Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amulety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz Przemo, to wszystko co piszesz jest niestety tylko i wyłącznie kwestią wiary, bo nie ma żadnych dowodów by te rzeczy w jakikolwiek sposób działały, niestety...
  • 0

#17

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mogę dodać od siebie, że taki amulet - obojętnie z czego będzie zrobiony powinien być nienaruszalną wartością. Nie można dawać go ani na chwilę do ręki innej osobie. Amulet jest swojego rodzaju zbiornikiem pozytywnej energii, którą można przekazać przedmiotowi. Podczas obróbki można naładować go swoimi emocjami, energią, cząstkami aury. Trzeba tylko się na tym bardzo skupić. Też nie potrzebowałem nigdy amuletu, ale mam jeden i czasem wydaje mi się, że ma w sobie jakąś energię. Wystarczy zwykły kamień, cokolwiek - grunt co z nim później zrobimy, żeby służył jak trzeba.
  • 0



#18 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście można nosić amulety, ale to takie troszkę dziwne jak dla mnie... jeśli się bardzo wierzy w ich moc, to przynoszenie przez nie określonych skutków jest raczej winą autosugestii... przedmiot nie może mieć energii astralnej- tak to określę- więc raczej magicznych mocy też zawierać nie zbyt może...
co do krzyżyka u katolików..pan, który twierdził, że mają one dla wierzących jako taką moc, jest w błędzie...są to tylko symbole wyznawanej religii tak samo jak burki w islamie, a uważanie, że jest inaczej powinno być uważane za złamanie dogmatów religijnych..bowiem 1. przykazanie boże brzmi "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" a modlenie się do obrazków, czy wyznawanie ich cudownych mocy jest właśnie złamaniem tego nakazu..chociaż wiem, że niektórzy katolicy coś takiego robią, lecz to już inna kwestia, w którą nie ma sensu się zagłębiać... ;)
  • 0

#19

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczytalem troche o amuletach i chce sobie to wyprubowac, mysle, ze to tylko wymysly ale wole przetestowac :P . Co do krzyza moze i niema zadnych mocy ale jak wytlumaczysz to zagorzalemu katolikowi? :P
A swiecona woda to tez nie ma zadnych magicznych mozliwosci? to co wiem o swieconej wodzie to to, ze zabija zlo ( Jak sie myle to niech mnie ktos poprawi).
  • 0

#20

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co myślicie na temat "złych" amuletów?
na spotkaniu z egzorcystą dowiedziałam się, że noszenie pentagramów może być dla nas niebezpieczne. szczerze, to w to wątpię. ale skoro w przedmiocie może być odrobina naszej pozytywnej aury to być może znajdzie się tam i ta niedobra ;) hę?
  • 0

#21 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

no tak jakby, ale jak dla mnie to ma głównie znaczenia symboliczne... chociaż wystarczy woda i słowo "Apage satan" i szatan ponoć wypędzony :D
A katolik co się modli do obrazka to dla mnie katolik..ja np tego nie robię (przynajmniej tego :P )
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to można naładować jakiś przedmiot specyficznym rodzajem energii, nie mówię o energii astralnej, bo nie wiem czy coś takiego istnieje nawet :P

Co do ładowania złą energią... no cóż, amulet jest nośnikiem energii, tak jak akumulator, więc nie ma znaczenia jaką energią go ładujesz. Amulety to jak dla mnie serwitory, które posiadając pewien przydział energii ma coś z nim zrobić w zależności od zaprogramowania.

BTW. krzyż sam w sobie nie ma żadnej mocy, tak samo jak woda święcona. Uzyskują podczas egzorcyzmów swoją moc, ponieważ ksiądz skupia się w nich (trochę głupie sformułowanie :P ) i prosi "Boga", żeby wlał w ten krzyż swoją moc. Tak jak sobie krzyżyk leży sam u kogoś w domu to nic nie daje.
  • 0



#23

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś mi nie pasuje. Przecież krzyż i woda święcona to jest według katolików dobro, miłość, Bóg itd a przecież zabija lub niszczy czy jeszcze coś tam robi siłą zła. Tak wogóle USA i Irak i to pierwsze jest nazywane dobrym a to drugie zlym. A dlaczego? bo usa ma $$$ i wszystkim wlewa, ze to Irak jest tym gorszym a sami sie wpiepszaja i zabijaja. Chrzescijanstwo robi podobnie?
  • 0

#24

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Jeśli chodzi o "złe" amulety, to nie chodzi o nie same, ale rzeczy które się z nimi wiążą. Osoba nosząca pentagramy, interesująca się okultyzmem, może (choć nie musi) przez jakieś swoje głupie działania zostać opętana czasem łatwiej.

2. Krzyż i woda święcona nie zabija nikogo.... Jeśli egzorcysta wypędza demona to masz jakiekolwiek wątpliwości do intencji tego czynu i jego wykładni moralnej?
  • 0

#25

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe nie mam nic do tego, żeby niszczyć demony:p
  • 0

#26

harni.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i jak ten twój amulet wygląda ?? pstryknął byś jego zdjęcie ?? może ja też sobie taki zrobie..
  • 0

#27

zee.k.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Piotrek, taizmany oraz amulety to okultyzm. ojcem okultyzmu jest szatan. Celem zaś jest odciągnie ludzi od jedynego BOGA OJCA i JEZUSA CHRYSTUSA. szatan umiejętnie zwodzi, dając im dzięki takim zabawkom pozorne szczęście jednak nie nalezy się łudzić - jego jedynym celem zwiedzenie człowieka a w konsekewncji wieczne potępienie.

„Tak mówi WSZECHMOGĄCY PAN: Biada tym kobietom, które szyją czarodziejskie wstążki na wszystkie przeguby rąk i robią przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu, aby łowić dusze! Czy chcecie wyłapywać dusze z mojego ludu, byle tylko swoje własne życie zachować? Dlatego tak mówi WSZECHMOGĄCY PAN: Oto Ja zabiorę się do waszych czarodziejskich wstążek, którymi łowicie dusze, i zedrę je z waszych ramion, i jak ptaki wypuszczę na wolność dusze, które wy usidlacie. Zedrę także wasze przepaski i wyrwę mój lud z waszej ręki, aby nie pozostał w waszym ręku jako zdobycz — i poznacie, że Ja jestem Pan.” EZECH. 13, 18.20-21

„Gdy będziesz krzyczeć, nie wybawią cię twoje ohydne bożki! Wiatr je wszystkie uniesie, zabierze powiew. Lecz kto na mnie polega, odziedziczy ziemię i posiądzie moją świętą górę.” IZAJ. 57, 13

Jeśli poszukujesz prawdziwego szczęścia szukaj go w JEZUSIE. Nie mówię tu o niedzielnej mszy w kościele rzymskim czy klepaniu różańca, ale mówię o szczerym poszukiwaniu JEZUSA oraz BOGA OJCA.
  • 0

#28

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ach ta głupota, brak wiedzy i brak tolerancji :D I za to kocham niektóre osoby, bo można im nagadać :D

zee.k, jesteś fanatykiem religijnym ?? Zagorzałym katolikiem ?? Czy może moherem, bądź księdzem ??

Jeśli zawierasz się w jednej z tych kategorii, to nie wypisuj takich głupot, bo nie masz zielonego pojęcia o okultyzmie, a wydaje ci się, że skoro ksiądz powiedział to tak jest.
Czemu cuda są wskazane, ale już czary nie. Skoro to jedno i to samo...
  • 0



#29

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu cuda są wskazane, ale już czary nie. Skoro to jedno i to samo...


Po pierwsze, nikt nie ma żadnych mocy. W obu przypadkach poprzez człowieka działa kto inny. Cuda czyni Bóg, czasami przez ręce ludzkie czasami nie. W przypadku czarów Bóg nie jest ich sprawcą, człowiek też nie, zostaje tylko ten rogaty...
  • 0

#30

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zee.k--- twoja wypowiedź była pełna wiary i przekonania ale poczułem się nieco jakbym za amulet miałbyć spalony.
Pozatym temat jest o amuletach a wy wyjeżdżacie z czarną magią i odrazu jakimiś cudami.
Fotki nie mogę zrobić ponieważ nie mam aparatu. Ale jak kogoś zainteresuje to w google są pokazane rózne znaki, które mogą spełniać różne rzeczy. Raz nawet widziałem na potencje :P serio :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych