Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat po roku 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#16

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli sprawi to że na drugi raz nie wyskoczy Ci żyła na czole, to w moim odczuciu przekazy kasjopejan są bzdurą ;) i jest to moje osobiste zdanie na ten tamat.
  • 0

#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czemu piszesz o przekazach Kasjopejanach?

Akurat pierwszy post w temacie dziwnym trafem zbiega się z tym, co było opisane w przekazie Kasjopejan co do naszej cywilizacji po roku 2012.
Przy okazji podpisałem się pod Majkiem

Kolejny raz, zanim coś napiszesz, pomyśl, co chcesz przekazać.

Nawet nie miałem zamiaru tutaj przekonywać zagorzałych zwolenników tych śmiesznych bajek, do jakiegokolwiek pójścia na kompromis.
  • 0

#18

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co ciekawsze:

W ciele fizycznym dojdą do głosu nowe komórki i będziemy mogli posługiwać się większą częścią umysłu.

Czyli one już tam są?

Dzięki tej metodzie ludzie będą w stanie porozumiewać się ze zwierzętami.

A będziemy je mimo tego wszystko zjadać?

Zmienią się składniki atmosferyczne.

Tzn. ubędzie tlenu? Zmniejszy się poziom CO2? Więcej będzie argonu?

Inny będzie układ słoneczny, wzbogacony o nowe słońce. Dwa słońca uaktywnią komórki czerpiące energię z ich promieni.

Skąd ma się pojawić nowe słońce? Z niczego? I jak takie pojawienie się masywnego ciała niebieskiego wpłynie na obecny układ?

Co o tym sądzicie

Bełkot. :lol
  • 0

#19

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bełkot. laugh.gif

Dlaczego :hmm: Trzeba do tego podejść inaczej, nikt nie twierdzi, że tak się stanie, po prostu są to przemyślenia, do których każdy jakoś może się odnieść. A motywy tam zawarte są na prawdę bardzo ciekawe ;)
  • 0

#20

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego :hmm: Trzeba do tego podejść inaczej, nikt nie twierdzi, że tak się stanie, po prostu są to przemyślenia, do których każdy jakoś może się odnieść. A motywy tam zawarte są na prawdę bardzo ciekawe ;)

Ależ oczywiście, że ciekawe. Chylę czoła. Tylko wygląda to bardziej na jakiś post-hippisowski blog. ;)
  • 0

#21

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdybyś faktycznie zapoznał się z przekazami, o których piszesz, że to bajeczki, nie porównywał byś jednego z drugim. Żeby o czymś wydawać opinię, trzeba to znać.

Nie ma sensu czytać całości po angielsku, poczytałem kilka streszczeń i twierdze nadal że sa to opowiastki bez pokrycia i w żaden sensowny sposób nie poddają się weryfikacji.
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Zauważyłem taką tendencje u niektórych, która jest już chyba normą.

Pigi Przemo ma racje. Jeśli przeczytałbyś całość, która jest dostępna po polsku w całości to nie było by tego postu.Czy wszyscy anty oceniają z góry zamiast się zapoznać? Tego nie rozumiem.
  • 0

#23

dadamiak.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej,
przepraszam ale nie bardzo rozumię,
jak przeczytanie jakiegoś tekstu może zmienic moje nastawienie do tematu?
no chyba - chyba że tekst ten jest napisany przez specjaliste znającego moje pragnienia, marzenia, słabości (ale i chyba to nie wystarczy...)

to oczekiwanie na 2012, jak i wiara w bezinteresowną "opiekę" jakichś wyimaginowanych istot przypomina mi scenkę z filmu (sorka nie pamiętam tytułu - marsjanie atakują? 4 lipca? a może i inny...) - jakiś w każdem razie film traktujący o przylocie na ziemię obcych, którzy ani w głowie mają kontakt, ich celem jest zniszczenie ludzi, co czynią

jednak oto pojawia się grupka ludzi wierzących, bodajże na dachu jakiegoś wieżowca urządzają piknik na cześć obcych... - po czem (nagroda!) przechodzą na 4rty poziom, po zniszczeniu rzeczonego domu jakąś rakietą, pociskiem, laserem czy tem podobna bronia przez obcych...

w sumie do końca wierzyli wiec nagroda ich nie ominęła
:-))))

proponuję trochę więcej sceptycyzmu, uwierzcie w siebie, mamy rozumek ograniczony - trudno, jednak po to on jest aby próbować nim ogarnąć i poskładać otaczającą nas rzeczywistość

a że z jednej strony nie możemy pewnych rzeczy pojąć, a z drugiej jesteśmy oszukiwani wtłaczanymi od dzieiństwa "jedynie słusznymi" poglądami na rzeczywistość (religia, nauka, historia itp.) - nie znaczy że nie możemy sobie mniej lub bardziej logicznie fantazjować,

ale ziemniaki przeciw kartoflom gotów jestem postawić - , że jeśli ktokolwiek poświęci trochę czasu, wchłonie wystarczającą wiedzę (warunek niekonieczny) i zacznie wymyślać jaki oto chanelling nie uprawia ;-) kto i o czym z nim baja, i będzie to umiejętnie reklamował - to na bank znajdą się tacy co to w ogień będą gotowi skoczyć w obronie "prawdy", a może i znajdą się inni "nawiedzeni" i zabawa sie rozkręci

poważnie już mówiąc - zyczę aby trzeba było więcej niż kilka godzin w necie i kilka tekstów, aby mieć wyrobiony pogląd na świat życie i nasz koniec

pozdrowienia
  • 0

#24

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

muhad:
Zauważyłem taką tendencje u niektórych, która jest już chyba normą.Pigi Przemo ma racje. Jeśli przeczytałbyś całość, która jest dostępna po polsku w całości to nie było by tego postu.Czy wszyscy anty oceniają z góry zamiast się zapoznać? Tego nie rozumiem.

Bo channelingi muhad, nie zostały jeszcze zbadane i nie widze podstaw by sądzić choćby o tym że pochodzą od rzekomych Ksjopejan, nie wspominając już w ogóle o ich auteczności.
Dlatego też nie czytam tego typu tekstów, raz miałem okazje ale jak już napisałem zrezygnowałem z całości na rzecz streszczenia, bo już lepiej mieć zarys ogólny.
Wniosków z tego nie wyciągam, poprostu to zostawiam, bo w tym momencie przepowiednie i wizje są bardziej wiarygodne od tego.
Będe to traktował jako ciekawostkę niekoniecznie prawdziwą, I WIEM ŻE PRZEMO MA RACJĘ- dałem dupy ale w dalszym ciągu zdania nie zmienie.
  • 0

#25

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tyle że przepowiednie nie do końca są takie bee i fee jak się wydaje. Niektóre są sensowne, a niektóre nawet po części sprawdzają/sprawdziły się do dziś. Dowolna interpretacja, a nawet nadinterpretacja.
Zresztą co tu dużo mówić.

Właściwie jest to tylko inna nazwa na tę samą czynność

Channeling a widzenie to wg. mnie nie to samo.
  • 0

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ponadto same techniki są sprawą drugorzędną, źródło nadal pozostaje to samo,

Nie wydaje mi się żeby źródło było takie samo dla przekazów kasjopejan Orionidów Ra Plejadan Wingmakers etc...etc, jak i dla specyficznych proroctw wielkich ludzi.
Channeling to nic innego jak kontakt z bytami niematerialnymi w sposób wejścia w trans.
Jakby nie było, różni je to, że dotychczas proroctwa i wizje przepowiedziano, od Napoleona I po obie wojny światowe. W tym: Zabójstwo Kennedyego, czyny Trzeciej Rzeszy, wojnę w Zatoce Perskiej i sprawy związane z księżną Dianą.
Zaś z channelingów nie wynikło jeszcze nic, oprócz tych przekazów o których mówimy, pochodzenia zresztą niepewnego.

Podobnie jak i chanellingi. Oczywiście nie można uogólniać i traktować wszystkiego jedną miarką.

Zgadza się.

We wszystkich kategoriach trafiają się zarówno rzeczy godne uwagi, jak i kompletne bzdury.

No i właśnie pan uogólnia.

niektóre są sensowne.
Jeśli coś wydaje mi się sensowne, nie koniecznie musi byś wiarygodne.

Bywa że coś jest wirygodne ale pozbawione sensu...

Tego typu kryterium możemy co najwyżej ocenić, czy dany tekst dobrze brzmi i czy wpisuje się w nasz schemat myślowy, ale nie jego wiarygodność.

Oceniać możemy do czasu, wiarygodność zweryfikujemy może w nie tak dalekiej przyszłości.

Natomiast poruszona przez Ciebie sprawdzalność przepowiedni, może być i często jest przyczynkiem do zwiększenia jej wiarygodności.

A jakaż to znów poruszona przezemnie sprawdzalność, wyraźnie napisałem, że w tym momencie wiarygodniejsze wydają się być proroctwa i bywa że coś jest wiarygodne ale pozbawione sensu...Nie twierdze " napewno toż to 100%" NIE tak nie powiedziałem.

Jest to sposób myślenia życzeniowy.

Czyli zarzuca mi pan że myślę nielogicznie, no ok :) Gdybym myślał tak bardzo nielogicznie, prawdopodobnie nie wpiałbym się do tego tematu, tak jak się wpisałem.
  • 0

#27

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo
Pomieszało się. Pisząc źródła miałem na myśli ogólne pojęcie, o czym pisałem wcześniej. W zależności od poglądu, dla jednych źródłem, będzie wyobraźnia, dla innych byty, lub dostęp do pozazmysłowych źródeł (Kroniki Akaszy, czy Sali Kronik). Teksty Ra, Plejadian, przepowiednie fatimskie, apokalipsa św. Jana, pochodzą w tym rozumieniu z tego samego źródła - od innego bytu. Inne są nazwy, ale jest to zewnętrzna istota.

W tym momencie mam wrażenie że przez zdanie "pomieszało się doszło do nadużycia interpretacji na twoją korzyść. Niestety teraz nie jestem w stanie przyjąc do wiadonmości tego co napisałeś, w pewnym sensie pomogło ci w próbie przejęcia całkowitej kontroli nad wątkiem ;) Tylko nie wiem dalej czemu tym sformułowaniem próbujesz otworzyć mi oczy, gdyż jest to zbędne, bo ja dobrze samodzielnie patrzę i widzę.

Nie wiem czy św Jan był w transie, sam pisze, że miał widzenie.

No więc nie wiesz, a to że miał widzenie, wcale nie oznacza że był w transie. Pisałem już wcześniej o widzeniu a przekazy...

Nie uogólniam. I zapewniam Cię, że wiem co mówię. Nie musisz wierzyć, wystarczy, że poczytasz różne teksty z tych wszystkich kategorii.

No przecież widze że przybrałeś defensywną formę odpowiedzi, czym uogólniasz na swój sposób aby przyniósł porządany skutek.

Nigdy nie będziemy mieli 100% pewności. Bo jeśli nawet sprawdziło się kilka/kilkanaście przepowiedni nie znaczy to że mamy 100% pewność, że następna się sprawdzi.

Jednak pozostaje świadomość. Zresztą, gdzie ja twierdzę ? :)

istnieją takie, które już się sprawdziły

Tylko proszę Cię nie podawaj przykładów z przepowiedni choćby Nostradamusa, twierdząc przy tym że to jedno i to samo, więc pod jednym i pod drugim można podpiąć jeden szyld.

Nie oczekuję od Ciebie znajomości całego zagadnienia, bo na to potrzeba na prawdę sporo czasu

Ja mam czas, w dalszym ciągu twierdzę jak na początku.
Nie wpłynąłeś znacząco ani trochę na moje dalsze postrzeganie w tej sprawie, bo ani żadnych konkretów tylko same nadinterpretacje.

ps. Jak chcesz.
  • 0

#28

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powinienem napisać pomieszałeś

Nie schlebiaj sobie ;)

Ty natomiast usiłujesz dowieść, że :
.....

Napisałem " nie wydaje mi się" ja nic nie usiłuje wmówić, zaznaczam tylko że tak uważam. Oczywiście polegając tylko na mojej fragmentarycznej wiedzy moge się mylić...

Nie wiem czy św Jan był w transie, bo równie dobrze apokalipsa może być nazwana proroctwem jak i chanellingiem. Twierdzisz, że chanellingi odbywają się wyłącznie w transie, a to nie jest prawdą. Samo słowo wywodzi się od słowa "kanał", do którego "można podłączyć się" na wiele sposobów, jak i same kanały mogą być różne.

[Równie dobrze] nie oznacza że to jest to, do czego usiłujesz mnie przekonać.
Tak channelingi odbywają się w transie, drogą pozazmysłową.
Dalej, kanał-, do którego "można się podłączyć" - wszystkie spsoby podłaczenia się do tego "kanału" odbywają się drogą pozazmysławą, mentalną, jedno wynika z drugiego. Żeby cokolwiek zdziałać potrzebny jest trans żeby wprowadzić się wkanał mentalny.

jak i same kanały mogą być różne.

Można to dwojako zinterpretować, można i też na swoją korzyść.

Choć widzę, że Ty postrzegasz rozmowę w tych kategoriach.

Dobrze wiesz że napisałem to dla porównania i podkreślenia charakteru.

Oczekujesz, że na Twoje zawołanie będę robił zestawienie linków

Nie oczekiwałem tego:0 anwet wiedziałem że tego nie zrobisz...

Wyjaśnij mi jeszcze proszę gdzie dopuściłem się nadinterpretacji?

Całe te channelingi są nadinterpretacją. Nadinterpretacją usprawiedliwiamy swoją małostkowość, przywiązujemy wtedy wielką wagę do rzeczy tak naprawdę nieistotnych. Zazwyczaj dorabiamy ideologię do tego, do czego jesteśmy za mali.
  • 0

#29

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A więc dalszej dyskusji nie będzie ;/// szkooooda
Do mnie trzeba inaczej Przemo ;) już chyba zauważyłeś. Nie trafia do mnie to co tutaj wypisujesz. Najlepszym rozwiązaniem było by odczucie jednej z tych metod na własnym ciele
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja podziękuje, pójde sobie pobiegać za piłką póki jest względnie ciepło na dworze. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych