Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Please log in to reply
307 replies to this topic

#106 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

otoz to... a dzieje sie tak dlatego ze oni nie wiedza! a jesli wiedza; to nie przyznaja sie do bledu.
  • 0

#107

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx-parę postów wcześniej zasugerowałeś rozwiązanie przemieszczania bloków na podłożonych belkach-sam długo utrzymywałem się w podobnym mniemaniu do czasu wizyty w Egipcie. Egiptolog, o którym wcześniej wspomniałem, powiedział nam, ze jednym z najcenniejszych(bo najrzadszych) surowców w Egipcie było w starożytności DREWNO(!). Palmy zupełnie nie nadają sie do jakichkolwiek prac ciesielskich a TYM BARDZIEJ do podkładania ich w charakterze belek czy też płóz pod kilkutonowe bloki. Głównym składnikiem wszelkich prac(w tym też ramp) były i są często nadal cegły mułowe pozyskiwane z błota Nilu. Spróbujmy więc sobie wyobrazić rampę z mułu, która przez cały czas budowy wytrzyymuje gigantyczne obciążenia. Faraon w swym skarbcu miał kilka cedrowych belek uchodzacych za unikat. Innego "drzewa" w Egipcie sie nie uświadczy, niestety. Poza tym-policzyłem orientacyjnie(na Discovery podano podobną wartość) że na położenie jednego bloku budowniczowie mieli niecałe 4minuty(!!!) niezależnie od pory dnia i roku przez cały czas budowy. Zasugeruj więc, proszę, sposób oświetlenia tak gigantycznego placu budowy przez WSZYSTKIE NOCE tych dwudziestukilku lat stawiania piramidy. Czym mianoby oświetlić? Oliwą? Drzewem? Ja niestety nie zdołałem sobie wyobrazić rozmachu takiego przedsięwzięcia jak i kosztów
  • 0

#108

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiem tylko, że piramida ta służyła za nadajnik-odbiornik, była poprostu anteną ale nie na takie fale elektromagnetyczne jakich się do komunikacji używa dzisiaj. Generowane promieniowanie w środku piramidy przez wielkie lampy

Dołączona grafika

przenikało przez całą konstrukcję piramidy jakby przez swego rodzaju pryzmat rezonując w specjalnie zaprojektowanych kształtem pomieszczeniach i otworach, tak aby wzmocnieniu ulechały wybrane harmoniczne sygnału...
  • 0

#109

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja powiem tylko, że piramida ta służyła za nadajnik-odbiornik, była poprostu anteną ale nie na takie fale elektromagnetyczne jakich się do komunikacji używa dzisiaj. Generowane promieniowanie w środku piramidy przez wielkie lampy

Obrazek  

przenikało przez całą konstrukcję piramidy jakby przez swego rodzaju pryzmat rezonując w specjalnie zaprojektowanych kształtem pomieszczeniach i otworach, tak aby wzmocnieniu ulechały wybrane harmoniczne sygnału...


Znam tą teorię i muszę przyznać że jest intrygująca ;)

Jeszcze było cos o funkcji a la "dzwon" / rezonans dźwiękowy itd. :)

P.S.
Sitchin o tym pisze ...
  • 0



#110

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w ogole to ich wcale nie miales:)

Cóż, mogę tylko ubolewać nad Twoim brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

czy w tych ksiązkach, które przywołałeś jest cokolwiek nt logistyki budowy którejś z tych piramid?

Koziński W., 1969: Organizacja procesu inwestycyjnego piramidy Cheopsa. Warszawa.

bo gdyby ta japońska schodkowa istniała,..i miałaby 1/10 tej piramidy, którą wspólczesni nazywają cheopsa oraz wybudowano by ją z takich samych kamiennych klocków jak tą nazywaną cheopsową oraz w sposób przedstawiany przez ciebie i opisany w podanych przez ciebie książeczkach to byłby jakiś istotny argument

Chyba rację mają ci, którzy twierdzą, że was (podobno używających mózgu znacznie częściej niż naukowcy) może przekonać jedynie wybudowanie dokładnej kopii Wielkiej Piramidy przy użyciu starożytnej technologii...

a tak jedynie powtarzasz totalne chciejstwa by nie powiedzieć bzdury naukowców

Przedstawiam wyniki eksperymentów prowadzonych w ramach archeologii doświadczalnej. Zaś wy nie przedstawiacie nic, żadnych argumentów, poza "oni nie mogli tego zbudować i już".

Egiptolog, o którym wcześniej wspomniałem, powiedział nam, ze jednym z najcenniejszych(bo najrzadszych) surowców w Egipcie było w starożytności DREWNO(!). Palmy zupełnie nie nadają sie do jakichkolwiek prac ciesielskich a TYM BARDZIEJ do podkładania ich w charakterze belek czy też płóz pod kilkutonowe bloki.

To, że dzisiaj w Egipcie nie ma praktycznie twardego drewna jest po części wynikiem masowych wyrębów prowadzonych w starożytności. Zwróć uwagę na ogromną kolekcję egipskich drewnianych mebli, posągów, sarkofagów, a nawet morskich łodzi. Drewno nie tylko pozyskiwano na terenie rozległego Królewstwa, ale także sprowadzano w dużych ilościach z zagranicy.

Poza tym-policzyłem orientacyjnie(na Discovery podano podobną wartość) że na położenie jednego bloku budowniczowie mieli niecałe 4minuty(!!!) niezależnie od pory dnia i roku przez cały czas budowy.

Jakie wartości przyjąłeś do swoich obliczeń?
  • 0



#111

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kwestię drewna przemilczam, bo brak mi danych, ale jednak pozwole sobie wierzyć bardziej opinii specjalisty, mieszkającego w Egipcie i zajmującego się archeologią od lat(potrafił czytać hieroglify bez problemu). Jeśli chodzi o dane-przepraszam za "czeski błąd". Chodziło mi o niecałe 5 min a nie 4. Za podstawę wziąłem 23 lata i 2,5 miliona bloków co daje 4,835 min na jeden blok. Oczywiście mozemy śmiało przyjąć, że budowano ją 30 lat i położono 2,3 mln bloków-co daje 6,855 minuty na jeden. Czy to decydująca różnica? To są oczywiscie wyniki statystyczne-zakładające, że NIC nie miało wpływu na tempo budowy. A chyba oczywistym jest, że przy takich przedsięwzięciach wypadki są nieuniknione. Nie sugeruję, że nie jest możliwym zbudowanie piramidy przez ludzi o tak niskim(wg nauki) poziomie technologicznym. Wyrażam tylko swoją niemoc w wyobrażeniu tego sobie opierając sie na zwykłej logice i pewnej wiedzy technicznej.
Osobom nie mającym żadnych wątpliwosci proponuję zrobić następujący eksperyment:
znajdźcie w polu granitowy kamień średniej wielkości(o wadze do 1 tony) i przy użyciu TYLKO młotków i dłut nadajcie mu kształt sześcianu a potem wykorzystując pomoc znajomych i rodziny, przetransportujcie go na odległość 100 metrów BEZ użycia koła. Oczywiście należy to zrobić ze stoperem w ręce. Od razu dodam, iz bezsensowne będą argumenty o ilości ludzi zajmujących się w Egipcie jednym blokiem-Wasz wynik podzielimy dajmy na to przez 5 i uzyskamy statystycznie przybliżony wynik odpowiadający teoretycznej pracy 5 ludzi. Jasne jet też to, ze ułatwieniem jest korzystanie ze stalowych narzędzi, czego Egipcjanie nie mieli.
ps:(jak Wam granit za twardy to znajdźcie piaskowiec, choć korzystanie ze stali jest uczciwym zbalansowaniem równowagi między trwardością surowca a narzędzi)

Do dzieła zatem i powodzenia:))))
  • 0

#112 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Sadhu popieram Cie w 100% i mam identyczne zdanie(chociaz rozni sie tym ze ktos inny Egipcjanom poprostu pomagal w transporcie blokow i ich obrobce) ale Lynxowi tego nie wytlumaczysz...Nawet gdyby czas kladzenia Bloku i obrobienie go mialo trwac nawe 30sec. on napewno mialby inne zdanie. Taka kolej rzeczy.Najgorsze nie umiec przyznac sie do bledu.
  • 0

#113

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwestię drewna przemilczam, bo brak mi danych, ale jednak pozwole sobie wierzyć bardziej opinii specjalisty, mieszkającego w Egipcie i zajmującego się archeologią od lat(potrafił czytać hieroglify bez problemu).

Ja swoje informacje czerpię nie tylko z publikacji archeologicznych, ale także paleobotanicznych :-) Wszystkie przyznają, że w starożytności dolina Nilu była znacznie gęściej zalesiona niż obecnie.

Jeśli chodzi o dane-przepraszam za "czeski błąd". Chodziło mi o niecałe 5 min a nie 4. Za podstawę wziąłem 23 lata i 2,5 miliona bloków co daje 4,835 min na jeden blok. Oczywiście mozemy śmiało przyjąć, że budowano ją 30 lat i położono 2,3 mln bloków-co daje 6,855 minuty na jeden.

Możemy też śmiało przyjąć, że piramidę budowano 37 lub 40 lat (Cheops panował 37 lat a kończenie grobowca przed śmiercią władcy było wielkim nietaktem), a liczbę bloków znacznie obniżyć. O ile? Tego nie wiadomo, gdyż nie wiadomo z ilu bloków składa się piramida. Samo przeliczenie objętości na bloki (każdy ok. 1 m^3) nie zdaje egzaminu, jako że wewnątrz piramidy są liczne przestrzenie zmniejszające ilość materiału. Z tego powodu wszelkie obliczenia dotyczące czasu kładzenia jednego bloku są niewiarygodne.

znajdźcie w polu granitowy kamień średniej wielkości(o wadze do 1 tony) i przy użyciu TYLKO młotków i dłut nadajcie mu kształt sześcianu a potem wykorzystując pomoc znajomych i rodziny, przetransportujcie go na odległość 100 metrów BEZ użycia koła.

1. Po co w kółko powtarzać eksperymenty, które zostały już wielokrotnie wykonane z pozytywnym skutkiem?
2. Piramidę wykonano z wapienia, znacznie latwiejszego w obróbce niż granit. Nie ociosywano obłych kamieni, tylko wykuwano ze skały macierzystej prostopadłościenne bloki. W odpowiednich warunkach drewniane kliny sprawują się znacznie lepiej niż stalowe dłuta. Także piasek kwarcowy jest doskonałym surowcem do obróbki skał.
  • 0



#114

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja słyszałem wersje ze w owych blokach znajdują sie skorupki kurzych jaj
i ze bloki były robione na miejscu i w formach tak jak cegły czy pustaki

ale ta wersja mi nie odpowiada ;(
  • 0

#115 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja słyszałam, że piramida Cheopsa , NIE BYŁA jego grobowcem.
Lynx , czy żródło lub żródła z których czerpiesz wiedzę, nie wspominały przypadkiem o tym DROBNYM szczególe? ;(
Sadhu , to co piszesz ma sens. :smile:
  • 0

#116

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja słyszałam, że piramida Cheopsa ,  NIE BYŁA jego grobowcem.

Skoro tak, to dlaczego wewnątrz są inskrypcje z jego imieniem? I co w komorze królewskiej robi sarkofag? ;->
  • 0



#117 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Cheops nie lezy w piramidzie cheopsa.i nie budowal piramidy prawie 40 lat.Lynx zaktualizuj swoja wiedze.

jakie eksperymenty byly udane?

buehuehue budowa piramidki japonskej ktora sie rozleciala? :lol : :rotfl: :rotfl:

stary wiesz ze piramida cheopsa osunela sie w glab ziemi przez tyle tysiecy lat tylko 1cm?

buehuauhauhauha.....zarty na bok.
  • 0

#118 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, wszyscy to wiedzą, że Cheops nie był pochowany w piramidzie.
Gdzieś Ty był kiedy archeolodzy poinformowali o tym świat?
Sarkofag , owszem jest, ale nigdy nie złozono do niego faraona.
Qrczę , nie chce mi się pisać na ten temat.
Poszukaj sobie info w necie i nie zadawaj tylu , tych , no, pytań. ;(
  • 0

#119

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, wszyscy to wiedzą, że Cheops nie był pochowany w piramidzie.
Gdzieś Ty był kiedy archeolodzy poinformowali o tym świat?
Sarkofag , owszem jest, ale nigdy nie złozono do niego faraona.

Fakt, że faraona nigdy tam nie pochowano nie oznacza jeszcze, że Wielkiej Piramidy nie wybudowano z polecenia Cheopsa. Chyba się z tym zgodzisz?
  • 0



#120

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh widze, ze "paranormalni" to juz calkiem odlatuja ... Nie potrafia kulturalnie porozmawiac, odpowiedziec na sensowne i umiejetnie postawione pytania kolegi (do tego cholernie kulturalnie) a jedyne na co ich stac to smiech (zapewne z braku innych argumentow niz "bo tak").

Nie rozumiem, dlaczego odrzucacie wszystkie jak najbardziej LOGICZNE argumenty, ktore daje Wam Lynx. Czy logiczne myslenie szkodzi? Dlaczego wszystko co on do tej pory powiedzial (notabene kulturka pelna i widac, ze przemyslane, na dodatek odpowiedzi sa LOGICZNE!) jest zbywane smiechem, BO NIE, albo glupimi ironicznymi komami?

Sorki, ale to nie o to chodzi zeby kogos wysmiac - bo jego teoria jest do bani. Odrzucacie wszystkie przyjete przez naukowcow pewniki - tylko dlatego, ze uwazacie, ze jest inaczej. Nic wiecej, no, moze jeszcze jakies ze dwa pseudo naukowe teksty bajkopisarzy.

Wydaje mi sie - ze to ja lub Lynx mozemy sie z Was smiac - a to dlatego, ze uwazacie - ze Wasza znajomosc tematu jest lepsza, niz ludzi, ktorzy siedza w tym i po 40 lat (i to nie przed komputerem, a w terenie - na miejscu) - a jedyny i jakze sensowny argument to - BO NIE MOGLI TEGO ZROBIC.

Teksty typu:

Legalize przeciez nie wytlumaczysz mu ze te teorie sa zenujace.

on tego nie zrozumie... :smile: nie ma co dyskutowac...slepemu nie wskazesz drogi

obrze, to dalej mysl ze zbudowali ja ludzie


... sa smieszne i jakze ograniczone.

PS: Muhad - teorie sa Twoje - Lynx opiera sie na faktach (uprzedzajac Twoja odpowiedz - ogolnie przyjetych) - rozumiesz roznice?
PS2: Ja mowie - ze Twoje teorie sa zenujace - i co z tego? Ano nic. Wiec zamiast smiac sie (z braku argumentow) - zacznij czegos szukac, podawac zrodla etc. O piramidzie wspomniec umiales ( ... bo cos tam kiedys slyszalem ... ) - ale to Lynx musial Cie uswiadomic jak wygladala i czy wciaz stoi. Ludzie - KONKRETY! ZRODLA! Co z tego, ze gdzies ktos w jakims smiesznym streszczeniu napisal, ze piramida osiadla 1,5 cm? Pokaz mi zrodlo tej wiadomosci, albo jutro ja napisze teskt, ze podskoczyla do gory o 2 i lewituje, albo ze osiadla o 130 i grozi jej zasypanie przez piasek - w to tez uwierzysz?
PS3: widzac wasze wypowiedzi ... zaczynam sie powaznie zastanawiac nad koncem swiata ... New Age itd ...

Lynx jesteś super i bardzo mi się podoba Twoje upieranie się przy swoim zdaniu.


Drogi samuraj1973 - on tylko odpowiada na Wasze teorie - nie ma tu za grosz upierania sie przy swoim zdaniu - jesli zdolalbys przedstawic takie dowody na pozaziemskosc piramid, ze przekonalybys go - to zapewniam, ze by sie nie upieral. I to nie on powinien bronic swojego zdania i przedstawiac Wam dowody na ziemskosc piramid (a to dlatego, ze to juz jest przyjete przez ludzkosc jako pewnik) - tylko Wy, chcac pokazac swiatu cos nowego - powinniscie poprzec swoje teorie dowodami - ktore potem wlasnie przez takich ludzi jak Lynx zostana obalone (ale nie wysmiane - bo to jest akurat Wasza domena).

Widac dla wyznawcow UFO logiczne myslenie nie istnieje - odrzucanie wszystkiego - co nie pasuje do wysnionej teorii - jak najbardziej.

Ciekaw jestem, czy tacy twardzi bylibyscie rozmawiajac z jednym z tych STARYCH PROFESORKOW, co sie na niczym nie znaja (w koncu w egipcie i na badaniach spedzili TYLKO cale zycie), a maja odwage plesc bzdury na temat, ktory Wy znacie lepiej (odwieczne: przeciez tak po prostu nie moze byc) zza ekranu komputera i ze zdjec w google.

Czekam na salwy smiechu - szczegolnie Muhada - bo w tym przoduje (z drugiej strony, gdy ktos wysmieje jego - prosi modow o ostrzezenie dla tego paskudnego uzytkownika ROTFL) - w koncu czyms trzeba nadrabiac brak argumentow ;)

Pozdrawiam i zycze po raz kolejny wiekszej otwartosci na te wyssane z palca, poglady sceptykow, ktore po prostu NIE MAJA PRAWA ISTNIEC. Dziekuje za uwage. Dobranoc.



No i widzisz Lynx jak twoi nieomylni naukowcy zmieniają swoje poglądy aby tylko pasowały do ich teorii. Jeśli tylko coś jest niemożliwe to wystarczy dodać 10 lat i już jest OK


Hehe, przypomina mi sie 2012 i odkladanie tej daty, ktore juz sie zaczyna. Najpierw bylo rowno 21. Teraz sa wzmianki o 2014 i o tym, ze wtedy dopiero nastapi COS, co bedzie zmieniac ludzi przez kolejne 100 lat :P Jakos wole wierzyc naukowcom i dokladaniu kolejnych 10 lat, niz forumowym mistrzom z wielu zakatkow galaktyki, ktorzy co apokalipsa - dokladaja do niej kolejne kilka lat - bo akurat tak sie zlozylo - ze z przyczyn niezaleznych od Boga, zostala odlozona na pozniejszy termin. Przy Waszym przekladaniu terminow - te 10 lat to niewinna igraszka.

A wiesz dlaczego wole wierzyc im? Bo oni beda mieli za soba DOWODY na te 10 lat - z palca ich nie wyssaja - w przeciwienstwie do co niektorych.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych