Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójca Święta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#16

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzcie w kler i ich kościoły , bo oni nie mówią całej prawdy. "Niech nie ustaje szukać, ten kto szuka, aż
znajdzie, a gdy znajdzie ogarnie go zdumienie,
a zdumiawszy się zakróluje, a zakrólowawszy
spocznie. Mówi Jezus: " ... Poczytajcie Kodeksy z Nag-Hammadi , przynajmniej fragmęty bo calych nie przetłumaczono (chyba) :)
  • 0

#17

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uczyniono z niej dziewicę i Matkę Boską

eheh, moze i jest matką boską, no ale wkoncu Bog wczesniej juz istnial :P
2. Nie wiem kto uczynil ją dziewicą, ale chyba nie czytal dokladnie bibli... jest tam napisane wyraznie ze Maria nie jest dziewica :P
  • 0

#18

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eheh, moze i jest matką boską, no ale wkoncu Bog wczesniej juz istnial :P
2. Nie wiem kto uczynil ją dziewicą, ale chyba nie czytal dokladnie bibli... jest tam napisane wyraznie ze Maria nie jest dziewica :P

Troche nie na temat postu :]
  • 0

#19

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Czy Ja /ty nie mogę głosić słowa Bożego-zwanego "Czcij Bliznego Swego i wszystko co jest Ci znane na tej ziemi " i głosić tak , by każde ucho te nie chcące usłyszeć ,by je usłyszało .

Czy to jest Paweł ,czy Jezus i inni -każdy był przez Boga powołany do głoszenia słowa o miłości ,dane od Ojca
dla człowieka dopiero raczkującego na tej ziemi .

To że jest wyszczególniony Jezus - to miało być na względzie że jest tym ,którym ma bliskość z Bogiem
z Ojcem swoim .

Czy jak Wy bylibyście Prezydentami kraju -to czy nie obdarowalibyście swoich dzieci większym uznaniem wśród
innych ludzi ?.

Bóg jest Największą miłością
jest życiem i jest wszystkim
czym człowiekowi jest
by Nim był,
Jest wszechrzeczy tak miłosierny,
by kochać swoją rodzinę ,
jak kocha Naszą całą ziemie .
Wyznaczył syna by z Nim
udzielać rad dla człowieka,
by go uczyć i nauczyć ,
aby ludzka istota
zrozumiała jak wygląda prawdziwa miłość całego wszechświata.

Pozdrawiam :hmm:

Dzięki wielkie :) . Myśle i wierze . Mam nadzieje że to nie tylko cytaty. Bo każdy z nas ma cząstkę Jezusa w sobie, tylko niektórzy potrzebują znaków a inni nie umieją go dostrzec wogóle i odwracaja się w innym kierunku . Wiem że to co widziałem nie było przewidzeniem czy chmurką, tylko czymś co prowadzi do szukania prawdy i miłości, która znajduje się w nas samych. :) Staram się wydobywać z siebie co raz więcej ciepła bo to w duszy naszej jest potęga i siła, w oparciu oprawdę Jezusa którą nam darował - wiem że to był znak od Niego . Pozdrawiam
  • 0

#20

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że nie uważacie że Jezus ma monopol na głoszenie miłości i o ukazywanie jej innym. Jak tak, to muszę wam powiedzieć, że sam doszedłem do podobnych wniosków jak Jezus i to w czasie kiedy przestałem ufać kościołowi i jego naukom.

Zgodzę się z wami jednak, że najważniejsza na świecie jest miłość, więc mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :P
  • 0



#21

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że nie uważacie że Jezus ma monopol na głoszenie miłości i o ukazywanie jej innym. Jak tak, to muszę wam powiedzieć, że sam doszedłem do podobnych wniosków jak Jezus i to w czasie kiedy przestałem ufać kościołowi i jego naukom.

Zgodzę się z wami jednak, że najważniejsza na świecie jest miłość, więc mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :P

Nie sprowadzajmy tego do monopolu , bo wielu nasladowców Jezusa jest na świecie . Niektórzy zakładaja nowe religie i przekręcają wiarę w innym kierunku . Kościół jest w części dobry ale bardzo daleko mu do nauczania prawdy , bo przez wieki błądził i zatajał wiedze. Jest wiele Kościołów ale nie wiem czy jest 1 na ziemi co pochodzi prosto od zbawcy . Ciężko jest żyć jak przykazał Jezus w dzisiejszych czasach, bo wielu może nas zbić z tropu , ale musimy dążyc do szukania prawdy , trzeba patrzec i słuchac i zachować to co najleprze (czystą prawde ) , nie ustawać kiedy mamy cięzkie dni . Pozdrawiam
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze widzieć, że ktoś ma pojęcie o sprawie, a nie jest zagorzałym katolikiem słuchającego księdza przy każdej okazji.

Dla mnie prawdziwą religią jest buddyzm, naucza bardzo mądrych rzeczy i wszyscy powinni się uczyć od buddystów.

Nie możemy pozostawiać poszukiwania prawdy księżom i innym "wysłannikom boga". Sami musimy szukać prawdy o wierze i świecie, bo tylko wtedy będziemy naprawdę pewni o prawdziwości tego wszystkiego.
  • 0



#23

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;) witam !

Szukaj ,a znajdziesz ;) - to dewiza kazdego człowieka do dojścia sedna swoich spraw .

Księrza tylko głoszą ,
Anioly trąbią i głoszą,
Bóg słucha i mówi ,
a człowiekowi jest to
wysłuchac tak jak Mu dusza podpowiada .


;) Pozdrawiam
  • 0

#24

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

konikdz

Bo każdy z nas ma cząstkę Jezusa w sobie..

Chodzi o obecność w każdym z nas nie cząstki Jezusa,ale Chrystusa.Chrystus był,jest i zawsze będzie Synem Bożym.Jezus,to było tylko fizyczne ciało ,jednorazowo stworzone przez Marię i Józefa,w które wcielił się Chrystus przychodząc z Nieba na Ziemię.W NT pisze:

Kol.1.25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił
SŁOWO BOŻE.
Kol1.26.Tajemnicę ,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
Kol.1.27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,

którą jest CHRYSTUS W WAS.,nadzieja chwały.

KK zamiast kierować swoich wiernych do obecnego w nas Chrystusa,po raz drugi Go ukrzyżował i przejął Jego rolę w dziele zbawienia,nauczając fałszywych dogmatów wiary.

Przeczytajcie Kodeksy z Nag Hammadi

Bardzo dobrze,że je podałeś .Czy pisze o nich na stronach internetowych?
  • 0

#25

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o obecność w każdym z nas nie cząstki Jezusa,ale Chrystusa.Chrystus był,jest i zawsze będzie Synem Bożym.Jezus,to było tylko fizyczne ciało ,jednorazowo stworzone przez Marię i Józefa,w które wcielił się Chrystus przychodząc z Nieba na Ziemię.W NT pisze:

Kol.1.25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił
SŁOWO BOŻE.
Kol1.26.Tajemnicę ,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
Kol.1.27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,

którą jest CHRYSTUS W WAS.,nadzieja chwały.


Głosisz inną ewangelię od tej, której nauczał Jezus Chrystus, oraz jego uczniowie.
  • 0



#26

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Głosisz inną ewangelię od tej, której nauczał Jezus Chrystus, oraz jego uczniowie.

Przykłady obecności Chrystusaw każdym z nas podalem z NT,a jest ich tam znacznie więcej.O tej obecnosci pisze też w Ewangelii Marii Magdaleny i w Ewangelii Jezusa.Była to podstawowa nauka apostołów.Pisze o niej w encyklice Piusa XII i potwierdził ją też papież Jan Paweł II.Tylko,że z tej obecności w nas Chrystusa ,dla większości kościołów nic nie wynika.Uważają,że wystarczy wierzyć w odkupieńczą śmierć Jezusa,który uwolnił nas od wszystkich grzechów.Jeśli On jes w każdym z nas,to wg Ciebie jaką ma

rolę do spełnienia?
  • 0

#27

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:) Witam


Syn Ojca naszego opiekuna i Stwórca wysłany na ziemię duchem w ciało człowieka ,
jak każda istota ludzka ,która ma w sobie swoje 'JA' gdzie odbywa swoją życiodajną rolę na tej ziemi.
Został zesłany na głoszenie słów o miłości i ich roli w życiu człowieka na ziemi .
Tym sposobem człowiek MA się uczyć i brać z tych nauk jak najwięcej ,by te nauki utrwaliły się na przyszłe
jego wcielenia i aż do końca życia ziemskiego .

Jeżeli jest duch syna boskiego ,to dobrze -bo tym sposobem człoweik jest już zbawiony i ma miłośc daną od Jezusa .Ale !

Jezeli by tak było -to w przepowiedniach i objawieniach nie pojawiało by sie o nadejściu Syna człowieczego,
a jak wiemy takie miało miejsce i jest to zapisane,chyba że ktoś robi tu niezły kant .

angelo- dobrze piszesz ,ale w niektórych słowach wogole niepojmuję co piszesz ,a w szczegolności o tym duchu Jezusa w każdym z NAS.
Jezeli MAY już ducha Jezusa -to czemu tyle zła nadal jest sposrod NAS ?!!! ;)


Pozdrawiam
  • 0

#28

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

konikdz

Chodzi o obecność w każdym z nas nie cząstki Jezusa,ale Chrystusa.Chrystus był,jest i zawsze będzie Synem Bożym.Jezus,to było tylko fizyczne ciało ,jednorazowo stworzone przez Marię i Józefa,w które wcielił się Chrystus przychodząc z Nieba na Ziemię.W NT pisze:

Kol.1.25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił
SŁOWO BOŻE.
Kol1.26.Tajemnicę ,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
Kol.1.27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,

którą jest CHRYSTUS W WAS.,nadzieja chwały.

KK zamiast kierować swoich wiernych do obecnego w nas Chrystusa,po raz drugi Go ukrzyżował i przejął Jego rolę w dziele zbawienia,nauczając fałszywych dogmatów wiary.
Bardzo dobrze,że je podałeś .Czy pisze o nich na stronach internetowych?

angelo musisz poszukać , ciężko ale coś zawsze sie znajdzie np. http://www.jezuici.p...Nag_Hammadi.htm :) I tu jescze troszke http://gnosis.art.pl...lady_txt_gn.htm . http://www.pinezka.p...w/2085/107/1/1/ Pozdrawiam
  • 0

#29

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wysłannik Boga

angelo- dobrze piszesz ,ale w niektórych słowach wogole niepojmuję co piszesz ,a w szczegolności o tym duchu Jezusa w każdym z NAS.
Jezeli MAMY już ducha Jezusa -to czemu tyle zła nadal jest sposrod NAS ?!!!

Mamy w sobie nie ducha Jezusa,ale Ducha Chrystusa,który pozwala nam uwolnić sie od naszych grzechów w kolejnych reinkarnacjach.Mamy też Ducha Bożego.Tak dużo zła jest ,bo mamy wolną wolę daną nam od Boga Ojca i nie słuchamy ani Ducha Chrystusowego,ani Ducha Bożego,ani własnego ducha,który też pochodzi od Boga.

konikdz
Dziekuję za podane adresy.Trzeba będzie trochę poszukać.
  • 0

#30

konikdz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka lat temu widziałam na niebie Matke Boską Częstochowską, taką samą jak na obrazie. Zrobilo to na mnie ogromne wrażenie, ale teraz zastanawiam się, czy widziałam Ją naprawdę, czy tez po prostu był to nietypowy układ chmur. Raczej to drugie.

inga. Wiesz co ?Ty moze nie wiesz dokladnie co widzialeś , a ja wiem, tylko nie umiem tego zjawiska wyjasnić w normalny przyziemny sposób :hmm: pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych