Skocz do zawartości


Zagadka piramidy Cheopsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
307 odpowiedzi w tym temacie

#211

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, przestan czepiac sie Danikena bo on dla mnie autorytetem nie jest i nie o Niego mi chodzilo.CO ty z tym danikenem?

To z nim, że jest człowiekiem piszącym absolutne bzdury, któe sąpowielane potem i które są następnie uważane przez wielu za wspaniałe "niezbite dowody"...

Odrobina sceptycyzmu każdemu się tu przyda, jeżeli chodzi o piramidy to jednak nie mówił bym pewnie, że wszystko jest jasne.

Wszystko może i nie, ale wystarczająco dużo, żeby obalić wszelkie kosmiczne teorie.
  • 0



#212

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To z nim, że jest człowiekiem piszącym absolutne bzdury, któe sąpowielane potem i które są następnie uważane przez wielu za wspaniałe "niezbite dowody"...


Nie wiem na jakiej podstawie i jak mocne masz dowody na to, że to "absolutne bzdury". Nie wiem ile książek jego autorstwa przeczytałeś. Nie wiem ile masz lat, ale ten człowiek pisał już te bzdury jak prawdopodobnie Ciebie jeszcze na świecie nie było. Daniken zasługuje na troche szacunku.
  • 0

#213

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, w koncu mieli na to duzo czasu.

Cieszę się, że już nie dziwi Cię w jaki sposób "prymitywni Egipcjanie" zdołali przenieść na miejsce bloki ważące po "kilkaset ton" :-)

Daniken zasługuje na troche szacunku.

ROTFL :-D
  • 0



#214

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, musisz sobie uświadomić, że świat nauki alternatywnej nie obraca się w okół Danikena i Sitchina.. A bronisz swoich argumentów jakby tak było... Kłutnia ograniczyła się do następującej formy: wasi dobrzy naukowcy którzy już wszystko udowodnili contra źli spiskowcy i wielbiciele alternantywnej nauki Daniken i Sitchin... Troche to zbyt proste :)
  • 0

#215

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem na jakiej podstawie i jak mocne masz dowody na to, że to "absolutne bzdury".

Opracowania archeologów obalające jego mity.

Aquila, musisz sobie uświadomić, że świat nauki alternatywnej nie obraca się w okół Danikena i Sitchina

Z pewnościąnie, ale to oni są głównymi guru wielu z ludzi powołujących się na tę naukę alternatywną (jaka ładna nazwa dla oszustwa i naciągactwa ;) )
  • 0



#216

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, mylisz się bo traktujesz każdego pisarza jakby to on od podstaw tworzył daną teorie itd. A sprawa wygląda tak, że oni w większości argumentów opierają się na naukowych pracach innych uczonych. A fakt, że nie każdy ma takie same spojrzenie na świat co "oświeceni" tej epoki nie ma prawa stanowczo przekreslać zwolenników alternatywnych rozwiązań... Ty sobie nie zdajesz jeszcze z tego sprawy ale to właśnie Ci """oszusci i naciągacze""" są bardziej wartościowi niż te zamknięte w swoim świecie mózgi... Bo oni starają się wybiegać poza uklepane poglądy i otworzyć na świat...Kiedyś jeszcze się ich doceni, ale to kiedyś bo taki jest los uczonych którzy kroczą w nieznane...
  • 0

#217

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

!Legalize!, a czytałeś te 37 stron artykułu które podałem? Tam sam przeczytasz, że teraz to Ty się mylisz.
  • 0



#218 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, akurat sie mylisz.Swojego zdania nie zmienie. Takie samo wymyslenie teorii sceptycznych naukowcow na temat stone h. 50 tonowe bloki byly transportowane za pomoca lin i drewnianych zabawek na miejsce budowli 1600lat p. ch na odleglosc 80km jest smieszne. Nie dosc ze zanim postawi sie jakas budowle to trzeba miec plan.Zeby miec plan to trzeba znac pismo.Brytowie prawie 4000tys. lat temu nie znali pisma ktore mogloby im pomoc w realizacji jakiegokolwiek projektu.To o czym mowie to sa najnowsze dowody na temat Stone H. przedstawione na discovery science. to samo tyczy sie Piramid.Bzdurne poszlaki, teorie , ktore mowia ze wielotonowe bloki mozna przenosic na ogromne odleglosci i na duza wyskosc dzieki drewnianym konstrukcjom i innych zabaweczkach. Wozki widlowe ledwo dzwigaja 2 tony towaru ...


Aquila, gdzie powolalem sie na Denikena?

muha, czy moge Cie posadzic o plagiat mojego Loginu? :P
  • 0

#219

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muha, czy moge Cie posadzic o plagiat mojego Loginu? :P


Jakby tak dobrze się przypatrzył to może jakieś podobieństwo można zauwważyć.

Tak na serio, to jest to mój nick/przezwisko od metrowego brzdąca. Ostatnimi laty zamiast małego "h" daje wielki "H", czyli muHa, ale niestety tym razem przy rejestracji coś mnie zaćmiło :mrgreen:

Jeżeli mógłbym prosić admina o zmianę to byłbym wdzięczny.
  • 0

#220

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie samo wymyslenie teorii sceptycznych naukowcow na temat stone h. 50 tonowe bloki byly transportowane za pomoca lin i drewnianych zabawek na miejsce budowli 1600lat p. ch na odleglosc 80km jest smieszne.


Śmieszne? Może po prostu niezgodne z Twoim wyobrażeniem.

Nie dosc ze zanim postawi sie jakas budowle to trzeba miec plan.Zeby miec plan to trzeba znac pismo.Brytowie prawie 4000tys. lat temu nie znali pisma ktore mogloby im pomoc w realizacji jakiegokolwiek projektu.


Nie wydaje mi się, żeby pierwsze domy prymitywnych cywilizacji były budowane za pomocą planów z sygnaturą najwyższego architekta.

Bzdurne poszlaki, teorie , ktore mowia ze wielotonowe bloki mozna przenosic na ogromne odleglosci i na duza wyskosc dzieki drewnianym konstrukcjom i innych zabaweczkach. Wozki widlowe ledwo dzwigaja 2 tony towaru ...

Oczywiście że można, co, może mi powiesz że żadnej piramidy zatem nie zbudowali Egipcjanie? Ani żadnego posągu nie postawili? Ani obelisku? Przecież każda z tych budowli składa się z wielkich bloków. Poza tym każde malowidło przedstawiające ludzi ciągnących posągi i bloki to fałszerswo?

Pokaż mi choć jedną alternatywną teorię która nie jest bzdurna. Począwszy od kosmitów po starożytne zaawansowane cywilizacje o poziomie wyższym od naszego...

I co mają wózki widłowe do sprawy?

Aquila, gdzie powolalem sie na Denikena?


Nie mówię że się powoływałeś na niego, po prostu mówię, że jego prace mają wartość niewiele większą od śmiecia.
  • 0



#221

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, akurat sie mylisz.Swojego zdania nie zmienie.

Pozwól, że zestawię Twoje poglądy:
1. Chufu przeprowadził renowację Wielkiej Piramidy umieszczając przy okazji ogromne kamienne bloki odciążeniowe nad komnatą królewską.
2. Chufu nie mógł przy pomocy lin i drewnianych urządzeń transportować bloków kamiennych, których użył nad komnatą królewską.
Nie widzisz w tym jakiegoś paradoksu? ;->
  • 0



#222

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad, wierzysz w to co chcesz wierzyc. Niewazne czy jest w tym jakas logika czy nie. Odrzucasz malowidla przedstawiajace ludzi ciagnacych kamienne bloki za pomoca lin, twierdzac, ze byly tworzone przez restauratora. Przyjmujesz natomiast te malowidla, ktore przedstawiaja kosmitow, helikoptery, lodzie...
  • 0

#223 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pawelg, bo ten ktory te malowidla uwiecznil byl tylko restauratorem ktory nie mial 5 minunt na postawienie jednego bloku, przyczym raczej musialbyc on oszlifowany, wyciety i dostarczony.Zamiast mi tu jakies zarzuty prawic to zaznajmij sie trszke z info.bardzo Cie prosze.


Lynx,
"Pozwól, że zestawię Twoje poglądy:
1. Chufu przeprowadził renowację Wielkiej Piramidy umieszczając przy okazji ogromne kamienne bloki odciążeniowe nad komnatą królewską. "

W tym przypadku nie chufu.Ten ktory przeprowadzil renowacje byl poprostu cheopsem 2 i zrobil to 4500tys. lat temu a cheops 1 chufu wybudowal je ponad 6000tys. lat temu.

"2. Chufu nie mógł przy pomocy lin i drewnianych urządzeń transportować bloków kamiennych, których użył nad komnatą królewską.
Nie widzisz w tym jakiegoś paradoksu? ;->"

CHeops 2 - nie chufu nie mial 5, 6 min na jeden blok.Prawdopodobnie musial przeciagnac z 5 blokow maks a na to mial duzo czasu wiec liny tutaj rzeczywiscie mogly mu sluzyc. Nie w przypadku budowniczego cheopsa1 chufu ktory mial znacznie wiecej tych blokow i budowal piraimide od podstaw.

Aquila,

"Śmieszne? Może po prostu niezgodne z Twoim wyobrażeniem."

no to przetransportuj mi no blok 50 tonowy na odleglosc 80km bez pomocy kola.

rzeczywiscie. to nie jest smieszne.To jest zalosne.

" Nie wydaje mi się, żeby pierwsze domy prymitywnych cywilizacji były budowane za pomocą planów z sygnaturą najwyższego architekta. "

to jest wypowiedz naukowca, archeologa-historyka, ktory ja wyglosil.
Bez planow budowy moga wystapic bledy i problemy przy budowie.Musieli doskonale wiedziec jak postawic, w ktorym miejsu i musieli miec to dobrze wyliczone. Nie mieli bo w tyc czasach brytowie nie mieli takiej mozliwosci. Nie ze mna sie spieraj tylko z tym naukowcem ktory oficjalnie orzekl to na discovery science.

"Oczywiście że można, co, może mi powiesz że żadnej piramidy zatem nie zbudowali Egipcjanie? Ani żadnego posągu nie postawili? Ani obelisku? Przecież każda z tych budowli składa się z wielkich bloków. Poza tym każde malowidło przedstawiające ludzi ciągnących posągi i bloki to fałszerswo?

Pokaż mi choć jedną alternatywną teorię która nie jest bzdurna. Począwszy od kosmitów po starożytne zaawansowane cywilizacje o poziomie wyższym od naszego...

I co mają wózki widłowe do sprawy? "


nie mowie ze egipcjanie tego nie budowali ale pomoc musieli miec bo poprostu nie dali by sobie z tym rady sami.

wozki widlowe maja to do siebie ze udzwigna zaledwie niecale 1,8 tony a zeby dzwigac wieksze ciezary potrzebne sa juz powazniejsze dzwigi z metalicznej konstrukcji.

trzeba byc naiwnym by myslec ze drewnem mozna podniesc wielotonowe bloki w 5 min.


"Nie mówię że się powoływałeś na niego, po prostu mówię, że jego prace mają wartość niewiele większą od śmiecia."


skoro nie mowilem to nie poruszaj jego osoby odpowiadajac mi na moje pytania.
  • 0

#224

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie musial przeciagnac z 5 blokow maks

Spójrz na plan Wielkiej Piramidy. Żeby położyć bloki (największe w całej budowli) nad komorą królewską, trzeba było ściągnąć olicowanie i rozebrać piramidę do 2/3 jej wysokości. Przy pomocy lin i płóz ;->
  • 0



#225 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, to Twoja teoria bo jestes na niej wychowany i taka Ci pasuje.Nie bierzesz pod uwage innych mozliwosci. To w jaki sposob to zrobil to inna sprawa. Istotne jest to ze nie mial 5, 6 min na kazdy blok tylko tego czasu mial znacznie wiecej. Poza tym sa spekulacje ktorych blokow brakowalo...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych