Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepowiednia Niemieckiego mnicha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#61

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko jest możliwe :D , ale jak przepowiednia to przepowiednia, przecież jej sam nie wymysliłem. :cafe:
  • 0

#62 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Filipek wyraźnie powiedział ,że wielka woda przyjdzie z bałtyku i woda wleje się do odry i wisły...być może jakiś meteoryt udeży w bałtyk..Kto wie co Filip miał na myśli, gdy powedział to babci.Tym razem to chyba nie nysa wyleje a coś z głębi morza.

Pamiętam powódź w kłodzku z 97roku. Pamiętam jak woda w dolnym kłodzku sięgała nawet 4, 5 metrów...jeszcze kilka lat widać było dokąd woda sięgała, patrząc na budynki...przerażające.
  • 0

#63

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad, i co myslisz ze jakaś fala dotrze z Bałtyku aż do kotliny?? Coś namieszałeś z tą przepowiednią...
  • 0

#64

Karakan.
  • Postów: 73
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten niemiec jakieś farmazony gada , mało wiarygodne w dodatku . Ale :beer: dla niego za wyobraźnie .
  • 0

#65

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale z tego co zrozumiałem, to ma być, kiedy zejdą się 3 dziewiątki, a nie konkretnie 09.09.2009. Z tymi jest tak jak już ktoś mówił o szóstkach- co 10 lat jest taka data:
09.09.2009
09.09.2019
09.09.2029
I tak dalej...
Trudno mi wyobrazić sobie, co mogłoby podnieść pozion bałtyku aż tak, że woda podejdzie tak wysoko...
  • 0

#66

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może nie chodzi o Bałtyk,tylko o większy zbiornik wodny np.morze Północne albo Atlantyk.
  • 0



#67

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

co z tego ze morze Północne czy Atlantyk do nas to i tak by nie doszlo i juz.....watpie czy woda w ogole mogla by osiagnac przez powodz w polsce poziom 10m no chyba ze na jakis depresjach(chodzi mi o te na ladzie bo z tego co pamietam sa chyba jeszcze jakies inne)....chyba ze ewentualnie dorzucic caly ten syc z baltyku to mozna jeszcze skazenie konkretne dodac ale to tylko wybrzeza....
  • 0

#68

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że woda z Atlantyku i morza Północnego zalała by całą ziemie ;)
  • 0

#69

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

ojj Wlokus naprawde spieral bym sie z toba...to raczej nie jest fizycznie mozliwe....przeciez raptownie cala woda z tych zbiornikow nie wyparuje...moze zrobic ogromne szkody ale nie doszla by do kazdego miescja na Ziemi...swoja droga morze polnocne przeciez az takie duze nie jest :P a ze zaleje mogly by zalac cala ziemie to bardziej juz moge sie zgodzic ze nie konkretnie ten ocean i morze ale ilosc wody w nich zawartych :P
  • 0

#70

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze może masz racje, ale co do tego, że to nie ocean, a woda w nich zawarta miałaby to zalać to jesteśmy zgodni ;)
  • 0

#71

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie sądzę, żeby było możliwe, że zaleje całą ziemię. Naukowcy spekulujący na temat meteorytu wpadajacego do oceanu mówią, że powstałaby kilku, albo kilkunastometrowa fala. A jak daleko taka fala wdarłaby się w głąb lądu? kilka kilometrów?
W "Polityce z 23-30 grudnia jest artykuł pt. "Trafi, nie trafi". Piszą tam, że gdyby do zderzenia doszło na obszarze oceanu, "powstałaby gigantyczna fala tsunami, ale jej skutki byłyby ograniczone tylkodo wybrzeży."
Więc meteory to to nie będzie. A woda z mórz sama nie wyjdzie i nie powędruje nagle w głąb lądów. :lol
  • 0

#72

Lupus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wy chłopaki to lekcje odrobiliście ?
  • 0

#73 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Zastanawiam się tylko, czy Bałtyk nie zbyt małym i płytkim morzem, żeby cokolwiek mogło w nim wywołać efekt megatsunami.


Ja tylko daję pewną alternatywę. Sam nie wiem co Filipek miał na myśli mówiąc; Wielka woda z Bałtyku wleje się do Wisły i Odry a wówczas Lew się wody napije.


Muhad, i co myslisz ze jakaś fala dotrze z Bałtyku aż do kotliny?? Coś namieszałeś z tą przepowiednią...


Z przepowednią nie namieszałem, jedynie mogłem błędnie interpretować znaczenie tej przepowiedni.

Ale z tego co zrozumiałem, to ma być, kiedy zejdą się 3 dziewiątki, a nie konkretnie 09.09.2009. Z tymi jest tak jak już ktoś mówił o szóstkach- co 10 lat jest taka data:
09.09.2009
09.09.2019
09.09.2029
I tak dalej...

Trudno mi wyobrazić sobie, co mogłoby podnieść pozion bałtyku aż tak, że woda podejdzie tak wysoko...



Czytałeś co napisałem wcześniej o Filipe z Waliszowa??

Przecież już nie ma wątpliwości jaka to ma być data, bo Filip o tej dacie mowil ; ze to ma byc 09.09.2009.


Nie sądzę, żeby było możliwe, że zaleje całą ziemię. Naukowcy spekulujący na temat meteorytu wpadajacego do oceanu mówią, że powstałaby kilku, albo kilkunastometrowa fala. A jak daleko taka fala wdarłaby się w głąb lądu? kilka kilometrów?
W "Polityce z 23-30 grudnia jest artykuł pt. "Trafi, nie trafi". Piszą tam, że gdyby do zderzenia doszło na obszarze oceanu, "powstałaby gigantyczna fala tsunami, ale jej skutki byłyby ograniczone tylkodo wybrzeży."
Więc meteory to to nie będzie. A woda z mórz sama nie wyjdzie i nie powędruje nagle w głąb lądów. :lol


- wielkosc fali zalezec bedzie od masy meteorytu.Wyobraz sobie kolosa o srednicy 30km...niech taka warszawka z kawalkiem wojewodztwa spadnie do baltyku a sie przekonasz czy fala pojdzie tylko w przybrzeza.
  • 0

#74

Lupus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tylko daję pewną alternatywę. Sam nie wiem co Filipek miał na myśli mówiąc; Wielka woda z Bałtyku wleje się do Wisły i Odry a wówczas Lew się wody napije.
Z przepowednią nie namieszałem, jedynie mogłem błędnie interpretować znaczenie tej przepowiedni.
Czytałeś co napisałem wcześniej o Filipe z Waliszowa??

Przecież już nie ma wątpliwości jaka to ma być data, bo Filip o tej dacie mowil ; ze to ma byc 09.09.2009.


Lew opisany przez Filipka to prawdopodobnie rzeźba w centrum Kłodzka, czy na ratuszu Kłodzka, gdzieś o tym pisze na stronach z biografią Jasnowidza Filipka. Chodzi po prostu o wysoki poziom wody w czasie powodzi, mniej więcej taki jak w 1997 roku, wtedy woda sięga lwiego pyska.
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lew opisany przez Filipka to prawdopodobnie rzeźba w centrum Kłodzka, czy na ratuszu Kłodzka, gdzieś o tym pisze na stronach z biografią Jasnowidza Filipka. Chodzi po prostu o wysoki poziom wody w czasie powodzi, mniej więcej taki jak w 1997 roku, wtedy woda sięga lwiego pyska.


w 1997 wilk sie wody napil...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych