Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 marca – WIELKI DZIEŃ


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#76

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie przynależność do KK i wyznawanie tamtejszego zbioru prawd wiary to bluźnierstwo przeciwko Bogu. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Wątpie, że Bóg będzie zadowolony z faktu, że na każdej Mszy Św. odtwarzana jest męczeńska ofiara Chrystusa i że czci się prawie jak boginę, Marię, która była, jest i na zawsze będzie zwykła Żydówką, której zadaniem było TYLKO zrodzenie Pomazańca. Jej praca kończy się na przekazaniu człowieczego pierwiastka Jezusowi i to wszystko. Jednak KK zrobił z niej obiekt kultu, co jest żałosne po prostu. Tyle ode mnie.


Sens powyższej wypowiedzi jest dla mnie oczywista, lecz nie odpowiedziałeś na moje pytanie o tożsamość "KP".Czy masz zamiar przystąpić do KP, czyli stać się członkiem społeczności Prawosławia?
  • 0



#77

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sens powyższej wypowiedzi jest dla mnie oczywista, lecz nie odpowiedziałeś na moje pytanie o tożsamość "KP".Czy masz zamiar przystąpić do KP, czyli stać się członkiem społeczności Prawosławia?

KP to Kościół Protestancki, ale jaka denominacja konkretnie, to nie wiem jeszcze. Najbliżej moich ideologii jest Kościół Adwentystów.
  • 0

#78

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wątpie, że Bóg będzie zadowolony z faktu, że na każdej Mszy Św. odtwarzana jest męczeńska ofiara Chrystusa i że czci się prawie jak boginę, Marię, która była, jest i na zawsze będzie zwykła Żydówką, której zadaniem było TYLKO zrodzenie Pomazańca. Jej praca kończy się na przekazaniu człowieczego pierwiastka Jezusowi i to wszystko. Jednak KK zrobił z niej obiekt kultu, co jest żałosne po prostu. Tyle ode mnie.


Nie no w ogóle danie życia Synowi Bożemu to nic wielkiego - zwykla rzecz. Przecież Jezus byl zrodzony z jej ciala. Decydując sie urodzić taką osobistość bez męża- czyli wsparcia psychicznego, fizycznego, narazila się na różne przykrości, wyszydzanie. Biorąc na siebie takie brzemię, wiedziala jednocześnie, że jej syn umrze wcześniej niż ona- na krzyżu w nieziemskich męczarniach.
A pomijając jej wielką rolę, jakoś lekceważąco odnosisz się ogólnie do roli matki. Mam ponadto wrażenie, że piętnujesz ją za to, że byla Żydówką. Bardzo podkreślasz tą jej żydowskość, jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie.
  • 0



#79 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm.... ja nie widzę żadnego sensu w przynależeniu do jakiegokolwiek z istniejących kościołów... oprócz Kościoła Chrystusa łączącego wszystkich ludzi. w końcu żadnen z istniejących kościołów ( oprócz ww, wg mnie oczywiście) nie jest bez wad, więc szukanie 'na siłę' własnej drogi jest bez sensu ( przynajmniej dla mnie). piszę to z pełnym szacunkiem do każdego, kto przynależy do jakiegokolwiek z kościołów i dodaję, że nie miałem żadnego zamiaru kogokolwiek obrazić.
  • 0

#80

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie no w ogóle danie życia Synowi Bożemu to nic wielkiego - zwykla rzecz. Przecież Jezus byl zrodzony z jej ciala. Decydując sie urodzić taką osobistość bez męża- czyli wsparcia psychicznego, fizycznego, narazila się na różne przykrości, wyszydzanie. Biorąc na siebie takie brzemię, wiedziala jednocześnie, że jej syn umrze wcześniej niż ona- na krzyżu w nieziemskich męczarniach.
A pomijając jej wielką rolę, jakoś lekceważąco odnosisz się ogólnie do roli matki. Mam ponadto wrażenie, że piętnujesz ją za to, że byla Żydówką. Bardzo podkreślasz tą jej żydowskość, jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie.

Po pierwsze - nie miałem zamiaru jej ubliżać, z powodu, że jest Żydówką, bo jak wspomniałeś, nie ma to żadnego znaczenia. Nie jestem uprzedzony do żadnej narodowości, a jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam za złe dobranie słów. Co do roli matki, jako ogół, też mnie źle zrozumiałeś, bo szanuję każda matkę, gdyż jest świątynią życia. Jednakże to nie zmienia faktu, że Mariam należy się cześć, gdyż narodziła Syna Bożego, ale to wszystko. Prawda jest taka, że to właśnie KK ją totalnie zdogmatyzował (opierając się na pseudo-faktach, które aktualnie każdy dobry teolog potrafi obalić; dawniej ludzie nie dążyli do prawdy, przynajmniej nie tak, jak teraz; zresztą papiestwo rzucało na lud klątwę, no a lud, jako ciemny, się oczywiscie klątwy bał i nie badał Biblii zbyt dogłębnie). To była taka 'sztuczka' papiestwa - grozili kłatwą w każdej dziedzinie, w której czuli się zagrożeni. Na szczęście teraz są inne czasy i łatwiej jest wszystkie brudy kleru wywlec na wierzch. Jestem o tym święcie przekonany, że Maria się teraz w grobie przewraca i myśli sobie : "Boże, co oni robią? Jak mogą mi oddawać cześć? Mi, zwykłemu stworzeniu ! Przecież to wbrew Twojej woli, Ojcze".
  • 0

#81

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KP to Kościół Protestancki, ale jaka denominacja konkretnie, to nie wiem jeszcze. Najbliżej moich ideologii jest Kościół Adwentystów.

Moim zdaniem, większość odłamów wyznań protestanckich w jakimś stopniu podlega czyjejś indoktrynacji i Adwentyści nie są od tego wolni. Nie chcę Ci sugerować czegokolwiek, bo sam możesz weryfikować ich wykładnię wiary na podstawie Pisma, natomiast znamienny jest U Adwentystów nacisk na przestrzeganie reguł odżywiania, zbieżny z wegetarianizmem. Już samo to kiedyś wzbudzało moje zdziwienie.
  • 0



#82

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja uważam, że mimo iż byla śmiertelniczką to daleko bardziej wyjątkową niż inne. Jej kult nikomu nie szkodzi, wręcz przeciwnie wielu poklada w niej wiele nadziei, doznaje uzdrowień. To nie jest jakiś niezdrowy kult, no może poza wykorzystywaniem jej do niecnych celów- Krzyżacy, Rydzyk...no ale ona w tym przypadku niczemu nie winna.
To dobrze, że nie przeszakadza Ci jej pochodzenie, niesety odniosLAM takie wrażenie. Bo wszędzie piszesz Żydówka Mariam.
  • 0



#83

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie kult Maryjny jest bałwochwalstwem.

"'Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze Mnie." (Jan 14,6).

"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, Ja jestem drzwiami do owiec.' 'Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą.' (Jan 10,7.1)

"Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego... wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z jego łaski, przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie" (Rz.3:10.23-24).

"Raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy" (Łk.1:47)

"A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata" (1J.2:1-2; Hbr.7:25)

"A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J.14:13-14)

Prawdziwe fakty kultu Maryjnego :

1. Zaprzeczenie, że łaską zbawieni jesteśmy.
2. Nie słuchać Słowa Bożego, lecz Marii.
3. To Maria jest przytłoczona grzechami świata - nie Jezus.
4. Cześć, modlitwy, nabożeństwa należą się Marii.
5. To Marii miłosierdzie, nie Boże, można otrzymać gdy do niej skruszeni powrócimy.
6. Własnymi usiłowaniami sami - przy Marii pomocy - możemy się zbawić.
7. Podaje się za Królową świata, gdy w modlitwie Ojcze nasz Jezus mówi, że królestwo jest Boga Ojca.
8. To Maria jest naszym Pośrednikiem - nie Jezus.
9. To Maria jest jedyną naszą ucieczką i zbawieniem.

Czy trzeba więcej, żeby uznać te nauki za bezbożne?
  • 0

#84

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wybaczcie, że odkurzam temat, ale chcę pokazać Wam coś co mnie rozbawiło :D opis znajomego, który w tym roku ma bierzmowanie

'Uczę się na egzamin z bierzmowania :( ' - dokładny cytat ;)

to chyba co nieco pokazuje, co? :D
  • 0

#85

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja sie tego nie uczylem. ksiadz wiedzial, ze jak mnie nie dopusci to zrobi mi tym wlasciwie przysluge :lol
  • 0

#86

Spajdi.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba znać chociaż podstawy swojej wiary....
Jak człowiek nie zna to narzekacie, że wierzy ślepo i jest zapatrzony w KK, jak KK chce nauczyć go podstaw wiary to też źle, radze się zastanowić.

Co do zesłania Ducha Św....

Może sami nie chcieliście poczuć tego? Może Wasza wiara jest za płytka? Może poszliscie tylko do Bierzmowania bo tak trzeba? Jeżeli taki jest stosunek do Waszej wiary to nie dziwie się, że nie poczuliście Ducha Św.

Jeśli chodzi o kult Maryjny to źle go interpretujesz, Maryje należy czcić jako Matkę Boga i tak jest czczona. Owszem, niektórzy wywyższają Maryje ponad Jezusa, to jest już złe, ale sam kult Maryjny nie jest zły.
  • 0

#87

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spajdi, przestań z łaski swojej pokazywać jaki to Ty jesteś cool, bo należysz do KK - przestań się czepiać innych, bo czegoś tam nie robią, np. bierzmowanie z przymusu, a nie z wiary.
Zresztą zanim cokolwiek zaczniesz pisać, zorientuj się w temacie, bo wnioskując chociażby po Twoim ostatnim poście o Marii Magdalenie, że jak już coś różni się od KKK, to jest złe ('zalatuje mi Kodem Da Vinci'). Tyle ode mnie.
  • 0

#88

Spajdi.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źle odczułeś moje intencje. Bardziej chciałbym pokazać, że dużo rzeczy o KK jest nieprawdziwych. Nie powiedziałem, ze to jest złe, jednak zauważyłem dużą analogię do wyżej wspomnianego dzieła pana Dana Browna.

Jednak zauważyłem, że Ty za wszelką cene starasz się pokazać jaki to KK jest zły. Tyle ode mnie.
  • 0

#89

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byłem katolikiem - gorliwym katolikiem - już nie jestem, bo zacząłem >czytać Biblię< i pewne rzeczy zaczęły mi się nie zgadzać, a muszę zauważyć, że w KK jest bardzo mały nacisk położony na czytanie Pisma Św. Następnie poszedłem na teologię katolicką (jestem na pierwszym roku studiów), aby poznać lepiej wroga od środka. Na dodatek mam przyjaciela, który jest kapłanem KK i czasem wspomina o ciekawych sprawach, których sam się wstydzi jako katolik i kapłan. Więc nie mów mi proszę, że KK jest fajny, bo fajny nie jest...
  • 0

#90

Spajdi.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KK idealny nie jest, ma swoje wady i zalety, lecz nie starajmy się go zniszczyć za wszelką cene i ośmieszyć, pamiętajmy, że KK tworzą ludzie, żaden człowiek nie jest idealny.

Jednak do KK nie należe ze względu na kapłanów, należe do niego bo tak mi podpowiada sumienie, do Kościoła chodze dla Boga, bo go kocham.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych