Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 marca – WIELKI DZIEŃ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#91

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już to wiele razy wałkowałem, ale kult maryjny jest tak naciągany i tak bałwochwalczy, że się w głowie to nie mieści. Dogmat o niepokalanym poczęciu - bzdura. Dziewictwo Miriam - bzdura. Wniebowzięcie Miriam - bzdura. Wszechpośrednictwo Miriam - bzdura. Caly ten kult jest chory i bzdurny - wystarczy coś się coś zainteresować w tym kierunku, aby całkowicie go zanegować, ale przeciętny katolik nawet nie wie, jak to jest strasznie naciągane przez katolicki kler. Na przykład wniebowzięcie Miriam jest wyssane z palca - a dlatego, bo żaden apostoł o tym nie wspomina ani słowem - tylko Jan w Apokalispie 'teoretycznie' coś o tym mówi, ale kobieta, o której wspomina Jan, jest tylko symbolem Kościoła, a nie żadną Miriam. Jan piszę metaforycznie, nie literalnie, a że papiestwo nie nie mogło znaleźć sensownego argumentu, odczytało ten symbol jako wniebowzięcie, choć to przeczy samo sobie, bo owa kobieta 'rodzi w boleściach/męczarniach', a Miriam wg dogmatów nie czuła bólu w czasie porodu, więc jak to może być ona? Nie mogła..
  • 0

#92

Spajdi.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwól, że teraz zapytam z czystej ciekawości:
A co sądzisz o cudach i objawieniach dokonanych za sprawą Maryi?
  • 0

#93

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już w jednym temacie o tym pisałem - nie chcę mi się powtarzać, ale ogolnie mówiąc, widzę w tym działanie Szatana, bo Maria w objawieniach zbyt się wywyższa ponad Jezusa. Co do płaczących madonn i tego typu spraw, to uważam podobnie.
Zresztą skoro Biblia nie popiera zdogmatyzowanych cech Miriam, to jak te maryjne wydarzenia mogą mieć pochodzenie Boskie?
  • 0

#94

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spajdi, ja właśnie dlatego nie przystąpiłem do bierzmowania. nie chciałem nikogo oszukiwać. bo moja wiara nie jest płytka tylko jej nie ma :P
  • 0

#95

Spajdi.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I moim zdaniem to jest własnie odpowiednie zachowanie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych