Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Przerażający dom "demonicznych lalek" odkryty we Francji. Zdjęcia jeżą włos na głowie

lalka lalki demony

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6652
 • Tematów: 770
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bryan Sansivero odnalazł miejsce rodem wyjęte z najmroczniejszych horrorów. Jeśli oglądaliście jakiekolwiek filmy pokroju przygód laleczki Chucky albo Annabelle, widok, który zobaczycie za chwilę, zmrozi wam krew w żyłach. Opuszczony dom lalek z Francji to coś, czego nie da się szybko zapomnieć.

 

                               lalki1.png

                                Źródło zdjęć: © Instagram | Bryan Sensivero

 

Lalki były w rozmiarze ludzi

 

Bryan Sensivero, który odnalazł przerażający dom lalek na terenie opuszczonej posiadłości we Francji, zrelacjonował wydarzenie. Mówi, że to dziwne miejsce było znacznie oddalone od innych domów i wyglądało jak żywcem wyciągnięte z najgorszego koszmaru.

 

                                lalki2.png

                                fot/st.severus

 

Pokoje we wspomnianym domu były pełne wielkich lalek wielkości prawdziwych ludzi. Wyglądem przypominały przeklętą lalkę z filmu "Annabelle". To jednak nie wszystko. W innych pokojach były mniejsze lalki, które siedziały na łóżkach. A jeszcze w innych leżały pośród obrazów.

 

Jeśli mówimy o lalkach i domach z horrorów, nie mogło tam zabraknąć bardzo starego wózka dla dzieci i kilku pluszaków. W wózku, jak możecie się domyślić, była lalka wystylizowana na noworodka. Kuchnia była pełna starych sprzętów elektronicznych, lalek i obrazów.

 

                                 lalki3.png

                                 Źródło zdjęć: © Instagram | Bryan Sensivero

 

Niektóre z lalek naprawdę wyglądały przerażająco. Miałem dziwnie otwarte oczy, były zdeformowane czy miały zniszczone ubrania. Widok tego domu na pewno zostanie w pamięci Bryana Sansivero na długo.

 

Lalki w horrorach to opętane istotny

 

W filmach grozy, motyw lalek przejawia się bardzo często. Najbardziej znanymi produkcjami, w których występują produkcje takie, jak seria "Piła", cykl o laleczce Chucky, czy oczywiście wspominana wcześniej historia Annabelle. O tej ostatniej możecie więcej przeczytać poniżej.

 

                                   lalki4.png

                                   Źródło zdjęć: © Instagram | Bryan Sensivero

 

Kilka lat temu zrobiło się głośno o filmie "Annabelle", który opowiadał o opętanej lalce. Demonolodzy do dziś uważają ją za jeden z najgroźniejszych przedmiotów związanych z demonami. Film jest oparty na prawdziwej historii z końcówki lat 60. XX wieku, która dotyczyła dwóch pielęgniarek.

 

                                    lalki5.png

                                    Źródło zdjęć: © Instagram | Bryan Sensivero

 

W 1968 roku pielęgniarka o imieniu Donna dostała od matki lalkę, którą nazwała "Szmacianą Anią". Przez to, że lalka spadała z parapetu i nigdzie w pokoju kobiety nie było miejsca, położyła ją na łóżku. Pokazała ją też swojej współlokatorce Angie, której nowa "koleżanka" nie przypadła do gustu.

 

                                     lalki6.png

                                     Źródło zdjęć: © Instagram | Bryan Sensivero

 

Po miesiącu od pojawienia się lalki, w domu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Zaczęło się od tego, że lalka zmieniała pozycje – za każdym razem, gdy Donna wracała z pracy, Szmaciana Ania siedziała inaczej. Po jakimś czasie lalka była odnajdywana w innych pomieszczeniach. Pewnego dnia kobiety zobaczyły, jak lalka lewituje nad łóżkiem, a po chwili uderza o podłogę. Gdy ją podniosły, zobaczyły na niej ślady krwi. Pielęgniarki zwróciły się o pomoc do medium.

 

Po seansie kobieta opowiedziała o Annabelle Higgins – dziewczynce, która mieszkała w domu przed młodymi pielęgniarkami i została tam zabita. Podobno jej duch wędrował między pokojami, a Szmaciana Ania stała się łącznikiem ze światem żywych. Z czasem sytuacja nabrała tempa, a do akcji wkroczyli eksperci, czyli małżeństwo Warrenów.

 

Demonolodzy orzekli, że lalka nie jest opętana przez zwykłego ducha, tylko przez demona. Warrenowi ściągnęli na miejsce znajomego egzorcystę, który po wielu godzinach wypędził demona z domu. Małżeństwo zabrało lalkę ze sobą i umieściło w szklanej gablocie w swoim muzeum okultystycznym z ostrzeżeniem, by nigdy nie otwierać drzwiczek.

 

autor: Marcin Watemborski

 

fotoblogia.png

#2

TheToxic.

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1642
 • Tematów: 59
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piła? Gdzie w tych filmach jest motyw o lalce? Maskę z łba świni z włosami to i owszem ale lalka? Lalka jest w "Martwej ciszy" a dokładnie Billy albo słynna Megan ale to inna bajka bo Megan jest SI. Chyba że chodzi o tego na rowerze, ale to lalka była?#3

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6652
 • Tematów: 770
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W "Pile" chodziło zapewne autorowi o tą gadającą głowę. Innego motywu tam nie było, albo coś nam umknęło.

#4

Zuzełka.
 • Postów: 194
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś na rzeczy z tymi lalkami chyba faktycznie jest... 

Według niektórych dawnych kultur (w tym, zdaje się Słowiańskiej), lalka była robiona w konkretnych celach - np. zadanice, motanki. A to do ochrony, a to by zapewnić dobrobyt, a to by strzec związek, dom, relacje. Albo, po prostu - by służyć dzieciom do zabawy, być może też czuwając nad ich bezpieczeństwem. Tyle tylko, że lalkom początkowo nie robiono oczu. Wierzono, że kukła może się "urochomić" posiadając oczy. No bo jak oczy są, to jest i dusza. No ale jak to mogłaby być dusza w kukle wykonanej przez człowieka? Człowiek może wykonać ciało lalki, ale już nie wyprodukuje duszy - nie ma takiej mocy. Dlatgo lalki, które posiadają oczy, tworzą swojego rodzaju naczynie dla błąkających się bytów, które chętnie sobie takie naczynie, wykonane na kształt i podobieństwo człowieka, zajmą. 

Ot, moja dywagacja, zupełnie subiektywna, mozna się przychilić do takiej teorii lub nie. :) 

Ale mówię Wam - coś z tymi lalkami jest na rzeczy! :D 

Pozdrawiam serdecznie! 


 • 1
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: lalka, lalki demony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych