Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Lord Combermere


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W XIX wieku ludzie lubili robic zdjęcia rzeczom które dla nas teraz wyglądają dziwnie. Nagrobki, zwłoki ludzi itp. Więc może chcieli uwiecznic jak wyglądał ten dom za czasów tego Lorda.
  • 0

#32

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W XIX wieku ludzie lubili robic zdjęcia rzeczom które dla nas teraz wyglądają dziwnie. Nagrobki, zwłoki ludzi itp.


Hehe, tym zwłokom to też dlatego, że się nie ruszają? :D
Z drugiej strony to dziwne, że nie widać duchów na zdjęciach ze zwłokami, a w salonie już tak :P
  • 0

#33

Dung.
  • Postów: 58
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no. realistyczne. Ale czy ktos z was widzi jeszcze goscia w cylindrze za tym fotelem? Tak z profila? :P
  • 0

#34

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naświetlanie fotografii zabrało około godzinę jak wynika z zeznania Corbeta.


Myslę, że to wszyyyystko tłumaczy. Spokojnie ktoś mógł usiąsc na chwile, by po chwili czmychnąc- może i sam fotograf.
  • 0

#35

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ohoho xD ' jestescie jak dzieci w zerowce ktore przyjmuja wszystko bez jednego "ale?" xD ''

Og jedziemy:

Zostalo uznane za autentyczne? Ok ale przez kogo piszac arta raczej powinines to uwzglednic :> ja moge uznac za autentyczna manifestacje ducha uzuzupazuzu rozlana kawe na kartce papieru ^^'

W domu nie bylo nikogo? Nie sadze zeby ktos zdecydowal sie zostawic taka posiadlosc bez ochrony ale moje sadze nie sadze nie ma tu znaczenia wiec zastanowmy sie jaka jest szansa ze ktos oprocz fotografa byl w domu a kiedy on nie zwracal uwagi usiadl sobie w fotelu po chwili zauwazyl aparat wiec gdzies czmychnol? Dosc duza i tu pojawiaja sie watpliwosci :>

Dlaczego wiec widac tylko jedna strone? Najprawdopodobniej dlatego ze wtedy swiatlo z jednego okna przyslonila chmurka a z drugiego postac byla dosc dobrze oswietlona _^_'

Sry ale super no fake zdjecie mnie nie przekonalo i nadal nie wierze w duchy ani zycie po smierci :>
  • 0

#36

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naświetlanie fotografii zabrało około godzinę jak wynika z zeznania Corbeta.



Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na cień nogi od stołu ? gdyby naświetlanie trwało godzinę to niestety trzeba by zatrzymać ziemię na godzinę aby otrzymać taki efekt na zdjęciu.

Gość nie ma dolnej połowy ciała jak na ducha przystało a trzyma materialną rękę na oparciu ? :cafe:
Ale pomysł był dobry to fakt

Sorki :D
  • 0



#37

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro naświetlanie trwało tak długo czas to myślę, że jak ktoś już powiedział - po prostu jakaś osoba usiadła w fotelu i sobie poszła.

Rodzi się pytanie. Czy zrobiła to celowo czy też nie?
  • 0

#38

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tego raczej się nie dowiemy. Skutek konkretny- uważamy, że jest tam duch ^^,
  • 0

#39

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uważamy, że jest tam duch ^^,


Nie, nie uważamy tylko uważasz. Bo ja na pewno nie uważam. Sorki ale trochę takie coś daje po oczach ;)
  • 0

#40

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

doh, mówiłem ogółem jako "ludzie" x]

Ja tam uważam, że to przypadek, ktos siadł, przypadkowo lub z 'premedytacja" xD
  • 0

#41

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy macie pewnosc ze na tym zdjeciu nie jest sam autor ?
Ciekawe...ale do konca w nie nie wierze...
  • 0

#42

Kajaka.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nie wydaje się wam to jakieś dziwne??
We wczesnych latach 19w. osoba ta była już dowódcą....A w 1891r. została potrącona przez wóz konny.....Z tego co myślę to osoba musiała urodzic się ok.roku 1780-85(??) Jakim cudem wóz konny mógł potrącic dziadka który ma wg. mnie ma jakies 110-115 lat(??) może jeszcze wychodzic albo chodzic.......Dziad miał chyba dużo wigoru:)

PS.W tamytch latach ludzie nie żyli tak długo(Z tego co wiem to W tamtych latach ludzie dożywali najdłużej do 45 lat)
Chyba ten dziadek był jakimś wyjątkiem???
  • 0

#43

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ogólnie duch jak duch ale jest jeden mankament który by mnie skłonił do myślenia ze to fake. Otóż po co komu robić zdjęcie pomieszczenie w dodatku z tak długim naświetlaniem? Idiotyzm trochę :P albo jakby był to celowy zabieg żeby uzyskać taką fote.
  • 0

#44

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podsumowując: jestem na 100% pewna iż to autentyczny duch...
...pod warunkiem, że autor zdjęcia sterczał godzinę przy aparacie i z ręką na sercu może przysiąc, że w tym czasie nikt do domu nie wchodził. Temat owszem ciekawy, ale moim zdaniem można go zamknąć.
  • 0

#45

Mandy.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dodatku przy dosc mocnym oswietleniu pokoju..... cos mnie nie przekonuje


Ale fotel, skoro obrócony jest oparciem do światła, powinien byc cały zacieniony. Tam żadne światło nie ma padać ;)

Więc dlaczego zdjęcie jest aż tak rozmazane?

zdjecie nie jest rozmazane, raczej jest kopia kopii skanu stad taka marna jakosc, ale poruszone nie jest.


Poza tym to zdjęcie robione było bardzo starym aparatem, więc takie rozmazanie to raczej standart.

Wg mnie fotka prawdziwa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych