Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne ksiegi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#76

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponowałbym, żebyście wrócili do tematu ksiąg magicznych i żeby ktoś zaczął odpowiadać temu chłopcu.

No dalej, bo tak śmiesznie to dawno nie było :P

od 9 lat czytam książki o magii może


Podaj przykład...

jakoś mi nie grozi iż będę jakimś egoista.


Też tak myślałem, ale w pewnym momencie naprawdę trudno utrzymać się przy starym zachowaniu kiedy wie się dużo więcej, a twoja dusza została w znacznym stopniu zmieniona.

Co oznacza że studiowałeś uczyłeś się od kogoś?


Znaczy, że się po prostu uczył. Uczyć = Studiować, bo co się przecież na studiach robi zazwyczaj ???
  • 0



#77

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uczyć = Studiować, bo co się przecież na studiach robi zazwyczaj ???


Noo, to tego trochę jest, ale na forum są też dzieci, więc może nie będę wymieniał :) .
  • 0

#78

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Noo, to tego trochę jest, ale na forum są też dzieci, więc może nie będę wymieniał :) .



Uważaj bo uwierze że są publiczne studia magi gdzie mozna się jej nauczyc

Proponowałbym, żebyście wrócili do tematu ksiąg magicznych i żeby ktoś zaczął odpowiadać temu chłopcu.

No dalej, bo tak śmiesznie to dawno nie było :P
Podaj przykład...
Też tak myślałem, ale w pewnym momencie naprawdę trudno utrzymać się przy starym zachowaniu kiedy wie się dużo więcej, a twoja dusza została w znacznym stopniu zmieniona.
Znaczy, że się po prostu uczył. Uczyć = Studiować, bo co się przecież na studiach robi zazwyczaj ???



Czytalem ksiege widzy czarodziejskiej,mugole i magia,ksiege magi lecz raczej w nich neima prawdy w calosci ale zawzse cos jest?
  • 0

#79

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za młodyś jest, aby ironię zrozumieć i wpasować ją w kontekst. Chodziło mi o normalne studia, co się robi na normalnych studiach :) .
  • 0

#80

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co za dorośli...idzcie razem z nim pobiegać po polu w szpiczastym kapeluszu i różdżką w ręku....

ANONIM1 - nie słuchaj ich, oni Cię podbuntowują. To co czytasz to stek bzdur w powiązaniu z Harrym Potterem, przyjmij do wiadomości że magicznych ksiąg nie ma, jeżeli jakieś są ukrywane przed światem to jedynie pisma złorzeczące i niezgodne z etyką i nauką kościoła. Żadna magia. To tyle
  • 0

#81

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, jak mnie takie coś wqurwia, bez obrazy ale jakby teraz zielone ludziki spadły z nieba i pomachali Ci kondesatorem termoprzestrzennym to coś byś zrobił?


To samo bym zrobil co starozytni, z ta roznica ze nie uznalbym tego za magie, tylko nieznana nam technologie. Pozatym to w zaden sposob nie podwaza mojego zdania.
  • 0

#82

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pi3gi dobrze to opisał, ale nie pasuje mi tylko wyrażenie "Magii nie ma", bo tego już nie sprawdzisz. Mimo wszystko dobrze opisane.

I tak.. nie ma studiów magicznych, choć ja słyszałem gdzieś że są parapsychologiczne, tam się uczy o UFO, zjawiskach nadprzyrodzonych, itp. itd. tylko że tylko jak je rozpoznawać.

Pi3gi to na początku miało być ironiczne ?? I po co znowu odnosić się do tego jakie ubranie powinien nosić mag.
  • 0



#83

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za dorośli...idzcie razem z nim pobiegać po polu w szpiczastym kapeluszu i różdżką w ręku....

ANONIM1 - nie słuchaj ich, oni Cię podbuntowują. To co czytasz to stek bzdur w powiązaniu z Harrym Potterem, przyjmij do wiadomości że magicznych ksiąg nie ma, jeżeli jakieś są ukrywane przed światem to jedynie pisma złorzeczące i niezgodne z etyką i nauką kościoła. Żadna magia. To tyle




Acha czy czytałaś te księgi i masz 100% pewności iż to tylko nauki z którymi kościół się niezgadza.A i już bym zapomniał przecież kościół jest przeciwny magi czyli to też jest nauka z która kościół się niezgadza...
  • 0

#84

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak Anonim, mówiąc inaczej, kościół nie zgadza się ze wszystkim co podburza ludzi i wywołuje ogólny zamęt a także co podważa w domniemaniu KK ogólny światopogląd.
Wnioski wyciągnij sam.

Wiesio - jakoś tak wyszło, zirytowało mnie już to wasze gadanie.
  • 0

#85

Anonim1.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak Anonim, mówiąc inaczej, kościół nie zgadza się ze wszystkim co podburza ludzi i wywołuje ogólny zamęt a także co podważa w domniemaniu KK ogólny światopogląd.
Wnioski wyciągnij sam.

Wiesio - jakoś tak wyszło, zirytowało mnie już to wasze gadanie.



Tak masz racje lecz właśnie dlaczego kościół uznał magie za zło? odpisujcię na to pytanie.
Ja uwarzam że kiedyś jakiś ksiądz powiedział że magia jest zła bo pochodzi od diabła.
To tak samo jak z przekleństwami ktos powiedział kiedys że Ku** to przekleństwo i niewolno tak mówić
a przecież oznacza to krzywa i jest zaczerpnięte z języka łacińskiego i do tego u nas znaczy to kobite , która niejest wierna to tak samo moge ja powiedzieć że home u nas bedzie oznaczało założmy prostytutke a przecież oznacza to dom.Teraz zcekam na wasze sugestie dlaczego kościół potępia magie?
  • 0

#86

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze nie cytuj całych postów jak chcesz się odnieść do 2 linijek tekstu.

Po drugie kościół uważa, że magia jest zła, bo doszczętnie niszczy to poglądy KK i to, że jedynie Jezus był cudotwórcą.
  • 0



#87

Rabi.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie... Kosciol potepia magie jako konszachty z demonami. Nie tylko Jezus byl cudotworca. Mozecie sie tez zapoznac z postacia Papieza Honoriusza.
  • 0

#88

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kościół potępiał magię, bo z założenia każdy mógł jej się nauczyć. A cudotwórcami zazwyczaj byli tylko ludzie głębiej związani z kościołem.
Dlatego twierdzę, że magia niszczy poglądy KK.

A konszachtami z demonami tak tłumaczyli swoje potępienie dla magów.
  • 0



#89

Rabi.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdziwisz sie ale jakies pol roku temu rozmawialem na temat angelologii z pewnym ksiedzem. Zeszlismy na tematy magii i apokryfow. I powiedzial mi ze Kosciol wierzy, lecz potepia magie. Teraz sie od tego zupelnie odchodzi poniewaz Kosciol tak jak wszyscy ludzi ulega nadmiernej racjonalizacji...
  • 0

#90

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I powiedzial mi ze Kosciol wierzy, lecz potepia magie.


No skoro kościół potępia i mówi, że to dzieło szatana, to raczej musi w nią wierzyć....

Nie wiem, co mnie miało w twoim poście zdziwić.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych