Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
307 odpowiedzi w tym temacie

#76

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najwyrazniej wie wiecej od wielu egiptologow ktorzy coraz smielej mowia o pomocy z zewnatrz co do budowy ;-)

Nigdy nie twierdziłem, że wiem więcej od egiptologów. Jeśli chodzi o tych, którzy wysuwają hipotezy pomocy z zewnątrz, to poproszę o nazwiska i daty publikacji ;->
  • 0



#77

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My Polacy jesteśmy znani z tego że jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie (polityka, sport, itd. itp.) Więc ja osobiście dziwie się że takich ekspertów jak Lynx jest na forum tak niewielu. Zawsze znajdzie się ktoś kto jest przeciw.
A wracając do wielkiej piramidy to jest ona niewątpliwie cudem techniki. I są tylko dwie możliwości, albo Egipcjanie mieli technologię bardziej zaawansowaną niż obecna, albo to nie oni zbudowali piramidę, a przynajmniej nie sami.
  • 0

#78

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wracając do wielkiej piramidy to jest ona niewątpliwie cudem techniki. I są tylko dwie możliwości, albo Egipcjanie mieli technologię bardziej zaawansowaną niż obecna, albo to nie oni zbudowali piramidę, a przynajmniej nie sami.

Wszystkie paranaukowe publikacje dotyczące Wielkej Piramidy jakie przeczytałem, bazowały na jednym argumencie mającym potwierdzać słuszność koncepcji wyższej cywilizacji. Argument ten brzmi "bo Egipcjanie nie byli w stanie jej zbudować przy użyciu prymitywnej techniki". Żadnych konkretnych dowodów potwierdzających, że istotnie nie mogli, nie znalazłem. Trafiłem za to na bezpodstawną krytykę dorobku archeologii doświadczalnej.

Podobnie jest tu na forum. Teza, że piramidy nie mogły być skonstruowane bez współczesnej lub wyższej technologii jest traktowana jak dogmat niewymagający potwierdzenia. Przeprowadzone eksperymenty dowodzące, że dobrze zorganizowana grupa ludzi jest w stanie transportować i ustawiać duże bloki skalne są ignorowane lub zbywane kolejnymi tezami nie mającymi realnych podstaw.

Gdyby rzeczywiście Egipcjanie mieli zaawansowaną technologię, to chyba znaleziono by jakieś jej pozostałości, prawda? Tymczasem nie znali nawet koła (przynajmniej w czasach budowy Wielkiej Piramidy), ani żelaza, a w grobowcach i na terenach wykopalisk próżno szukać urządzeń mechanicznych. Jak to jest możliwe?
  • 0



#79

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to załóżmy że wielka liczba pracowników próbuje podnieść głaz o ciężarze 50 ton to zakładając że byli bardzo silnymi ludźmi i każdy może podnieść 100 kg to do takiego kamyczka musiało by podejść 500 ludzi. wyobraź sobie taką masę ludzi podnoszących ten głaz
  • 0

#80

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to załóżmy że wielka liczba pracowników próbuje podnieść głaz o ciężarze 50 ton to zakładając że byli bardzo silnymi ludźmi i każdy może podnieść 100 kg to do takiego kamyczka musiało by podejść 500 ludzi. wyobraź sobie taką masę ludzi podnoszących ten głaz

A dlaczego mieli by go podnosić? Nie wystarczy, że użyją dźwigni, żeby go np. przetoczyć? Żeby podłożyć pod spód belki albo płozy nie trzeba podnosić całości, wystarczy go tylko trochę przechylić.
  • 0



#81

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx jesteś super i bardzo mi się podoba Twoje upieranie się przy swoim zdaniu. Weźmy więc że go nie podnosili w rękach to jak twoim zdaniem umieścili go na wyznaczonym miejscu no bo przecież musieli to jakoś wyciągnąć ze spodu bo inaczej owe belki były by tam do dnia dzisiejszego, tylko nie mów że znowu go przechylali bo pamiętaj że był zablokowany przez sąsiadujący kamień.
  • 0

#82

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tylko nie mów że znowu go przechylali bo pamiętaj że był zablokowany przez sąsiadujący kamień.

Ale tylko z jednej, góra z dwóch stron, prawda? :-) Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby budowniczy popełniali słynny błąd malarza-idioty zaczynającego malowanie podłogi od drzwi w kierunku ściany ;-)
Zaś dopasować bloki można na śliskim podkładzie z rzecznego mułu, który bez problemu daje się wypłukać wodą.
  • 0



#83

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i to wszystko trwało 3.5 minuty :lol :
  • 0

#84

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx Taka jest prawda że nikomu by się nie udało takiego cacka zrobić nawet w skali 1:10...
Taka jest prawda że naukowcy tylko snują teorie jak to pieknie i szybko poszło, a do tej pory nie wymyslono tak naprawde jakby taka piramide zrobic... A pierdolic farmazony to zawsze jest łatwo :)

Nie wiem czy tu zaglądałeś ale za to wiem jakie bedziesz miał podejście do Projekt Cheops. Zapoznaj się z nim :) Ja czekam na efekty pracy, które już powoli wychodzą na światło dzienne ;)
Saluto
  • 0

#85

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i to wszystko trwało 3.5 minuty :lol:

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Chyba nie opierasz się na wyssanych z palca danych, że Wielką Piramidę tworzy 2,5 mln bloków i że jej budowa trwała 20 lat? ;->

Lynx Taka jest prawda że nikomu by się nie udało takiego cacka zrobić nawet w skali 1:10...

Czy ktoś już próbował, poza Japończykami, którzy wykonali ładny model piramidy schodkowej?
  • 0



#86

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak w Polsce... Ze słomy :rotfl:
Dołączona grafika

Mówisz ładny model?? Który rozlatuje sie już po kilku latach?? :lol :
  • 0

#87

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że próby dyskusji z Tobą nie mają większego sensu. Na szczęście jest opcja ignorowania. Dobranoc :-)
  • 0



#88

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to już dobranoc?? Zrozum, że nie wszyscy opierają się na informacjach tylko z internetu ;)
Widząc twoje zainteresowanie tematyką niewyjaśnione(jak dla Ciebie wyjaśnione :)) spoglądnij tutaj
tutaj
i tutaj
Tak na dobry smaczek :) Widocznie takie rzeczy powstały po to żeby współcześni naukowcy mogli posmyrać się po głowie :) Widzisz tak blisko a zarazem jak daleko.
Jeśli chodzi o piramide, chociarz na 10 % naukowcy by mnie przekonali co do swoich teorii jesli by zrobili jakąś efektowną miniature piramidy... Jak dotąd takowej się nie doczekaliśmy ponieważ japońska technologia zaczeła się rozpadać po kilku latach... A tu jednak więcej potrzeba - kilka tysięcy ;)
  • 0

#89 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Najwyrazniej wie wiecej od wielu egiptologow ktorzy coraz smielej mowia o pomocy z zewnatrz co do budowy ;-)

Nigdy nie twierdziłem, że wiem więcej od egiptologów. Jeśli chodzi o tych, którzy wysuwają hipotezy pomocy z zewnątrz, to poproszę o nazwiska i daty publikacji ;->


Czas trwania mam podac programu o egipcie z tv?
Moze jeszcze dokladna date mam podac? pewnie dobrze by bylo jakbym mial zapamietac konkretnie nazwiska tego Egipcjanina ktory sie wypowiadal?
Moze co do sekundy podac jeszcze dokladna godzine?

Przeciez tv klamie. :smile:
  • 0

#90

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas trwania mam podac programu o egipcie z tv?

Mogłeś od razu napisać, że słyszałeś o tym w telewizji. Wtedy nawet bym się nie wysilał żeby odpowiadać :-)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych