Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dark Side of the Moon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, dlatego polecam przejrzenie katalogów NASA (niestety, nie chciała mi się otworzyć strona) i odszukanie podanych dwa posty wyżej fotografii.

Mówisz - masz ;-)

Apollo 10:
AS10-32-4854
AS10-32-4855
AS10-32-4856

Apollo 16:
AS16-121-19438

Fotografia z Lunar Orbitera ma podaną błędną nazwę.

Teraz poproszę o wskazówki, gdzie mam szukać tej wieży.
  • 0



#47

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fotografia z Lunar Orbitera ma podaną błędną nazwę.

Fotografia z Lunar Orbitera nie ma podanej błędnej nazwy, ponieważ zauważyłem że katalog zdjęć z tej właśnie sondy obejmuje jedynie IV i V, zaś III, II o misji nie wspominając są bardzo lakoniczne.
  • 0



#48

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fotografia z Lunar Orbitera nie ma podanej błędnej nazwy, ponieważ zauważyłem że katalog zdjęć z tej właśnie sondy obejmuje jedynie IV i V, zaś III, II o misji nie wspominając są bardzo lakoniczne.

OK. Zgoda. Wspomnianym zdjęciem z LO nie dysponujemy. A co ze zdjęciami z Apollo 10 i Apollo 16? Gdzie na nich widać wieżę?
  • 0



#49

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Orientation of this photograph 45 degrees to south of Apollo 10 photographs AS10-32-4854, AS10-32-4855, and AS10-32-4856.

Cóż, najwidoczniej zaszła mała pomyłka z mojej strony, gdyż zbyt pobieżnie czytałem artykuł, chcąc wychwycić numery zdjęć i jak się okazało - chodzi o 45 stopni na południe od zdjęć przez Ciebie opublikowanych, Lynx. Także poszukiwań ciąg dalszy.
  • 0



#50

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chodzi o 45 stopni na południe od zdjęć przez Ciebie opublikowanych

A więc okolice krateru Stofler :-)

Wracając jeszcze do zdjęć z LO, wydaje mi się trochę podejrzane, że postulowane zdjęcie miało sygnaturę charakterystyczną dla zdjęć całej tarczy Księżyca. Skoro wieża miała być widoczna na tak mało szczegółowych zdjęciach, to tym bardziej powinna się rzucać w oczy na zdjęciach o większej rozdzielczości.
  • 0



#51

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A więc okolice krateru Stofler :-)

A bo ja wiem ;)

Wracając jeszcze do zdjęć z LO, wydaje mi się trochę podejrzane, że postulowane zdjęcie miało sygnaturę charakterystyczną dla zdjęć całej tarczy Księżyca. Skoro wieża miała być widoczna na tak mało szczegółowych zdjęciach, to tym bardziej powinna się rzucać w oczy na zdjęciach o większej rozdzielczości.

Ciekawym aspektem omawianej sprawy jest fakt, że wieża ta zdaje się znikać (?). Widzisz, jak narazie sprawa jest w powijakach, choć na bardzo wielu stronach o wszechstronnej tematyce trafiałem na wzmianki o anomaliach zaobserwowanych na Księżycu. Nie mówię, że istnienie wieży jest niepodważalnym faktem, ale też nie sądzę, aby cała ta historia była wyssana z palca.
  • 0



#52

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawym aspektem omawianej sprawy jest fakt, że wieża ta zdaje się znikać (?).

Właśnie owo "znikanie", a raczej fakt, że pojawia się tylko na dwóch fotografiach o niskiej rozdzielczości każe mi powątpiewać w jej istnienie. Co więcej, przedstawione fotografie zostały poddane tak silnej obróbce, że nie można nawet rozpoznać nad jakim rejonem zostaly wykonane; innymi słowy, nie możemy mieć pewności, że przedstawiają ten sam obszar.

Widzisz, jak narazie sprawa jest w powijakach, choć na bardzo wielu stronach o wszechstronnej tematyce trafiałem na wzmianki o anomaliach zaobserwowanych na Księżycu.

Takie anomalie są obserwowane od setek lat. Nazywa się je zjawiskami przelotnymi i są monitorowane na bieżąco, głównie przez astronomów-amatorow. Są to zjawiska bardzo ciekawe, obejmujące zmiany barwy powierzchni Księżyca i nagłe rozbłyski. Łączy je jedna cecha: występują bardzo rzadko i w związku z tym trudno jednoznacznie wyjaśnić ich pochodzenie.
  • 0



#53

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Może mi ktoś powiedzieć co to jest? :hmm:
  • 0

#54

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta kreska?
Nie ulega wątpliwościom, że to efekt kompresji obrazka do JPG-a. :-D
  • 0



#55

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może ta biała plamka?
  • 0

#56

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sasquatch89, jeśli chodzi Ci o plamkę to nie wiadomo jeśli chodzi Ci o kreskę to tak jak mariush, napisał - kompresja obrazka JPG :)
  • 0

#57

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi Ci o plamkę to nie wiadomo

Krater Dionizjusz.
  • 0



#58

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx, Dziękuję za poprawę :) Teraz już wszyscy wiemy,co to za biała kropka.
  • 0

#59

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że rzeczywiście nie ma tej wieży :|
Jest to niemozliwe, było za duzo zdjęć, a przeciez NASA nie tuszuje wszystkich fotek z apollo i innych misji, bo jak miałaby w tym cel.. :-/
  • 0



#60

Rigel.
  • Postów: 94
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawym aspektem omawianej sprawy jest fakt, że wieża ta zdaje się znikać (?).

Schiaparelli też widział przez swój teleskop kanały na Marsie... A kiedy pojawiły się doskonalsze przyrządy, pozwalające dokładniej widzieć powierzchnię Czerwonej Planety, kanały zniknęły...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych