Skocz do zawartości


Zdjęcie

2012 - Polska, Euro i przepowiednie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#31

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie róbmy tutaj kolejnego tematu o tym, czym ma być rok 2012 - takich tematów już jest dużo :) .
  • 0

#32

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wynikało by z tego, że ludzkość skazana jest na zagładę, bo ludzie od zawsze mordują się nawzajem. Zabijanie jest częścią ludzkiej natury. Jeśli nastąpi wielki kataklizm to ludzie będą walczyć między sobą, ale i tak przetrwają. Zarazy nie jest tak łatwo wyleczyć...

Masz rację. Aż mi się przypomniał film Władca much.... Pisząc swój post, miałam to jednak na uwadze. Uważam, że gdy w grę wchodzi przetrwanie całej rasy, a nie tylko grupki osób, ludzie powinni zachowywać się nieco inaczej. Jeśli zaczęliby walczyć ze sobą, nikt by się nie ostał. A co do 'zarazy'.. ;) Człowiek to taka istota (dodam, że rozumna), która do wszystkiego potrafi się dostosować i myślę, że dlatego rodzaj ludzki przetrwałby kataklizm.
  • 0



#33

WASYL.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to ze (podobno) obecny rzad rzadzi lepiej niz SLD to powod zeby ich chwalic ? Dla mnie ani SLD ani PiS dobzre nie rzadzil, wszystko zgraja manipulatorow i zlodziei. Czemu mam wolec mniejsze zlo ? ja chce zeby bylo dobrze, a nie troche lepiej niz poprzednio. Choc tak na[prawde to SLD zrobilo wiecej dla Polski.



:o drogi kolego ,nie wiem jak ci tu odpowiedzieć postaram się najkrócej jak sie da,na wstępie zaznaczam że mam swoją firmę i obracam się trochę w środowisku ludzi załatwiających poważne biznesy (tzn, na grube miliony)
a teraz ja wymienię Ci zasługi SLD dla Polski !!!
-zerwanie rozmów z Norwegia w sprawie dostaw gazu !!!
-ściąganie paliwa tylko z Rosji (droższego, i jakościowo wcale nie lepszego od paliwa z krajów arabskich) dopiero po wyborach ,rafineria Lotos zaczęła ściągać pierwsze baryłki od arabów(tkz.mafia paliwowa ,zamieszanych w to jest chyba 5 baronów SLD ) !!!
-bilonowe oszustwa w polskich kopalniach co wuchodzi teraz !!!
-sprzedanie Indyjskim biznesmenom największych polskich hut i odlewni
-doprowadzenie do bankructwa takich zakładów jak URSUS (i wiele innych) i sprzedanie ich za bezcen
-lobbowanie i przyznawanie stanowisk (kierowniczych itp) byłym oficerom SB ,oraz innych organizacji UB.
-jest tego tyle w każdej dziedzinie przemysłu że nawet nie mi się o tym myśleć a co dopiero pisać

jeśli masz wolną chwilę na lekturę to polecam ci książki Pająka np "V Rozbiór Polski"

sory za odejście od tematu!!!
  • 0

#34

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja by na to patrzył z innej strony w każdym kraju europy Polacy stanowią znacząca cześć, dobrej kadry fachowców i są uważani za dobrych i solidnych pracowników, po śmierci Papieża każdy Katolik wie gdzie leży Polska. Rola Polski rosnie w europie stajemy sie dynamicznie rozwijającym państwem, w paru krajach polski stał albo staje sie językiem użytkowym. Nasza mniejszość narodowa jednoczy sie za granicami. Dodając do tego jeszcze te przepowiednie które spełniają sie na naszych oczach, możemy wywnioskować że z Bożą pomocą będziemy potęgom w europie i na świecie

FANATYK PATRIOTA :lol


"Le Monde": Polacy napędzają irlandzką gospodarkę

Napływ polskich imigrantów do Irlandii jest korzystny nie tylko dla nich, ale także dla irlandzkiej gospodarki - pisze w czwartek francuski dziennik "Le Monde".

W tej grze nie ma przegranych. Polacy co roku przywożą do swojego kraju około 70 mln euro. Dla przeżywającej boom Irlandii Polacy są zaś szansą, gdyż napływ imigrantów z grubsza zaspokaja zapotrzebowanie na siłę roboczą. Bez nich gospodarka niewątpliwie rosłaby o kilka punktów wolniej - czytamy w "Le Monde".

Gazeta podkreśla, że obecność Polaków ożywiła liczne sektory gospodarki - jak choćby rynek nieruchomości czy tanich linii lotniczych. Wzrósł też import produktów żywnościowych polskiej produkcji; banki, firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne zdobyły nowych klientów, a kościoły nowych wiernych. Media mają nowych czytelników, rozkwitły strony internetowe i dzienniki mające polskie wydania.

"Le Monde" podkreśla, że Polacy to "modelowi imigranci": są biali i katoliccy, przez co nastawienie do nich jest dobre i szybko się integrują. Dziennik zwraca uwagę, że od przystąpienia Polski do UE nie odbyła się w Irlandii ani jedna demonstracja przeciwko ich napływowi.

Gazeta pisze, powołując się na dane irlandzkiego Krajowego Urzędu ds. Szkolenia i Zatrudnienia (FAS), że zagraniczni pracownicy stanowią w Irlandii 11 proc. siły roboczej, a Polacy - 5 proc.

Ważnym atutem jest znajomość anielskiego przez polskich imigrantów. Dzięki temu ich zarobki prawie dorównują pensjom Irlandczyków. Większość Polaków zarabia 1000-2000 euro miesięcznie na rękę.

Co drugi Polak w Irlandii wykonuje pracę fizyczną, m.in. w rolnictwie, przemyśle żywnościowym i budownictwie. Wielu znalazło zatrudnienie w hotelarstwie, handlu detalicznym czy branży restauracyjnej. Są jednak także dobrze wykształceni specjaliści, np. inżynierowie, architekci czy informatycy.

Jak pisze "Le Monde", 30 proc. polskich imigrantów nie zamierza zostawać w Irlandii na stałe, ale połowa rozważa kilkuletni pobyt. Według dziennika, od 2004 r. do Irlandii przyjechało 330 tys. Polaków.

Źródło:
http://biznes.onet.p...wiadomosci.html
  • 0



#35

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak może masz racje tylko PiS rządzi dopiero 2 lata jak sie nie myle, a SLD rządziło 10 lat i teraz wychodzą ich machloje, afera goni aferę nawet Kwasior jest uwikłany, to mówi za siebie komuniści i złodzieje. A ty ich bronisz wstydził byś sie tak pisać, bo z tego co widzę to sam nie wiesz o czym piszesz

To zobaczymy za 10 lat rządów PiSu (oby nie, odpukać)
  • 0

#36

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tacita dzięki, twój artykuł jest potwierdzeniem moich słów, polska odgrywa ważną, jak widać role w życiu wielu państw i to my staniemy sie potęgom bo w nas młodych jest potencjał. Trzeba te ciężko zarobione pieniądze za inwestować w Polsce i stworzyć tu nowe miejsca pracy, na poziomie tych zagranicznych, teraz nie trudno będzie o pracowników znających języki obce, mających staż w firmach za granicą. Potrzeba tylko zrywu
narodowego żeby ściągnąć ich do domu i po kazać ze tu też idzie godziwie zarobić, mistrzostwa są szansą zęby przyjechali i tu założyli własną firmę, potrzeba nam naszych fachowców nie chińczyków. Teraz musimy już tylko czekać na RUCH RZĄDU, taka sytuacja się już nie powtórzy.

WSZĘDZIE DOBRZE ALE U MAMY NAJLEPIEJ ;)
  • 0

#37

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a oto fajne zdjątko, w sam raz pasuje do tematu :D
a tytuł to. Ważne wydarzenia w latach xx12

Dołączona grafika
  • 0

#38

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh dobre słowa MAto ITo : WSZĘDZIE DOBRZE ALE U MAMY NAJLEPIEJ wink1.gif

swoja drogą to same euro 2012 rozbuja nasza gospodarkę i zmieni sie nieco pogląd na nasz kraj, oby tylko wszystko wypaliło i będzie ok ,już teraz wszędzie można spotkać same spekulacje na ile mistrzostwa pomaga Polsce, co do przepowiedni to coś w tym jest czyżby finał Polska-Niemcy? he he jeszcze tylko 5 lat
  • 0

#39

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tacita dzięki, twój artykuł jest potwierdzeniem moich słów(....)
Teraz musimy już tylko czekać na RUCH RZĄDU, taka sytuacja się już nie powtórzy.

WSZĘDZIE DOBRZE ALE U MAMY NAJLEPIEJ ;)

Nie ma sprawy :mrgreen: Podzielam to, co napisałeś :) Byleby tylko nasz rząd obudził się z 'letargu', że tak to delikatnie ujmę.. :o
  • 0



#40

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rząd nie jest w żadnym letargu. Oni po prostu chcą się nachapać ile się da póki mogą, a reszta (wyborcy czyli my) ich nie obchodzi.
  • 0

#41

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego wzięłam to w cudzysłów. Widzę co robi nasz rząd i doprowadza mnie to do palpitacji serca.
  • 0



#42

fifi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale co nasz rząd robi takiego złego, bo nie bardzo rozumiem? Jeżeli chodzi o Euro 2012 to nie jest to aż tak duża impreza, aby dzięki niej Polska zyskała rozgłos na całym świecie.
  • 0

#43

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co robi nasz rząd dość dobrze obrazuje jedno słowo: kradnie.
Euro to dość duża impreza nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dzięki Euro 2012 Polska ma szanse na zarobek. Może politycy nie będą nas wtedy tak okradać? Boże co ja napisałem... Kupią sobie kolejne wille, a na emerytury i tak nie będzie kasy!
  • 0

#44

fifi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakieś konkrety? Przeciwnikom rządu zazwyczaj ich brakuje, przy czym pomijają wiele pozytywnych aspektów obecnych rządów, których jest z pewnością o wiele więcej niż za czasów panowania lewaków. Właściwie w większości nie ma się co temu dziwić - im człowiek młodszy tym bardziej naiwny.
To oczywiste że Polska zarobi na Euro 2012, bo jeszcze nikt na takiej imprezie nie stracił. A wysokość emerytur nie ma nic wspólnego z tym czy rządzący będą kupowali sobie wille czy nie.
  • 0

#45

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale co nasz rząd robi takiego złego, bo nie bardzo rozumiem? Jeżeli chodzi o Euro 2012 to nie jest to aż tak duża impreza, aby dzięki niej Polska zyskała rozgłos na całym świecie.

Tu się nie zgodzę. To JEST duża impreza. Na Euro zjeżdżają się ludzie z całego świata i z całą pewnością jest to spore wydarzenie.

"Strona internetowa
Oficjalna strona internetowa EURO 2004 www.euro2004.com odnotowała rekordową oglądalność ponad 500 milionów odsłon oraz ponad 40 milionów odwiedzin. Dostępną w 9 językach stronę odwiedzili internauci z 230 krajów świata, z czego ponad 50 proc. pochodziło spoza Europy. Sondaż przeprowadzony wśród 10 tysięcy użytkowników wykazał, że aż 97 proc. ocenia stronę jako porządne źródło informacji.

Relacje telewizyjne
Relacje z meczów EURO 2004 były transmitowane do ponad 200 krajów świata. Na przełomie czerwca i lipca 2004 roku relacje na żywo zajmowały od 50 do 90 proc. najlepszego czasu antenowego. W Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech, mecze na żywo obejrzało ponad 20 milionów widzów, a w samej Japonii aż 7 milionów, mimo faktu, że wiele z nich rozpoczynało się o godzinie 1 w nocy. W porównaniu do EURO 2000, długość relacji telewizyjnych wzrosła o 28 tysięcy godzin, czyli 165 proc."

Źródło:
http://www2.e2012.org/pl/14_46.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych