Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giertych: obowiązkowa matematyka od 2010 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

astrologii z fizyki

astronomii ;)
  • 0

#17

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fakt :D moj blad;P zawsze mi sie te dwie rzeczy mylily :)
  • 0

#18

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fakt :D moj blad;P zawsze mi sie te dwie rzeczy mylily :)

Trochę matmy więcej, i przestaną się mylić :D
  • 0

#19 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Na szczęście ta katastrofa w szkolnictwie mnie już nie dosięgnie swymi paskudnymi łapskami... ;)

Giertych powinien zwrócić jednak też uwagę na ogólne nauczanie a nie czepił się matury...gdyby był podobny system jak w Stanach mogłabym zdawać i matmę...jednak nie mam czasu, bo mam dodatkowo przedmioty typu PO czy historia na które też muszę się uczyć... taki problem ma większość licealistów, nie tylko ja...tak jest ponura rzeczywistość :giertych2:
  • 0

#20

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kazdy uczen powinien poswiecac najwiecej czasu nie na przedmioty, w ktorych jest slaby, a na przedmioty, w ktorych jest najlepszy!


Święte słowa, szkoda, że pan Giertych jest za głupi by coś takiego wymyślić.
  • 0

#21

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jedyną 5 z matematyki miałem w 6 klasie tylko dlatego ze sie sniłem w nocy nauczycielce i w ten sposób wstawiła mi z 4 na 5 :D ... widac miała niezły koszmar... teraz jestem w 3gim. i mam 3 ;] Matura? Skoro giertych taki modny i mądry niech sam zda maturę... którą chce stworzyc zobaczymy czy mu sie uda... chce dobrze ale mu jakoś nie wychodzi... zresztą matematyka zaawansowana w zyciu sie nie przyda typu układ współrzednych, rozumiem jeszcze geometria [ to jedyny dział jaki lubie w matematyce ], figury przestrzenne... dla architektów... no ale jakis układ równan, równania, wzory... no po cholere to komu ? Ktoś zamierza byc nauczycielem fizyki czy matematyki, czy co?
  • 0

#22

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patryczek, rozwiązanie jest proste - nie chcesz się uczyć, to idziesz po gimnazjum do zawodówki i od razu masz zawód :) nie musisz się uczyć miliona bezsensownych rzeczy w lo - masz wybór ;)
bo idąc Twoim tokiem myślenia, można o wszystkim tak mówić - po co mi chemia organiczna, po co mi pierwsa prędkość kosmiczna, po co mi znajomość mapy, po co mi blablabla.
  • 0

#23

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kutwa, znowu nowe pomysły, dla mnie jedna wielka pomyłka. Niski poziom edukacji? Kto ma zdać to zda a kto nie to nie, będą ludzie kiblować w liceum, bo przecież Mikrobiologowi matematyka potrzebna jak nic. Myślę że w liceum każdy wie, na jakie studia chce chodzić i wie, czy mu matura z matmy potrzebna będzie czy nie (Na biotechnologie to tak trójka wystarczy, nie? :D ).
A na siłe wpajanie ludziom nic nie da, bo wpadnie prawym uchem, napisze na dwóje i wyleci lewym, a wyniki będą te same. To jest takie podejście, że jednostka musi umieć wszystko po trochu zamiast jednej/dwóch rzeczy maksymalnie... Takie moje zdanie...
  • 0

#24 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Co za szczęście, ze ja zdawałam maturę wtedy, kiedy nie trzeba było zdawać matmy, a większość z Was moi drodzy, biegała w pampersach. ;)
  • 0

#25

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patryczek, rozwiązanie jest proste - nie chcesz się uczyć, to idziesz po gimnazjum do zawodówki i od razu masz zawód

smieszny tok myslenia.
dlaczego? bo:

To jest takie podejście, że jednostka musi umieć wszystko po trochu zamiast jednej/dwóch rzeczy maksymalnie...

i to jest glupie.
  • 0

#26

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patryczek, rozwiązanie jest proste - nie chcesz się uczyć, to idziesz po gimnazjum do zawodówki i od razu masz zawód :) nie musisz się uczyć miliona bezsensownych rzeczy w lo - masz wybór ;)
bo idąc Twoim tokiem myślenia, można o wszystkim tak mówić - po co mi chemia organiczna, po co mi pierwsa prędkość kosmiczna, po co mi znajomość mapy, po co mi blablabla.

Nie mam zamiaru konczyc edukacje po gimnazjum, bo sprzątac po klozetach nie bede, ale spójrz z racjonalnego punktu widzenia co ci zawaansowana matemtyka daje ? w Zyciu ? Do czegoś ci sie przyda ?
  • 0

#27

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz Patryczku, ja ci to wyjaśnię. Po co nam te wszystkie "zbędne" wiadomości ?? No wiesz... mimo wszystko jednak zdarzają się sytuacje, kiedy te wiadomości nam się przydają. Poza tym, po pierwsze można zabłysnąć w grupie, jak przytoczy się w odpowiednim momencie odpowiednią rzecz, po drugie... choć to rzecz, wydająca się głupia, to uczenie się wielu różnych rzeczy, rozwija nasz umysł. Wspomaga to w pewnym stopniu zapamiętywanie, oraz podnosi poziom intelektualny.

ale spójrz z racjonalnego punktu widzenia co ci zawaansowana matemtyka daje ? w Zyciu ? Do czegoś ci sie przyda ?


Do obliczania funkcji chleba, albo modułu bułki, będąc w sklepie. A po co mi Polski, skoro przy obliczaniu nierówności, czy sprawdzaniu prawidłowości wyrażenia mi ona niepotrzebna ???

Każdy przedmiot do czegoś się przydaje. Matma przydaje się informatykom, fizykom, astronomom, naukowcom, a czasem nawet elektrykom. Polski natomiast przydaje się pisarzom, poetom, dziennikarzom.

Teraz szukając pracy,jeśli znasz się na swojej dziedzinie, to jest dobrze. Ale jeśli znasz się na swojej dziedzinie... I na czymś jeszcze... no to będziesz brany pod uwagę jako pierwszy, niż ta banda ludzi, którzy znają się tylko na jednej rzeczy. Trzeba mieć we wszystkim jakiekolwiek pojęcie.

Wiem, że muzycy muszą tylko umieć grać, żeby zrobić sławę. Mnie czasem tacy ludzie denerwują, bo nie znają się na niczym innym i nie zawsze można z nimi pogadać.

Edukacja to ważna rzecz. Nie róbmy z siebie dresiarzy, którzy nic nie muszą, bo im się nie chce.

To moje zdanie na ten temat.
  • 0



#28 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Polski natomiast przydaje się pisarzom, poetom, dziennikarzom.

No. Wiesiu, teraz to chyba nie doceniłeś użyteczności j. polskiego a wysatrczy poczytać tylko posty na forum. Błędy ortograficzne - jeden na drugim, stylistyka i gramatyka wołają o pomstę do nieba...Polacy powinni umieć pięknie pisać, czytać i mówić. I zapewniam, że nie jest to tylko przywilej i obowiązek pisarzy, poetów i dziennikarzy. Piękna polszczyzna powinna być czymś do czego wszyscy powinni dążyć, by kiedyś, w przyszłości, nie znęcać się nad uszami wyborców i czytelników swoich postów konstruowanymi naprędce zwrotami typu: "na dzień dzisiejszy...", lub: "bo mam dodatkowo przedmioty typu PO czy historia na które też muszę się uczyć... taki problem ma większość licealistów, nie tylko ja...tak jest ponura rzeczywistość " bo to zwyczajny wstyd. :/
  • 0

#29

smerfica.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JA jestem za matura z matematyki ale dopiero jak ja napsize mature(mam fart bo pisze w 2009)
  • 0

#30

Fox Mulder.
  • Postów: 67
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że muzycy muszą tylko umieć grać, żeby zrobić sławę. Mnie czasem tacy ludzie denerwują, bo nie znają się na niczym innym i nie zawsze można z nimi pogadać.


Masz coś do muzyków, koleś? :hmm:

Jakby co to jestem humanistą. Do matmy się nie nadaję kompletnie. Z lekcji nic nie pamiętam, przed sprawdzianami muszę chodzić na korepetycje, a po sprawdzianach wszystkiego zapominam.

Ale można się spierać bez końca. Humaniści będą mówić swoje, a zwolennicy przedmiotów ścisłych swoje.

Niestety chyba będę musiał zdawać obowiązkową maturę z matmy. Nie wiem jak sobie poradzę. Dużo kasy na korki muszę uzbierać. Będzie ciężko.

Chciałem jeszcze powiedzieć, że nie lubię jak zwolennicy przedmiotów ścisłych nie potrafią się wysłowić i poprawnie pisać w internecie ;) Wojujemy? Na argumenty.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych