Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stacje Numeryczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#121

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

receiver.by, szkoda że się tak popsuli...
  • 0

#122

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam, że odkopuję tak stary wątek, ale dopiero teraz przypomniałem sobie o całym zjawisku, jakim są stacje numeryczne.
Czy ktoś posiada link do strony, która zajmuje się wyszukiwaniem i nadawaniem sygnału na żywo z jakiejkolwiek stacji numerycznej?

Jest takie coś, pod adresem http://spynumbers.com wchodzisz w "numbers database" i wyskakuje kilka opcji, można sprawdzić, jakie stacje mogą nadawać teraz, jakie w następnej godzinie, można przeszukać logi, albo samemu coś dodać, jeśli się złapało jakąś stację numeryczną.

Bardziej aktualne informacje, wraz z częstotliwościami i godzinami nadawania, znajdziesz na http://priyom.org (nazwa strony wzięła się od komunikatu kończącego transmisje głosowe w UVB-76).

Nie istnieje żaden serwis, który podawałby, jaka stacja nadaje aktualnie i na jakiej częstotliwości - po prostu ze stacjami numerycznymi to jest tak, że nigdy nie wiesz, kiedy na taką stację trafisz, na jaką, na jakiej częstotliwości i o jakiej godzinie. Czasami "przelatując" po falach krótkich przez cały zakres możesz nic nie znaleźć, innym razem stacja ci "wskoczy" chwilę po rozpoczęciu nasłuchów. Taka eterowa ruletka.

Niestety, większość stacji już nie nadaje. Ostatnio zakończyły działalność jedne z najaktywniejszych i najdłużej nadających stacji - E10 i parę innych należących do Mossadu (ostatni log jest z nocy z 28 lutego na 1 marca).

W dalszym ciągu jednak można usłyszeć stację znaną jako E06 "Russian Man" - syntezator zapodaje po angielsku liczby z ruskim akcentem (łan, tu, fri, fooo, fajf, seks, sevyn, ejt, najn, zjero). Tutaj masz nagranie, jak odebrałem jedną z transmisji na... domowym sprzęcie hi-fi :P http://paranormalium...,40,2,blog.html
  • 0



#123

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba kupić dobre radio odbierające fale krótkie w zakresie 70-80m, ale należy liczyć się z tym, że to trochę droższy zakup niż zwykły odbiornik AM/FM. Pamiętam, że za czasów tzw. "komuny" za samo posiadanie takiego radia można było mieć duże nieprzyjemności, choć paradoksalnie można było w Polsce kupić radzieckie odbiorniki tranzystorowe, które odbierały wszystko w zakresie od 13 do 90 metrów (standardowy zakres KF w odbiornikach radiowych to 31 - 51 m w PRL). Są na rynku odbiorniki radiowe oferujące pełny zakres AM (od 130kHz do 30MHz), np Hitachi.


Ze swojej strony polecam radyjka SANGEAN np. SANGEAN ATS-909 lub ATS-909X - jak na minia radia są dosyć drogie, ale mają spore możliwości.
  • 0



#124

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przepraszam za odkopywanie, ale spotkał się ktoś z was z odbiorem sygnału SOS przy użyciu kodu Morse'a?
Pamiętam, że wiele lat temu, gdy jeszcze ludzie używali walkmanów i były one w modzie, sam posiadałem wyżej wymieniony sprzęt. Pamiętam, że po przejechaniu na koniec skali z tego co pamiętam na AM (nie pamiętam natomiast jaka to była skala - sam sprzęt umarł kilka lat temu) słyszałem właśnie ten sygnał, który zapadł mi w pamięć na tyle lat. Przez przypadek trafiłem na fonetyczny jego zapis i przypomniałem sobie o tym temacie na forum.

Jeżeli jest to sygnał z ID stacji, lub po prostu sygnał dostrojeniowy, to proszę o niewyśmiewanie ;)

Użytkownik optyk edytował ten post 29.07.2011 - 00:09

  • 0

#125

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Również chciałbym przeprosić za odkopanie tematu, aczkolwiek mam pytanko - czy ktoś mógłby udostępnić rozwiązanie układu potrzebnego do rejestracji na receivery.by? Albo chociaż adres podobnej strony? z góry wielkie dzięki ;)
  • 0

#126

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stacje numeryczne dosyć łatwo jest usłyszeć, jeśli ma się dużo cierpliwości. Oczywiście Sangean to dość wysoka półka, później są radia Grundig z serii YachtBoy, które odbierają wymagane zakresy częstotliwości, jednak mi jak na razie (już od dosyć dawna zresztą) wystarcza Elta 3562N, do dostania na Allegro za około 30zł.

Dla początkującego w tej tematyce jak znalazł. Dla mnie z resztą (a bawię się w szukanie SN już od dosyć dawna) też jest wystarczająca.

Użytkownik ciemność edytował ten post 24.08.2011 - 19:06

  • 1



#127

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Co do podsłuchiwania, w szkole, z którą sąsiaduję rozlała się kiedyś w pracowni chemicznej jakaś substancja, przyjechała policja itp. Na kanale z dostrojonym Polsatem można było usłyszeć rozmowy radiowe tych służb ratowniczych.
  • 0

#128

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo chociaż adres podobnej strony?

Nie czytałeś całego tematu uważnie. Globaltuners.com - ten adres padał już kilkukrotnie...
  • 0



#129

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Albo chociaż adres podobnej strony?

Nie czytałeś całego tematu uważnie. Globaltuners.com - ten adres padał już kilkukrotnie...


Dzięki Mistrzu. Wybacz pytanie :)

Ostatnio bawiłem się radiem kupionym od ruskich na bazarku (nie przeze mnie :) ) i tak z ciekawości zacząłem je stroić. Przeniosłem się na niskie częstotliwości (~4MHz) i zaczynam kręcić antenką. Złapałem coś i ucieszyłem się myśląc, że to stacja numeryczna. Popatrzyłem w kierunku wskazywanym przez antenę - niedaleko przelatywał samolot, a sygnał urwał się wraz z jego oddaleniem się :)
  • 0

#130

siewen.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście. Pamiętam, gdy jako młodzieniec, fascynowało mnie krótkofalarstwo. Była to wtedy jedyna dostępna forma komunikacji bezprzewodowej. Uwagę moją jak i kolegów z miejscowego LOK-u (przypominam nazwę Liga Obrony Kraju) przykuły dziwne audycje. Ponieważ można było przestrajać heterodynę jak i wejściowy obwód rezonansowy przez zmianę indukcyjności cewek (robionych własnoręcznie), otwierało się niesamowite pole do eksperymentowania. Notorycznie napotykałem miejsca na skali, gdzie monotonnym, bez emocji ale prawie skandującym głosem kobiecym podawane były liczby i litery w języku niemieckim. Sekwencje były powtarzane parę razy. To było ciągłe w porze najlepszej słyszalności na początku nocy (najlepsza propagacja dla fal radiowych z powodu zwiększonej jonizacji górnych warstw atmosfery i możliwości odbicia fal radiowych). Próbowałem zapisywać to co usłyszałem, lecz żadnej logiki nie mogłem się w tym dopatrzyć. Koledzy również. Właśnie wtedy był okres tzw zimnej wojny. Spekulowaliśmy po cichu, że są to albo instrucje albo polecenia dla służb wywiadowczych. Strach był wtedy głośno o tym mówić. Przecież za mniejsze sprawy targano po aresztach śledczych. Z początku nauki obsługi radiostacji, nie mieliśmy prawa nadawać a tylko być na nasłuchu. Dlatego tego typu audycje przykuwały naszą uwagę. Nigdy nie udało się nam wyrozumować, co oznaczały te audycje. Niewątpliwie były do kogoś kierowane. Miało to swoją logikę, bo przecież nadawca nie nadawał w powietrze po to by opłacać zużyty prąd. Odbiór tych audycji był czysty, więc albo z nadajnika większej mocy, albo nadawał z anteny kierunkowej (skupiona wiązka fal), albo stosunkowo blisko. Później już nie miałem tak dużo czasu by się w krótkofalarstwo bawić i sprawę dziwnych audycji poniechałem.
  • 0

#131

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio bawiłem się radiem kupionym od ruskich na bazarku (nie przeze mnie :) ) i tak z ciekawości zacząłem je stroić. Przeniosłem się na niskie częstotliwości (~4MHz) i zaczynam kręcić antenką. Złapałem coś i ucieszyłem się myśląc, że to stacja numeryczna. Popatrzyłem w kierunku wskazywanym przez antenę - niedaleko przelatywał samolot, a sygnał urwał się wraz z jego oddaleniem się :)

To nic się nie zgadza. :) Mogłeś złapać jakieś zakłócenie przy odrobinie szczęścia, natomiast komunikatu niet. Samoloty komunikują się między sobą, oraz z wieżami lotniczymi na częstotliwościach około 120Mhz. Ponadto często komunikaty są kodowane. Łatwo można natomiast usłyszeć Warszawa-rejder dzieńdobry. :D

Natomiast co do Policji, rzeczywiście mogło dać się słuchać przez telewizor. :D Zapewne z telewizją kablową. Oni pracują na ok. 174Mhz, oczywiście plus minus.

A co do samych fal krótkich, przy dobrej propagacji potrafią nawet kilkakrotnie okrążyć Ziemię i to między innymi z tego powodu są tak ciężkie do namierzenia - zwłaszcza jeśli częstotliwość co jakiś czas się zmienia i nie wiadomo gdzie i kiedy komunikat będzie nadawany. Kiedyś, kiedy po raz pierwszy usłyszałem na własne uszy i z własnego radia cyferki to o mało nie zwariowałem. :D Była to noc, zima, leżałem pod ciepłą kołderką i szukałem SN, potem odezwała się w słuchawkach jakaś babka mówiąca po niemiecku. Brrr.
  • 0



#132

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam że odkopuje temat jednak coś mnie zaciekawiło otóż albo radio online nawala albo coś się stało. Chyba każdy kto chodź trochę interesuję się sprawami paranormalnymi zna staje numeryczna UVB-76 tzn. buzzer'a lub żużułkę. Zazwyczaj nadaje ona ciągły sygnał z rzadkimi przerwami na swoje audycje. Jednak coś się stało z nudów przeglądałem internet i inne fora kiedy naszła mnie ochota na posłuchanie buzzer'a, kiedy jednak wszedłem na receiver.by, który zawsze świetnie odbierał ową stacje, patrze jest ustawiona częstotliwość 4625 kHz czyli UVB-76 a tam zamiast ciągłego sygnału leci muzyka!. Przełączyłem SSB na AM i to samo.

Użytkownik Buger edytował ten post 06.03.2012 - 18:53

  • 0

#133

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu coś jest zrobione z tym radiem online że zamiast sygnału odebranego przez urządzenie słychać muzykę...

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się programem SDR-Control, coś podobnego do globaltuners tyle że instaluje się to u siebie na dysku. Działa podobnie, wybierasz sobie odbiornik, łączysz się i nasłuchujesz.
  • 0



#134

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po prostu coś jest zrobione z tym radiem online że zamiast sygnału odebranego przez urządzenie słychać muzykę...

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się programem SDR-Control, coś podobnego do globaltuners tyle że instaluje się to u siebie na dysku. Działa podobnie, wybierasz sobie odbiornik, łączysz się i nasłuchujesz.



dostaję komunikat TCP Error 0. Łączę się komputer->router->modem. Na jakich portach program nasłuchuje?
  • 0

#135

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W opcjach znalazłem port 50024, ale nie wiem czy to na tym porcie program nasłuchuje...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych