Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójca Święta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#31

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;) Witam ! ;)


Trójca Święta


Ojciec Nasz zwany Bóg
Syn 1 zwany Jezus
Syn 2 zwany Duch - który zstąpił już na ziemie

Czy w to wierzyć ?! A czy można wierzyć, że pierwsze było jajko ?!


Pozdrawiam . ;)
  • 0

#32

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to opinie co do kury i jajka są podzielone.
Po twoim nicku jednak wnioskuje że uznajesz na podstawie stworzenia świata pierwszeństwo kury :)
  • 0

#33

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wysłannik Boga
Mamy w sobie nie ducha Jezusa,ale Ducha Chrystusa,który pozwala nam uwolnić sie od naszych grzechów w kolejnych reinkarnacjach.Mamy też Ducha Bożego.Tak dużo zła jest ,bo mamy wolną wolę daną nam od Boga Ojca i nie słuchamy ani Ducha Chrystusowego,ani Ducha Bożego,ani własnego ducha,który też pochodzi od Boga.

konikdz
Dziekuję za podane adresy.Trzeba będzie trochę poszukać.

angelo. Nie ma sprawy :) Kto szuka nie błądzi...
  • 0

#34

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !



Z tego co wiem to opinie co do kury i jajka są podzielone.
Po twoim nicku jednak wnioskuje że uznajesz na podstawie stworzenia świata pierwszeństwo kury :)



A człowiek -to był w łonie ,
czy był człowiekiem i odradza się ?!. ;)


żeby powstało jako(kury) -to musi z czegoś powstać ;)

Bo jeżeli powstało pierwsze jajko -to czemu jest struś ,kaczka ptaki itp. itd
A nie tylko kura -Cha !!!??? :D ;)

Pozdrawiam .
  • 0

#35

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wysłanniku Boga, wyjaśnij mi więc, skoro tak bardzo obnosisz się z tą trójcą świętą, to jak to jest możliwe, że trzy osoby stanowią jedną ?? Bo dla mnie chrześcijaństwo to religia politeistyczna.

Na ludzki rozum tego pojąć nie mogę, co innego umysł ezoteryka :)
  • 0



#36

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Stwórca -jakby ktoś nie wiedział ,jest duchem dla człowieka ,ale ciałem dla swego syna i siostry(?) .
Jest Im ojcem w niebie ,gdzie człowiek nie może i nie jest w stanie pojąć ,
Jest tym kim może dla swojej rodziny być ,tak samo jak człowiek jest z żoną i dziećmi .
Dlatego powstał taki świat ,jaki widzicie teraz ,Nie inaczej.

Bo jeżeli byłby Stwórca inny ,to i świat byłby nie taki jak widzimy obecnie .

Człowiek myśli tylko uczuciowo ,ale musi skupić sie racjonalnie i ponad czasowo ,by rozum jego prześcignął uczucia i strach w nim zrodzony od dzieciństwa przez wyznania religijne ,które wymuszały ,a nie zbliżały do kochania i wzajemnego szacunku między ludzkiego.

Ojciec-tata mój i Wasz jest tym jedynym ,ale tym który też tworzy rodzinę ,który jest tu na ziemi i widzi poczynania syna i siostry(?) swojej ,którzy są miedzy ludźmi i tworzą miłość doczesną .

Czy tak jest ?-a czy ja jestem Bogiem ,by wiedzieć wszystko co Mi jest dane wiedzieć ?! ;)

Pozdrawiam.
Ps. Sam dochodzę do prawdy , jak każdy człek tego ziemskiego istnienia.
  • 0

#37

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam nie widzę wytłumaczenia, a co do poznania uczuciowego to bym się nie zgodził.

Prawdą jest, że zostaliśmy "zastraszeni" przez religię, ale żeby poznać "Boga" nie należy patrzeć przez pryzmat tego co nam przedstawili na ziemi. Trzeba spojrzeć sercem na to jaki "Bóg" jest naprawdę i samemu zacząć go poznawać, chociażby poprzez medytację i praktyki kształcące naszą duszę.
  • 0



#38

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Wiesio

Trzeba spojrzeć sercem na to jaki "Bóg" jest naprawdę i samemu zacząć go poznawać, chociażby poprzez medytację i praktyki kształcące naszą duszę.

Kkrk zaliczył medytację do sekty,dlatego żeby ludzie czasem nie poznali lepiej czym jest prawda i Bóg.
Wysłannik Boga

Trójca Święta

Ojciec Nasz zwany Bóg
Syn 1 zwany Jezus
Syn 2 zwany Duch - który zstąpił już na ziemie

Bóg Ojciec,Syn Boży Chrystus { nie Jezus,którego Chrystus określa jako Syna Człowieczego}.Kim jest Syn 2 zwany Duch? Z tego co piszesz wynika,że Bóg Ojciec ma dwóch Synów Bożych?
  • 0

#39

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

angelo wiem, że zaliczyli to do sekty, ale śmieję się, bo joga i medytacja nie są żadnymi organizacjami które można by tak nazwać. Nie obchodzi mnie też co KK ma do powiedzenia na ten temat. Skoro nie chcą żebyśmy poznali prawdę i Boga, to nie ma o czym gadać. Ja wolę polegać na sobie i swoich doznaniach mistycznych a nie na gościu z parafii, który nigdy nie odczuł obecności Boga.

Według tego co pisał wysłannik boga

Trójca Święta

Ojciec Nasz zwany Bóg
Syn 1 zwany Jezus
Syn 2 zwany Duch - który zstąpił już na ziemie


To można sądzić, że chrześcijaństwo to religia politeistyczna.
  • 0



#40

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !


A powiedz jaka religia nie jest teraz politeistyczna ?.Bo jak dla mnie każda religia ma swoje macki w polityce i tam gdzie będą jej największe skutki ,skutki nawet picia wódki z politykami i ich sprzymierzeńcami. ;)

Na temat ojca i jego syna/córki nie będę sie wypowiadał ,bo sam wszystkiego jeszcze nie wiem ,
ale jak byś sam zagłębił się ,to może ty dojdziesz wcześniej do tego ?.
Ja tylko naborknąłem - a ty możesz sam to rozszerzyć ?! ;) :cafe:


Pozdrawiam :)
  • 0

#41

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

religii proponuje szukac w sercu.

Pozdrawiam Piotrek
  • 0



#42

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wysłanniku Boga - wg Ciebie religia politeistyczna to taka, która ma macki w polityce?
Fajnie..
Bo mi się zawsze wydawało, że politeizm to wielobóstwo, ale mogę się mylić..

Trynitaryzm to skomplikowana sprawa. Nie da się powiedzieć w 100%, czy to prawda. Zresztą, co na grząskim gruncie biblii można..

Wg mnie [patrząc z perspektywy, że już nie jestem chrześcijaninem], trynitaryzm to skomplikowanie czegoś oczywistego - robienie mistycznego i 'ukrytego' z czegoś, co takie nie jest.

Ja to widzę tak :

- Jest sobie Jahwe
- Jahwe posiada moc twórczą, czyli Ducha św.
- Owym duchem św. został obdarowany człowiek, prorok Jezus, zrodzony z virgo intacta Miriam
- Uduchowiony Jezus nauczał miłości, odrzucając ówczesną religię opartą na strachu

Tak więc jest :

- Jahwe [Abba]
- Moc twórcza Jahwe, czyli Duch św
- Prorok Jezus, wcielone Słowo Boga [Logos], czyli człowiek obdarowany duchowością, mądrością, aby mógł przekazać nauki Abby całemu światu

Oj, czyli tak na chłopski rozum, człowiek dostał wenę od Boga, dzięki której nauczał miłości - proste.

Chciałem jeszcze dodać, że zmiana wizerunku Jahwe w NT była esencją nauk Jezusa. 'Wykasował' starego boga strachu, zastępując go Ojcem, czyli Abbą.
  • 0

#43

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Moja teza>>

Kosmogonia (gr. kósmos – wszechświat (także ład, porządek) oraz gónos – pochodzenie) – mitologiczne lub religijne wyobrażenie o pochodzeniu świata – opowieść danej kultury o własnych korzeniach, jej mit o stworzeniu.

Chaos (gr. Χάος) – w mitologii greckiej początek i źródło wszystkiego na świecie, według orfickiej kosmogonii.

Z Chaosu powstała najpierw wieczna Ciemność (Ereb) i ciemna Noc (Nyks). Potem narodziła się Ziemia (Gaja), otchłań zaświatów czyli Tartar i ożywiająca wszystko Miłość (Eros).



Ereb (gr. Ἔρεβος Erebos – "Mrok")

W mitologii greckiej bóg ciemności, personifikacja Mroku. Zrodził się jako pierwszy z Chaosu. Związał się z własną siostrą Nocą (Nyks). Ze zwiążku tej dwoistej ciemności przychodzą na świat dwie moce jasne: Eter (Ajter) i Dzień (Hemera), a także duch świata podziemnego, Charon.

Często Ereb utożsamiany był błędnie z Tartarem.

W niektórych wersjach mitów Ereb dzieli się na dwie części: Tartar i Elizjum - wtedy pojęcie Ereb staje się równoznaczne z Hadesem

Nyks (gr. Νύξ - Noc )

W mitologii greckiej bogini nocy i jednocześnie jej personifikacja. Jedna z najpotężniejszych istot boskich, wzbudzająca szacunek ale również grozę, bał się jej nawet sam król bogów, Zeus. Zrodzona jako jedno z pierwszych bóstw z Chaosu. Była siostrą i żoną innej ciemnej mocy, Ereba. Ze związku tej dwoistej ciemności narodziły się dwie moce jasne: Eter (Ajter) i Dzień (Hemerę), a także duch świata podziemnego, Charon. Jednak nie było to jedyne potomstwo ciemnej Nocy, była ona również matką innych sił i istot boskich, które zrodziła sama z siebie, wśród nich wymienia się:

Córka

Hemera - Dzień - w mitologii greckiej, córka Nocy (Nyks) i Erebu. Była boginią światła dziennego.

SYN
Eter (gr. Ajthér, łac. Aether) - w mitologii greckiej syn Nocy (Nyks) i Erebu, symbolizował pierwszą materię wszechświata. Był to także wyższy krąg nieba (w odróżnieniu od niższego – aer), w którym zamieszkiwali bogowie z Zeusem na czele.



Politeizm (z gr. πολύς polys - "liczny" + θεός theos - "bóg"; wielobóstwo) - wiara w istnienie wielu bogów (np. przedchrześcijańska religia Słowian, wierzenia Azteków, neopogaństwo). Jego przeciwieństwem jest monoteizm. Według islamu, politeizm (szirk) jest ciężkim grzechem; w podobnym tonie wypowiada się również Biblia.

źródło-Wikipedia.pl


Także żadnego mojego komentarza ;)

Pozdrawiam .
  • 0

#44

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko, że Chrześcijanie sami propagują politeizm swoimi przekonaniami. Więc nie wyskakuj mi z wikipedią ;]

Zgadzam się z NamalowanyPrzezSmutek i jego teorią.
  • 0



#45

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Czy Wy nie rozumiecie że wszyscy bogowie wywodzą sie z jednego Boga,który jest tym jedynym jakai włada tą ziemia !


JAHWE -Jestem Wszędzie i jest to ten sam Bóg co inni ,tylko co obyczaj to zwyczaj i nazwa na ich kulturę .

Każda religia ma swojego , a jest ON/A ta sama-nie inaczej .


Pozdrawiam ;)
PS.Czytacie książki ,a widzę ze z tych książek tyle co i dziecko z przedszkola może wiedzieć ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych