Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co jest społecznie ważniejsze cnoty kobiece czy cnoty męskie?

równouprawnienie rodzina kobieta mężczyzna nauka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję, to ty masz około 30 lat. Lekcje etyki do szkół wprowadzono w 2014r. Wcześniej była tylko religia w szkołach. Czyli przez podstawówkę, a potem gimnazjum i szkołę średnią miałeś religię jako jeden z przedmiotów. Były to lekcje obowiązkowe, a ocena wliczana do średniej, tak samo jak inne przedmioty
Jak to było, przez większość lat w szkołach nie chodziłeś na relę?

Całe moje technikum religia była nieobowiązkowa i uczniowie nie musieli chodzić, a już wcześniej wystarczyła deklaracja rodziców. Ja chodziłem na religię, bo mi to po prostu nie przeszkadzało. Miałem bardzo w porządku księdza, który na lekcji opowiadał nam różne zabawne historie, czy kawały, nawet modne swego czasu żarty o Żydach. To był właśnie normalny, "ludzki" ksiądz, gdzie nawet osoby, które nie lubiły religii to przychodziły, żeby sobie z nim pogadać, albo po prostu posłuchać. Ale nigdy nie było żadnego przymuszania.

 

Problemy z własną identyfikacją nie są niczym niezwykłym w okresie dojrzewania i nie powinno być rolą nikogo zaszufladkowywanie młodego homo sapiensa. Dorośli są raczej od wspierania i takie wsparcie winno się też przejawiać w tak delikatnej materii jak poszukiwanie własnej tożsamości czy to w obrębie orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej. Oszczędza to dzieciom trudności psychicznych w teraźniejszości i przyszłości, a jeśli rodzice czy szkoła nie są w stanie zapewnić odpowiedniej wiedzy w tym aspekcie, to jak najbardziej należy dopuszczać do pomocy zewnętrzne inicjatywy społeczne.

Dlatego jak najbardziej jestem za tym, żeby tych ludzi leczyć, organizować im spotkania z psychologami, psychiatrami i seksuologami, podejmować terapie, etc. A nie wmawiać im ze wszystkich stron, że są tacy fajni, kochani, wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Poczytaj jaki odsetek ludzi, którzy zmienili płeć później chce wrócić do poprzedniej lub popełnić samobójstwo. Wmawianie osobie z zaburzeniami, że jest wyjątkowa i normalna jest tak samo szkodliwe jak wmawianie e-prostytutkom, że są godnie pracującymi sexworkerkami - a właśnie to czyni lewactwo, krzywdzi tych ludzi.
 

Ojej, wywieranie presji na pozwalanie innym żyć po swojemu, jakie straszne.

 

Odtrącanie wierzących w szkołach: jeśli istnieje,jest reakcją.

Ojej, wywieranie presji na pozwalanie wierzącym żyć po swojemu, jakie to straszne.

Odtrącanie LGBT w życiu codziennym: jeśli istnieje to jest reakcją.
 

Firma Watykan i podległe jej podmioty uskuteczniają nagonkę na osoby nieheteronormatywne od lat, podczas gdy wewnątrz tej firmy szerzą się i zachowania nieheteronormatywne, i heteronormatywne (chociaż pracownicy firmy wyrzekają się oficjalnie, przystępując do pracy w firmie, i takich), a sprawy z zakresu seksu to i tak część wszystkiego, bo dochodzą jeszcze inny występki, no ale tu nie o tym.

Wracając do meritum: jeśli ktoś oficjalnie przyznaje się do zażyłości względem wyżej wymienionej organizacji, to raczej nie powinien odczuwać mocnego zdziwienia, że osoby LGBT i suportujące wykluczają go ze swojego grona, zwłaszcza, gdy ma to miejsce wśród młodzieży, gdzie wiele kwestii ulega symplifikacji.

Firma LGBT i jej podmioty uskuteczniają nagonkę na osoby wierzące i heteroseksualne od lat. Wracając do meritum: jeśli ktoś oficjalnie przyznaje się do LGBT i lata z tęczową ścierką po ulicy to raczej nie powinien odczuwać mocnego zdziwienia, że osoby wierzące jak i niewierzące, ale myślące wykluczają go ze swojego grona.

 

A nie, czekaj, znam. Dyrektor łódzkiego XXXIV LO, który zakazał na zajęciach zdalnych symboli kojarzących się politycznie w zdjęciach profilowych (jako, że wielu uczniów miało symbole tęczy i czerwonej błyskawicy). Dyrektor został ukarany przez władze miasta, wspaniały minister karę unieważnił. Koniec historii? XXXIV LO ma poważne problemy z rekrutacją ośmioklasistów – brak chętnych. Dyrektor sam na swoją placówkę zapragnął ukręcić bat, no i może.

I bardzo dobrze, że zakazał, bo szkoła to nie miejsce do wyznawania ideologii politycznych. Skoro ściąga się krzyże ze ścian w wielu miejscach to dlaczego ma się pozwalać manifestować poparcie dla ideologii LGBT czy promować mordowanie dzieci nienarodzonych wśród młodzieży? I to właśnie pokazuje jaka jest indoktrynacja w szkołach, że ruszanie LGBT = kara.

 

No z tego co kojarzę, to w tym kraju katolicy najwięcej krzyczą „om, om, obraza uczuć religijnych”, już człowiek boi się przejść w tęczowej maseczce sto metrów od kościoła, bo nie wiadomo czy ktoś zaraz nie wyskoczy zza rogu obrażony.

Dopóki LGBT nie stało się agresywne, roszczeniowe i nie zaczęło pchać się ludziom wszędzie gdzie się da to i nie było takich reakcji. Każdy miał gdzieś tęczowe maseczki. Wielu ludzi znam(sam jestem taką osobą zresztą), którzy zawsze mieli totalnie gdzieś kto z kim sypia i co lubi, ale przez natarczywe i totalitarne działania LGBT po prostu czują już niechęć do tych środowisk. Nikt nie zrobił tak wiele złego dla homoseksualistów jak LGBT. Tak samo jak nikt nie robi tak wiele złego dla kobiet jak feministki.

 

Tak, mają takie same prawa, właśnie rozmawiałem z parą gejów, którzy w weekend wzięli ślub, niedługo adoptują dziecko. A nie, czekaj...

Jako osoba heteroseksualna też nie wezmę ślubu z chłopem jakbym chciał. To chyba normalne? Tak samo jak nie wezmę ślubu z mamą czy z kurą. Bardzo dobrze, że chociaż oficjalnie państwo nie pozwala krzywdzić dzieci w ten sposób.
 


Teraz sprawa dotyczyła wpisania stoczni na listę UNESCO. Wniosek został złożony w 2020r.

Co nie zmienia faktu, że nie wpisano go, żeby nie urazić uczuć komuchów.

 

Mógłbyś wymienić chociaż jeden z tych wielu przywilejów?

Tęczowe piątki, tęczowe tygodnie, tęczowe miesiące, jakoś nie przypominam sobie takich akcji dla osób heteroseksualnych. Do tego powstają jakieś hotele tylko dla homoseksualnych. Co prawda to wygląda jakby sami siebie uznawali za gorszych organizując sobie takie akcje, ale cóż. Niedługo to za obrażenie geja będzie kara więzienia, o co zresztą postulował jakiś tam geniusz z lewicy. Tak samo jak każde zwolnienie osoby homo z pracy, wyrzucenie ze szkoły czy cokolwiek to od razu atak na tle orientacji, od razu taki ktoś jest nazywany homofobem, itp. No bo przecież gej nie może źle wykonywać swojej pracy, na pewno został wywalony z powodu orientacji. Czekam jeszcze jak szkoły zaczną dawać dodatkowe punkty za bycie homo(w USA chyba już się tak dzieje), tak jak dają dodatkowe punkty murzynom za to, że są czarni, albo obcokrajowcom za to, że są imigrantami.

Swoją drogą dopiero co była afera, bo lewactwo kategorycznie chce zakazać pracy dla dzieciaków/nastolatków w wieku 12-15 lat, którzy SAMI, DOBROWOLNIE, ZGŁOSILI SIĘ do pracy, LEKKIEJ, WAKACYJNEJ, żeby SAMEMU zarobić sobie na wakacje. Uznali to za oburzające, za wyzysk i niewolnictwo, bo jak może 15sto latek iść do pracy!! Ale za to 8 letnie dziecko może sobie samo zdecydować jaką ma wybrać płeć, bo to jego prawo i wolna wola. Przykro mi, ale nie można być zdrowym na umyśle i jednocześnie popierać neomarksistów, bo to są ludzie oderwani od rzeczywistości, którzy powinni być pod obserwacją psychiatryczną. Zrozumieć można ludzi starszych, bo oni lewactwo dalej kojarzą z Leszkiem M, który dziś byłby uznawany za konserwatystę :D i po prostu nie ogarniają jakie zmiany zaszły po tej stronie.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 29.07.2021 - 23:43

  • 1



#62

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ja wykazałem, jakie narody, czy grupy etniczne są w Polsce oficjalnie. To smutne, ale Kociewiacy nie są ujęci w statystykach. Dlaczego? Nie do mnie to pytanie, bo nie ma ujętych również choćby Łużyczan. Może zbyt mała ilość deklarowała przynależność do tej grupy?

Czyli nie czytasz, tego co wklejasz:

 

21 Słowacy 3240

22 Kociewiacy 3065
23 Kanadyjczycy 2991

Czytam, ale czasem mi takie coś ucieka, bo wróciłem tylko raz do tego postu. Wydawało mi się, że skoro wspomniałeś o Kociewiakach, to dlatego, że ich nie było na liście. Dwa razy przeglądałem bo szukałem Łużyczan.





#63

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No z tego co kojarzę, to w tym kraju katolicy najwięcej krzyczą „om, om, obraza uczuć religijnych”, już człowiek boi się przejść w tęczowej maseczce sto metrów od kościoła, bo nie wiadomo czy ktoś zaraz nie wyskoczy zza rogu obrażony.

 

Przed chwilą widziałem jak inkwizycja z widłami i pochodniami w ręku przeszła pod moimi oknami szukając osób żyjących w grzechu. 


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 29.07.2021 - 22:36

  • 0



#64

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego jak najbardziej jestem za tym, żeby tych ludzi leczyć, organizować im spotkania z psychologami, psychiatrami i seksuologami, podejmować terapie, etc. A nie wmawiać im ze wszystkich stron, że są tacy fajni, kochani, wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Poczytaj jaki odsetek ludzi, którzy zmienili płeć później chce wrócić do poprzedniej lub popełnić samobójstwo. Wmawianie osobie z zaburzeniami, że jest wyjątkowa i normalna jest tak samo szkodliwe jak wmawianie e-prostytutkom, że są godnie pracującymi sexworkerkami - a właśnie to czyni lewactwo, krzywdzi tych ludzi.

Oczywiście zaburzeniem jest to, co jest nazwane zaburzeniem przez Daniela, a jak coś, co Daniel uważa za zaburzenie nie jest uważane za zaburzenie w środowisku psychologicznym to jest to wina lobby neomarksistowskiego. Tak samo Daniel określa czy ktoś pracuje godnie czy niegodnie.

"Daniel" oczywiście jest tu analogią pewnej grupy osób, a nie personalnym zwrotem do Ciebie.

 

Dopóki LGBT nie stało się agresywne, roszczeniowe i nie zaczęło pchać się ludziom wszędzie gdzie się da to i nie było takich reakcji. Każdy miał gdzieś tęczowe maseczki. Wielu ludzi znam(sam jestem taką osobą zresztą), którzy zawsze mieli totalnie gdzieś kto z kim sypia i co lubi, ale przez natarczywe i totalitarne działania LGBT po prostu czują już niechęć do tych środowisk. Nikt nie zrobił tak wiele złego dla homoseksualistów jak LGBT. Tak samo jak nikt nie robi tak wiele złego dla kobiet jak feministki.

 

Dopóki w związku z wynikiem pewnych wyborów w 2015 roku propaganda rządowa i inne działania organizacji, którym rząd jest przychylny, nie stała się agresywna nie było takich reakcji. Wielu ludzi znam (sam jestem taką osobą zresztą), dla których różnego rodzaju happeningi, marsze, wydarzenia LGBT, leżały poza sferą zainteresowania, ale przez natarczywe i totalitarne działania organizacji konserwatywnych po prostu czują, że czas się bardziej zaangażować w walkę o swoje prawa.

Poza tym nikt nie zrobił tak wiele złego dla Kościoła jak Kościół.

 

 

Jako osoba heteroseksualna też nie wezmę ślubu z chłopem jakbym chciał. To chyba normalne? Tak samo jak nie wezmę ślubu z mamą czy z kurą.

 

Czyli dodatkowym przywilejem osób LGBT byłoby, gdyby one mogły zawierać śluby homoseksualne, a Ty nie. Zapewniam zatem, że małżeństwa jednopłciowe nie mają być dodatkowym przywilejem osób homosekualnych. Heteroseksualiści jak najbardziej też będą mogli takie zawrzeć, jeśli będą mieli taką zachciankę. Więc w tym względzie, patrząc pragmatycznie: prawo dotyczące małżeństwa jest takie samo dla każdej orientacji, ale środowiska LGBT nie walczą o przywilej dla siebie, tylko o wolny wybór dla wszystkich.

 

 

Bardzo dobrze, że chociaż oficjalnie państwo nie pozwala krzywdzić dzieci w ten sposób.

Zapomniałem, że geje i lesbijki są pokryci żrącym śluzem i mogliby faktycznie skrzywdzić dzieci, gdyby je przytulali. Na szczęście państwo czuwa.

 

 

Tęczowe piątki, tęczowe tygodnie, tęczowe miesiące, jakoś nie przypominam sobie takich akcji dla osób heteroseksualnych.

A ktoś Ci broni coś takiego zorganizować? Pistolet lobby LGBT do potylicy przywiera? I tak zdaję sobie sprawę, że "tydzień dumy heteroseksualnej" byłby potraktowany jako trollerska szydera, niezależnie od intencji organizujących, ale trudno byłoby inaczej go traktować, gdy sytuacja LGBT w kraju jest trudna.

 

 

Przed chwilą widziałem jak inkwizycja z widłami i pochodniami w ręku przeszła pod moimi oknami szukając osób żyjących w grzechu.

 

A nie była to przypadkiem Straż Napletkowa, Pęcherze Chrystusa czy jakiś tam inny odłam Nawozu Grzybowo-Fekalnego?

 

 

Czytam, ale czasem mi takie coś ucieka, bo wróciłem tylko raz do tego postu. Wydawało mi się, że skoro wspomniałeś o Kociewiakach, to dlatego, że ich nie było na liście. Dwa razy przeglądałem bo szukałem Łużyczan.

Wspomniałem właśnie dlatego, że są, i mimo, że na miejscu odległym, z może mało imponującą liczbą zadeklarowanych, to jednak też składamy się na fakt "niemonoetniczności" kraju. To chciałem przekazać. Generalnie chyba nie do końca potrzebna dyskusja nam się zrodziła przez kilka nieporozumień, w której nie raz pokusiłem się na drobne-niedrobne złośliwości, więc chciałbym zakończyć "Sagę o Kociewiu" składając Ci przeprosiny.
 


  • -1



#65

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czytam, ale czasem mi takie coś ucieka,...

(...)

 Generalnie chyba nie do końca potrzebna dyskusja nam się zrodziła przez kilka nieporozumień, w której nie raz pokusiłem się na drobne-niedrobne złośliwości, więc chciałbym zakończyć "Sagę o Kociewiu" składając Ci przeprosiny.

Tak nam wyliczanka wyszła. Luzik. Gruboskórny jestem, więc ten tego.





#66

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Tęczowe piątki, tęczowe tygodnie, tęczowe miesiące, jakoś nie przypominam sobie takich akcji dla osób heteroseksualnych.

To nie są żadne przywileje które spadają im z nieba, tylko oddolne inicjatywy. "Tęczowy miesiąc" nie jest przecież świętem państwowym. Obchodzą go wyłącznie ludzie, którzy czują taką potrzebę. Jeśli tylko chcesz, masz dokładnie takie same możliwości, by ogłosić miesiąc heteroseksualnej, białej, narodowej czy jeszcze jakiejkolwiek innej dumy. 

 

 

Do tego powstają jakieś hotele tylko dla homoseksualnych

Gdzie? Podeślesz link? Nigdy nie słyszałem o hotelu, w którym gośćmi mogą być wyłącznie osoby homoseksualne. Widzę z tym dwa problemy. Po pierwsze, jak byłoby to weryfikowane? Przeciętny gej nie różni się z wyglądu od przeciętnego gościa hetero. Na szczęście orientacji nie ma też póki co wpisanej w dowodach osobistych. Po drugie, hotele to biznesy. Utrzymują się z pieniędzy gości. Homoseksualnych gości prawdopodobnie byłoby trochę za mało, żeby utrzymać cały hotel. Byłaby to całkowicie bezsensowna decyzja biznesowa.
Być może masz jednak na myśli hostele interwencyjne dla osób LGBT dotkniętych przemocą domową ze względu na swoją orientację czy tożsamość płciową? Nie wiem czy się orientujesz, ale do takich miejsc nie jedzie się, żeby wypocząć i się zabawić, tylko np. po to, by nie zostać zabitym przez członka rodziny, który nie akceptuje tego, kim jesteś. Pobyt w hostelu interwencyjnym ma umożliwić np. znalezienie innego mieszkania, uregulowanie sytuacji prawnej. Jeśli masz coś przeciwko takim miejscom, to mam nadzieję, że aktywnie sprzeciwiasz się również istnieniu domów samotnej matki oraz domom dziecka - one też kierują swoje wsparcie do specyficznej, konkretnej grupy.


  • 1

#67

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hotele dla homoseksualistów? Chyba są takie w buynkach z klubami dla homo. Na dole jest imprezownia, a u góry pokoje. Ale co złego w tym widzisz? Jako człowiek o konserwatywnych poglądach, przywiązany do tradycyjnych wartości, powinieneś coś takiego pochwalać. Niech bawią sami ze sobą, w swoich hotelach, dyskotekach, domach. Po co mają się mieszać z normalnymi ludźmi? Przecież tak było dawniej, nie tylko w przypadku osób homo. Czarni też mieszkali osobno, mieli swoje osiedla, kawiarnie, uczyli się oddzielnie. Taka segregacja była w wielu krajach.
I ludzie uważali, że tak powinno być, że to jest normalne. Niewolnictwo też przez wiele wieków było uważane coś zwykłego i nie budziło oburzenia.
  • 0



#68

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pytanie jest raczej czy powinniśmy zachować jakieś cnoty, obojętnie czy kobiece czy męskie. Czy istnieje gdzieś granica etyczna, której dla dobra społeczeństwa jako całości nie należy przekraczać? Ludzie tęczy poza bieganiem na paradach nie przedstawili żadnych idei czy zasad moralnych spajających ogół społeczeństwa. Jedyne co osiągają to podziały i zniszczenie. Taka rewolucja, gdzie można zostać bohaterem za zniszczenie lusterka w samochodzie.

Dziadkowie, którzy przeżyli dwie wojny walcząc o wolność przewracają się w grobach. 
Mi ten cały ruch przypomina pionka na szachownicy, który dobrze broniony może być zagrożeniem ale jego utrata nie przesądza o zwycięstwie.

Ironią losu jest, że pokolenie żyjące w dobrobycie nie znanym ludzkości nigdy wcześniej jedyne co ma do zaproponowania to kolorowa flaga.

 

zabory => powstania => wojna => odbudowa => wojna => odbudowa => komunizm => wolność => odbudowa => dobrobyt => debilizmy


Użytkownik ppp edytował ten post 31.07.2021 - 11:39

  • 1

#69

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

 

Jako osoba heteroseksualna też nie wezmę ślubu z chłopem jakbym chciał. To chyba normalne? Tak samo jak nie wezmę ślubu z mamą czy z kurą.

 

Czyli dodatkowym przywilejem osób LGBT byłoby, gdyby one mogły zawierać śluby homoseksualne, a Ty nie. Zapewniam zatem, że małżeństwa jednopłciowe nie mają być dodatkowym przywilejem osób homosekualnych. Heteroseksualiści jak najbardziej też będą mogli takie zawrzeć, jeśli będą mieli taką zachciankę. Więc w tym względzie, patrząc pragmatycznie: prawo dotyczące małżeństwa jest takie samo dla każdej orientacji, ale środowiska LGBT nie walczą o przywilej dla siebie, tylko o wolny wybór dla wszystkich.

 

 Typowa Gra słowna stosowana przez członków i sympatyków ruchu społecznego LGBT+. Co smutne wielu ludzi nabiera się na takie zabiegi, i krzyczą w niebogłosy że LGBT to ludzie a nie ideologia. Mimo że ruch społeczny LGBT promuje różnego rodzaju ideały równościowe, i postulaty polityczne takie jak  wspomniane małżeństwa jednopłciowe. W tym wypadku sprawa jest prosta. Takie małżeństwo prowadzi w prostej linii, do adopcji dzieci przez pary "homoseksualne". A konkretnie przez dwóch gejów. W przypadku pań sprawy mają się troszkę inaczej, gdyż kobiety z oczywistych względów, mają łatwiej w tym względzie.  Czemu mam z tym problem?  Okazuje się że z takiej możliwości korzystali już pedofile. Czyli Dwóch kolesi, którzy zawarli ślub i adoptowali chłopców. Oczywiście ujawnionych przypadków nie było zbyt wiele, a i z oczywistych względów nie były zbyt nagłaśniane, ale jednak. Myślę że nie muszę linkować gdyż każdy może sobie to wygooglać.

 Drugą sprawą jest fakt, że faceci są różni od kobiet. Dotyczy to także homoseksualistów. I o ile mówienie o cnotach niewieścich, jest bez sensu, gdyż wiadomym jest że to są tylko pewne "zalety"  uznawane w danym społeczeństwie i w danym czasie, to w przypadku pedofili mamy do czynienia z pewnymi danymi, które są dość jednoznaczne.  Po pierwsze ponad 90% pedofili (o których wiemy że są pedofilami) to faceci. Czyli w temacie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, dziewczyny są ok. Bo i sama pedofilia nie jest zboczeniem częstym. Ale w przypadku Gejów. Sprawa ma się troczę inaczej. Z jednej strony dwóch facetów. A z drugiej mamy statystyki, że odsetek pedofili wśród Gejów jest znacząco większy niż wśród facetów hetero. Różne badania podają różne wyniki, ale te dwa razy więcej to raczej norma. I zaznaczam tu że nie twierdzę że homoseksualizm powoduje pedofilię czy coś w tym rodzaju. Zwracam tylko uwagę na fakt istnienia takiej koleracji. Zanim ktoś wyjedzie ze świętym oburzeniem że przecież wszyscy wiedzą że to czy tamto, poproszę o jakikolwiek link do badań które pokazują że odsetek pedofili wśród homoseksualistów, jest taki sam lub niższy niż u facetów hetero.   

 Jak widać więc nie chodzi o uwieńczenie "wielkiej miłości"  zawarciem związku małżeńskiego, tylko o odfajkowanie kolejnego kroku do celu który wyznaczyła sobie ta organizacja. Jakiego? Nawet nie chcę spekulować na ten temat. 

 

 

A nie była to przypadkiem Straż Napletkowa, Pęcherze Chrystusa czy jakiś tam inny odłam Nawozu Grzybowo-Fekalnego?

 

 Z tego co piszesz wnioskuję, że raczej jesteś zwolennikiem idei równościowych, i szacunku dla innych ludzi bez względu na ich orientację czy światopogląd. Więc na pewno zdajesz sobie sprawę że określenie "Pęcherze Chrystusa" jest wysoce obraźliwe dla każdego Chrześcijanina na świecie. Więc jak to jest? Są równi i równiejsi? 


  • 2



#70

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, jaki jest odsetek pedofilii u kobiet homo, bi i kobiet hetero. Tak z ciekawości pytam, bo rozmowa o gejach robi się trochę jednostronna. LGBT+ coś tam, to nie tylko geje.





#71

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie? Podeślesz link? Nigdy nie słyszałem o hotelu, w którym gośćmi mogą być wyłącznie osoby homoseksualne. Widzę z tym dwa problemy. Po pierwsze, jak byłoby to weryfikowane? Przeciętny gej nie różni się z wyglądu od przeciętnego gościa hetero.

https://warszawa.nas...-gejow-warszawa

https://vibez.pl/wyd...93958674324256a

Na świecie jest pełno takich już.
 

 

Hotele dla homoseksualistów? Chyba są takie w buynkach z klubami dla homo. Na dole jest imprezownia, a u góry pokoje. Ale co złego w tym widzisz? Jako człowiek o konserwatywnych poglądach, przywiązany do tradycyjnych wartości, powinieneś coś takiego pochwalać.

Ja tylko napisałem, że zaczynają walczyć o przywileje, a nie równe prawa i podałem to jako przykład. Dla mnie super, niech się odgradzają od reszty normalnych ludzi jeszcze bardziej, tylko niech później nie płaczą jak to są dyskryminowani.

 

Z tego co piszesz wnioskuję, że raczej jesteś zwolennikiem idei równościowych, i szacunku dla innych ludzi bez względu na ich orientację czy światopogląd. Więc na pewno zdajesz sobie sprawę że określenie "Pęcherze Chrystusa" jest wysoce obraźliwe dla każdego Chrześcijanina na świecie. Więc jak to jest? Są równi i równiejsi?

Ta, oni są zwolennikami tolerancji i równości, ale tylko dla dziwactw które im się akurat podobają. Masz miłować i tolerować gejów, ciapatych, murzynów, feministki, transów i nie wiadomo kogo jeszcze, ale z wierzących, czy ludzi o tradycjonalnych poglądach możesz się nabijać każdego dnia i nie ma w tym nic złego. Są też za miłością i wzajemnym szacunkiem, co dokładnie pokazali dwa dni temu na festiwalu Owsiaka. :)

Niesamowite, że ludzie w dzisiejszych czasach wciąż nabierają się na te puste hasła, o tolerancji, równości, szacunku, etc, którymi wycierają sobie gębę środowiska lewackie. Nie ma bardziej totalitarnego, dyktatorskiego, wręcz faszystowskiego środowiska niż dzisiejsze lewactwo(neomarksiści) czego wyraz dają na każdym kroku w CZYNACH, nie słowach.

 

Oczywiście zaburzeniem jest to, co jest nazwane zaburzeniem przez Daniela, a jak coś, co Daniel uważa za zaburzenie nie jest uważane za zaburzenie w środowisku psychologicznym to jest to wina lobby neomarksistowskiego. Tak samo Daniel określa czy ktoś pracuje godnie czy niegodnie.

"Daniel" oczywiście jest tu analogią pewnej grupy osób, a nie personalnym zwrotem do Ciebie.

Nie, ale to co jest przyjęte przez jakieś normy społeczne. Życie polega na przestrzeganiu pewnych zasad i zachowań, społeczeństwo powinno reprezentować jakieś wartości. Ja wiem, że to są pojęcia które przyprawiają wasze środowiska o spazmy, bo wam się marzy anarchia i rewolucja, ale nie w tym kraju mimo wszystko na szczęście.

 

Dopóki w związku z wynikiem pewnych wyborów w 2015 roku propaganda rządowa i inne działania organizacji, którym rząd jest przychylny, nie stała się agresywna nie było takich reakcji.

Tu się zgodzę, ale wniosek jest zupełnie inny. To wina obecnej władzy, że LGBT i inne anarchistyczne organizacje(jak antifa np) tak się rozzuchwaliły i zaczęły sobie robić co chcą. Za dużo władza poluzowała i na za dużo pozwolili. Policja, która dziś jest śmieszna, gdzie policjanta możesz szarpać czy psikać gazem jest nazywaną milicją, to jest jakiś absurd. X lat temu nie do pomyślenia, żeby podnieść rękę na funkcjonariusza. Ale tu pasuje bardzo dobrze pewne powiedzenie:

"Władza jest silna dla słabych i słaba dla silnych". Potrafią działać jak trzeba spacyfikować kogoś za brak maseczki, ale mają sparaliżowane ręce jak tęczowi terroryści atakują kościoły. Więc podsumowując - tak, jest to wina obecnej władzy i tego, że dali sobie wejść na głowę anarchistom.

 

Czyli dodatkowym przywilejem osób LGBT byłoby, gdyby one mogły zawierać śluby homoseksualne, a Ty nie. Zapewniam zatem, że małżeństwa jednopłciowe nie mają być dodatkowym przywilejem osób homosekualnych. Heteroseksualiści jak najbardziej też będą mogli takie zawrzeć, jeśli będą mieli taką zachciankę. Więc w tym względzie, patrząc pragmatycznie: prawo dotyczące małżeństwa jest takie samo dla każdej orientacji, ale środowiska LGBT nie walczą o przywilej dla siebie, tylko o wolny wybór dla wszystkich.

Taaa, a ja słyszałem, że oni chcą się tylko w szpitalach odwiedzać. Może jeszcze walczą o to, żeby brać śluby kościelne? W tych kościołach, które chcieliby palić. Ależ to trzeba być naiwnym albo krótkowzrocznym, żeby nie widzieć tego ciągłego przesuwania granic i przyzwoleń na kolejne łamanie tabu. Już wielcy specjaliści orzekli, że transseksualizm to nie zaburzenie i ma zostać wykreślone z listy zaburzeń, tak jak homoseksualizm niegdyś. Co będzie kolejne? :)

 

ale trudno byłoby inaczej go traktować, gdy sytuacja LGBT w kraju jest trudna.

Oh tak, sytuacja osób lgbt w kraju jest tak trudna jak tych kobiet, co im się prawa odbiera :(. Przecież osoby LGBT nie mogą pracować, a jak już im się cudem uda znaleźć pracę to zarabiają 3x mniej niż inni, do tego są wykorzystywani przez pracodawce, w szkole są wyśmiewani i powstają o nich miliony memów...a nie czekaj kurczę, to chyba jednak o katolikach. Dodatkowo osób LGBT nie obsługuję się w sklepach i wytyka palcami na ulicach.
Przecież już jeden tęczowy aktywista Bart Staszewski żalił się w katarskiej telewizji jak w Polsce źle mają osoby homoseksualne, a katarskich dziennikarzy aż zamurowało! Wszakże tam za bycie LGBT w najlepszym wypadku grozi więzienie, w najgorszym kara śmierci...mieli prawo się zdziwić jak u nas lgbt ma żle. ;)
 


  • 2



#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do poczytania
https://demagog.org....moseksualistow/
https://klubjagiello...moseksualizmem/
http://strona.ppol.n...rPol_1_2014.pdf
Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin – np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.). Ze względu na fakt, że osoby homoseksualne stanowią w społeczeństwie mniejszość, przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci, popełnianego przez te osoby, stanowią proporcjonalną mniejszość w porównaniu do czynów popełnianych przez ludzi heteroseksualnych.
https://medmiasto.pl...eksuologicznego
  • 0



#73

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu mam z tym problem?  Okazuje się że z takiej możliwości korzystali już pedofile.

To na bank masz też problem z możliwością mnożenia się przez pary heteroseksualne, prawda? Skoro w nich też mogą zdarzać się przypadki znęcania nad dziećmi... https://pl.wikipedia...dzikie_dziecko)

Argument pedofilski jest nie do wybronienia. Z jakiejkolwiek strony by na niego nie patrzeć, nie ma żadnego sensu. Odmawianie zwyczajnym ludziom praw (np. do małżeństwa) ze względu na to, że mają jakąś wspólną cechę (np. orientację) z innymi, złymi ludźmi... Ja tam nie jestem zwolennikiem odpowiedzialności zbiorowej.
Ilościowo ten argument również leży - populacja pedofili krzywdzących dziewczynki bardzo mocno przewyższa populację pedofili krzywdzących chłopców. Wiadomo też, że dla pedofilów płeć dziecka ma mniejsze znaczenie, niż płeć osób dorosłych dla osób preferujących osoby dorosłe: https://pubmed.ncbi....ih.gov/1768222/
Z kolei już w latach 80 wykazano, że żadna orientacja seksualna nie wiąże się z częstszym erotycznym zainteresowaniem nieletnimi: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00224498909551494 
Nie ma natomiast rzetelnych badań wskazujących na zagrożenia dla rozwoju dziecka wynikające z bycia wychowywanym przez małżeństwo jednopłciowe.

 

https://warszawa.nas...-gejow-warszawa

https://vibez.pl/wyd...93958674324256a

Na świecie jest pełno takich już.

OK, czyli tak jak mówiłem - hostel interwencyjny dla osób LGBT będących ofiarami przemocy domowej, a nie hotel. Czyli domy dziecka też Ci przeszkadzają?


Użytkownik kubinnn edytował ten post 31.07.2021 - 18:01

  • 1

#74

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co piszesz wnioskuję, że raczej jesteś zwolennikiem idei równościowych, i szacunku dla innych ludzi bez względu na ich orientację czy światopogląd. Więc na pewno zdajesz sobie sprawę że określenie "Pęcherze Chrystusa" jest wysoce obraźliwe dla każdego Chrześcijanina na świecie. Więc jak to jest? Są równi i równiejsi?

Bardzo rzadko silę się na wypowiedzi dyplomatyczne, bom cham z miasta, nie ukrywam. Wyrażenie raczej dla mnie prześmiewcze, ale oczywiście szanuję subiektywny odbiór. Jednakże jest ono skierowane do konkretnej organizacji i jej członków. Jeśli obraża ono katolika w Zimbabwe, to potwierdza to tylko to, o czym wcześniej pisałem - odezwij się, a obrazisz tzw. uczucia religijne.

 

O odsetku pedofilii wśród homoseksualnych mężczyzn już pisać nie będę, Wszystko i kubinnn dosyć powiedzieli, dziwi mnie tylko że można pisać takie fake newsy jak:

"A z drugiej mamy statystyki, że odsetek pedofili wśród Gejów jest znacząco większy niż wśród facetów hetero. Różne badania podają różne wyniki, ale te dwa razy więcej to raczej norma",

a potem móc w nocy spać.

Ale chyba wiem, jakie są źródła Twojej wiedzy:

pgej.jpg.webp

 

Może jeszcze walczą o to, żeby brać śluby kościelne?

 

Póki co tylko w normalnych krajach i mniej sekciarskich odłamach chrześcijaństwa, ale dla przykładu:

 

https://www.france24...ame-sex-pastors

https://wiadomosci.d...oseksualne.html

https://wiadomosci.o...wolnosc/ykmv0ye


  • -1



#75

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ehh. I po co mi to było? Dokładnie takich odpowiedzi się spodziewałem. Czyli mamy stwierdzenia że jest tak a nie inaczej ale cyferek jakoś brakło. Czemu piszę o cyferkach?  Bo psychologia opiera się na statystyce. To chyba najważniejsze narzędzie  tej dziedziny nauki. I wszystko jest ok. do puki nie zaczniemy mówić o Homoseksualizmie. Do rzeczy.

 

 @Staniq

 

Ciekawe, jaki jest odsetek pedofilii u kobiet homo, bi i kobiet hetero. Tak z ciekawości pytam, bo rozmowa o gejach robi się trochę jednostronna. LGBT+ coś tam, to nie tylko geje.

 Pisałem że ponad 90% wszystkich pedofili to faceci. w linkach od @wszystko jest to potwierdzone. Jeżeli rozmawiamy o pedofili to rozmawiamy raczej o facetach. Są dwa powody. 1-Statystyki, 2-"różnice" że nazwę to ... fizjologiczne, pomiędzy pedofilią męską i żeńską. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę te mityczne kilkadziesiąt płci, to w tym temacie "siusiak" robi zasadniczą różnicę, zwłaszcza dla ofiar tych zwyroli. 

 

@ wszystko

 

Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie 

 

 Miałem akurat nadzieję że Ty zrozumiesz o czym piszę, i nie będziesz wykręcał kota ogonem. To oczywiste stwierdzenie którego użyłeś, jest dosyć popularne i wydaje się prawdziwe do puki nie zagłębimy się w cyfry. Ja wiem że ludzie to nie cyfry. Ale dziedzina nauki zwana psychologią, opiera się głównie na procentach.  Wybacz że wybrałem tylko jeden link ze wszystkich które wstawiłeś, ale tylko ten wydał mi się wiarygodny. A w zasadzie zawiera cyfry o które prosiłem Reszta to raczej efekty nacisku środowisk LGBT na różnego rodzaju media i instytucje. Do rzeczy. 

 

 

Dokonano szczegółowej analizy dokumentacji z sądowych badań seksuologicznych,
psychologicznych i psychiatrycznych (prowadzonych w latach 1980–2008 w Instytucie
Wykorzystywanie seksualne dzieci w Polsce – analiza badań 257 sprawców 109
Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz w Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) oraz informacji z zapisów rozpraw (jeżeli były dostępne) osób podejrzanych i oskarżonych o przestępstwa seksualne
przeciwko małoletnim. Analizowano wyłącznie sprawy, w których sprawca przyznał
się do czynu wykorzystywania seksualnego lub w których wina sprawcy poświadczona była materiałem dowodowym. Analiza obejmowała dane demograficzne, podłoże
psychospołeczne i cechy rozwoju psychoseksualnego sprawcy, aktywność seksualną
w okresie poprzedzającym czyn, problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym
oraz informacje dotyczące zarzucanego przestępstwa seksualnego.
Analiza statystyczna została przeprowadzona za pomocą oprogramowania Microsoft Office Excel 2007 i Graph Pad in Stat 3.06 dla systemu operacyjnego Windows.
Dla każdej zmiennej obliczono frekwencję, a ich dystrybucja została zanalizowana
za pomocą testu zgodności Chi2
Pearsona. Za statystycznie znaczące zostały uznane
wyłącznie wyniki z p < 0,05.

  Czyli mamy opisane dokładnie co i jak zostało zbadane. 

 Jak pisałem poprzednio, zdaję sobie sprawę czym jest pedofilia. I chodzi tu o pociąg do dzieci w ogóle ale... przyjrzyjmy się cyfrom. 

 

 

 

Aktywność seksualna w okresie poprzedzającym czyn
W badanej grupie 91% stanowiły osoby heteroseksualne, 2,4% – homoseksualne,
a 6,7% – biseksualne.

 Przypomnę że grupa ta stanowiła 257 osób skazanych w Polsce w latach 1980-2008. czyli na przestrzeni 38 lat, w dwóch systemach politycznych. Nie jest to duża liczba ludzi, ale też i pedofilia nie jest na szczęście zjawiskiem powszechnym.  

 Cyferki.

2.4+6.7= 9,1% skazanych za pedofilię którzy deklarują orientację homo lub bi. Przypomnę 91% pedofili to faceci. Więc śmiało mogę stwierdzić że co najmniej 8.5%  facetów którzy skrzywdzili dziecko, uprawiało sex z innym facetem. 

 

 

 Według wiki. https://pl.wikipedia.../Homoseksualizm

 

Według badań przeprowadzonych w krajach zachodnich stałe zachowania homoseksualne wykazuje 2–7% ludzi[45][46][47][48][49][50][51][52][53][54], a orientację homoseksualną w Stanach Zjednoczonych deklaruje 1,4% kobiet i 2,8% mężczyzn

 

Czyli razem 4,2 ogółu społeczności to homo lub bi,  kontra ponad 8,5% homo lub bi pedofili wśród samych facetów. To nie jest punkt procentowy. To wartości znaczące.  

 

@kubinnn

 

 

Argument pedofilski jest nie do wybronienia. Z jakiejkolwiek strony by na niego nie patrzeć, nie ma żadnego sensu.

 

 Podałem argumenty. Może się odniesiesz? Jeszcze do nie dawna prawdą absolutną było stwierdzenie że homoseksualizm ma podłoże genetyczne. aż do czasu gdy naukowcy z Cambridge wykluczyli taką możliwość. https://naukawpolsce...eksualizmu.html

 

@MODUS

 

 

Bardzo rzadko silę się na wypowiedzi dyplomatyczne, bom cham z miasta, nie ukrywam. Wyrażenie raczej dla mnie prześmiewcze, ale oczywiście szanuję subiektywny odbiór. Jednakże jest ono skierowane do konkretnej organizacji i jej członków. Jeśli obraża ono katolika w Zimbabwe, to potwierdza to tylko to, o czym wcześniej pisałem - odezwij się, a obrazisz tzw. uczucia religijne.

 

 Ja pisałem o miliardach  chrześcijan na świecie i milionach w Polsce a nie o katolikach w Zimbabwe. Chrześcijanie to nie tylko katolicy. Ale dla każdego z nich , chamskie określenie, którego użyłeś jest obraźliwe. Skoro szanujesz subiektywny odbiór to nie powinieneś używać sformułowania którego się dopuściłeś. Nic nie usprawiedliwia chamstwa. 

 

 

Ale chyba wiem, jakie są źródła Twojej wiedzy:

 Nie mierz innych swoją miarą. 

 

Edit.

 I jeszcze w celu uniknięcia wycieczek osobistych. Wprawdzie rodzice zapisali mnie do KK jednak swoją przygodę z nim zakończyłem na poziomie pierwszej komunii, po przeczytaniu biblii. Jestem agnostykiem.  


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 31.07.2021 - 21:23

  • 2




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: równouprawnienie, rodzina, kobieta, mężczyzna, nauka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych