac tu cokolwiek. Co do palenia papierosow - mam mnostwo kolezanek, ktore probowaly rzucic i nie udalo sie. Czesto zalily sie na to wiec rozumiem, co pisze Tacita. Podobno nawet te reklamowane preparaty (niquitin?) to pic na wode. Calkowicie zgadzam sie z tym co napisala ShadowLady, bardzo madra wypowiedz! :) :)
  • 0

#28

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taci, prawda jest okrutna - wspomniana przez ciebie marchewka tez jest niezdrowa. Czytalam artykul - niestety zrodla nie wspomne bo nie pamietam - o jedzonku wlasnie. Pomijam chrupki, slodycze, jedzenie z puszki - ale nawet owoce i warzywa sa niezdrowe. Nie z natury, lecz dzieki czlowiekowi... to co kupujemy w hipermarketach jest naladowane chemia, nie dotyczy to tylko polepszaczy smaku ale nawet nadania koloru.. te czerwoniutkie pomidorki tylko wydaja sie byc czyms zdrowym, co z takim przekonaniem wkladamy do koszyka. Niestety. Aby byc pewnym, ze je sie rzeczy zdrowe i pelnowartosciowe nalezaloby zasadzic i grzebac motyczka we wlasnym ogrodku...

A co ten cały post ma wspólnego z pigułkami i miesiączką? Zresztą ten powyższy tak samo..

Ps. Swoje uwagi odnośnie mojej osoby kieruj na PM, nie tutaj. Ile jeszcze mam się powtarzać, aż zrozumiesz co do Ciebie piszę?

- koniec off topu [ mam nadzieję.. ] -
  • 0



#29

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co wspolnego ma palenie papierosow lub nieczyste powietrze? Zauwazylas, ze sama tworzysz off top, czy tego juz nie zauwazylas? Uwzielas sie na mnie? Ide stad bo juz nie moge normalnie ...
  • 0

#30

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Viatora, rozmawiałam z coś_innego. Mówiłyśmy o tabletkach i ich szkodliwym działaniu na organizm. Podczas rozmowy, podawałyśmy przykłady podobnego działania (nowotwory) innych rzeczy, np. papierosów. Powietrze, marchewki i ziemniaki to była swoista ironia. Chodzi o to, że faktycznie można założyć, że wszystko jest niezdrowe. Róbmy co nam się podoba, bo i tak umrzemy - moim zdaniem nie tędy droga.
Jak widzisz wszystko jest na temat..
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych