Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#61

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie zmienia faktu ze czekam na takie dowody.

Wejdź sobie tam i poprzeglądaj filmiki m.in. koleś kręci swoim rozkładanym telefonem, a także książką. Też wytłumaczeniem tego będzie jonizacja powietrza czy ciepło rąk ?


Takich filmikow widzialem dziesiatki, natomiast nigdy nie widzialem tego na zywo. Criss Angel albo D. Copperfield tez tak potrafi, a sam sie przyznaje ze telekinezy nie zna i ze jest iluzjonista. Sam znam osobe ktora nakrecila taki filmik na innym forum (krecenie zapalkami na stoliku, dlugopisem), a pozniej sie przyznala ze to iluzja i jak to zrobila (filmik moge pokazac, a nawet poprosic te osobe o kontakt). Takze do takich filmikow podchodze, delikatnie mowiac z malym dystansem.
  • 0

#62

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tiamat cierpisz na (jak ktoś to łądne napisał- chyba Fenix) blokade mentalną- sądze że ta rozmowa nie ma sensu.
  • 0

#63

herclis.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam takie drobne pytanko:
Jezeli na wyzej przedstawionych
filmach "magicy" poruszaja
przedmiotami dzieki sile umyslu, telekinezie,
to po jaka cholere uzywaja do tego rak?!
  • 0

#64

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty przedstawiasz dowody, które potwierdzają twoją tezę i żądasz dowodów od nas na potwierdzenie naszej. Choć je przedstawiamy to i tak dla ciebie nie są dowodami. Tak samo jak dla nas twoje. Kompletnie bezowocna kłótnia.

EDIT//
Skoro radio odbiera fale radiowe, to po co jej antena :D
  • 0

#65

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, ta stronka : jak zobaczyłem nazwisko Jamesa Randiego to sobie darowałem... sceptycyzm jest zdrowy, ale robienie z ludzi pośmieliska na oczach tysięcy widzów to już jest świnstwo...

Ja mam takie drobne pytanko:
Jezeli na wyzej przedstawionych
filmach "magicy" poruszaja
przedmiotami dzieki sile umyslu, telekinezie,
to po jaka cholere uzywaja do tego rak?!


Bo to pomaga - chodzi o to, iż energię przenosi się z ciała poprzez ręce na obiekt, wtedy ma , jakby to ująć - bliżej do celu.
  • 0

#66

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat cierpisz na (jak ktoś to łądne napisał- chyba Fenix) blokade mentalną- sądze że ta rozmowa nie ma sensu.


Masz racje, ja sie juz wycofuje, poddaje, mam blokade, wiem zenada :P widze ze kijem rzeki nie zawroce, bo jak juz mowilem mozna pistoletem na wode strzelac w twarz, a i tak beda mowic ze deszcz pada. Kijem rzeki nie zawroce.

to po jaka cholere uzywaja do tego rak?!


ja nigdy nie uzyskalem odpowiedzi na to pytanie, bo tez zawsze myslalem ze telekineza to sila umyslu na odleglosc, a nie przystawianie rak do czegos.

Skoro radio odbiera fale radiowe, to po co jej antena grin.gif


Cudowne porownanie. Tyle tylko, ze radio bez anteny odbiera slabo fale radiowe (ale odbiera), a z antena dobrze je odbiera, natomiast bez uzycia rak psi wheel wogole sie nie kreci, ani drgnie, dopiero po przylozeniu rak zaczyna sie krecic. Jesli ktos zakreci tym tylko na to sie patrzac, uwierze w telekineze.

Po pierwsze, ta stronka : jak zobaczyłem nazwisko Jamesa Randiego to sobie darowałem...


Zatem utwierdzam sie jeszcze bardziej w przekonaniu, ze nie ma sensu ta rozmowa. Kto chce wierzyc, nie obchodza go fakty.
  • 0

#67

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz, że nie można poruszyć wiatraczkiem bez użycia rąk ??
  • 0

#68

herclis.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ja np. nie widzialem zeby ktos krecil przedmiotami bez uzycia rak.
  • 0

#69

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

errah bo nikt tego jeszcze nie dokonal, ani tego nie udowodnil w warunkach laboratoryjnych, chocby u takiego Randiego. No ale wiem, kazdy ma swoje umiejetnosci tylko dla siebie, nikomu z magikow nie zalezy na milionie dolarow, nikt nie musi wierzyc jak nie chce. Pewnie zaraz uslysze, ze nie ma takze dowodow na to, ze nie da sie krecic na odleglosc, tak samo jak na to, ze sie da. To ja od razu odpowiem, cos czego nie da sie udowodnic (bo nikt nie chce pokazac, bo nie ochodzi go udowadnianie innym), a takze cos czemu nie da sie zaprzeczyc, jest niewiele warte. W ten sposob mozna mowic ze wszystko jest mozliwe, nawet istnienie niewidzialnych, inteligentnych czajnikow bezprzewodowych, bo nikt nie udowodnil ze istnieja, ale takze nikt nie udowodnil ze takich nie ma, bo przeciez sa niewidzialne i my ich mozemy nie widziec.
  • 0

#70

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miliona dolarów ? Dużo wiesz o tym "wyzwaniu", nie ma co...

http://www.psipog.ne...hp?cmd=wp&id=14

Miłej lektury polecam zwłaszcza ściągnąć randilogs.zip, jeżeli myślisz, że jakikolwiek mag czy psionik złapie się na to wyzwanie, to faktycznie, rozmowa nie ma sensu...
  • 0

#71

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie zmienia faktu ze czekam na takie dowody.
Takich filmikow widzialem dziesiatki, natomiast nigdy nie widzialem tego na zywo.
(...)
Takze do takich filmikow podchodze, delikatnie mowiac z malym dystansem.


I ja uważam to za zdrowe podejście. Taka iluzja nawet pod przykrywką jest banalna do wykonania. :D
Telekineza jest niemożliwa. No chyba, że żyjemy w Matrix'e... :lol Z resztą pokazywałem już na forum swoją sztuczkę. Jest przykrywka i papierek się kręci pod wpływem jakiejś tajemniczej energii... 8)

Moim zdaniem człowiek nie posiada zdolności do telekinezy. Może to zrobić jakiś inny byt, ale to już jest inna rozmowa. :) Człowiek sam z siebie, siłą umysłu, czy jakimiś dziwnymi zdolnościami, czegoś takiego nie może opanować i już. :wall:

Gdyby jednak prawdą było, że telekineza jest czymś do opanowania, to myślę, że nie byłoby takiego problemu z udowodnieniem tego. 8)
  • 0

#72

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat, podziwiam, ja juz sie poddalem po tym, jak nikt nie raczyl skomentowac filmu naszego usera Luke'a, w ktorym mamy do czynienia z kreceniem papierka pod szklanym przykryciem, i co do ktorego nie ma zadnych watpliwosci, ze zostal wykonany jedynie w oparciu o wiedze fizyczna, bez zadnych czynnikow psi.

Mam tylko pytanie dnia do "telekinetykow"- po co (waszym zdaniem) ten papierek jest zawsze w specyficzny sposob pozaginany? Rownie dobrze mozna nabic na igle rozprostowany papierek i nim zakrecic- masa ani material sie nie zmienia, wiec w czym problem? Chyba ze te zagiecia tworza jakis magiczny symbol ulatwiajacy telekineze :P

edit: o wilku mowa (Luke)
  • 0

#73

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spróbuj zwykłą, niepozaginaną kartkę położyć na szpilce tak aby nie spadła :)
  • 0

#74

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

errah, widze ze blady strach padl na telekinetykow

A wiec sprobowalem, i efekty sa wrecz zaskakujące
Dołączona grafika

Wystarczy zrobic malutka dziurke w centrum kartki, i juz mozna krecic.
Od razu, zeby mi zaraz tutaj ktos nie wyskoczyl ze to sie nie bedzie krecilo, przedstawiam filmik, na ktorym czarno na bialym widac, ze kartka nabita na cyrkiel kreci sie bezproblemowo
http://www.sendspace.com/file/kpyao9

A wiec teraz wszyscy przekonani w swe telekinetyczne zdolnosci- prosze sprobowac poruszyc kartka (jak na zdjeciu) a pozniej zweryfikowac swoje poglady na temat swoich nadnaturalnych zdolnosci (albo w przypadku sukcesu pochwalic sie filmikiem :P )
  • 0

#75

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rownie dobrze mozna nabic na igle rozprostowany papierek i nim zakrecic- masa ani material sie nie zmienia, wiec w czym problem? Chyba ze te zagiecia tworza jakis magiczny symbol ulatwiajacy telekineze :P


Obiekt nie musi mieć odpowiedniego kształtu, telekinetyk poruszy wszystko, zależy to jednak od stopnia zaawansowania...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych