Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
307 odpowiedzi w tym temacie

#136 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

=]Szkoda, że nie znam w 100% wszelkich informacji z Projektu Cheops bo mógłbym je skonfrontować z wiedzą Sumeryjską. Bo ja łącze te dwie cywilizacje, ich bóstwa, znaki/symbole, wierzenia itd. ;)

Czekam na wieści z tej Konferencji i mam nadzieję, że i tam rozwieją wasze/nasze wątpliwości co do przedstawianych tutaj dwóstronnych teorii :)


Ja sledze caly projekt i moge tylko potwierdzic to o czym sitchin mowil i co odkryl.jest tam potwierdzenie i na odwrot.

Sitchin ma konkretne dowody..i co z tego? :smile:
  • 0

#137

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A piramide Chefrena i Mykerinosa zbudowali ludzie? Jak rozumiem byly to kopie wspanialego giganta, ktory stal tam na dlugo przed nimi, tak?
  • 0

#138 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

[quote=sceptyczny]

Wasze, nasze ... Co my w PRLu jestesmy? Nie NASZE, WASZE tylko TEORIE - na dodatek oficjalne.[/quote]

niewazne jaka teoria, byle byla oficjalna i was zadowoli :smile:

[quote]Czas budowy, powiedzmy, ze jest znany - ale ilosc blokow juz nie. [/quote]

ilosc blokow mozna okreslic w przyblizeniu i nie zmieni to ogromu ich ilosci...z tym sie chyba zgodzisz? :)

[quote]
[quote]gdyby wczesniej mieli wydobyc z kamieniolomow bloki, obciac, oszlifowac i zawiesc, to zajeloby im to przynajmniej drugie tyle. [/quote]

I nie przychodzi Ci do glowy, ze mogli to robic rownoczesnie z budowa? [/quote]

Lynx tak twierdzi...odnioslem sie do jego wypwiedzi ;-)
a gdyby bylo rownoczesnie...co jest bardziej prawdopodobne, tym bardziej teorie oficjalne sa irracjonalne. :>

[quote]
[quote]to ja wam mowie ze Japonczycy probowali zrobic kopie tylko ze w skali 1:10 z najlepsza technologia i im nie wyszla. to tez zla argumentacja? [/quote]

Znowu powolujesz sie na cos, co zostalo wytlumaczone. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.[/quote]

na co? co niby zostalo wytlumaczone? :P sprawa jest prosta..probowali i im nie wyszlo.Co tu mozna tlumaczyc? :>

[quote]
[quote]poczekaj az projekt cheops dokopie sie do zlotej komnaty.
wtedy bedzie Ci glupio.[/quote]

Nie bedzie mi glupio - po prostu przyznam sie do bledow. I przeciwnie do Ciebie - kiedy ja snuje swoje teorie - nie chodzi mi tylko i wylacznie o to, zeby zagrac Ci na nerwach albo osmieszyc - bo to nie o to chodzi. Ciezko zrozumiec, prawda?[/quote]

no raczej o to wam chodzi;)

[quote] Kto Cie atakuje? To na razie Ty wysmiewasz i atakujesz wszystkich, ktorym nie potrafisz odpowiedziec. A PW nikt do siebie nie wysyla, a przynejmniej nie ja. [/quote]

bo dalem sie wciagnac w ta wasza prowokacje:) ale to sie juz nie powtorzy.

[quote]
[quote]przeczytajcie dokladnie wszystko zwiazane z proroctwami na 2012.[/quote]

Jak Boga kocham - staralem sie! Ale po szaaanelingach odpadlem ... ;) [/quote]

no skoro szanelingi tylko bierzesz pod uwage to mi przykro.
a dzieci indygo? dzieci krysztalu? zaharia sitchin? sumer? patrick geryl? Nauki jezusa? slowa Jezusa? Apokalipsa? kod? pektogramy? piramidy calego swiata? projekt cheops? isilmayer?klimuszko? ojciec pio? tybetanscy mnisi? 16 letni medytujacy chlopak?(medytacja do 2012!)? jesli nie zapoznasz sie doglebnie w tych tematach , to nie zrozumiesz dlaczego to wszystko jest scisle ze oba powiazane.



[quote]
[quote]gdzie prosilem o moda ? jestes niepowazny [/quote]

Nie no - Muhad - do podstawowki - naucz sie czytac ze zrozumieniem, blagam! Nie prosiles o moda, a moda! Prosiles w ktoryms temacie o proroctwach chyba ... Cos z kometami czy SLT. Nie pamietam dokladnie - za to slowa pamietam mniej wiecej - wnioskuje o ostrzezenie dla uzytkownika XXX. Przeczytalem jego slowa i jedyne co zobaczylem - to teoria nie pasujaca do Twojej. Brawo![/quote]
to pisz dokladnie, nie uzywajac skrotow myslowych.Jasnowidzem nie jestem:>

[quote]W takim razie wszystkich traktujesz tak samo, bo jeden z drugim dali Ci przyklad swojej glupoty, tak? Wiec teraz atakujesz Lynxa bez powodu, smiejac sie z niego, bo jakis sceptyk kiedys sie zle do Ciebie odniosl, tak? Brawo!
[/quote]

to Twoja opinia

[quote]
[quote]co do ciala cheopsa.przeczytalem dokladnie i wiem ze chcial wykazac sie wiedza a sie zblaznil. [/quote]

Ty wiesz - bo chcesz zeby sie zblaznil - i nic wiecej Cie nie obchodzi. Czytanie ze zrozumieniem. [/quote]

nie wiesz czym sie kieruje.nie bron go tak
nie chce by sie zblaznil, nie zalezy mi na tym.a to ze robi to sam to juz jego sprawa.

czy udzielam sie w temacie pusta ziemia? czy udzielam sie w tematach powiazanych z fizyka czy z naukami scislymi?
otoz nie bo sie na tym nie znam.natomiast On wszedzie sie udziela, nawet tam gdzie nie zna tematu i poniekad prowokuje.



Zbyt daleko sie posunelismy i proponuje bysmy sie uspokoili.


Lynx> fakt, bylem zbyt agresywny i przepraszam.


















gdzie wasze dowody? [/quote]

Stronami o tym mowimy - a Ty tego nie widzisz. Napisales kiedys cos o tym ze slepemu drogi nie wskazesz ... Hmmm?[/quote]
  • 0

#139

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra - pax panowie.

ilosc blokow mozna okreslic w przyblizeniu i nie zmieni to ogromu ich ilosci...z tym sie chyba zgodzisz?


Oczywiscie, ze sie zgadzam - bo jest z czym.

na co? co niby zostalo wytlumaczone?


Lynx opowiedzial o tej piramidzie.

no raczej o to wam chodzi


To Cie zaskocze ;) Nie chodzi nam o to - a przynajmniej nie mi.

bo dalem sie wciagnac w ta wasza prowokacje


Prowokacje ... Ech ... ;) No nic.

skrotow myslowych


Siedze w temacie JP dosc gleboko, wiec wytlumacz mi prosze, gdzie zastosowalem tam skrot myslowy? :)

to Twoja opinia


Podparta Twoimi slowami :)

nie bron go tak


Nie bronie jego - tylko logiki i myslenia i apeluje o odrobine szacunku.

:)

Ale wracajac do tematu - odpowiedz prosze na moje pytanie odnosnie Chefrena.
  • 0

#140 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A piramide Chefrena i Mykerinosa zbudowali ludzie? Jak rozumiem byly to kopie wspanialego giganta, ktory stal tam na dlugo przed nimi, tak?


tylko nie wiem co ten posta ma do naszych rozwazan na temat budowy cheopsa? ;-)

IV dynastia: ok. 2613-2494 p.n.e.
m.in. Snofru
Cheops
Chefren
Mykerinos
Szepseskaf
  • 0

#141

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż można powiedzieć o piramidzie Chefrena, niewiele mniejszej od piramidy jego ojca (ponad 136 m wysokości, pierwotnie około 143 m), dorównującej jej wyglądem, z białym "kapeluszem" na szczycie i olśniewającym wapiennym płaszczem?

Wywiera równie mocne wrażenie. O atrakcyjności i sławie piramidy Chefrena stanowi nie tyle ona sama, co cały zespół architektoniczny. Zachowała się jeszcze częściowo, wznosząca się (lub schodząca, jeśli wyruszamy od piramidy) rampa. U wejścia do doliny (gdzie znajduje się teraz teatr światła-dźwięku) widać imponującą, w bardzo dobrym stanie, świątynię dolną z wielkim sfinksem (po arabsku Abu al-Haul), będącym niezmiennym elementem krajobrazu piramid.

Piramida Cheopsa (egip. Chufu), pomnik potęgi faraona, składa się z 2 300 000 ciosów kamiennych, ważących przeciętnie po 2,5 tony. Pierwotnie miała ona wysokość 146 m, dziś, bez wierzchołka, mierzy 137 m. Długość krawędzi jej podstawy wynosi około 230 m.

Piramida Chefrena (egip. Chafre), wysoka na 143 m, dzięki lokalizacji na lekkim wzniesieniu, sprawia wrażenie wyższej od piramidy Cheopsa (krawędzie jej podstawy mierzą około 215 m).

I teraz moje pytanie - skoro uwazacie, ze pozostale dwie piramidy sa Egipskie - to w jaki sposob tym zacofanym egipcjanom udalo sie je zbudowac? Przypominam, ze Chefrena byla tylko o niecale 4 metry nizsza od cheopsa. Teraz obie sa rowne. Zalozmy, ze Chefrena zostala zbudowana za panowania wladcy - a panowal on 25 lat.



I jeszcze to (odnosnie tej nieudolnosci przy konstrukcji reszty piramid):

Piramida Cheopsa wydaje się bardzo mocno zniszczona, podczas gdy piramida Chefrena wciąż znajduje się w całkiem dobrym stanie. Piramida Cheopsa jest największa z całej trójki. Pierwotnie miała sto czterdzieści sześć metrów wysokości, dziś mierzy zaledwie sto trzydzieści siedem metrów. Jej ścięty wierzchołek tworzy platformę o powierzchni dziesię ciu metrów kwadratowych. Obecnie piramida całkowicie utraciła swoje zewnętrzne wykończenie, wykruszyły się wszystkie wypełnienia i tynki.

Piramida Chefrena. jako jedyna zachowała niestety tylko częściowo u samego szczytu swą zewnętrzną licówkę. Kiedyś była niższa niż piramida Cheopsa, ale dzisiaj jest równej z nią wysokości, ponieważ tamta straciła sporą cześć wierzchołka. Początkowo piramida Chefrena miała u podstawy okładzinę z czerwonego granitu.



I taka mala odskocznia:

Tymczasem nawet nie jest do końca pewne czy w ogóle Cheopsa pochowano w piramidzie, chociaż większość uczonych uważa, że piramida była grobowcem Cheopsa, którego ciało zostało później albo przeniesione, albo wykradzione, bądź zniszczone, gdyż piramida była wielokrotnie plądrowana już w czasach starożytnego Egiptu, i to nawet w okresie Starego Państwa.
  • 0

#142 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ta polemika już dawno stała się śmieszna.
Sceptyczny, kiedy dotrze do Ciebie fakt , że nikt nie potrafi udowodnić w przekonujący sposób , poparty dowodami, kto i jak zbudował tew piramidy, z piramidą Cheopsa na czele?
Wiele faktów historycznych przemawia za tym, ze piramida powstała na długo przed panowaniem Cheopsa.
Nawet egiptolodzy nie potwierdzają info, jakoby powstała ona za panowania tegoż.
Jedynym śladem na którym co niektorzy oparli swoje twierdzenia jakoby było inaczej, były kartusze z imieniem Chufu znalezione w piramidzie.
Żeby jednak nine poszło tak łatwo, kartusz został zbadany a wuniki były co najmniej zastanawiające.
Otórz okazało się , że napis zawierał znaki, które za panowania Cheopsa jeszcze nie istniały.
Pytanie więc, skąd się tam wzięły?
Odpowiedz: zostały bardzo nieudolnie sfabrykowane przez człowieka, który dokonał odkrycia kartuszy w 1837 roku - Howarda Vysea.
Drugim fałszerstwem był błąd w imieniu Chufu, bo fałszerze korzystali ze ściągi (ksiązki) w której imię Faraona było napisane błędnie.
Kolejny dowód na wczesniejsze powstanie piramidy:
W 1805 roku Jean - Pierre Mariettewykopał wpobliżu piramidy Chufu stelle wznieśioną dla uczczenia prac nad budową świątyni Izydy.
Z textu wynika, ze kiedy świątynie budowano piramida juz istniała !
Zaś co do grobowców w piramidach (Lynx) , to w kazdej z piramid jest tzw.: komora grobowa , zwana tak ze względu na obecnośc grobowca , ale od początku pustego.
Grobowce były puste a jednak zaplombowane.
Dlaczego? Oto zagadka godna Sherlocka Holmesa.
  • 0

#143 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Piramida cheopsa byla niejednokrotnie dewastowana przez ludzi mieszkajacych w egipcie. Bloki wyrywano i uzywano do roznych celow.dlatego na szczycie nie ma kilku blokow i tych brakujacych ponizej. to jest oficjalna wiedza.

cheops zostal pochowany w okolicach sfinksa.Ma zostac odkopany i przeniesiony do piramidy cheopsa a konkretnie o sarkofagu, dzieki czemu uruchomi piramide i zarazem wlaczy ochrone dla ziemi. to pole bedzie tworzyla siatke i wszystkie piramidy na calym swiecie beda polaczone ta energia.

jesli chodzi o pozostale piramidy;


wszystko masz naisane w PCH...przeczytaj jesli zalezy Ci rzeczywiscie by wiedziec.
  • 0

#144

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przypominam, że dzisiaj na sympozjum będą podane wyniki badań w kompleksie Giza. Jeżeli wyniki się potwierdzą będzie to równoznaczne z naszym triumfem ;) Dodam, że to będzie kolosalna porażka dla autorytetów naukowych, którzy to mając takie cudo pod nogami byli ślepcami... :) A z nieoficjalnych informacji wynika, że wyniki badań są korzystne :papapa:
  • 0

#145

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na początku chciałbym powiedzieć, że czuję się zaszczycony faktem, iż wraz ze sceptycznym zostaliśmy uznani przez muhada za tworcow spisku dążącego do destrukcji tutejszego kółka wzajemnej adoracji. Mam cichą nadzieję, że w przyszłości zostanę zaliczony w poczet wybitnych masonów, a może nawet i cyklistów :-D Nie muszę chyba dodawać, że muhadowe podejrzenia są, pomimo swojej atrakcyjności, wyssane z palca.

Muhad, podziwiam Twoją umiejętność wmawiania innym czegoś, czego nigdy nie twierdzili. Żeby Cię sprowadzić na Ziemię, proszę, żebyś przedstawił cytaty w których:
a) twierdzę, że Cheops został pochowany w Wielkiej Piramidzie,
b) uważam, że cały materiał na budowę piramidy Cheopsa był przygotowany przed rozpoczęciem jej budowy.
Mam nadzieję, że się wywiążesz z tego zadania :-)

czy udzielam sie w temacie pusta ziemia? czy udzielam sie w tematach powiazanych z fizyka czy z naukami scislymi?
otoz nie bo sie na tym nie znam.natomiast On wszedzie sie udziela, nawet tam gdzie nie zna tematu i poniekad prowokuje.

Kolejna moja propozycja, tym razem do ogółu forumowiczów: porównajmy w ilu tematach aktywnie udziela się muhad, a w ilu ja. Dla ułatwienia weźmy tylko okres od 16 maja, czyli od momentu, kiedy pojawiłem się na forum. A jeśli i to miało by być zbyt trudne, to wystarczy przejrzeć temat Ziemia jest pusta w środku i sprawdzić ile razy głos w nim zabierał muhad, a ile ja ;-)

Wiele faktów historycznych przemawia za tym, ze piramida powstała na długo przed panowaniem Cheopsa.Nawet egiptolodzy nie potwierdzają info, jakoby powstała ona za panowania tegoż.Jedynym śladem na którym co niektorzy oparli swoje twierdzenia jakoby było inaczej, były kartusze z imieniem Chufu znalezione w piramidzie.
Żeby jednak nine poszło tak łatwo, kartusz został zbadany a wuniki były co najmniej zastanawiające.
Otórz okazało się , że napis zawierał znaki, które za panowania Cheopsa jeszcze nie istniały.
Pytanie więc, skąd się tam wzięły?

W pierwszej chwili mówisz słusznie "kartusze", a za moment przechodzisz do liczby pojedynczej... Dlaczego? O kartuszach nad komorą krolewską była już mowa kilka stron wcześniej. Może się odniesiesz do zdania egiptologów na ten temat?

W 1805 roku Jean - Pierre Mariettewykopał wpobliżu piramidy Chufu stelle wznieśioną dla uczczenia prac nad budową świątyni Izydy.
Z textu wynika, ze kiedy świątynie budowano piramida juz istniała !

Czy masz na myśli stelę znalezioną w świątyni grobowej przy piramidzie jednej z żon Cheopsa, Henutsen? Oto co na jej temat mówią egiptolodzy: stela wspomina, że niewielką piramidkę satelitarną przy Wielkiej Piramidzie wzniósł Cheops dla swojej małżonki. Niespełna tysiąc lat później w świątyni rozwinął się niezależny kult Izydy o przydomku Pani Piramid i w ten sposób doszło do połączenia imion Izydy i małżonki Chufu.

Grobowce były puste a jednak zaplombowane.

Sarkofag Cheopsa w momencie jego odkrycia nie był zapieczętowany, a to z prostej przyczyny braku wieka ;-)
  • 0



#146 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

to jest temat o piramidzie czy czujesz sie na tyle pokrzywdzony ze chcesz domagac sie jakiejs sprawiedliwosci?

odpowiedz z cytatem napisalem Ci w privie tak jak prosiles.A publiczne proby zrobienia z siebie ofiary jest nie na miejscu.

P.S widze ze slowo przepraszam nic nie dalo.wolisz prowadzic wojenke ktora jest bezsensowna.Jak sie uspokoilem to dalej wiercisz.

Lynx:

temat o pustej ziemi dalem jako przyklad. Powiedzialem co mysle i koniec.
Napisalem ze nie jestem naukowcem miedzy innymi.
Na inne tematy o tematyce naukowej zadko wchodze, jak juz wchodze nie robie naukowych wywodow jak Ty to robisz powolujac sie na dane naukowe.
to tez musisz umiec rozroznic.

co do nieby wymyslonej przeze mnie teorii spiskowej was Dwoje. Nic nie wymyslam. Tylko wyjasnij mi czemu z sceptykiem atakujesz w sposob sarkastyczny i ironiczny wszystkie tematy ktore podaje?
  • 0

#147 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx.
Odnoszę dziwne wrażenie , że prowokowanie niektórych osób na tym forum, sprawia Ci niekłamana przyjemnośc.
Nie posunę się dalej w przypuszczeniach i domysłach dlaczego to robisz.
Wracając do tematu.
Piszac o kartuszach w liczbie mnogiej na początku , miałam na mysli kartusze w liczbie mnogiej , liczba pojedyńcza , to ZWYKŁA POMYŁKA PRZY PRACY! Lynx.
Pisząc o zapieczętowanych grobowcach miałam na myśli grobowce znajdujące się w pozostałych piramidach .
Były oryginalnie zaplombowane i puste .
Dlaczego grobowiec Cheopsa jest otwarty , nie wiem , być może czeka na swego lokatora
Jeśli wiesz o czymś na ten temat, czym chciałbyś sie z nami podzielić, to bardzo proszę.Nie próbuj mnie prowokować, bo nie odpowiem na żadne Twoje zaczepki. :P
  • 0

#148

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tymczasem nawet nie jest do końca pewne czy w ogóle Cheopsa pochowano w piramidzie, chociaż większość uczonych uważa, że piramida była grobowcem Cheopsa, którego ciało zostało później albo przeniesione, albo wykradzione, bądź zniszczone, gdyż piramida była wielokrotnie plądrowana już w czasach starożytnego Egiptu, i to nawet w okresie Starego Państwa.
  • 0

#149 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Piramida jest przeznaczeniem Cheopsa i sarkofag rowniez.Tylko zostala zabezpieczona tak zeby nikt nie mog odkryc jej wszystkie tajemnice.
Cheops Lezy W Sfinksie.A wejscie znajduje sie dokladnie naprzeciw jego glowy.
Cheops gdy bedzie wlozony sarkofag uruchomi mechanizm , ktory ten z kolei uaktywni pole energomagnetyczne w piramidzie. Zauwazcie ze w piramidzie znajduje sie silne pole pomimo ze jest uspione.
  • 0

#150 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Tymczasem nawet nie jest do końca pewne czy w ogóle Cheopsa pochowano w piramidzie, chociaż większość uczonych uważa, że piramida była grobowcem Cheopsa, którego ciało zostało później albo przeniesione, albo wykradzione, bądź zniszczone, gdyż piramida była wielokrotnie plądrowana już w czasach starożytnego Egiptu, i to nawet w okresie Starego Państwa.



Te Wasze teorie sceptyczny, są coraz bardziej idiotyczne.
Sory, ale tak uwazam.
Jasne, że nie jest pewne, bo jak ma być, skoro Faraona tam nigdy nie pochowano!
Zarzucasz nam ,sceptyczny, różne dziwne rzeczy , a sam piszesz coraz bardziej bez sensu.
Nie chce mi się z Tobą ani z Lynxem gadać, ( chociaz on stara się przynajmniej poszukiwać jakiejś prawdy ). :spadaj:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych