Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amulety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, czy mógłby mi ktoś coś wytłumaczyć? sprawa ma się tak: postanowiłem zrobić sobie amulet, który będzie przynosił mi szczęście. Zacząłem szlifować kamień ale niewiem jakie dać na nim znaki i co dalej robić by nadać mu magicznych zastosowań. Przeszukałem google i tematy na paranormalne.pl i nic nie znalazłem.
Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
  • 0

#2

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Utwórz na nim sigille i zrób z niego serwitora ;p Tyle mogę Ci polecić, nie znam się na tym.
  • 0



#3

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słabo w goglach szukałes

http://www.ezoteryka.xt.pl/

dział energie i nasycanie przedmiotów energia..
  • 0

#4

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam ci Runy.
naprawde maja moc, i działaja pozytywnie.
Zapoznaj sie z tematem :)
  • 0

#5

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki Skrzypu.

Stronka nieco mi wyjaśniła, jutro skończę szlifowanie kamienia i dodam do niego energii.
  • 0

#6

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ha i znów Skrzypu to ten zasłużony :D
Jednak polecam Ci łaczenie technik, z tymi metodami które napisali koledzy wyżej..
  • 0

#7

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMFG.. energia - ok, ciała astralne - ok, ale amulety z magiczną mocą? To już zdecydowanie przesada, mimo iż jestem otwarty na różne teorie, tutaj na pierwszy rzut oka widać, że 'siła amuletu' to siła jedynie samo sugestii :o
Nie chcąc nikogo urazić, dodam, że to moje zdanie.
  • 0

#8

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wildens--> Nie jesteś odpowiednio otwarty na świat. Przecież wiadomo, że amulety bardzo dobrze przechowują manę oraz odpowiednio dobrze spreparowane podbijają statystyki postaci.

A na serio, mając taki amulet sądzisz, że będziesz lepszy przez to?
  • 0

#9

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, facet kulturalnie pyta o radę a wy go gnębicie czy jest lepszy czy nie.. wolę to niż matke i siostre regularnie sprawdzające horoskopy i grające w totka.. :hmm: niech się facet bawi, ale pamiętajcie, że to wszystko autosugestia.. chyba że o czymś nie wiem :aaa:
  • 0

#10

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo--> Trochę mnie poniosło, przepraszam. Ale jak czytam ciągle o różnych magach i magicznych sposobach jak serwitiry, psi balle i inne, to po prostu przypominają mi się podręczniki do systemów RPG...
Różnica między magicznym amuletem a medalikiem z krzyżykiem jest dość spora, głównie z tego powodu, że medalik jest symbolem i sam z siebie żadnej mocy nie posiada (poświęcenie go to nie nadanie magicznych właściwości).
  • 0

#11 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

Z jakiego powodu Katolicy nie chcą zrozumieć, że nie można naśmiewać się z wierzeń innych ludzi?
Panuje swoista moralność Kalego. Nam wolno tępić zabobony w imię jedynej słusznej wiary,(bo przecież mamy rację), ale w drugą stronę, to już obraza uczuć religijnych.
Hipokryzja w czystym wydaniu.
[/quote]

Zgadzam się Przemo, my katoliccy jesteśmy bardzo nietolerancyjni, wymagamy by szanowano naszą relligię ale na odwrót to już niekoniecznie.
  • 0

#12

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież wiele ludzi nosi ze sobą jakieś przedmioty, w które wieżą że przynoszą szczęście :P ja zaś zwykły kamień szlifuje i daję celtycki znak(furthart), który podobno daje szczęście itd. Gdzieś czytałem, że Celtowie idąc na jakąś walkę brali te amulety ze sobą co im pomagało.
Hehe żeby nikt nie myślał, że jestem jakimś maniakiem Diablo czy coś podobnego :P postanowiłem sprawdzić te amulety.
  • 0

#13

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta... zrób sobie jeszcze pierścień +2 do mądrości i charyzmy to żadna kobieta Ci się nie oprze, a matematyka stanie się łatwa. Ja mam taki pierścień ( LOL )

Ludzie za dużo gier RPG, lub tekstów typu " opowieści dziwnej treści "....
  • 0

#14

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Masz rację medalik, czy święty wizerunek, nawet poświęcony przez papieża nominalnie nie posiada żadnej nadprzyrodzonej mocy. Taką moc, nadają mu ludzie. Podobnie jak amuletom.


I w tym właśnie problem, że sporo ludzi wierzących w moc amuletów, uważa, że jak zrobią poprawnie amulet, wypolerują kamyk, napiszą na nim symbole, wyrecytują zaklęcia, to będzie działał sam z siebie. A to nieprawda.
  • 0

#15

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak, wiara jest potrzebna, ale bez przesady ;] Ja kiedy wracam o północy do domu (0 latarni, nie widać swojej ręki), pocieszam się faktem, że "mam pana Boga na piersi" :P Ale nigdy nie uwierzę, że odpowiedni kamień, o odpowiednim kształcie i wygrawerowanych na nim wzorach może zwiększyć moje szczęście :E
A tak do tematu, wie ktoś, jaki trzeba zrobić symbol na kamieniu żeby stamine podnosił? :o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych